PDA

View Full Version : компютър Metatron на фабрична газова LANDIRENZO



janlazarow
04-03-2022, 19:41
Здравейте ! Знае ли някой сервиз където да могат да закачат въпросният компютър Metatron за диагностика. Проблема е че на тихите обороти при загрял двигател прехвърля от газ на бензин. Направих дигностика и ми казаха че дава грешка в 4ти цилиндър. Свещите са сменени, бубините ми казаха че са наред датчици и всичко по ел. работи в параметри. Ходих след това и в сервиз на Ланди смениха рейката с четирите газови инжектора но грешката остана. Въпросният компютър не могат да го проверят. Колата е Lancia Delta 3 1.4 turbo. разбрах че такива газови имат и алфа и фиат. Предварително благодаря.

ecotronic
04-03-2022, 21:10
От бензин на газ или обратното?

janlazarow
05-03-2022, 11:16
От газ на бензин. Съжалявам,моя грешка

nikotm
05-03-2022, 22:21
Здравейте ! Знае ли някой сервиз където да могат да закачат въпросният компютър Metatron за диагностика. Проблема е че на тихите обороти при загрял двигател прехвърля от газ на бензин. Направих дигностика и ми казаха че дава грешка в 4ти цилиндър. Свещите са сменени, бубините ми казаха че са наред датчици и всичко по ел. работи в параметри. Ходих след това и в сервиз на Ланди смениха рейката с четирите газови инжектора но грешката остана. Въпросният компютър не могат да го проверят. Колата е Lancia Delta 3 1.4 turbo. разбрах че такива газови имат и алфа и фиат. Предварително благодаря.

0888344514 това е номера на сервиза в Пазарджик където поддържам Митото на жената. Митото е със същия мотор и инжекцион Ланди.Дано ти свършат работа.
пс: Звънни в Понеделник, в Неделя не работят.

ecotronic
06-03-2022, 10:57
На първо време трябва да се провери температурата на изпарителя в момента в който обръща на бензин. Ако на празен ход има влошена циркулация на охладителна течност през него и поради това, той изстива, ще се наблюдава въпросния проблем.

robygas
06-03-2022, 23:48
Тези системи взимат информация за температура направо от датчика на колата. Нямат отделен.