PDA

View Full Version : Алфа ромео 156sw 1.8 ts 140 к.с. 2001 година



lbmrsokolov
13-11-2020, 20:24
Здравейте, сигурно не успях да изчета всичко но не намерих конкретен отговор на моя проблем. Описанието ще е малко дълго.Колата излезе от ремонт след прецакана гарнитура на главата , за щастие само беше помадула системата без да прецака нищо фатално (мерено , снимано и т.н.) оказа се че им е мн трудно правилното зацепване на ангренажа, та след около 2-3 хил километра изби свещ, смених свещи кабели бубини. И хоп сега нова драма палейки колата студена оборотите НЕ клатят, но ако реша да потегля веднага заглъхва и все едно губи цилиндър почва едно тресене на около 400 оборота по стрелка и ужас. За щастие това трае не повече от половин минута след което колата си забива на нормални обороти и върви пушка. След това на топла кола такава драма няма. Вс което изчетох обвързва проблема с клатене на обороти при мен го няма.Дросела работи стъпковия мотор също, показания на дебитомер и ламбди в норми. Единствената подсказка е грешка която се появява от време на време и чезне за проблем със сместа p1177/78 та ще бъда благодарен за мнения съвети и т.н. p.s. колата е на 172 к км с газ и е напълно обслужена включая ремонтите преди около 3к км

dhtj
13-11-2020, 20:46
Покарай една седмица САМО на бензин, поне 100тина км общо и кажи после дали продължаваш да го имаш този проблем.

lbmrsokolov
13-11-2020, 21:06
Пробвано е ефекта е същия

El Caballero
13-11-2020, 21:52
При мен се случваше нещо подобно, смених един о-пръстен и се оправи. Смучеше въздух от там. Имах тема някъде. Та виж да не смуче въздух от някъде.

lbmrsokolov
13-11-2020, 21:56
Ще пробвам, гледам вече всичко

Tasho
14-11-2020, 08:18
Виж дебитомера. Ако трябва пробвай с друг. Почисти дросела и пусни една едаптация. Ако не помогне виж и температурният датчик.

lbmrsokolov
14-11-2020, 11:19
И това пробвах, или съм най-големия карък или не знма вече

nicks1
14-11-2020, 18:14
Пишеш, че много трудно им е било зацепването. Това означава, че най-вероятно са я зацепвали без пети. Помисли върху този вариант.

ecotronic
14-11-2020, 18:34
Зацепването е супер лесно, когато се прави по утвърдената от производителя процедура - с пети и индикаторен часовник.

Не поверявайте ремонтите на колите си на хора, които твърдят обратното.

lbmrsokolov
14-11-2020, 20:14
Мисля че съм се изразил неправилно.Историята е следната дойде време за масълце за смяна и аз викам хайде вс накуп, смених ролки ремъци филтри помпи задни стаб. щанги, датчик колянов вал и датчик разпределителен вал, хидравлична течност, спирачна накладки и т.н. Естествено зададох въпроса имате ли пети защото са капризни. Да ест имаме всякакъв инструмент. Та след две седмици колата излезе от сервиза минах и хиляда киломентра и се попнаха драмите(това е сервиз който реших да пробвам близо до вкъщи с мн добри отзиви, моя майстор дето я гледа откакто е кола е на др край на града, та след тези 1000 км, наду системата и отиде при моя си майстор който разглоби показа ми нагледно всичко и после ми я даде работеща в изправност с уговорката че този проблем ще тр да го хледа след месец два защото няма да работи известно време по лични причини, та не ми се чака

lbmrsokolov
14-11-2020, 20:15
Идеята ми беше че се оказа , че са я зацепили неправилно сиреч не са се справили

Tasho
15-11-2020, 10:06
Значи все още колата е неправилно зацепена? Така ли? А ако е неправилно зацепена как така симптомите не са се появили веднага?

lbmrsokolov
15-11-2020, 15:51
Нееее, колата я презацепиха като я закарах при моя си майстор хахаха ще се разберем все някога