PDA

View Full Version : играене на оборотите



kalata8
13-06-2007, 20:47
колеги имам много странен проблем според мен, значи при пълен оборот на волана в ляво или дясно, в най крайната точка на волана, завъртян до край оборотите играят съвсем леко надолу към 100тина оборота някъде според мен. Това проблем ли е? и има ли и нещо на колата?

ne0
13-06-2007, 20:52
нормално....
направо забравии..... все едно нямаш проблем и никога не е имало......
ок си :)

trustworthy
13-06-2007, 21:40
Така е при почти всеки от по-евтините кошници :) Натоварва се хидравликата в крайните положения и оттам двигателят, че леко ми трепват оборотите

georgyg
13-06-2007, 22:12
А при дизела така ли е :?:

kalata8
13-06-2007, 22:30
ясно

trustworthy
13-06-2007, 23:18
А при дизела така ли е :?:

Дизелът прелива от повер. Не можеш го уплаши с няква серво-помпа :)
На празни обороти дизелът би трябвало да вади повече мощност от бензина

ne0
14-06-2007, 03:01
А при дизела така ли е :?:

Дизелът прелива от повер. Не можеш го уплаши с няква серво-помпа :)
На празни обороти дизелът би трябвало да вади повече мощност от бензина

подозирах че пиеш нафта ма непрекалявай с добавките

georgyg
14-06-2007, 10:09
Питах защото съм го пробвал това на печката не баща ми и там не се менят оборотите, но това вероятно е от ЕГН-то на колите :wink:

Crusader
14-06-2007, 10:49
Не еот ЕГН-то, по скоро е от въртящия момент, и в тоя смисъл колегата trustworthy е прав

ne0
14-06-2007, 10:58
Ok... Карам БМВ 530Д и пак.... дали?

Pinky
14-06-2007, 19:53
дизела пък от къде тоя въртящ момент без да се е включило турбото?

koko_33
14-06-2007, 21:25
И според мен е нормално при всяко натоварване на двигателя било от серво от повечко натоварване на генератора също да паднат със стотина-сто и петдесет оборотите за момент и да се промени шума на мотора но после трябва да си ге корегира ако инжекция или нафтаова печка. До скоро карах омега 2,5 с бмв мотора 131 магарета същата работа.

Mury
14-06-2007, 21:46
Французите са решили този проблем отдавна с ел.мотор на хидравликата :wink: :wink:

ALFA CORSE
14-06-2007, 22:16
Французите са решили този проблем отдавна с ел.мотор на хидравликата :wink: :wink:
А тоя ток да не идва от Слънцето :)
На мен и перката на втора степен като се включи и в първия момент падат малко оборотите 50-100

trustworthy
14-06-2007, 22:32
дизела пък от къде тоя въртящ момент без да се е включило турбото?

Големият въртящ момент при дизелите си идва от горивото, което гърми доста по-силно от бензина в цилиндъра, от там и това прословуто тракане, което пък утихва от поколение на поколение комънрейли ;) Турбото просто добавя динамиката и красота в общата картинка :)

На тези (а и не само на тях), които имат бензин в кръвта, но от джобът им се подава карта за градския ЖТД-транспорт 8) , бил припомнил формулата за мощността на един двигател, която е = на оборотите по въртящия момент. понеже и дизелите, и бензиновите двигатели поддържат празни обороти в диапазона 800-1000 об/мин, то по-големия въртящ момент на първите предопределя по-голямата мощност при еднакви обороти. Респективно рпи маневриране и въртене на волана дизелът си захранва хидравликата и пита з аоще, докато бензинът клеква с някой друг оборот. Тва с по-голямата мощност съм се мъчил и на Насо да го обяснявам, но при ортодоксални бензинджии не хваща дикиш :) Мисля, че поне колегата Crusader е съгласен с казаното :)

koko_33
15-06-2007, 13:34
Малко изкривихме темата на колегата ,но мисля че той вече получи отговор на въпроса си. Относно твоята турбинка за "красота и динамика" това моторче едва ли щеше да извади и 70 коня без нея и въртящия ти момент ако не си прочел си влиза в максимума в турбо режим преди него въртящия ти момент не е кой знае колко по-добър от никой бензин с твоята кубатера според мен. Всеки двигател се влияе от допълнително натоварване. Въпроса е в какво състояние са системите по двигателя в каква степан го натоварват и колко бързо двигатеря реагира на натоварването и какво усещаш ти за курмилото от цялата работа. За никой не е тайна че прес последните десет години автомобилните компании развиват преуритетно дизела и чак сега се впрегнаха да поразвият малко и бензинчетата ,но това е друга тема.
За мен различните двигатели си имат своите предимства и недостатъци и всеки от нас може да направи свободно своя избор какво да ползва и на какво да се радва. 8)