PDA

View Full Version : застрахователи



mim
22-05-2007, 19:11
трябва да се презастраховам тоя месец и се двоумя между ДЗИ и Дженерали

с ДЗИ имам преки наблюдения, така че ми трябва коментар по-скоро за Дженерали
ако се прехвърлям на тях ще трябва да ми сменят маркировката, което е допълнителна сумичка, а ДЗИ ползват на Булинс (в момента съм с Булинс, но мисля да им изневеря :twisted: )
но пък чувам, че оценките на колите е по-реална, а не безумно завишена

дайте плюсове и минуси, че трябва да се решава, плс

MUROMAN
22-05-2007, 19:38
брат ми си чукна 2 пъти за един месец колата - Рено - Лагуна. и 2 та пъти му я направиха мн бързо и мн професионално .Той е в ДЗИ. Много е доворлен от тях.

Alfa User
22-05-2007, 20:23
В Дженерали не правят нова маркировка - в протокола за изготвяне на застраховката се вписва вече съществуващата маркировка от друг застраховател (примерно маркировката от Армеец). Цените на каското са много изгодни, работят много бързо и коректно - за пример : оглед, завеждане на иск и изплащане на щета - 5 работни дни за всичко. Едновременно с изплащането на щетата има възможност за дозастраховане, което връща първоначалната стойност на застраховката за следващо събитие. Изплащаните обезщетения са доста добри ...

P.S. И сега вече ако не ме направят рекламен агент ...

pinko
22-05-2007, 20:29
трябва да се презастраховам тоя месец и се двоумя между ДЗИ и Дженерали

с ДЗИ имам преки наблюдения, така че ми трябва коментар по-скоро за Дженерали
ако се прехвърлям на тях ще трябва да ми сменят маркировката, което е допълнителна сумичка, а ДЗИ ползват на Булинс (в момента съм с Булинс, но мисля да им изневеря :twisted: )
но пък чувам, че оценките на колите е по-реална, а не безумно завишена

дайте плюсове и минуси, че трябва да се решава, плс

Аз от години застраховам всичките си коли във Витоша (сега Уника) и съм невероятно доволен, а откакто е Уника, цените на премиите даже паднаха.

Всичко се плаща по фактурна стойност - колкото пише, толкова дават, без никакви пазарлъци :D

santo_traficante
22-05-2007, 20:37
трябва да се презастраховам тоя месец и се двоумя между ДЗИ и Дженерали

с ДЗИ имам преки наблюдения, така че ми трябва коментар по-скоро за Дженерали
ако се прехвърлям на тях ще трябва да ми сменят маркировката, което е допълнителна сумичка, а ДЗИ ползват на Булинс (в момента съм с Булинс, но мисля да им изневеря :twisted: )
но пък чувам, че оценките на колите е по-реална, а не безумно завишена

дайте плюсове и минуси, че трябва да се решава, плсаз съм в Дженерали ако искаш пиши Л.С. какво точно те вълнува

Mind_Control
22-05-2007, 20:46
Я кажете, че и аз съм в Женерали, като ходя за щета как да искам да ми платят? по фактура или по експертна оценка? Става въпрос за една чистачка откъртена и за предния капак, който има следи от камъчета.. и за капачката отзад на бронята и за едното светоотразителче..

mim
23-05-2007, 13:14
santo_traficante вълнуват ме ей тия неща:

време за реакция от тяхна страна: за оценка на щети, изплащане на щети - 1 месец е много, 1 седмица - ок

ако се наложи да им ползвам сервиза - дали е читав (булинския Изток не ща и да го чуя, например)

да не ми оценят колата на 20к при положение, че не струва и 10к

ако щетата ми е 100лв да не ми дадат 20 и после да ходя да ги :shoot:

при последното си заставане на гише на застраховател патката дето ми попълва документите не написа ни 1 нещо вярно - ей тия най ги мразя, искам нормално обслужване

нали не искам много :evil:

santo_traficante
23-05-2007, 16:14
santo_traficante вълнуват ме ей тия неща:

време за реакция от тяхна страна: за оценка на щети, изплащане на щети - 1 месец е много, 1 седмица - ок

ако се наложи да им ползвам сервиза - дали е читав (булинския Изток не ща и да го чуя, например)

да не ми оценят колата на 20к при положение, че не струва и 10к

ако щетата ми е 100лв да не ми дадат 20 и после да ходя да ги :shoot:

при последното си заставане на гише на застраховател патката дето ми попълва документите не написа ни 1 нещо вярно - ей тия най ги мразя, искам нормално обслужване

нали не искам много :evil:помолих на ЛС тук не правим реклама

emilio
23-05-2007, 17:25
Аз съвсем скоро презастраховах и мога да ти кажа, че след 10 разговора с най-различни компании, ми даде един от клубарите телефона на една застрахователна фирма - посредници. Ефекта беше, че пак си останах във Витоша /сега Уника/, но при разговора с тях ми предложиха да ми застраховат колата за 7300, а агентите за същата кола и същата компания ми предложиха 4000 и 4600 лв като застрахователни стойности. Разликата идва от това,че едните работят по Шваке, а другите/агентите/ оценяват по mobile.bg.
Така - след тая тирада мога да ти кажа,че Витоша са свестни и си плащат, а имат и доста сервизи.

BasicElement
23-05-2007, 18:01
Като гледам тук никъде не се споменава "Армеец", така че аз мога да кажа малко за тях.
По въпроса за маркировката няма проблем, защото ползват старата.
Иначе аз си застраховах Фиестата при тях преди 3 години и оттогава не съм ходил при друг. Днес презастраховах и Алфата там (преди това беше в ЛевИнс).
За тези три години с Фиестата съм имал 3 щети, от които последната преди 2 месеца. Впечатлението ми до момента е, че са много експедитивни и оценката на щетите винаги е била много точна. Обезщетенията се изплащат до 10 дни (последния път след 7), няма излишни бомащини и други глупости.
Оценката на колите според мен е обективна и няма как да е иначе, при положение, че се използва Schwake.
Разбира се най-добрият вариант е да се ходи при застрахователя само за подновяване на полицата всяка година, но ако все пак стане нещо, добре е да знаеш, че няма да те размотават като простинала кобила наляво/надясно и накрая да ти дадат нещичко колкото да не е без хич.
Успех в избора и дано не ти се налага да се разправяш с щети ! :)