PDA

View Full Version : Ниво на течността за чистачки



AzAlfista
19-04-2023, 03:34
Здравейте, алфичката ми е с ксенон, с предни парктроници и с пръскалки на фаровете, които явно са откачени, защото не пръскат, но няма индикация за свършила течност за чистачките. Какво трябва да сменя или да добавя, за да тръгне. Четох, че колите с ниско ниво на оборудване нямат датчици, но моята е доста високо ниво и няма 😀

flipz
19-04-2023, 18:48
Xenon или Bi-Xenon ?
Моята има пръскалки за фаровете и са умишлено спрени, защото за едно пръкане на предното стъкло пръскат 8 броя пръскалки :)
Освен това оклепва и бронята с течност, заради 2 мухи на предното стъкло :)

Gamma
19-04-2023, 19:23
...Какво трябва да сменя или да добавя, за да тръгне...
Кое по-точно да тръгне? Пръскалките или индикацията за течност?
Пръскалките могат да се спират/пускат софтуерно с МЕС. Можеш да помолиш някой колега от Варна да погледне. Другият вариант е да са прекъснати/затапени маркучите.
За индикацията нека кажат по-запознати колеги.

batproho
20-04-2023, 07:59
За включване/изключване на пръскалните, има и друг начин освен MES. В двигателния отсек, в кутията с предпазителите върху акумулатора, един от тях беше именно САМО за пръскалките на фаровете. Може просто да го махнеш.

undy
20-04-2023, 19:50
Здравейте, алфичката ми е с ксенон, с предни парктроници и с пръскалки на фаровете, които явно са откачени, защото не пръскат, но няма индикация за свършила течност за чистачките. Какво трябва да сменя или да добавя, за да тръгне. Четох, че колите с ниско ниво на оборудване нямат датчици, но моята е доста високо ниво и няма ��

Преди да светне индикацията за намаляла течност, първо пръскалките на фаровете спират да пръскат, защото помпата за тях е на по-високо. Та първо спира пръскането на фаровете и след известно време идва индикацията. Като за начало провери бушоните, буксите и кабелите на казанчето и всичко свързано с него. Тъкмо ще се разбере как са спрени пръскалките. Една диагностика също ще е хубаво за да се види дали е пипано и там. След като се разбере причината за да не работят, ще се разбере и защо не свети лампата при липса на течност.
Не си спомням на 100% дали не можеше с МЕС да се тества самата индикация.

Travel_Mate
21-04-2023, 08:22
Не може да не може през МЕС или АлфаОБД да се тества индикацията, за всяка "простотия" в тая кола има тест в МЕС или АлфаОБД

ecotronic
21-04-2023, 09:47
Точно за тази индикация, не видях да има тест в MES (2.2).

Travel_Mate
21-04-2023, 11:47
AlfaOBD знам, че покрай сагата с моя B&M рових навсякъде и видях, че за всяка простотийка има тест, са рових и в Мес и алфаОБД и вече бъркам, кое къде беше172858
AlfaOBD-instrument panel

AzAlfista
29-04-2023, 15:28
Тук ме хвана неподготвен, как да проверя ��

AzAlfista
29-04-2023, 15:29
[QUOTE=flipz;1595351]Xenon или Bi-Xenon ?
Моята има пръскалки за фаровете и са умишлено спрени, защото за едно пръкане на предното стъкло пръскат 8 броя пръскалки :)
Освен това оклепва и бронята с течност, заради 2 мухи на предното стъкло :)

не знам, как да проверя с какъв ксенон е?

ecotronic
30-04-2023, 00:37
Би-ксенон е, когато един и същи фар свети като къса или като дълга светлина (най външния от трите).

flipz
30-04-2023, 16:36
Би-ксенон е, когато един и същи фар свети като къса или като дълга светлина (най външния от трите).

Не е вярно или е частично вярно.
Моята кола е с BI-Xenon като всеки от двата фара е със следното разположение: външният отсег е с Xenon (къси светлини има и лупа), средният е с Xenon (дълги светлини - няма лупа). Вътрешният е мигач и габарит.

flipz
30-04-2023, 16:38
Би-ксенон е, когато един и същи фар свети като къса или като дълга светлина (най външния от трите).
крушките Xenon са DS1 сокет.
4х 150 лв :)

acho_
30-04-2023, 20:30
Сигурен ли си че е така, както си го написал, както и че не е имало външни намеси? Средния фар на всички е с халогенна крушка.

ecotronic
30-04-2023, 21:15
Не е вярно или е частично вярно.
Моята кола е с BI-Xenon като всеки от двата фара е със следното разположение: външният отсег е с Xenon (къси светлини има и лупа), средният е с Xenon (дълги светлини - няма лупа). Вътрешният е мигач и габарит.

Кое точно от това, което съм написал не е вярно?
Щом си с би-ксенон, на кой фар ти стои клапата?
Бас държа, че е на външния.

Защо ксенон не е удачен за дълга светлина и поради това, се ползва би-ксенон, би трябвало и сам да си отговориш, надявам се.

AzAlfista
01-05-2023, 01:44
Най-външните са ми къси (автоматично регулират височина при палене ), средният ми е мигач с габарит и най-вътре до скудетто ми е дълъг фар. Крушките са D1s на Осрам, скоро сменях и двете на късите

flipz
01-05-2023, 11:58
Сигурен ли си че е така, както си го написал, както и че не е имало външни намеси? Средния фар на всички е с халогенна крушка.

172866
Това е фарът ми. Bixenon Саморегулиращи са .. сами си коригират височината.
172867
Светят много добре .. супер доволен съм.



Кое точно от това, което съм написал не е вярно?
Щом си с би-ксенон, на кой фар ти стои клапата?
Бас държа, че е на външния.

Защо ксенон не е удачен за дълга светлина и поради това, се ползва би-ксенон, би трябвало и сам да си отговориш, надявам се.
* че BiXenon означава къси и дълги светлини в една крушка - фар.

Отвори книгата на алфа 159 и потърси BIXENON ще намериш. По- горе в снимката също ще видиш, че е BI-Xenon без да е в една крушка.
Не аз измислям думите и стандартите.
Много са удачни за дълги свелини, Xenon светят отлично ..
Трябва да е заводски проектиран фарът за такива светлини и няма никакви проблеми.

ecotronic
01-05-2023, 13:50
172866
Това е фарът ми. Bixenon Саморегулиращи са .. сами си коригират височината.
172867
Светят много добре .. супер доволен съм.



* че BiXenon означава къси и дълги светлини в една крушка - фар.

Отвори книгата на алфа 159 и потърси BIXENON ще намериш. По- горе в снимката също ще видиш, че е BI-Xenon без да е в една крушка.
Не аз измислям думите и стандартите.
Много са удачни за дълги свелини, Xenon светят отлично ..
Трябва да е заводски проектиран фарът за такива светлини и няма никакви проблеми.


За пореден път доказваш, че не познаваш колата си, не разбираш, какво ти говорят, не си запознат с основни технически решения, наименования и стандарти, но за сметка на това, не спираш да се репчиш.

Ето какво представлява твоят фар:

https://i.ibb.co/mXDkt4r/xen.jpg

Както е видно, ксенон баластът е един, ксенон крушката е една и всичко това е поместено във външния фар. Би-ксенонът е пластина, която се задвижва по електромеханичен способ и стои пред ксенон крушката. Когато фарът трябва да свети, като къса светлина, пластината закрива приблизително половината от рефлектора. Когато фарът трябва да свети, като дълга светлина, пластината се отваря и открива целия рефлектор.
Това се прави, защото ксенон крушките са неудачни за дълги светлини поради това, че им трябва време за да се запалят на номиналната си мощност.
В случая с би-ксенона, крушката вече е запалена а когато включиш дълги, само пластината се отваря, но това отнема няколко милисекунди.
Във вътрешния рефлектор, нормално има халогенна крушка, също за дълги светлини, но нейното предназначение е за така наречения светлинен клаксон.

Ако при теб във вътрешния рефлектор има ксенон, значи някой нещо е кръжочночил по тази кола.

Толкова ли е трудно да застанеш пред колата и да накараш някой да превключва къси - дълги. Тогава ясно ще забележиш, че външните фарове променят разстоянието на което светят. Чува се и щракането на клапата.

AzAlfista
01-05-2023, 13:56
Сега остава да се надявам да съм с би-ксенон :D. От обикновен ксенон за би-ксенон труден ли е ретрофита?

ecotronic
01-05-2023, 14:02
Трябват ти рефлекторите с лупите и системата с подвижната пластина:

https://retrofitlab.com/products/alfa-romeo-159-2006-2011-bi-xenon-d1s-xenon-headlights

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0570/5518/3000/products/v2_E46R-D1S-xenon-xenon_6a38b7a0-1def-4799-8877-01d84e01eed7.jpg?v=1663837182

flipz
02-05-2023, 10:16
За пореден път доказваш, че не познаваш колата си, не разбираш, какво ти говорят, не си запознат с основни технически решения, наименования и стандарти, но за сметка на това, не спираш да се репчиш.

Ето какво представлява твоят фар:

https://i.ibb.co/mXDkt4r/xen.jpg

Както е видно, ксенон баластът е един, ксенон крушката е една и всичко това е поместено във външния фар. Би-ксенонът е пластина, която се задвижва по електромеханичен способ и стои пред ксенон крушката. Когато фарът трябва да свети, като къса светлина, пластината закрива приблизително половината от рефлектора. Когато фарът трябва да свети, като дълга светлина, пластината се отваря и открива целия рефлектор.
Това се прави, защото ксенон крушките са неудачни за дълги светлини поради това, че им трябва време за да се запалят на номиналната си мощност.
В случая с би-ксенона, крушката вече е запалена а когато включиш дълги, само пластината се отваря, но това отнема няколко милисекунди.
Във вътрешния рефлектор, нормално има халогенна крушка, също за дълги светлини, но нейното предназначение е за така наречения светлинен клаксон.

Ако при теб във вътрешния рефлектор има ксенон, значи някой нещо е кръжочночил по тази кола.

Толкова ли е трудно да застанеш пред колата и да накараш някой да превключва къси - дълги. Тогава ясно ще забележиш, че външните фарове променят разстоянието на което светят. Чува се и щракането на клапата.

Прав си. Грешката е моя. Къси и дълги са в едната Xenon крушка D1S външният фар.

Ксенонова крушка за автомобилни фарове.
Употреба: къси и дълги фарове.
Обозначение: D1S

AzAlfista
08-05-2023, 17:27
Би-ксенон се оказаха даже хаха, сега пръскалките и нивото на течността остана да оправя :)