PDA

View Full Version : Прекрасните деца....



mimouzunov
08-06-2021, 11:25
Виждат нещо и решават че си е тяхно....

(в случая ми демонтират капачките от вентилите... )

https://www.youtube.com/watch?v=aoPULWHeOR8


(случката се развива в София, Младост 1 тази събота.... )

ecotronic
08-06-2021, 12:17
И моите ги гепиха. Бяха такива:

http://www.excel-bg.com/uploads/com_article/gallery/thumbs/344x286_777a4f66b0ec0f4eb7581d25e73c9e0672fc625c.j pg

Крадат ги за да си ги слагат на колелата.

Сложих си обикновени пластмасови, невзрачни за да не ми ги крадат.

alfa racer GTA
08-06-2021, 13:16
Тези капачаки са по 1-2 лева.Най-много 4 лева от ebay/aliexores

Има и такива капачки с едни винтечета в тях с които се "законтрят" за винтила и без малка часовникарска отвертка нямат отвъртане.

И аз имам от 3 години и още не съм ги слагал :roll2:

Карам с пластмасовите.

Може би ще поръчам още един комплект към края на годината.

П.П. Живи и здрави да са децата - да си ги слагат по колелата.

mimouzunov
08-06-2021, 14:13
Тези капачаки са по 1-2 лева.Най-много 4 лева от ebay/aliexores

Има и такива капачки с едни винтечета в тях с които се "законтрят" за винтила и без малка часовникарска отвертка нямат отвъртане.

И аз имам от 3 години и още не съм ги слагал :roll2:

Карам с пластмасовите.

Може би ще поръчам още един комплект към края на годината.

П.П. Живи и здрави да са децата - да си ги слагат по колелата.


Въпроса е принципен... Днес е капачка, утре като пораснат малко ще са джанти, после цялата кола и така...

(Капачките не са купувани а са си правени от мен, то и за това ме е яд. Всичко е наред вече, направих си нови)

SPEEDO
08-06-2021, 15:33
На мен ми свиха детелинката от багажника... 172181

acho_
08-06-2021, 16:38
Въпроса е принципен... Днес е капачка, утре като пораснат малко ще са джанти, после цялата кола и така...

Едва ли ще ескалира дотолкова в масовия случай, но е показателно за липсата на всякакво възпитание.
Откакто си купих торба със 100 бройки от китайците, не са ми ги крадяли, странно :)

M.Gruev
08-06-2021, 22:39
Моите капачки също бяха метални. Преди няколко дни изчезнаха и 4-те... Явно е някаква мода.

mimouzunov
09-06-2021, 17:39
Моите капачки също бяха метални. Преди няколко дни изчезнаха и 4-те... Явно е някаква мода.

Тея келешчета пак са посегнали днес.... Свалили са ми ги пак...

(ще си принтирам нови и ще дебна вече... )

ecotronic
09-06-2021, 18:26
Неприятна история. Дебненето е ще е трудна работа. Тури една камера в колата да ги цъкне в близък план и разлепи снимките им тук - там. Това ще ги "вразуми", особено ако родителите им ги видят.

acho_
09-06-2021, 20:43
особено ако родителите им ги видят.
Ха-ха :) Наскоро някой беше качил една пикла как си прави селфита на покрива на цариградски комплекс, с идеята ако родителите ѝ са в групата и я разпознаят, да вземат мерки преди да е станал инцидент.
Резултатът според разказаното от авторката на поста? - "Ти коя си че да ми снимаш детето ма??"

ecotronic
09-06-2021, 20:55
За такива родители е валидна приказката за крушата и дървото. Колкото и да са тъпи, все ще направят разлика, предполагам, между "снимаш ми детето" и "снимаш ми детето, докато то краде". Ако пък наистина не разбират, съприкосновението с полицията, може и да ги накара да проумеят.

ivan dimitrov
09-06-2021, 21:29
Ха-ха :) Наскоро някой беше качил една пикла как си прави селфита на покрива на цариградски комплекс, с идеята ако родителите ѝ са в групата и я разпознаят, да вземат мерки преди да е станал инцидент.
Резултатът според разказаното от авторката на поста? - "Ти коя си че да ми снимаш детето ма??"

И тук сарказмът е излишен.
Чакат ни много по лоши времена, съвсем скоро.
Излиза някакъв "автомобилен инструктор,"(в национална медия) и обяснява че трябва да се премахват ограниченията на скороста, щото - където има контрол, стават "тапи", и после ...газ до дупка, изпреварвания, катастрофи.....
Точно в този форум, инженер ми обяснява че джипиесът му е по точен от спидометъра на колата, щото....някаква там конспиративна теория, намерена в интернет, към която може да даде линк/препратка, твърди това. Като в крайна сметка, излиза че спазваш ли правилата - ти си заплаха.
Не е време за сарказъм.
Крайно време е за личен пример.
Щото ако кифличката я снимат още 10 човека, как си прави селфи, там където не трябва, кифлата все пак ще разбере че "нещо не е наред", и това не е нарушението на правата и.

mimouzunov
17-06-2021, 15:53
https://www.youtube.com/watch?v=LNAEhki-VEY

Поредното....
Вече са 3 посегателствата...
(едното не е филмирано за съжаление)

kirekchiev
18-06-2021, 10:20
Като "дете" преди 15 години, които ги е вършило същите неща, мога да ти кажа само, че ги събират за колекции децата :D Аз имах най-различни, докато един чичо не ми наби шут в гъза, че му свалям капачките на мерцедеса.
Вземи си такива капачки, които можеш да натегнеш повече и нямат сваляне.

Sunny
19-06-2021, 00:16
Като "дете" преди 15 години, които ги е вършило същите неща, мога да ти кажа само, че ги събират за колекции децата :D Аз имах най-различни, докато един чичо не ми наби шут в гъза, че му свалям капачките на мерцедеса.
Вземи си такива капачки, които можеш да натегнеш повече и нямат сваляне.

Мислиш си че децата не знаят как да ползват резачки ли за да си набавят фешън капачки за колелото ?