PDA

View Full Version : 156 .. проблем при палене



blank_jack
28-06-2007, 21:44
2-3 дена след като смених ламбда сондата на колата се появи нов проблем - когато колата е напълно студена и запаля, започва да се дави ... да се тресе и дори и да натисна педала на газта не се форсира. Лапмата на акумулатора примигваи лампата на инжекциона мисля че остава да свети по-дълго от нормалното... проблем няма никакъв ако паля когато колата е дори и леко загряла .. или това което правя напоследак - паля и веднага гася, паля 2-ри път - никакъв проблем. Смених и термодатчик, но не настъпи особена промяна ... някой да има предположения от каде идва проблема или да е имал подобен?
Благодаря много!

Dimitrix
28-06-2007, 22:08
пич според мен диагностика му е маиката
отиваш на боксир за да я палнеш студена пред тях и гледаш
иначе незнам друг начин аз
някои ако знае нека му помогне

blank_jack
28-06-2007, 22:54
пич според мен диагностика му е маиката
отиваш на боксир за да я палнеш студена пред тях и гледаш
иначе незнам друг начин аз
някои ако знае нека му помогне

за диагностиката е ясно че ще се ходи .. малко трудно ще отида до София на боксир ама няма начин - ще я оставя сутринта рано и следобед трябва да е готова за тест ... иначе някой ако може да помогне с опит .. :) добре дошло :)

valjo
29-06-2007, 00:41
пич според мен диагностика му е маиката
отиваш на боксир за да я палнеш студена пред тях и гледаш
иначе незнам друг начин аз
някои ако знае нека му помогне

за диагностиката е ясно че ще се ходи .. малко трудно ще отида до София на боксир ама няма начин - ще я оставя сутринта рано и следобед трябва да е готова за тест ... иначе някой ако може да помогне с опит .. :) добре дошло :)ами и при мен го прави отвреме на време
но ми писна да ти кажа, или му пускам климатика, за да не гасне
или чинно гася паля наново и те това е

бахти алфите;)

blank_jack
29-06-2007, 01:14
пич според мен диагностика му е маиката
отиваш на боксир за да я палнеш студена пред тях и гледаш
иначе незнам друг начин аз
някои ако знае нека му помогне

за диагностиката е ясно че ще се ходи .. малко трудно ще отида до София на боксир ама няма начин - ще я оставя сутринта рано и следобед трябва да е готова за тест ... иначе някой ако може да помогне с опит .. :) добре дошло :)ами и при мен го прави отвреме на време
но ми писна да ти кажа, или му пускам климатика, за да не гасне
или чинно гася паля наново и те това е

бахти алфите;)

има нещо такова ...

Dimitrix
29-06-2007, 01:44
еха колко човека се появихте с този проблем
а възможно ли е да е от автоматичниа смукач?
а и защо до софия ниамате ли във пловдив стендове

Derry
29-06-2007, 02:42
И аз имам същия проблем:), също съм сненял сонда и TPS, като паля оставям климатика да включи за 20 сек. и ми държи обороти. Моята версия поне за моята кола е че като ми слагаха сондата с някакъв компутър ръчнаха колата на адаптация или активен режим някакъв, нещо от сорта но климатика беше включен, все си мисля че ако се повтори тая операция с адаптацията при изключен климатик работата ще се оправи. Между другото при студено време не прави тоя номер ама сега при 30+ градуса го прави доста.

blank_jack
29-06-2007, 04:02
еха колко човека се появихте с този проблем
а възможно ли е да е от автоматичниа смукач?
а и защо до софия ниамате ли във пловдив стендове

ами не знам стенда какво ще ми помогне .. а и в Пловдив .... к'во да ти кажа .. аман от професионалисти и реномирани сервизи .. от всякаде те облива невежество и некомпетентност ... по-хубаво да дам там някой леф до София хем да се разкарам отколкото да се набутам тука и само да ме е яд ...


И аз имам същия проблемSmile, също съм сненял сонда и TPS, като паля оставям климатика да включи за 20 сек. и ми държи обороти. Моята версия поне за моята кола е че като ми слагаха сондата с някакъв компутър ръчнаха колата на адаптация или активен режим някакъв, нещо от сорта но климатика беше включен, все си мисля че ако се повтори тая операция с адаптацията при изключен климатик работата ще се оправи. Между другото при студено време не прави тоя номер ама сега при 30+ градуса го прави доста.

aaaaa ... ми моя климатик не се включва като паля ... преди се включваше ама го базикахме малко и спря .... Sad

marian
29-06-2007, 10:48
сподели как го бьзикахте та спря

pumukle
29-06-2007, 13:24
сподели как го бьзикахте та спря
Пробвай стърсачката.....върши чудеса :wink:
ЦЪК (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=134441&highlight=#134441)

blank_jack
29-06-2007, 13:46
сподели как го бьзикахте та спря

ми Бобо го базика .. въртя го въртя го и той спря да се включва :)

Nikiboy
29-06-2007, 15:10
сподели как го бьзикахте та спря
Пробвай стърсачката.....върши чудеса :wink:
ЦЪК (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=134441&highlight=#134441)

Търтей Руулс! :metal:

nmushnikov
30-06-2007, 11:25
Колега, Алфата на газ ли ти е? Мойта ги прави същите номера от януари насам и на стендапоказва постоянно някакви грешки на ламбда адаптация - чистят ги и пак се появаяват. Тогава чистихме инжекторите и два дена карах на бензин - вървеше перфектно и палеше безпроблемно, но като почнах да карам пак на газ проблема се появи отново. И аз не знам какво да правя вече. Съмнявам се, че електрониката на газовата бърка нещо и ма й пак трябва да ходя до Пловдив да я гледат( и не само). А иначе за почистването на дюзите ми взеха 140 български лева ( + диагностика след това) :cry: ЗЛАТО !

blank_jack
30-06-2007, 15:25
Колега, Алфата на газ ли ти е? Мойта ги прави същите номера от януари насам и на стендапоказва постоянно някакви грешки на ламбда адаптация - чистят ги и пак се появаяват. Тогава чистихме инжекторите и два дена карах на бензин - вървеше перфектно и палеше безпроблемно, но като почнах да карам пак на газ проблема се появи отново. И аз не знам какво да правя вече. Съмнявам се, че електрониката на газовата бърка нещо и ма й пак трябва да ходя до Пловдив да я гледат( и не само). А иначе за почистването на дюзите ми взеха 140 български лева ( + диагностика след това) :cry: ЗЛАТО !

:( моята е само на бензин.... освен да зема един горивен филтър и да го сменя ...

nmushnikov
30-06-2007, 21:02
Моята го прави само на бензин, а за горивен филтър - :roll: по принцип знам, че няма, а някои казват, че има. къде е истината? :?:

Derry
01-07-2007, 02:09
филтър нема

blank_jack
01-07-2007, 04:52
филтър нема

казвали са ми че има ама не съм го виждал ...

nmushnikov
01-07-2007, 14:47
може би се има впредвид ако на инжекционната помпа има ( май имало нещо като "чорапче"). но колата спрях да я бъзикам, ще си я карам така. 8)

Raddo
09-07-2007, 17:27
Внимавайте какъв бензин сипвате...
И моята почна да ми прави подобни номера и смених бензиностанцията /Лукойла до София Ленд/ със Еко и проблема ми изчезна, сипах си от 100 октановия бензин и вече пали с поглед...
8)

nmushnikov
09-07-2007, 22:32
аз слагам от ОМВ 100 октанов, преди слагах пак оттам, но 95. Благодаря за съвета, ще пробвам.

icco_1977
17-08-2007, 17:03
ако някой е намерил решение на проблема моля за помощ,имам го същия проблем от 3-4 месеца и няма оправия обиколил съм всички сервизи в пловдив просто всеки знае едно и също ЛАНДА СОНДА сеедно всички са си плюли в устите досега съм сменил 3 все фалщиви били на другите накрая си купих ужким оригинална и пак същата работа.

icco_1977
17-08-2007, 17:03
ако някой е намерил решение на проблема моля за помощ,имам го същия проблем от 3-4 месеца и няма оправия обиколил съм всички сервизи в пловдив просто всеки знае едно и също ЛАНДА СОНДА сеедно всички са си плюли в устите досега съм сменил 3 все фалщиви били на другите накрая си купих ужким оригинална и пак същата работа.

gorang
17-08-2007, 17:36
къде в пловдив си ходил?

gorang
17-08-2007, 17:36
къде в пловдив си ходил?

nmushnikov
18-08-2007, 11:55
току-що се връщам от поредната диагностика(още едно мнение никога не е излишно), та там ми каза човека, че ламбда сондата работи, но не както трябва, сиреч била мудна и не реагирала нормално. каза също така, че засега мога да карам така, но зимата ще има зор :evil: решение на проблема, естествено, било смяната и с нова, но пак щяло да стане така заради газовата :?

nmushnikov
18-08-2007, 11:55
току-що се връщам от поредната диагностика(още едно мнение никога не е излишно), та там ми каза човека, че ламбда сондата работи, но не както трябва, сиреч била мудна и не реагирала нормално. каза също така, че засега мога да карам така, но зимата ще има зор :evil: решение на проблема, естествено, било смяната и с нова, но пак щяло да стане така заради газовата :?

icco_1977
19-08-2007, 22:04
явно доста от тези модели го правят този проблем,за мен решението на проблема е да продам колата.досега съм сменил 3 сонди и никъв резултат,искам да кажа на всеки да не се лъжи да ги сменя ефект никъв няма,няма смисъл да се набутвате.просто няма специалисти с правилна диагностика това е отговора за мен.......последното което ми казаха ,след като им изредих какво съм сменил в че трябва да сменям нещо което струвало 2-3000 лв. аз ги питам гаранция даватели че ше има ефект..........никой не се навива да гарантира..............та по тоя вапрос прители просто не си губете времето из наще сервизи....незнам дали да не търсим отговор на тоьзи проблем в някой сайт в италия или форум ,просто незнам

icco_1977
19-08-2007, 22:04
явно доста от тези модели го правят този проблем,за мен решението на проблема е да продам колата.досега съм сменил 3 сонди и никъв резултат,искам да кажа на всеки да не се лъжи да ги сменя ефект никъв няма,няма смисъл да се набутвате.просто няма специалисти с правилна диагностика това е отговора за мен.......последното което ми казаха ,след като им изредих какво съм сменил в че трябва да сменям нещо което струвало 2-3000 лв. аз ги питам гаранция даватели че ше има ефект..........никой не се навива да гарантира..............та по тоя вапрос прители просто не си губете времето из наще сервизи....незнам дали да не търсим отговор на тоьзи проблем в някой сайт в италия или форум ,просто незнам

bibulse
08-09-2007, 23:35
ЗА "blank_jack"-Аз имам същия проблем-паля и тресе яко за около 6-7 секунди и после или се оправя или гасне.За да не тресе гася веднага и паля наново, както ти казваш,и няма никакъв проблем!След като четох темата,смених бензина от лукоил на еко,и ми се оправи друг проблем(на голяма предавка с ниски обороти ми придърпваше),но не и тресенето.И СЕГА КАКВО ПРАВЯ СЕКИ ПЪТ КОГАТО Я ПАЛЯ СТУДЕНА-ВРЪТВАМ КЛЮЧА НА КОНТАКТ И ПРЕДИ ДА ЗАПАЛЯ ИЗЧАКВАМ НЯКОЛКО СЕКУНДИ ( 3-4 ) И ПОСЛЕ ПАЛЯ-И ПОЗНАЙ,НЕМАМ АМА НИКЪВ ПРОБЛЕМ.Пробвай така,пък може да се получи,успех!!!Пиши...

Bloodless
10-09-2007, 13:49
Аз имах същият проблем. Погледни тук: http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13283&postdays=0&postorder=asc&start=0

blank_jack
14-09-2007, 18:28
ЗА "blank_jack"-Аз имам същия проблем-паля и тресе яко за около 6-7 секунди и после или се оправя или гасне.За да не тресе гася веднага и паля наново, както ти казваш,и няма никакъв проблем!След като четох темата,смених бензина от лукоил на еко,и ми се оправи друг проблем(на голяма предавка с ниски обороти ми придърпваше),но не и тресенето.И СЕГА КАКВО ПРАВЯ СЕКИ ПЪТ КОГАТО Я ПАЛЯ СТУДЕНА-ВРЪТВАМ КЛЮЧА НА КОНТАКТ И ПРЕДИ ДА ЗАПАЛЯ ИЗЧАКВАМ НЯКОЛКО СЕКУНДИ ( 3-4 ) И ПОСЛЕ ПАЛЯ-И ПОЗНАЙ,НЕМАМ АМА НИКЪВ ПРОБЛЕМ.Пробвай така,пък може да се получи,успех!!!Пиши...


ОЛЕ ЧОВЕК ИМАШ ЕДНА КАСА БИРА ОТ МЕНЕ :lol: 4-ТИ ДЕН ПОРЕД ПАЛЯ КАТО 1-ВО ДАВАМ НА КОНТАКТ И ИЗЧАКВАМ МАЛКО И НЯМА ПРОБЛЕМ :lol:

todorer
15-09-2007, 14:22
Moмци,

най интересното е, че при мен този проблем се появи изведнъж. Цяло лято никакви системи не ми погнаха. Обаче откакто стана студено: давам контакт стоя няколко секунди, паля = няма проблем!

Така че за мен вариантите са два: или лмбдата не загрява достатъчно бързо или някой датчик лъже другите системи!

Ivo Skoklev
19-09-2007, 08:19
Вчера си свалих дросела,почистих го с този препарат

http://images21.snimka.bg/004030138.jpg
,падна съответно една много голяма мрасотия,пръснах навътре и след дросела,за около 2 мин.работа на ДВГ.Отзад съответно изхвърли много сажди
Резултат:Колата тази сутрин запали от първия път,тръгна си спокойно,моторчето за празен ход все едно не е работило до сега.Изчезна и проблема с препукването,или поне намаля драстично.След около 4-5 мин каране е все едно след 30 мин.каране до вчера.На следвашия ден,всичко по старо му.Явно ефекта се е дължал на изчистването на комп. от грешки
Дросела видимо не затваряше до край от налепи-и от там моторчето за празен ход се е**ше.Колкото до влиянието на препарата върху пластмасовите елемент,вярно е.Всеки си преценява сам дали да го използва.