PDA

View Full Version : Protest !!!



tokata_pz_flex
25-05-2007, 16:29
Колеги , даите да организираме протестно шествие , срещу поскъпването на бензина ! Да се съберем от форумите за италианки и да протестираме ! :frown:

mim
25-05-2007, 17:36
пред Белия дом или пред Капитолия :sniper:

valjo
25-05-2007, 17:37
ко му е на бензина?:)
батко, пазарната икономика изключва думата "простест" ...

не те кефи, не ползваш .... :) и тя цената сама пада, евентуално ;)

Naso
25-05-2007, 18:00
2.80 за 95 - това говорят, е нормалната цена в Съюза.... Още си ни е евтинко :)

koolio
25-05-2007, 18:37
2.80 за 95 - това говорят, е нормалната цена в Съюза.... Още си ни е евтинко :)
Ама за къде точно? За Германия? А в Испания и Гърция примерно колко е?
Иначе това е тенденцията за съжаление- цената на петрола се качва :cry: . Ако може да се протестира за нещо- това е за качествата на горивата, които сипваме на европейски цени :evil: !

Gorgizario
25-05-2007, 18:45
Колеги , даите да организираме протестно шествие , срещу поскъпването на бензина ! Да се съберем от форумите за италианки и да протестираме ! :frown:
Дишай спокойно. Миналата година като си идвах в БГ бензина в Италия беше около 1.40? лятото, а в Испания около 1.15?. И след октомври кво да стане- чудо... 0,99 ?във Валенсия. Истина е че тепърва ще поскъпват горивата и ако не ти се вярва се замисли защо дизеловите модификаций на почти всички марки се купуват в ПЪТИ повече от бензиновите :roll:

tokata_pz_flex
25-05-2007, 18:55
Е да се надяваме , че скоро няма да стане 2.80 за литър :(

koolio
25-05-2007, 18:55
Колеги , даите да организираме протестно шествие , срещу поскъпването на бензина ! Да се съберем от форумите за италианки и да протестираме ! :frown:
Дишай спокойно. Миналата година като си идвах в БГ бензина в Италия беше около 1.40? лятото, а в Испания около 1.15?. И след октомври кво да стане- чудо... 0,99 ?във Валенсия. Истина е че тепърва ще поскъпват горивата и ако не ти се вярва се замисли защо дизеловите модификаций на почти всички марки се купуват в ПЪТИ повече от бензиновите :roll:
А в момента колко е в Испания, че ми е интересно? Гледах една табличка, ма не е актуализирана :roll: .

TaNo
25-05-2007, 20:43
И на мен ми стана интересно колко струва литар бензин в Испания и реших да се поровя. Вижте кво открих http://www.bghelp.net/modules.php?name= ... cle&id=768 (http://www.bghelp.net/modules.php?name=Content&file=viewarticle&id=768) струва точно колкото в България 1,10? баси работата, възмотен съм :?

Galeano
26-05-2007, 08:53
ко му е на бензина?:)
батко, пазарната икономика изключва думата "простест" ...

не те кефи, не ползваш .... :) и тя цената сама пада, евентуално ;)


Германците преди година две се бяха вдигнали на протест по случай цената на бензина.

JORDI
26-05-2007, 09:22
. Ако може да се протестира за нещо- това е за качествата на горивата, които сипваме на европейски цени :evil:
Бях повдигнал подобна тема преди време,ама кой да и обърне внимание!? :roll: Абе глобален проблем, нищо не ни е у ред, да се пита човек как да гласуваш за евродепутати,като въобще не ни е мястото там :roll: И сега за кво да стачкуваш по напред, за цените ли,за качеството ли, или против членството? :roll:

valjo
26-05-2007, 11:29
. Ако може да се протестира за нещо- това е за качествата на горивата, които сипваме на европейски цени :evil:
Бях повдигнал подобна тема преди време,ама кой да и обърне внимание!? :roll: Абе глобален проблем, нищо не ни е у ред, да се пита човек как да гласуваш за евродепутати,като въобще не ни е мястото там :roll: И сега за кво да стачкуваш по напред, за цените ли,за качеството ли, или против членството? :roll:
ми отговора е прост, седиш си на задника и се държиш пазарно ;)

и гледаш кво правят чуждите фирми които влизат тук, и не ги кефи нелоялната конкуренция, или автовносителите, които ремонтират по гаранция сигурно в пъти повече от западните си колеги, и им излиза от джоба;) е това е пазарната икономика, те сами ше ги наложат лека полека, както са и почнали де;)
през тва време нашта работа е да си гледаме работата, и да изкарваме колкото можем повече пари, за да има се пак в кво да го сипваме тоя бензин ;)

Abarth
26-05-2007, 14:20
А газта дали ше се вдига :oops:

tokata_pz_flex
26-05-2007, 14:58
Ми наи-вероятно и тя ще се вдига , защото преди време ако си спомняш , газта беше 70 ст. То хубаво да се изравним с европеиския съиуз по цена , но ще е добре и по доход да стане същото ...

Krasi86
26-05-2007, 15:28
А3 мога да кажа 3а Австрия ди3ел обикновен е 0,92 евро, Pawar Disel-1,10eвро, Бен3ина е 0,99евро наи евтиня и наи скапя е 1,30 евро 3а литар това са шелски цени в момента.Бих ка3ал еднакви с Бг но качеството на горивата са много ра3ли4ни поне 3а нафтата предполагам и бен3ина е така

Mind_Control
26-05-2007, 15:32
Колеги , даите да организираме протестно шествие , срещу поскъпването на бензина ! Да се съберем от форумите за италианки и да протестираме ! :frown:

Няма пари за бензин, за да отидеме на шествие :lol:

И аз си мисля, че не може да е толкова скъп бензина, ама какво да правиме.. ако може да намалят акцизите, въпреки, че те скоро ги увеличаваха..

А като е пазарна икономика, що дизелът не става по- скъп от бензина, при положение, че тенденцията е да има все повече и повече дизеларки..

И другото, което е, как 95 е 2.04 а 92 2.01 лв. :shock:

tokata_pz_flex
26-05-2007, 16:31
Интересен въпрос , а всъщност , цената на бензина до колкото знам зависи пряко от курса на долара , а така като гледам долара е с доста нисук курс , и не расте ... :roll: :roll: :roll:

Alexanderbb
26-05-2007, 16:59
А някой да си е задавал случайно въпроса колко от това дето плащаме е действителната цена и колко са акцизи и данъци.
за по-любознателните:
http://www.lukoil.bg/2_compl-rafin.htm

В добавка само ща кажа че Япония си внася абсолютно всичките суровини ама там акциз няма. Явно хората са някак по-глупави от нас и Европейския съюз щом пропускат такова перо за едва кретащата си икономика

tokata_pz_flex
26-05-2007, 23:48
Е то верно е скъп бензина , още от Нефтохим ... ама това постоянно нарастване на цените не е на добре ...

Mind_Control
27-05-2007, 01:21
А някой да си е задавал случайно въпроса колко от това дето плащаме е действителната цена и колко са акцизи и данъци.
за по-любознателните:
http://www.lukoil.bg/2_compl-rafin.htm

В добавка само ща кажа че Япония си внася абсолютно всичките суровини ама там акциз няма. Явно хората са някак по-глупави от нас и Европейския съюз щом пропускат такова перо за едва кретащата си икономика

Ее те без пари го дават в нефтохим :) ама после държавата си взима своето..

Derry
27-05-2007, 07:34
Аз съм за протест!. Вярно е че всеки сам се оправя и пазарна икономика и така нататък, но държавата не си мърда пръста в защита на каквото и да е било в полза на народа си, въобще няма приоритет хората да са точка 1, а след това други работи. Точка 1 е господа партииците да си живеят щастливо. Туак се спомена за пазарна икономика. В нашата страна пазарна икономика може да има сред компютърните фирми или други отрасли които са без голямо значение, а да речем хлебопроизводство, рафинерии, енергетика и т.н. неща които са преки и за всеки са от значение цените не се определят на пазарен принцип. Не мога да разбера защо ни сравбяват с европейците като с една минимална заплата у тях тои няма да слезе от колата си и ще му останат пари да си купи гуми, а в бг ще му се завие свят на човека да си кара велосипеда и неизвестно как сме на един кантар сложени. Искам революция.

tokata_pz_flex
27-05-2007, 11:38
:bg: :tank: :tank: :tank: :bg:

Mind_Control
27-05-2007, 14:02
ами както на автобусните шофьори им увеличиха заплатите, така блокираме цяла София и докато бензина не стане 1.70 лв. няма отблокиране :D

trustworthy
27-05-2007, 14:08
Предлагам тези, които нямат време да ходят по протести, да изпращат писмени оплаквания онлайн, на адрес: pop@armenia.com

Mind_Control
27-05-2007, 14:12
Предлагам тези, които нямат време да ходят по протести, да изпращат писмени оплаквания онлайн, на адрес: pop@armenia.com

Тия който нямат време си паркират колите по възловите кръстовища и си вършат работата!!

ne0
28-05-2007, 10:05
абе нека се вдига ние сме пичове

Alexanderbb
30-05-2007, 08:54
ето и поредното потвърждение че има нещо гнило в Дания

"Нашенци изкупуват бензина в Гърция
/
Българите от Югозападна България откриха нова дестинация - бензинов туризъм в Гърция."
http://dnes.dir.bg/news1.php

Wolfy
30-05-2007, 11:33
http://www.aaroadwatch.ie/eupetrolprices/

За какво говорим? В Европата цените на много места са по-ниски от нашите... Да не би хората да нямат пари и не могат да си позволят да наливат в резервоарите - това не е пазарна икономика... Това тук е грабеж!!! В Гърция цената на бензина е 10-20 стотинки по-ниска!!! И съм убеден, че качеството няма много общо с това по нашите бензиностанции!!!

П.С. Нещо много бързо ги настигнахме европейците по отношение на цените :!: И не е само тъпия бензин!!! Вчера ме черпиха с едни шоколадови бонбони от Испания - разкош просто!!! А цената - 1.5Е :!: Тука ако въобще има някаква аналогия ще бъде на цена поне 4.0Е!!! Ние по-богати ли сме, повече бонбони ли ядем, повече гориво ли сипваме :?: :?: :?: Май май само луковите глави са ни в повечко!!!