PDA

View Full Version : Поддръжка на 146



Mitko
17-07-2007, 13:34
Здравейте на всички !
Чакам до петък от италя алфа 146 96-та година 90.000 км 1.4 twin spark.
Въпроса ми е как стоят нещата с частите цените и комфорта на колата .
Просто за първи път ще карам италянска кола впрочен тя ми е 2-рата кола ... И все от някаде се почва . Благодаря предварително :D

Nasko_77
17-07-2007, 17:00
Здравейте на всички !
Чакам до петък от италя алфа 146 96-та година 90.000 км 1.4 twin spark.
Въпроса ми е как стоят нещата с частите цените и комфорта на колата .
Просто за първи път ще карам италянска кола впрочен тя ми е 2-рата кола ... И все от някаде се почва . Благодаря предварително :DЧестито и със здраве да си я караш. Комфорта е супер. Ще има доста екстри :wink: А за обслужването.... напиши от къде си, за да ти препоръчат колегите които са от твоя град къде да отидеш.

Mitko
17-07-2007, 23:52
Здравейте на всички !
Чакам до петък от италя алфа 146 96-та година 90.000 км 1.4 twin spark.
Въпроса ми е как стоят нещата с частите цените и комфорта на колата .
Просто за първи път ще карам италянска кола впрочен тя ми е 2-рата кола ... И все от някаде се почва . Благодаря предварително :DЧестито и със здраве да си я караш. Комфорта е супер. Ще има доста екстри :wink: А за обслужването.... напиши от къде си, за да ти препоръчат колегите които са от твоя град къде да отидеш.
Благодаря ти много , за екстрите незнам какви ще са дано да има за климатик 100% знам .
Еми от пловдив съм , ако някой може да дава савети ще се радвам :)

Nasko_77
18-07-2007, 01:13
Здравейте на всички !
Чакам до петък от италя алфа 146 96-та година 90.000 км 1.4 twin spark.
Въпроса ми е как стоят нещата с частите цените и комфорта на колата .
Просто за първи път ще карам италянска кола впрочен тя ми е 2-рата кола ... И все от някаде се почва . Благодаря предварително :DЧестито и със здраве да си я караш. Комфорта е супер. Ще има доста екстри :wink: А за обслужването.... напиши от къде си, за да ти препоръчат колегите които са от твоя град къде да отидеш.
Благодаря ти много , за екстрите незнам какви ще са дано да има за климатик 100% знам .
Еми от пловдив съм , ако някой може да дава савети ще се радвам :) Ок. Ако е наистина Туин Спарк, значи е поне 97-ма г. За километрите недей да лежиш на тая кълка. Едва ли са реални за 10 годишна кола :D Но това да не те плаши. Моята е на 150 000х. и цъка като часовник. Екстри ще има още доста, ще видиш :wink: А за обслужването ти препоръчвам да идеш в Авто-комплекс "Европа" зад "Динекспрес". Много къдърни и приветливи момчета. Даже приемчика и едното монтиорче са "Алфисти". Разбират от Италиянки което си е доста от значение. За маслото обаче си искай да ти сложат "Селения" 20К за "Алфа Ромео" щото по-принцип май работят с друго. Малко е скъпичко, но недей да пестиш от малсло. Има разлика с какво ще я караш. От Опит знам :wink: И по-нататък като я регестрираш, следи темите в "Срещи и Мероприятия". Редовно се събират Алфите от Пловдив. Да се похвалиш, да я покажеш и да се опознаеш с останалите. :wink: Успех.

pres
18-07-2007, 01:29
и аз сам нов тук но днеска обслужвах моита и ти казвам пресни цени значи ангренажния комплект за tuin spark е 200 лева ремак за успокоителните валове 50 и работа 60 утре ще сменям масло и филтри около 100 дано сам помогнал това е в София

pres
18-07-2007, 01:30
и аз сам нов тук но днеска обслужвах моита и ти казвам пресни цени значи ангренажния комплект за tuin spark е 200 лева ремак за успокоителните валове 50 и работа 60 утре ще сменям масло и филтри около 100 дано сам помогнал това е в София

Nasko_77
18-07-2007, 01:37
и аз сам нов тук но днеска обслужвах моита и ти казвам пресни цени значи ангренажния комплект за tuin spark е 200 лева ремак за успокоителните валове 50 и работа 60 утре ще сменям масло и филтри около 100 дано сам помогнал това е в София Твоята е ТИ а неговата е 1.4 Има голяма разлика и в цените на частите предполагам :lol:

Mitko
18-07-2007, 13:55
Е в софия нз как стоят нещатата .
Тук неска с едно приятелче с 145 boxer отидохме и взехме 4-и свещи за 11.50 примерно на мен не ми се видя ич скъпо :)

Nasko_77
18-07-2007, 15:36
Е в софия нз как стоят нещатата .
Тук неска с едно приятелче с 145 boxer отидохме и взехме 4-и свещи за 11.50 примерно на мен не ми се видя ич скъпо :) Боксера е друго. За ТС частите са малко по-скъпички. Освен това ти ще имаш 8 свещи. Това предполагам го знаеш. Сега докато не е дошла колата още, вземи и чети форума яко. Ползвай и търсачката. Ще научиш много полезни неща към които е добре да се придържаш.

victorstanolov
18-07-2007, 15:46
За "оригинални" свещи комплект ми оферираха цена около700лв (Ауто Италия мисля). За съжаление NGK няма внос и аз се принудих да си купя Шампион (в Аутодата ги има моделите) за 125лв комплекта.

BillyBoy`
18-07-2007, 18:23
за свещите наи доброто е ДенсоИридиум аз сисложих такива струваха ми 240лв :D

Mitko
18-07-2007, 19:16
Еми незнам мойта дали ще е TS или Boxer .... Но мерси на всички за сега като доиде ще я снимам и ще се похваля 8)

Mitko
18-07-2007, 23:10
Неска бях в един сервиз . Хората като им казах че ще карам алфа и се едно казах че ще ги застрелям ... ?
Викат алфите са с най скъпи части най мн се развалят ужас ? :roll:

Nasko_77
18-07-2007, 23:53
Неска бях в един сервиз . Хората като им казах че ще карам алфа и се едно казах че ще ги застрелям ... ?
Викат алфите са с най скъпи части най мн се развалят ужас ? :roll:Не се учудвам. И всичките имат най-здравите коли. Голфове, нали :lol: Ся тая Алфа като дойде не я карай в който ти зърне окото сервиз, че после ще ревеш. Ползвай търсачката и намери темите за сервизите и магазините в Пловдив или иди там кадето ти казах.

Mitko
19-07-2007, 02:06
Неска бях в един сервиз . Хората като им казах че ще карам алфа и се едно казах че ще ги застрелям ... ?
Викат алфите са с най скъпи части най мн се развалят ужас ? :roll:Не се учудвам. И всичките имат най-здравите коли. Голфове, нали :lol: Ся тая Алфа като дойде не я карай в който ти зърне окото сервиз, че после ще ревеш. Ползвай търсачката и намери темите за сервизите и магазините в Пловдив или иди там кадето ти казах.
Е да естествено че няма да се върна те ще са ебахти майсторите за алфа , щом говорят така !
В интерес на истината единя беше голфаджия с една троига GL беше .. Знам че голф са здрави ама с какво толкова ще превъзхожждат алфата + тва алфа имат екстри докато при голф е рядкос .
Както и да е да се върнем на темата 99% ще посетя твойте хора да я обслужа ако има нещо в момента а само информативно питам едни оргинални тасове за алфа 146 ква цифра са ?
защото мисля джанти да взимам но и тасовете ми харесват мн.

ne0
19-07-2007, 02:50
За "оригинални" свещи комплект ми оферираха цена около700лв (Ауто Италия мисля). За съжаление NGK няма внос и аз се принудих да си купя Шампион (в Аутодата ги има моделите) за 125лв комплекта.

не плаши хората.....

такива свещи няма....

купувал съм "ОРИГИНАЛЕН" шампион за 180 лева - ПЪЛЕН БОКЛУК ко ще и да са правени от шефа на шампион.

НГК са 360 мак истински и са ок

Денсото са супер и са 260 лева. Това е най-доброто....

Питай платило...

Nasko_77
19-07-2007, 04:21
Неска бях в един сервиз . Хората като им казах че ще карам алфа и се едно казах че ще ги застрелям ... ?
Викат алфите са с най скъпи части най мн се развалят ужас ? :roll:Не се учудвам. И всичките имат най-здравите коли. Голфове, нали :lol: Ся тая Алфа като дойде не я карай в който ти зърне окото сервиз, че после ще ревеш. Ползвай търсачката и намери темите за сервизите и магазините в Пловдив или иди там кадето ти казах.
Е да естествено че няма да се върна те ще са ебахти майсторите за алфа , щом говорят така !
В интерес на истината единя беше голфаджия с една троига GL беше .. Знам че голф са здрави ама с какво толкова ще превъзхожждат алфата + тва алфа имат екстри докато при голф е рядкос .
Както и да е да се върнем на темата 99% ще посетя твойте хора да я обслужа ако има нещо в момента а само информативно питам едни оргинални тасове за алфа 146 ква цифра са ?
защото мисля джанти да взимам но и тасовете ми харесват мн. Нямам идея братле. Аз съм с джанти. Ама ти още не знаеш дали ще е боксер или туин спарк а за тасове питаш. Чакай да дойде колата, виж я и тогава се занимавай с дреболии. Ми тя може да си е с джанти. Моята си дойде с оргинални :wink:

charmario
19-07-2007, 09:13
[quote=Mitko]Неска бях в един сервиз . Хората като им казах че ще карам алфа и се едно казах че ще ги застрелям ... ?
Викат алфите са с най скъпи части най мн се развалят ужас ? :roll:Не се учудвам. И всичките имат най-здравите коли. Голфове, нали :lol: Ся тая Алфа като дойде не я карай в който ти зърне окото сервиз, че после ще ревеш. Ползвай търсачката и намери темите за сервизите и магазините в Пловдив или иди там кадето ти казах.
Е да естествено че няма да се върна те ще са ебахти майсторите за алфа , щом говорят така !
В интерес на истината единя беше голфаджия с една троига GL беше .. Знам че голф са здрави ама с какво толкова ще превъзхожждат алфата + тва алфа имат екстри докато при голф е рядкос .
Както и да е да се върнем на темата 99% ще посетя твойте хора да я обслужа ако има нещо в момента а само информативно питам едни оргинални тасове за алфа 146 ква цифра са ?
защото мисля джанти да взимам но и тасовете ми харесват мн. Нямам идея братле. Аз съм с джанти. Ама ти още не знаеш дали ще е боксер или туин спарк а за тасове питаш. Чакай да дойде колата, виж я и тогава се занимавай с дреболии. Ми тя може да си е с джанти. Моята си дойде с оргинални :wink:[/quote:7tnr4qh9]

Бе дано колата с джанти дойде верно, че то без джанта трудно се кара :spell: Ама ако можеш да заделиш 350-400 лв. за лети в секцията "Продава" можеш да намериш много прилични предложения, които изпадат от време на време.

victorstanolov
19-07-2007, 09:15
За "оригинални" свещи комплект ми оферираха цена около700лв (Ауто Италия мисля). За съжаление NGK няма внос и аз се принудих да си купя Шампион (в Аутодата ги има моделите) за 125лв комплекта.

не плаши хората.....

такива свещи няма....

купувал съм "ОРИГИНАЛЕН" шампион за 180 лева - ПЪЛЕН БОКЛУК ко ще и да са правени от шефа на шампион.

НГК са 360 мак истински и са ок

Денсото са супер и са 260 лева. Това е най-доброто....

Питай платило...

Звънни им на хората, попитай за "оригинални" свещи и само слушай какво ще ти кажат....:)

Mitko
19-07-2007, 22:28
Благодаря много на всички , много ми помагате и вярвам и че за вбъдеще ще е така утре си чакам количката дано и се радвам много .
ще почерпя само кажете каде :)

BillyBoy`
20-07-2007, 00:45
ами като дидеш на някоя от срещите тази неделя трябва да има :D

Mitko
20-07-2007, 02:39
В последствие рабирам че алфата е толкова скъпа защото била с метан ...
Това знам че е минус за скоростта и плюс за разхода .
Предполагам и някой части ще си отиват по бързо ... :oops:

Nasko_77
20-07-2007, 03:21
В последствие рабирам че алфата е толкова скъпа защото била с метан ...
Това знам че е минус за скоростта и плюс за разхода .
Предполагам и някой части ще си отиват по бързо ... :oops: Е колко скъпа? :)

Mitko
20-07-2007, 10:51
4500 от италия

blow
20-07-2007, 10:54
И моята е взех 4600,а ми легна 7 800 ... :)

Mitko
20-07-2007, 11:34
И моята е взех 4600,а ми легна 7 800 ... :)
Смисал ?

blow
20-07-2007, 12:02
В смисъл като и смениш ролки,ремъци,съединители,масла,филтри,като и направиш автокаско,гражданска,винетки минетки идва толкова! :roll:
Моята беше на 4 хиляди км карана в България и пак и ги смених и легна толкова пари.

Mitko
20-07-2007, 12:08
зависи на каква кола ще попаднеш !
аз ще я закарам на сервиз ще се види ако има нещо и тогава ще се сменя . Застраховка + винетка ще направя за 120лв мах.
Дано да няма много разходи , за да има финанси за други козметични неща :).
Мерси много за отговора

akula
20-07-2007, 14:47
Застраховка + винетка ще направя за 120лв мах

ха ха
това някаква смешка ли беше, тя само винетката е 70 лева, гражданската е около 100-120 лева....

иначе не се притеснявай, подържат се колите, не са толкова скъпи, но пък са супер приятни за каране....... с метана нямаш ядове освен ако не си с много малка бутилка и трябва често да зареждаш, но пък те вече станции на доста места откриха....

познавам доста хора с метан, въобще не са им толкова бавни колите.... пък и не е нужно да летим по пътищата и да ни дават в новините :roll:

Nasko_77
20-07-2007, 15:19
4500 от италияОк питах за да разбера на моята дали и искам нормално :wink:

Vatev
20-07-2007, 17:28
На 4500лв от Бг. Всичко сменено и платено. Палиш и тръгваш! :biker:

Mitko
21-07-2007, 00:03
Застраховка + винетка ще направя за 120лв мах

ха ха
това някаква смешка ли беше, тя само винетката е 70 лева, гражданската е около 100-120 лева....

иначе не се притеснявай, подържат се колите, не са толкова скъпи, но пък са супер приятни за каране....... с метана нямаш ядове освен ако не си с много малка бутилка и трябва често да зареждаш, но пък те вече станции на доста места откриха....

познавам доста хора с метан, въобще не са им толкова бавни колите.... пък и не е нужно да летим по пътищата и да ни дават в новините :roll:
Не е така колега !
Гражданска отговорност аз ще платя до декември а повярвай ми до тогава са 5 месеца груго казано не са 100-120 лв !
Винетката ще си взема за 6 м няма смисал за година като ще ми вайи за 5-6м .... такаче разходите са по малко .
А прав си аз като ми трябва бърза кола има си бензин като сложа 40-50 лв да има никога бензина не е излишен :).
А метана мисля че е доста добра алтернатива за гориво в момента и са 2-е уредби

blow
21-07-2007, 09:52
Да тая година може и да ги спестиш ама другата няма! :)
Парите пак ще си дойдат толкоз...
Алфа и метан... ух звучи смешно :roll:

nikola_n
21-07-2007, 10:00
Да тая година може и да ги спестиш ама другата няма! :)
Парите пак ще си дойдат толкоз...
Алфа и метан... ух звучи смешно :roll:

Малко като Ферари и нафта :lol:

blow
21-07-2007, 12:35
Aбсолютно :lol:
Е,като не може да си позволи постоянно бензин момчето да кара на метан :roll: :D

Mitko
23-07-2007, 01:35
Да тая година може и да ги спестиш ама другата няма! :)
Парите пак ще си дойдат толкоз...
Алфа и метан... ух звучи смешно :roll:

Малко като Ферари и нафта :lol:
Мисля че колата ще си я карам аз а , не някой от вас двамата ?
Предпочитам да карам колата на метан това за мен е + и ще карам на метан . Вие като предпочитате бензин карайте на бензин .

Pharrell
23-07-2007, 10:46
Метан, метан ама момчето ще ходи от София до Бургас за 20 лева нали :lol: :lol: :lol: :roll:

blow
23-07-2007, 11:12
След като си решил карай на метан.Ние просто споделяме мнение.Все пак тоя форум/клуб е затова нали?Или греша?

Nasko_77
23-07-2007, 13:33
Метан, метан ама момчето ще ходи от София до Бургас за 20 лева нали :lol: :lol: :lol: :roll: А ти си още по-добре. Ти ще ходиш два пъти по-евтино от колежката Блоу и два пъти по рядко в сервиза от колегата Митко :lol:

valjo
23-07-2007, 13:35
Метан, метан ама момчето ще ходи от София до Бургас за 20 лева нали :lol: :lol: :lol: :roll:с рейса е пак толкоз горе долу, и дори те вози професионалист;)

blow
23-07-2007, 13:36
22лв е не е 20 :D Че има и 30 мин почивка Бургас-София :)

Nasko_77
23-07-2007, 13:47
Метан, метан ама момчето ще ходи от София до Бургас за 20 лева нали :lol: :lol: :lol: :roll:с рейса е пак толкоз горе долу, и дори те вози професионалист;) А с трена можеш и да се разтъпчваш когато пожелаеш дори, докато патуваш :lol: :lol: :lol:

koko_33
23-07-2007, 14:02
Застраховка + винетка ще направя за 120лв мах

ха ха
това някаква смешка ли беше, тя само винетката е 70 лева, гражданската е около 100-120 лева....

иначе не се притеснявай, подържат се колите, не са толкова скъпи, но пък са супер приятни за каране....... с метана нямаш ядове освен ако не си с много малка бутилка и трябва често да зареждаш, но пък те вече станции на доста места откриха....

познавам доста хора с метан, въобще не са им толкова бавни колите.... пък и не е нужно да летим по пътищата и да ни дават в новините :roll:
Не е така колега !
Гражданска отговорност аз ще платя до декември а повярвай ми до тогава са 5 месеца груго казано не са 100-120 лв !
Винетката ще си взема за 6 м няма смисал за година като ще ми вайи за 5-6м .... такаче разходите са по малко .
А прав си аз като ми трябва бърза кола има си бензин като сложа 40-50 лв да има никога бензина не е излишен :).
А метана мисля че е доста добра алтернатива за гориво в момента и са 2-е уредби

Да ти е честита колега. Ама ако можеш да ме светнеш от къде ще си вземеш винетка за 6 месеца ,че не се сещам!!!!!!! Винетките са за седмица, месец, и година съответно 10, 25, 67 лв. и как точно ще ти излезе по ефтина не ми стана ясно. До колкото съм запознат и със закона за застраховането от 2г. застраховка не се прави за календарна година а от дата до дата - вярна можеш да я разсрочиш но това ще ти доведе савмо до оскъпяване с по 8лв. на разсрочка защото толкова ще ти струва всеки стикер за стъклото. Извинявай ако съм те обезкуражил нещо ама живеем в БГ и по отношение на държавното лапане мърдане няма те си взимат тяхното винаги. 8) Забрави и данъка на 1.4 ТС -103 кончета са към 90 лв. на година. 8)

Mury
23-07-2007, 15:41
Метан, метан ама момчето ще ходи от София до Бургас за 20 лева нали :lol: :lol: :lol: :roll:с рейса е пак толкоз горе долу, и дори те вози професионалист;)

Ама 90 % е пиян :twisted: :twisted:

Mitko
25-07-2007, 00:41
Застраховка + винетка ще направя за 120лв мах

ха ха
това някаква смешка ли беше, тя само винетката е 70 лева, гражданската е около 100-120 лева....

иначе не се притеснявай, подържат се колите, не са толкова скъпи, но пък са супер приятни за каране....... с метана нямаш ядове освен ако не си с много малка бутилка и трябва често да зареждаш, но пък те вече станции на доста места откриха....

познавам доста хора с метан, въобще не са им толкова бавни колите.... пък и не е нужно да летим по пътищата и да ни дават в новините :roll:
Не е така колега !
Гражданска отговорност аз ще платя до декември а повярвай ми до тогава са 5 месеца груго казано не са 100-120 лв !
Винетката ще си взема за 6 м няма смисал за година като ще ми вайи за 5-6м .... такаче разходите са по малко .
А прав си аз като ми трябва бърза кола има си бензин като сложа 40-50 лв да има никога бензина не е излишен :).
А метана мисля че е доста добра алтернатива за гориво в момента и са 2-е уредби

Да ти е честита колега. Ама ако можеш да ме светнеш от къде ще си вземеш винетка за 6 месеца ,че не се сещам!!!!!!! Винетките са за седмица, месец, и година съответно 10, 25, 67 лв. и как точно ще ти излезе по ефтина не ми стана ясно. До колкото съм запознат и със закона за застраховането от 2г. застраховка не се прави за календарна година а от дата до дата - вярна можеш да я разсрочиш но това ще ти доведе савмо до оскъпяване с по 8лв. на разсрочка защото толкова ще ти струва всеки стикер за стъклото. Извинявай ако съм те обезкуражил нещо ама живеем в БГ и по отношение на държавното лапане мърдане няма те си взимат тяхното винаги. 8) Забрави и данъка на 1.4 ТС -103 кончета са към 90 лв. на година. 8)
Да така е небях прав аз!
Дадох 103.40 лв за застраховка в INTER AMERICAN и не е за календарна и 67 лв за винетка .
Найстина аз не съм бил прав и нетрябваше да споря .
Ама сега алфата си показа рогцата и едвам на късмет днес минах КАТ.
Взе да ми пради проблеми от 4-5 места на веднъж точно след прегледа.... Утре в сервиз :evil: . Но все пак колата си иска нейното :) .
Относно метана прависте всеки дава мнение и за това сме тук да си даваме мнението :P .

Mitko
25-07-2007, 20:25
Да ви се похваля обслужих колата и ремонтирах рейка + маншони . Останаха само свещи и кабели :oops:

Nasko_77
25-07-2007, 20:28
Да ви се похваля обслужих колата и ремонтирах рейка + маншони . Останаха само свещи и кабели :oops: В КАТ какви пари даде и за какво при регистрацията, че утре и мен това ме чака.

Mitko
26-07-2007, 08:42
Да ви се похваля обслужих колата и ремонтирах рейка + маншони . Останаха само свещи и кабели :oops: В КАТ какви пари даде и за какво при регистрацията, че утре и мен това ме чака.
Еми направих си Застраховката на колата 103 лв , Подадох документи за първоначална регистрация 10 лв , и за големия и малкия талон + регистрацинни номера 51.50 лв