PDA

View Full Version : Шо не мое да се пише на латиница у форума а мое да се...



Mind_Control
02-07-2007, 18:34
Шо не мое да се пише на латиница у форума а мое да се пише селски :shock: на мен ми е много по трудно да чета селското писане, отколкото латиница... Само се надявам, че в реалния живот не говорите така..

valjo
02-07-2007, 18:36
Шо не мое да се пише на латиница у форума а мое да се пише селски :shock: на мен ми е много по трудно да чета селското писане, отколкото латиница... Само се надявам, че в реалния живот не говорите така..
по зле е;)

тая тема е интересна, наистина...

аз мисля, че правилния български не е много популярен, да не кажа хич, което е тъжно, но факт
дали ще пишеш с неправилна пунктуация, правопис, или на "селски" -разлика голяма няма ... винаги може да дразни :)

Mind_Control
02-07-2007, 18:42
Шо не мое да се пише на латиница у форума а мое да се пише селски :shock: на мен ми е много по трудно да чета селското писане, отколкото латиница... Само се надявам, че в реалния живот не говорите така..
по зле е;)

тая тема е интересна, наистина...

аз мисля, че правилния български не е много популярен, да не кажа хич, което е тъжно, но факт
дали ще пишеш с неправилна пунктуация, правопис, или на "селски" -разлика голяма няма ... винаги може да дразни :)

Аз най- вече визирам разни толкова изкривени думи, че ми трябва време, за да се сетя какво значи.. Иначе за пунктоацията- както и да е..

koolio
02-07-2007, 18:58
Защото латиницата е чужда азбука, а диалектите са богатството на българския език :lol: .
Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:

valjo
02-07-2007, 19:00
.. Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:
да бе и то се хора, дето не са от нашия край ;)

santo_traficante
02-07-2007, 19:04
.. Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:
да бе и то се хора, дето не са от нашия край ;)защото гледат шоуто на Слави от там дойде лафа :lol:

valjo
02-07-2007, 19:05
та за начинаещите, един полезен линк, с тълковен речник :lol:

http://www.severozapad.org/

търтей
02-07-2007, 19:15
та за начинаещите, един полезен линк, с тълковен речник :lol:

http://www.severozapad.org/

мани ги тия музовирщини бря :P

Roberta
02-07-2007, 19:30
Прав е колегата Mind_Control, все пак трябва да се спазват някакви елементарни правила за писане.
Никой не е длъжен да е запознат с всички диалектни изрази, а те както знаем са доста.
Съвсем скоро се чудих на една думичка - "осуркали", кой да ми каже, че това значи "одрали" :shock: :shock: :shock:

valjo
02-07-2007, 19:37
.. Съвсем скоро се чудих на една думичка - "осуркали", кой да ми каже, че това значи "одрали" :shock: :shock: :shock:
ааа осуркали, поне аз квото знам, е по-скоро остъргали :)))

острЪгале е по-точно ;)

ама не е точно това, като се замисля, е непреводима комбинация;)

Tickles
02-07-2007, 19:41
"осуркали"

:rotfl:

KGB
02-07-2007, 19:41
Няма какво да се чудите....то почти целия форум стана култ към простотията...

погледнете само колко поста има в темите за нови модели и т.н.

И колко поста се пишат в рамките на час в тема от сорта, 18годишна Алфа с кожен салон.

koolio
02-07-2007, 19:53
Я някой пловдивчанин да преведе израза: Едикъдеси "е джорджинка, майна, ний исками на айляк!" :lol:

kekc
02-07-2007, 19:56
Мен пък това не ме дразни толкова, колкото най-простите на пръв поглед правописни грешки.

Един пример от предишната тема който прочетох преди 2 мин:

"ми баща ми ми даде бойната задача да намера къде може да оправиме къртача Rolling Eyes дали някой знае каде по софия прават такива работи"

Никой да не се обижда, както и да знаете, че не претендирам аз да пиша правилно. Просто казвам, че мен ме дразни, като чета такива теми.

viki
03-07-2007, 11:33
На мен пък ми става супер интересно като прочета нещо на диалект :D Обогатявам си културата, започвам да търся ,за да разбера коя дума от къде идва и какво означава :wink:
Понеже аз доста се лигавя и пиша -ей тъй на ..по главата си искам да кажа,че го правя съвсем умишленоhttp://img299.imageshack.us/img299/1172/girlcrazyhb8.gifhttp://img176.imageshack.us/img176/3779/girlhahapx9.gif
п.п.
Умея и доста добре да се превземам -всичко според ситуацията
http://img106.imageshack.us/img106/1173/girlhaharb3.gif

trustworthy
03-07-2007, 11:57
Според мен пунктуацията е далеч по-важна от това дали се пише на 'селски', градски или не знам си какъв още диалект. Става ми тъжно, когато видя постове без грам точка и запетайка. Щото даже и на руски да пишеш, стига да има препинателни знаци, все ще е по-разбираемо. В този ред на мисли подкрепям колежката Роберта, но смятам, че не само 'някакви елементарни правила', а всички, които човек е учил в училище и е успял да ги съхрани в главата си, да се прилагат. Все пак сме българи.
Разликата между IRC / IM чат и писането във форума е огромна, но често пъти не се прави разлика

търтей
03-07-2007, 12:01
тоа па пунктоация :shock:
ам че то наш къф процент от хората тук са неграмотни?
демек и да искат да пишат правилно не могат
и то проблемът е че неграмотността е повсеместна и не е само до нашия форум

и то за най-елементарни неща
като видя написано "идей" и ми иде да застрелям някого примерно ...

lazy
03-07-2007, 13:30
това с "й" накрая в мн.число е като троен интеграл за някоИ ...

Mind_Control
03-07-2007, 13:49
На мен пък ми става супер интересно като прочета нещо на диалект :D Обогатявам си културата, започвам да търся ,за да разбера коя дума от къде идва и какво означава :wink:
Понеже аз доста се лигавя и пиша -ей тъй на ..по главата си искам да кажа,че го правя съвсем умишленоhttp://img299.imageshack.us/img299/1172/girlcrazyhb8.gifhttp://img176.imageshack.us/img176/3779/girlhahapx9.gif

Умея и доста добре да се превземам -всичко според ситуацията
http://img106.imageshack.us/img106/1173/girlhaharb3.gif

Те в началото всички го правят умишлено, ама след 5 години умишлено правене идва момент, в който вече не е умишлено, а човек почва да си говори така..

viki
03-07-2007, 14:26
Те в началото всички го правят умишлено, ама след 5 години умишлено правене идва момент, в който вече не е умишлено, а човек почва да си говори така..
Силно се съмнявам това да ми се случи,освен в случай,че средата ми на живот и работа започват да го изискватhttp://img150.imageshack.us/img150/1618/girlhahanl1.gif
Тогава пак ще е премерено :wink:

MrX
05-07-2007, 11:42
.. Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:
да бе и то се хора, дето не са от нашия край ;)
a vie ot koi krai biahte,zashtoto az sam ot nashiia.

Човекът е дал линк на предната страница ;)
govoria s valjo

като говориш с Вальо ми пиши на лично,а тук по темата и на кирилица

arieca155
05-07-2007, 11:46
.. Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:
да бе и то се хора, дето не са от нашия край ;)
a vie ot koi krai biahte,zashtoto az sam ot nashiia.

trustworthy
05-07-2007, 11:54
.. Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:
да бе и то се хора, дето не са от нашия край ;)
a vie ot koi krai biahte,zashtoto az sam ot nashiia.

Човекът е дал линк на предната страница ;)

arieca155
05-07-2007, 12:19
.. Ти мани другото, ми вече всеки говори на баце и "къ мислиш ти" :twisted:
да бе и то се хора, дето не са от нашия край ;)
a vie ot koi krai biahte,zashtoto az sam ot nashiia.

Човекът е дал линк на предната страница ;)
govoria s valjo

nikolaaaay
15-04-2009, 12:53
тоа па пунктоация :shock:
ам че то наш къф процент от хората тук са неграмотни?
демек и да искат да пишат правилно не могат
и то проблемът е че неграмотността е повсеместна и не е само до нашия форум

и то за най-елементарни неща
като видя написано "идей" и ми иде да застрелям някого примерно ...
Темата е стара, но става все по-актуална напоследък. Струва ми се, че неграмотността бавно превзема тоя форум и въобще тук вече няма какво да се прави/чете. За какво да чета теми с по 2-3 правописни грешки още в заглавието?! Дали този, който пуска такава тема допринася с нещо за това форума да стане по-интересен и по-полезен?! Не мисля така. Според мен е добре модовете да трият всички теми със сгрешено заглавие или поне да ги преместват в друг подраздел.
Освен това е добре, регистрацията във форума да стане по-трудна. Би могло и да се забрани на новорегнатите юзъри да постват мнения първите 2 месеца примерно. Първо да почетат и после да пишат. Иначе важната информация се губи в море от спам. Аз вече чета постовете само на определени хора, нямам нерви да чета наред.

mirchozo
15-04-2009, 13:30
Ами то е ясно защо се пише по селски,повечето хорица толкова могат да пишат,изключвам някой които го правят умишлено,но пък затова си има "кавички", за да се подчертае дадена фраза,израз и т.н. Аз нямам претенций че мога да пиша вярно,опитвам се колкото мога.Случва се човек да сбърка,но повечето пъти преди да поста мнението си го прочитам,и си редактирам ако има нужда,нещо което много малко хора правят.

nikolaaaay
15-04-2009, 13:47
Всеки бърка понякога, и аз не правя изключение, даже и Пинко може да сбърка :waving: ама не е там проблема. Има все повече мнения, за които се чудиш за кво става въпрос аджеба. То, бива свобода на словото, ама заприличва на една помия вече - елементарни грешки, абсолютно невярна информация, 1000-кратно повтарящи се теми... :puke:

Kris
15-04-2009, 15:15
Не е проблема в умишленото лигавене на редовните потребители, а при тия неграмотните (в повечето случаи нови), които макар на кирилица, пишат като първокласници. Епа немоим ги разберем кво пишат а=ъ шт=щ д=т ю=ио т>у и т.н.

Mind_Control
15-04-2009, 15:26
Не е проблема в умишленото лигавене на редовните потребители, а при тия неграмотните (в повечето случаи нови), които макар на кирилица, пишат като първокласници. Епа немоим ги разберем кво пишат а=ъ шт=щ д=т ю=ио т>у и т.н.

Точно това имах предвид, като създавах темата едно време :)

JAMAL
15-04-2009, 15:51
Освен това е добре, регистрацията във форума да стане по-трудна. .

Един прикачен тест по български език за пети клас би свършил отлииична работа:stumm:

spe4elist
15-04-2009, 15:53
Един прикачен тест по български език за пети клас би свършил отлииична работа:stumm:

И който не издържи изпита - :ban:

DerMeister
15-04-2009, 15:54
Аз да се изкажа по заглавието на темата:
Оти българино аресва и се кефи га е прос, мръсен, повръща от алкохол, кара кат фанат от гурътъ, храчи и псуе по улиците и т.н. Колко си по-прос, толко си по-важен.

JAMAL
15-04-2009, 15:56
И който не издържи изпита - :ban:

Няма да ни мъчи да му превеждаме постовете!

mirchozo
15-04-2009, 16:29
е ще трябва да има и някаква вратичка за неграмотните фенове на марката,
1. примерно да не могат да пишат, а само да четат
2. а може ли да се направи задължителна проверката за правопис преди да се публикува дадена тема или мнение,мисля че така ще е най-полезно за всички,ама дали става нека програмистите да кажат

Бобби
15-04-2009, 16:52
不可能的不是什么都.......:roll:

Mind_Control
15-04-2009, 16:55
不可能的不是什么都.......:roll:

Напълно съм съгласен :)

Бобби
15-04-2009, 17:27
Който не е разбрал, преводи на л.с.....

life style
15-04-2009, 17:30
щях да пуска същата тема, тва дето се пише на шопски, повече от половината не му разбирам, особенно на "търтеи" , не се обиждаи братче ама половината от писаното ти не мога да го разбера, за първи път чувам такива думи дето ги използваш, смисъл няма лошо, забавни са ама ако е за нещо важно едва ли повечето хора го разбират !:-D

galinves71
15-04-2009, 17:31
Аз да се изкажа по заглавието на темата:
Оти българино аресва и се кефи га е прос, мръсен, повръща от алкохол, кара кат фанат от гурътъ, храчи и псуе по улиците и т.н. Колко си по-прос, толко си по-важен.

ами много си прав колега.има 1на питанка-по какво можеш да познаеш от 2ма мъже излизащи от градската тоалетна кой е българина и кой е чужденец?ай дан ви мъча,българина си закопчава дюкяна излизайки от кенефа.

mirchozo
15-04-2009, 17:33
мда и веднага след закопчаването изпълнява процедурата "свободно почеши коня"

galinves71
15-04-2009, 17:35
мда и веднага след закопчаването изпълнява процедурата "свободно почеши коня"

точно така земляк,точно така.и дан говорим за елементарната култура измити ръце.:punk:

mirchozo
15-04-2009, 17:38
ъъъ кво миене бе братче, като малък не са ли те учили да не си опикаваш ръцете

мали пак осрахме темата на хората

galinves71
15-04-2009, 17:44
ъъъ кво миене бе братче, като малък не са ли те учили да не си опикаваш ръцете

мали пак осрахме темата на хората

абе мен да ама набора е голям палавник и не гледа много.:on_da_beach:

164 td
15-04-2009, 18:01
ааа осуркали, поне аз квото знам, е по-скоро остъргали :)))

острЪгале е по-точно ;)

ама не е точно това, като се замисля, е непреводима комбинация;)

Точния превод на "осуркали" е ушмулили!

fred
15-04-2009, 19:18
Ами моето мнение е, че българския език и писменост изисква да се пише на кирилица-от около 1200 години, затова, трябва това да се затвърди и поддържа, а това кой как пише е въпрос на култура, манталитет и т.н., тоест, ако някой пише според вас на селски, просто не му отговаряйте.В крайна сметка по словата ще ги разберете :biggrin1: