PDA

View Full Version : Обслужване Джулиа 2,0 бензин AWD



vencialfa
02-04-2023, 09:13
Здравейте !
От няколко дни се радвам на Джулия 2,0 280 к.с. AWD, за мен е сбъдната мечта, напълно оправда очакванията ми.
Изчетох в нашия форум каквото намерих всичко и не успях да си отговоря на някои въпроси.
Какво се обслужва в двигателния отсег , виждам само един пистов ремък с малко ролки.Алфта е на 160 000 км .
Алфа не препоръчват смяна на маслото в кутията, ZF на сайта си обаче препоръчват смяна ?
Предполагам дори и закупени нови вашите Алфи вече са на подобни км.
Ще бъда благодарен за мненията ви !

dhtj
02-04-2023, 15:09
Алфта е на 160 000 км .
Алфа не препоръчват смяна на маслото в кутията, ZF на сайта си обаче препоръчват смяна ?

Обслужи кутията задължително. Сменя се масло и филтър.

Ionas
02-04-2023, 16:49
Миналата година на около 55000км обслужих кутията,диференциал и раздатка заедно с годишното обслужване. По книжка кутията трябва да се обслужва на някакви километри,но не си спомням на колко точно.На 4г или 60000км се сменя и ремък на алтернатора.Свещи на същият интервал.

undy
05-04-2023, 08:38
Ако нямаш сервизна история си смени всичко,което изброиха колегите. Маслото на кутията ,диференциала и раздатката се сменят на 80-120К. Спирачна течност 2г (моята е на повече тази година ще я сменя с дисковете и накладките, че са си оригиналните), антифриз може заедно с ремъка,ролките и свещите.

vencialfa
13-04-2023, 13:39
Благодаря за съветите, ZF кит за кутията си поръчах ,ще си го сменям сам май, че нашите майстори с части на клиентите не работели...!
Имам платената версия на Мултиекускан но нещо не си харесва ЕЛМ като че ли!? Някой от вас чете ли си Джулията с Мултиекускан, моята е 2018 не съм сигурен дали има секюрити гейт, не иска да се свърже и съобщение да проверя Елм ми изписва.Ще бъда благодарен ако ми посочите с какъв интерфейс се свързвате!
Весели празници!

boris037
13-04-2023, 19:08
Поне според мен проблемът е в ELM устройството. Поредно ми дефектира след като се е свързало веднъж с колата. Съвременните WiFi хуйни изобщо не ми изглеждат надеждни.
Сега ще чакам да минат празниците и това ще го връщам.

За интерфейса имам и Мултиекускан и Сканмастер, и още хиляда други глупости и за Андроид и за iOS.

На практика няма значение от интерфейса(поне при мен де) но ще е хубаво и някой про да се изкаже по въпроса, че аз съм си любител.

undy
14-04-2023, 08:01
Благодаря за съветите, ZF кит за кутията си поръчах ,ще си го сменям сам май, че нашите майстори с части на клиентите не работели...!
Имам платената версия на Мултиекускан но нещо не си харесва ЕЛМ като че ли!? Някой от вас чете ли си Джулията с Мултиекускан, моята е 2018 не съм сигурен дали има секюрити гейт, не иска да се свърже и съобщение да проверя Елм ми изписва.Ще бъда благодарен ако ми посочите с какъв интерфейс се свързвате!
Весели празници!

И аз имах проблеми с кабел ЕЛМ327 v1. 4. Преди съм чел всички модули в 147цата и 159ката, пускал съм Прокси и прочие, но в Джулията има проблем със скоростта. Първо, че нямаше достъп до проксито и второ не можеше да се свърже чрез синият адаптер. След това купих OBDLink SX, възможно най-хубавия и бърз кабел с USB. Дори осъществих контакт с разработчика на МЕС(наше момче) и той потвърди, че избора ми е повече от добър.Кабела се свързва с всичко, работи с адаптерите (и двата които са нужни - сив и син). По-скъп от останалите, но си заслужава. С платената версия на МЕС няма никакви проблеми.
По стечение на обстоятелствата имам втори чисто нов OBDLink SX, но съм ти далече. Ето това е :
172856 172857


А колкото до смяната на маслото на кутията , аз също обмислям варианта да я обслужа сам. Ще се радвам да обменим опит :cheers:

vencialfa
15-04-2023, 10:34
И аз имах проблеми с кабел ЕЛМ327 v1. 4. Преди съм чел всички модули в 147цата и 159ката, пускал съм Прокси и прочие, но в Джулията има проблем със скоростта. Първо, че нямаше достъп до проксито и второ не можеше да се свърже чрез синият адаптер. След това купих OBDLink SX, възможно най-хубавия и бърз кабел с USB. Дори осъществих контакт с разработчика на МЕС(наше момче) и той потвърди, че избора ми е повече от добър.Кабела се свързва с всичко, работи с адаптерите (и двата които са нужни - сив и син). По-скъп от останалите, но си заслужава. С платената версия на МЕС няма никакви проблеми.
По стечение на обстоятелствата имам втори чисто нов OBDLink SX, но съм ти далече. Ето това е :
172856 172857


А колкото до смяната на маслото на кутията , аз също обмислям варианта да я обслужа сам. Ще се радвам да обменим опит :cheers:

Много благодаря !

vencialfa
21-08-2023, 09:40
Бензиновата Джулия има ли проблем с втулката на маслената помпа, някъде из фейса мярнах коментар, че блока бил същия като на 2.0jtdm?

undy
21-08-2023, 21:07
Бензиновата Джулия има ли проблем с втулката на маслената помпа, някъде из фейса мярнах коментар, че блока бил същия като на 2.0jtdm?

Сега го чувам от теб. По принцип, когато чуеш един и същ коментар от поне 10 човека, особено във фейса, тогава можеш да се довериш на казаното, особено за такива "по-засукани" неща.

alfa racer GTA
22-08-2023, 01:28
Не вярвам да е дериватив от 2.0 дизела. Дизеловият двигател е с чугунен блок, бензиновият 2.0 на Джулията е алуминиев блок. Ако изобщо е дериватив този двигател, то е от Мултиеър 1 двигателя + 1.75 бензин двигателя, защото при него първите най-ранни версии на двигателя пише, че са с чугунен блок и след това започват да ги правят с алуминиев.

По-скоро за бензиновите Giulia 2.0 независимо от мощността трябва да се сменя редовно клапана на маслените пари. Доколкото имам спомен двигателя е MultiAir 2 .
При втора употреба купувана е важно какво масло е слагал първия собственик и дали го е сменял навреме.
Ако някое от тези условия е нарушено започва да се трупа нагар по цилиндри и бутала от изгорено масло в цилиндрите.

vencialfa
27-08-2023, 09:29
https://youtu.be/HwIZKMbU4HU?si=uHjoLyuFlOiiLCF-
Загледах се в чужд форум, някой сменял ли е въпросния болт ?

undy
27-08-2023, 22:16
Определено бензинките имат склонност да "късат" пробката. Слагат всякакви нови тапи, от обикновени винтчета М6 с някакво уплътнение, до такива правени у дома на струга и такива по 70лв като тази на клипа. До колкото знам пробките за обезвъздушаване са две едната е тази М6 и другата е М8. Моята е дизел но съм си пригодил два винта М6 и М8 с широка глава и пръстен, но не знам дали да ги сменям след като на дизел никога не съм чувал или виждал да се прецакват. Така че ако беше моята бензин досега да съм я сменил. Не е нищо сложно, а може да направи голяма беля, особено ако си на път.