View Full Version : Збъркан климатик
PEPI-2ALFA
11-06-2007, 00:17
Здравейте, след като си прибрах колата от ремонт на главата се оказа , че не се включва компресора на климатика. Изчетох почти всичко по темата и като не се справих сам местен ел.майстор (работи и климатици) откри фалирало реле, смени го и тръгна. Сега има следната аномалия: когато настроя на макс.- HI- духа топло ,като намаля с 1 степен -32* - веднага се включва компресора и духа студено :shock: . Не знам дали не е нещо , което да доведе до по-голям проблем или вече го имам. Климатика е електронен. Ако някой е имал подобен проблем да сподели.
Според мен ти се е**ва датчика за температурата в купето :roll:
PEPI-2ALFA
11-06-2007, 20:06
А той как се проверява и как да разбера дали действа. Или да си я водя на спец.
За съжаление не знам даже къде се намира на 155 :lol: Нека някой по-осведомен да каже къде е. Иначе се проверява с омметър.
За съжаление не знам даже къде се намира на 155 :lol: Нека някой по-осведомен да каже къде е. Иначе се проверява с омметър.
Отдясно на волана под лоста за чистаките има 1 малко капаче примерно 4 х 4 см с отвор като решетка. Стойност не мога да кажа - не съм я търсил.
PEPI-2ALFA
11-06-2007, 20:34
Аз си го знам къде е .Значи грамотен майстор ще разбере дали работи. Благодаря за идеята.
Alexanderbb
12-06-2007, 08:42
Има и една възможност описана в книжката за самодиагностика на системата но така и не мога да се наканя да я пробвам
PEPI-2ALFA
13-06-2007, 08:59
Вчера отворих капачето и намерих вътре доста запрашено вентилаторче ,което вкарва въздух от купето към датчика. Почистих го и толкова от мен. Майстора беше зает и остана за друг път.
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.