PDA

View Full Version : Аз от днес с ALFA 145 TS 1.4 1.3Hp 16v



Stoiancho
15-07-2007, 12:48
Здравейте на Всички колеги и аз днес ставам един от вас купихме нова кола на баща ми и аз ще я карам
ALFA 145 TS 1.4 1.3Hp 16v с Климатик - сребрист металик - 99 година март месец на стъкла е 99г.
Колата е купихме от Дупница НОВ ВНОС
Много ще съм ви благодарен да ми помагате аз съм от Пловдив
Днес ще сложа и снимки на колата да я видите.
преди малко четох из форума отзивиде
имам няколко въпроса към вас колеги
много ще съм благодарен на всеки който може да ми отговори

1 - Колко ще ми струват смяната на Ремъци и ролки ако може цените да ми кажете оринтеровачно на ремъците и ролките и смяната им, също така трябва да направя диагностика на колата и тя колко ще струва и къде мога да отида в пловдив

2- смяна на мослото колко ще стеува , масло маслен филтър ,
ивъздушен филтър какви са приблезително цените им

3- Много кофти но клаксона не работи като натисна бутоните се чува че цъка релето а клаксона не свири четох че трябвало да се извадят копчетат от волана и да се проверят някакви жички
ако някои знае какво може да е шом работи релето?

4- Друго което забелязох е че веднага щом пуснеш фаровете оборотите се менят или щом пуснеш климатика пак се менят това нормално ли е верно е че се консумира повече енергия и като ги изключиш пак започва да държи постоянни обороти
това нормално ли е или е недобре?

5- Забелязох че колата е мудна на ниските обороти като тръгваш докато набере.... няма голяма еластичност не съм е пробвал колко вдига явно иска обороти

в понеделник ще ходя пред кат да я регистрирвам трябва ли ми превод на талона щом колата ми е с ТРАНЗИТЕН НОМЕР
от фирмата ми дадоха сумати документи фактури и още много неща

Това е за сега от мен колеги постоянно ще проверявам какво сте ми писалии аз ще пиша пишете ми тук или на ЛС
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ

tonov
15-07-2007, 23:35
Първо честито :D

За 1 и 2 колегите от Пловдив да казват.

За 3 щом цъка релето, във волана всичко е наред. Провери си бушоните, ако са ОК, виж дали тромбите не са пълни с мизерии. Намират се отпред пред дясната гума, на малко кофти място и може да са се напълнили с вода.

За 4 - не е нормално. Може за момент да паднат оборотите, но после трябва да се стабилизират. Най-вероятно моторчето за празен ход е за чистене

За 5 - тя тая кола си иска обороти, но все пак ако е много мудна и особено ако забива предница при рязко подаване на газ, закарай я на диагностика. Има проблем.

Sergey_gigov
16-07-2007, 14:04
изчисти си инжекторите също така

kenzo
16-07-2007, 21:13
изчисти си инжекторите също така
как или с какво се чистат инжекторите ?

Sergey_gigov
17-07-2007, 09:13
във ултразвукова вана