PDA

View Full Version : Централното заключване отказа



Tasho
05-11-2020, 15:21
Здрвейте, колеги! На 147-та централното отказа. Колата е фейс 2004/05, двуврата. Първото, което направих е да сменя батерията на дистанционното. Ефект нулев. Тествах ключа дали излчъва сигнал - излъчва, но не отклочва/заключва нито врати нито багажник. Мигачите също не се задействат. На 166 - та имах такъв проблем и се оказа едно от релетата. Само, че там мигачите се задействаха/вероятно дуго свързване/. Тук предполагам, че пк ще е някаква такава простотия, но не знам къде се намират въпросните релета. Ако някой даде инфо или сподели начин за решаване на проблема ще съм му благодарен. Благодаря за отделеното време!

dimitar_vd62
07-11-2020, 18:09
Имах същия проблем със 156-та лятото.Само че мигачите работеха но не заключваше/отключваше.Кой знае колко е стояла отключена,докато схвана.Като откача акумулатора за малко се оправяше, колкото да заключа и отключа един път, да вляза да запаля колата и до там.И така 2-3 дена, накрая взех резервното дистанционно и с него да пробвам от немай къде и ....всичко работеше.Пробвай и тоя вариант.Нямам идея как комуникират колата и дистанционното, сиреч какво става като откача и закача акумулатора и защо спира после пак, но е факт че вече 2-3 месеца работи безотказно с резервното дистанционно.Ако не се лъжа на 147 модула е в шофьорската врата барабар с копчетата.

Tasho
08-11-2020, 00:16
Втория ключ няма дистанционно. Пробвах с откачане на акумулатора ефект няма. А и не знам защо не мога да се свържа с МЕС да се пробвам да го обуча дистанционното. Пробвах с VAG, ELM327, но чете само еку на двигателя.

batproho
08-11-2020, 09:56
А МES платен ли е или безплатна версия, понеже втората само двигателя може да чете?

Tasho
08-11-2020, 10:31
А МES платен ли е или безплатна версия, понеже втората само двигателя може да чете?

Платен. Дава ми грешка в настройките на порта, а уж всичко е наред. Дори не мога да нулирам сервизния интервал.

ecotronic
08-11-2020, 13:01
Друг път свързвал ли си се с боди компютъра на тази кола с този адаптер и MES?

Ако - да а сега не можеш, пробвай да се свържеш с таблото или с климатика.

Ако успееш, вероятно причината е в боди компютъра. Ако не успееш - в адаптера или в настройките на MES за него.

Tasho
08-11-2020, 15:57
Изписва ми свържи ELM327 или OBDkey. Да ама с блутут ELM не става. Освен да купя и ELM USB. С Делфи е нулиран сервизният интервал. Утре ще пробваме с нея да видим ще успеем ли.

ecotronic
08-11-2020, 16:56
Преди да опитваш да се свържеш с каквото и да било, първо провери дали адаптерът ти комуникира с MES (settings > interfaces > test.
Ако не комуникира, се увери, че адаптерът е сдвоен с лаптопа ти, като BT устройство. Ако е сдвоен, трябва да видиш кой ком порт се отваря след сдвояването и дали той съответства на този, който е зададен на MES.

Не отговори на въпроса дали друг път си се свързвал с този адаптер с нещо в тази кола.

Tasho
08-11-2020, 21:15
Сдвоен, свързан, порта е ок и чете само единствено еку на двигателя. По принцип тази кола досега не съм я.чоплил с никакъв адаптер само при смяната на маслото, момчето дето я направи занули сервизният интервал с Делфи.

ecotronic
08-11-2020, 22:44
.....тази кола досега не съм я.чоплил с никакъв адаптер ....

С това трябваше да започнеш. Измери съпротивлението между пинове 6 и 14 на адаптера. Ако е нещо от сорта на 120 Ома, вероятно причината е в него.

Tasho
09-11-2020, 08:19
С това трябваше да започнеш. Измери съпротивлението между пинове 6 и 14 на адаптера. Ако е нещо от сорта на 120 Ома, вероятно причината е в него.

Мерси!

kirekchiev
09-11-2020, 11:10
При мен пък на 156цата спря да работи дистанционното въобще. Пробвах да сменя батерията и няма развитие. Провериха го в SOS в София и казаха, че ключа си излъчва и не е от него. Пробвах да отворя комфорт модула в багажника, не се оправи. Някакви идеи къде се намира антената на централното да я проверя дали не е откачена?

Tasho
10-11-2020, 09:49
Вече работи. Оказа се, че колата е забравила ключа си. И тъй като нямах пин код ми излезе 60лв - пин код + обучение. Сега вече всичко работи и си имам пин кода за последващо обучение.