PDA

View Full Version : Как се прави блок на 8 цилиндров двигател...



KGB
05-06-2007, 20:26
Ето

http://www.youtube.com/watch?v=QsmiIeAk ... ed&search= (http://www.youtube.com/watch?v=QsmiIeAkE-o&mode=related&search=)

MUROMAN
05-06-2007, 20:46
:shock: :big_bow_down: :bravo:

не е истина за какво иде реч.някой хора са много напред с матеряла.

VFTI
05-06-2007, 21:48
Мале мале... За бога тая фреза реже все едно масло..С такава лекота..>такава точност... Направо ми е мечта да гледам такава машина наживо...Бахти и кефа прави това нещо :P :P :P

stenli
06-06-2007, 07:55
5-6 години им се "радвах" на такива машини даже се занимавах с поддръжката им, доста е интересно да ги гледаш когато извършват някои операции и още по интересно е като и превърти "мозъка" и хвъркат разни железа от тях :)

Crusader
06-06-2007, 08:09
Тва мое да стане само ако блока е алуминиев...въпреки това фрезата е невероятна.

Grim
06-06-2007, 15:42
нечовешка играчка.......

Mind_Control
06-06-2007, 23:48
А по принцип не се ли леят блоковете? :roll:

VFTI
07-06-2007, 00:13
А по принцип не се ли леят блоковете? :roll:

За алуминииевите доколкото знам не....Леенето е много сложен процес и много неща могат да се прецакат при изработката на нещо такова...А и още повече, изработване на специални калъфи и т.н. е много скъпо...Както се вижда фрезата се справя без никакъв проблем..Работи уникално точно и значително по ефтино от леенето...И все пак говорим за алуминиев блок :)

П.П това лято като гледам ще работя на няколко CNC и Mazaka Nexus-400 :)

EDIT: Ами незнам, но то реално няма друг начин да се направят тия блокове ако не се отлеят първо...Аз мисля, че колегата говореше за по специфичните неща, точно нещата показани на самата обработка с фрезата и образуваните форми в следствие...

Dexer
07-06-2007, 00:26
Блоковете се ЛЕЯТ, а след това се обработват машинно, няма как да стане без обработки! Едното не замества другото, технологията е такава, леят се в кокили (не калъфи) със топяеми сърца (правят се от пяна, която след изливането на метала се издухва и се получават вътрешните повърхнини, които при един двигателен блок са много и сложни). навремето в МЕИ ни пускаха филми за леене на блоковете на ФИАТ в Мирафиори завода, беше много интересно....

Mind_Control
07-06-2007, 09:56
А по принцип не се ли леят блоковете? :roll:

За алуминииевите доколкото знам не....Леенето е много сложен процес и много неща могат да се прецакат при изработката на нещо такова...А и още повече, изработване на специални калъфи и т.н. е много скъпо...Както се вижда фрезата се справя без никакъв проблем..Работи уникално точно и значително по ефтино от леенето...И все пак говорим за алуминиев блок :)

П.П това лято като гледам ще работя на няколко CNC и Mazaka Nexus-400 :)

EDIT: Ами незнам, но то реално няма друг начин да се направят тия блокове ако не се отлеят първо...Аз мисля, че колегата говореше за по специфичните неща, точно нещата показани на самата обработка с фрезата и образуваните форми в следствие...


За точността на фрезата съм съгласен, но за това, че е по ефтино мисля, че не е точно така. А иначе си мисля, че се леят и после се дообработват контактиращите поврхности, за да се постигне определена точност. Аз поне като си гледам моя блок ми изглежда повече, все едно е лят..

virusalfa
07-06-2007, 11:12
Естествено,че се леят,и алуминиевите,и чугунените блокове и глави.Известен е и българският метод за леене с противоналягане,което гарантира минимално количество дефекти в материала и струпване на по-малко вътрешни напрежения :idea: Дообработката се извършва с координатни фрезови машини с ЦПУ и шлайф-машини с ЦПУ :idea:

VFTI
07-06-2007, 14:29
А по принцип не се ли леят блоковете? :roll:

За алуминииевите доколкото знам не....................................цес и много ....................... алуминиев блок

EDIT: Ами незнам, но то реално няма друг начин да се направят тия блокове ако не се отлеят първо...Аз мисля, че колегата говореше за по специфичните неща, точно нещата показани на самата обработка с фрезата и образуваните форми в следствие...
:P