PDA

View Full Version : Страничен наклон на гумите



Boby
18-07-2007, 10:17
Не съм съгласен с Боби по някои въпроси.Това за разчекането.При тия коли заводско се монтират най-малко два вида пружини.Мойта е от разчекнатите,тъй като е с по-къси пружини,и от 90-та година докарваха една дизелова пак от Италия със същите пружини и твърдата возия,като на моята :wink: Имам познат,който регулира геометрия на ходова част и ми каза,че 33 и 164 са колите с най-отворени ъгли,даже се учудва как носят право гумите.А за свещите Бош,вчера бях в магазина на Александър ауто на приказка,видях оригинален бош за жигулата и за типо,WR7DC,ОПАКОВКА "фИАТ-Ланча"-10лв бройката.Но повярвай,като видях централния електрод,няма нищо общо с тия бошове,дето са по 3.50лв

Митко май напоследък си много преуморен(много бачкане,проблеми,секс може би) и не четеш внимателно.Свещи бош не съм гледал.Говорех за кабели Бош.На Бош неща купувам само от Ауто+ и там ми обявиха тази цена за КАБЕЛИТЕ.Свещите ги сменихме с Беру за 54лв.
Относно разчекването би ли ми разяснил по-подробно какви пружини да сложа така,че да се затвори предницата.Яде ми гумите и по старите замервания ъглите са и -02*22' и -2*43' а по данни трябва да са -01*20' +,- 00*20'. С 1* са по-отворени отколкото трябва. :roll:

Ще я снимам и ще кача и снимки.

Boby
18-07-2007, 11:35
Реших да го отделя като нова тема за да не разводняваме темата на бъдещия ни колега. :)

Ето и снимките.Ако можете дайте идей и съвети от какво може да е и как да се оправи.Това ми натоварва и втулките допълнително и гумите ми износва,а и сега както се е надигна асфалта от камьоните като стъпи на неравност,трудно се одържа.Отдясно наклона е по-голям и немога да разбера на какво се дължи това. :roll:

Boby
18-07-2007, 15:10
Ето и снимка на втулките който слагам.Лявата е тази с която съм,а дясната е уж тази "Седем" на която ясно се вижда щампата на Бирт. :?

Orther
19-07-2007, 10:56
А като отидеш на реглаш за предницата какво ти казват?Градусите не се ли събират по механичен начин?Питам те защото Аз ходих при един дето ми приспа ДЖЕТТАТА,а преди това не и стигаше Цариградско шосе :roll2:

Boby
19-07-2007, 13:25
Нищо не казват.Правят я максимално да се доближи до стойностите което значи отклонение от 1*50' от допустимия 1*,регулират другите ъгли и толкос.
На теб какво ти е правил този човек?Били ли са ти криви гумите като на мен?На лявата се оказа,че имам разбит шарнир,ще го сменя и втулката ще сменя и може и да се затвори,но дясната ще си остане така. :roll: Този ъгъл може да се регулира съвсем малко с кормилната щанга.

virusalfa
19-07-2007, 13:50
Ето и снимка на втулките който слагам.Лявата е тази с която съм,а дясната е уж тази "Седем" на която ясно се вижда щампата на Бирт. :?Тази отдясно е чист Фрап :!:

Boby
19-07-2007, 13:53
Нали уж Фрап били хубави. :roll:

virusalfa
19-07-2007, 13:54
Реших да го отделя като нова тема за да не разводняваме темата на бъдещия ни колега. :)

Ето и снимките.Ако можете дайте идей и съвети от какво може да е и как да се оправи.Това ми натоварва и втулките допълнително и гумите ми износва,а и сега както се е надигна асфалта от камьоните като стъпи на неравност,трудно се одържа.Отдясно наклона е по-голям и немога да разбера на какво се дължи това. :roll:Ето ти снимка на моя камион,не ми яде гумите.А ми се струва с по-къси пружини от твоятя
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=9913

Boby
19-07-2007, 14:07
Аз съм с четири нови пружини.Затова е по-висока.Вече са омекнали твойте.Като гледам твойта няма проблем със страничния наклон.Днеска бях при Чавдар от клубния сервиз и каза крив шенкел или амортисьор.Не знам ако я качат на стенд да и свият магаредо дали ще се затвори или само ще я свият,а наклона ще си остане. :roll:

Orther
19-07-2007, 18:18
Нищо не казват.Правят я максимално да се доближи до стойностите което значи отклонение от 1*50' от допустимия 1*,регулират другите ъгли и толкос.
На теб какво ти е правил този човек?Били ли са ти криви гумите като на мен?На лявата се оказа,че имам разбит шарнир,ще го сменя и втулката ще сменя и може и да се затвори,но дясната ще си остане така. :roll: Този ъгъл може да се регулира съвсем малко с кормилната щанга.
Е ми баце да не се излагам щот не му разбирам,той ми даде всички стари и разбити части като шарнирчета,разни гумички,маншончета и пласмаски некви да купя нови по тях,смених и спирачните дискове и накладки и после ми прасна некъв як реглаш(както се изрази той,че не и е правен такъв от годината на производство 86") и тя си заспа!

Boby
19-07-2007, 19:28
Е аз прегледах всичко и нямам нищо за смяна освен шарнира който ще го сменя.Нещо е мръднало и не мога да разбера какво или е магаре или шенкел или бомбетата. :? Амортисьор,пружина,тампони на носача,носач,тампон на макферсона са сменени и полза никаква :!:

virusalfa
20-07-2007, 13:30
FRAP засега е най-големото дърво :!:

Boby
21-07-2007, 16:09
Е ходи го разбери какво е,като ти го извадят от един кашон :!:

Дясната втулка която е на 450км някъде вече е отлепена от метала.....нямам думи просто :!:

Andrew
21-07-2007, 21:26
Ми кажете къде е тоя сервиз където е "заспала" колата след реглаж. Явно проблема е не само при мен. Аз пък имам чуство, че на моята двете гуми не седят успоредно. Едната е малко гледа на страни :( Незнам дали може да е от рейката, че не мога да се наканя да я сменя. Един месец я разкарвам в багажника :) Иначе и четирите гуми са ми изядени отстрани а в средата са по-добре

Boby
22-07-2007, 00:05
Това дали ти е отворена или затворена предницата се регулира.Страничния наклон от който ти яде гумите се регулира съвсем леко което не е достатъчно.Може и наклона да ти е наред,а да ги яде от разтворена предница.Ходи на реглаж.Или я снимай да видиме колко са ти "криви" гумите.

Orther
23-07-2007, 11:09
[quote="Andrew"]Ми кажете къде е тоя сервиз където е "заспала" колата след реглаж.


Това че при мен се е получило не е гаранция че се получава при всички!Зависи от къде идва проблема,и колко са развити възможностите на майстора!? :wink: Сервиза е на бул."Черни връх" в Автоцентър "Фаяд"!Ако ще ме биете после да знаете че ще ви се расърдя и обидя :lol:

Andrew
23-07-2007, 19:34
Мерси Колега, обещаваме че няма да се разсърдим. Ако се справи ОК :clap2: , ако не, то... все е тая. :wink: Пак така или иначе щях да отида при някой, който не е специалист.
Сега ще звънна 1-2 телефона, щот се сещам че навремето някой ми каза къде има майстор за реглаж за наш'те кораби. Бил се специализирал, щот не е било лесно, имало е някакъв чалъм. Като разбера къде... ще пиша! :wink: Остава да се сетя кой ми го препоръча :gruebel:

Orther
24-07-2007, 19:46
Мерси Колега, обещаваме че няма да се разсърдим. Ако се справи ОК :clap2: , ако не, то... все е тая. :wink: Пак така или иначе щях да отида при някой, който не е специалист.
Сега ще звънна 1-2 телефона, щот се сещам че навремето някой ми каза къде има майстор за реглаж за наш'те кораби. Бил се специализирал, щот не е било лесно, имало е някакъв чалъм. Като разбера къде... ще пиша! :wink: Остава да се сетя кой ми го препоръча :gruebel:

:th_up:

dellltata
23-09-2007, 09:47
и тук темата е в застой-та какво стана със страничните ви наклони -които ви ядат гумите??
това е интересна тема .напишете за сполуките си .моля ви.

Boby
25-09-2007, 19:55
Днеска свалиш щангата за смяна на втулка и другата седмица отивам на реглаж да видя какво ще направят "майсторите",но сега лявата ми гума е много изправена да не кажа дори повече отколкото трябва,а дясната си е нормална.След реглажа ще видиме. :wink:

Boby
03-10-2007, 21:30
Специално за теб Dellta пиша впечатленията си.

След регулирането на геометрията в Италсервиз при докрай навит волан вече външната за завоя дума не се влачи и завива нормално.Страничния наклон пак си остана по-голям от нормалното,но е еднакъв и от двете страни и това ме устройва.Като цяло нямам забележки към работата им. :roll:

Ти ако можеш да ми регулираш страничния наклон ще те призная за специалист :!:

Grigor
04-10-2007, 00:52
Ми... на мен от 4.5 градуса вече е 2.36 градуса на лявата :-)

Както се казва - специалист е :-)

Boby
06-10-2007, 22:08
Е ако са ти били разбити втулките и ти ги е сменил може.На мен във Ванто ми казаха,че не могат да направят мищо по въпроса и въобще и не съм ходил.А изправяне с разпробиване на амортисьори и свиване на предния мост, не мерси!Друг начин няма.
На мен старите стойности ми бяха толкова колкото на теб в момента :!: Трябва да ти е 1*60' максимум.В сервиза в който работя човека който регулира геометрията каза,че от голям наклон може да износва гуми,но колко точно да е наклона не може да каже.

Grigor
07-10-2007, 17:15
Ми аз на 20 000км. размених преди и задни и има съвсем малко износване от наклона - както се казва все едно не са износени като видиш какъв налкон имах преди и километрите.

След смяна на ВСИЧКИ втулки с пауърфлекс е инфото за наклона - и за двата /преди , след манупулацията/ - т.е. втулките не играят никаква роля в случая.

Ти си знаеш, аз да ти кажа, че вече имам нормални еднакви наклони /т.е. повече без смяна на шенкели не може да се направи.... /

Boby
07-10-2007, 17:28
Амортисьорите ли ти разпроби?

Шенкелите се отказах да ги сменям.Няма смисъл,а и в момента ми е около 2* наклона което ме устройва напълно.Все пак ако е по-стабилна по-добре.Прави ми впечатление,че първите 164-ки са с оп-голям наклон от по-новите. :roll:

Grigor
10-10-2007, 09:41
Не, не е пробивано нищо :-)

Той си е написъл как се прави - с онези втулки.

virusalfa
15-10-2007, 11:00
Ми аз на 20 000км. размених преди и задни и има съвсем малко износване от наклона - както се казва все едно не са износени като видиш какъв налкон имах преди и километрите.

След смяна на ВСИЧКИ втулки с пауърфлекс е инфото за наклона - и за двата /преди , след манупулацията/ - т.е. втулките не играят никаква роля в случая.

Ти си знаеш, аз да ти кажа, че вече имам нормални еднакви наклони /т.е. повече без смяна на шенкели не може да се направи.... /Втулките играят роля за страничния наклон във всички случаи,както и за износването на гумите в някои случаи.На една Шкода Фабия-такси от магазин гумите не изкарваха повече от 30000км(на месец по 10 хиляди).Собственика е универсален модификатор като мен и на носачите наби тампони от заден мост от Вектра.Сега гумите вече издържат пробег 100000км :idea:

Boby
15-10-2007, 19:12
За момента съм доволен от поведението на колата,наклона на гумите и за износването ще видиме.За сега няма да пипам повече нищо. :)