PDA

View Full Version : Проблем с Alfa Romeo 156 1.8TS



nblagoev
14-07-2007, 11:21
Здравейте,
от седмица имам 156 1.8TS.
Проблема е следния: като изключа от скорост и пусна на празен ход, колата гасне, без значение дали е студена, или топла.
Прави го невинаги, понякога държи около 500 об/мин. друг път повече - близо 800-900.
Има ли някой представа на какво се дължи това?
Благодаря предварително!

Tinoto
15-07-2007, 02:01
Прилича на моторче за празен ход.
От написаното не става ясно дали гасне само в движение или и когато е на място и я освободиш от скорост, форсира ли се преди да паднат оборотите?

nblagoev
15-07-2007, 07:01
Няма значение дали е в движение, или не - и в двата случая гасне.
Понякога се форсира, преди да угасне, понякога като пусна газта и директно гасне.
Когато я паля сутрин, отначало не може да се изфорсира, държи много ниски обороти. Настъпвам педала на газта, започва да тресе и се чуди какво да прави - да гасне ли, или да вдигне оборотите.

Wolfy
16-07-2007, 01:23
Колега, филтри сменявал ли си? :roll: Може и да не е в това проблема, но е хубаво да се почне от най-лесното... А най-добре е една диагностика в някой от сервизите описани във важните теми по-горе!!!
Успех!

Tinoto
16-07-2007, 10:07
трябва ти диагностика за дебитомер и МПХ.
Ако имаш колега, който е сменял скоро дебитомер, пробвай с неговия.
Пиши от къде си.

nblagoev
16-07-2007, 10:39
По принцип съм ст София, но често пътувам до Пазарджик и Пловдив.
Не съм си проверявял филтрите, но ще го направя още днес, като се прибера от работа.
Направи ми впечатление, че болтовете на въздушния филтър са раждясали, все едно там никога не е пипано, та да се надяваме, че е от това...

Bloodless
16-07-2007, 12:01
nblagoev, при мен сутринта при палене или като е изстинала колата е същата работа. Пали вдига обороти и после започва да се чуди да гансе ли да не гасне ли и се тресе цялата. Натискаш педала на газта, и понякога се оправя понякога не. При мен обаче го няма проблема с гасненето на празен ход, само оборотите играят.
Този проблем с паленето го нямаше в началото, но постепенно започна да се проявява на месец 1-2 пъти и така стигна до всеки ден. Никой не можа да ми каже от какво е, а да не говорим колко неща смених и къде ли не ходих. Ако искаш пробвай като палиш сутрин с леко натиснат педал на газта. По този начин в повечето случаи пали както трябва :roll:

boian
22-07-2007, 14:23
Пробвай да стартираш с включен климатик, ако и тогава гасне- МПХ, дебитомер, ламбда сонда, температурен датчик, свещи, трябва диагностика. По принцип се пали без да натискаш педала на газта. Да не би TPS-a да прави проблем

Bloodless
25-07-2007, 14:49
Той TPS-а нали е заедно с моторчето за празен ход, а аз съм го сменил. Сега пробвам с друг бензин, че досега все от Лукойл зареждам, но едва ли ще е от това.