PDA

View Full Version : въпрос за акумулатор



odisey
19-07-2007, 09:19
По принцип си карам на фарове нон-стоп, а в тези жеги и на климатик. Акумулатора не съм го пипал откакто съм взел колата, много е мизере но работи. Вчера след 1ч каране спирам, седя малко, после тръгвам да паля - ама не! Изчаках малко и успях накрая, после ест. без никакви фарове и климатици...Че ще се сменя тва е ясно...

Въпросът ми е - колко най-мощен акумулатор може да се сложи, така че да успявам да го зареждам все пак с моето динамо :?: Искам да сложа най-мощният възможен та за в бъдеще и една туба да монтирам отзад...

botsos
19-07-2007, 09:58
Здрасти! Незнам какъв акомулатор да ти препоръчам, но знам, че моя е 62Ah и нямам никакви проблеми (и аз карам постоянно на фарове и халогени, а и една тубичка имам....). Имай предвид, че акомулатора на колата ти 100% не е с максималната мощност, която може да поеме динамото. Така че, спокойно можеш да си вземеш малко по голям.:)

odisey
19-07-2007, 10:04
хм...дали?? виждал съм прецакани свещи заради динамо, което не може да смогне да зареди акумулатора, заради голяма консумация, и не достига ток за тях...то ясно че без туба консумация няма извън предвидената, но ако сложа по голям отколкото трябва няма да мога да го зареждам :?: бе малко ми е тъмна индия ако някой може да ме осветли ще съм благодарен :!:

Yon
19-07-2007, 11:57
хм...дали?? виждал съм прецакани свещи заради динамо, което не може да смогне да зареди акумулатора, заради голяма консумация, и не достига ток за тях...то ясно че без туба консумация няма извън предвидената, но ако сложа по голям отколкото трябва няма да мога да го зареждам :?: бе малко ми е тъмна индия ако някой може да ме осветли ще съм благодарен :!:

Алтернатора винаги е с по-голям ампераж от акумулатора и хората са го сметнали така, че ако работи както си трябва не се притеснявай все нещо ще остане и за акумулатора. Поддържайте си техниката и грижливо наливайте водица когато се поизсуши същия. Търси акумулатор със по-силен "стартов" ток.

tonov
19-07-2007, 18:56
Подкрепям!
И наистина не е лошо в тия жеги да си погледнеш нивото на електролита на акумулатора (ако е обслужваем). Може и само за доливане да е.

kanzlera
20-07-2007, 08:45
Малко и аз да се намеся :)
Акумолатова служи само за първоначално запалване, после колата се захранва от динамото, а ако е по голям динамото ще го зарежда по бавно, според мен най- добре да си вземеш един 62А/h, да е по мошен за зимата.
Това е от мен Успех и безаварийни километри

odisey
20-07-2007, 08:49
Благодаря много на всички за отзивчивостта!

1. Какво ще стане ако сложа 75 Ah например? Разбира се, много е на има ли проблем?
2. Каква марка да взема, BOSCH разбира се е the best но нямам пари сега за това :(
3. Също така - какво значи терминът "стартов ток" ?

Yon
20-07-2007, 09:49
1. Какво ще стане ако сложа 75 Ah например? Разбира се, много е на има ли проблем?


Ще дадеш излишни пари :!: :D
Пусни търсачка има много изписано, а и според мене Искрата е най-доброто решение :)

Mury
21-07-2007, 19:51
а и според мене Искрата е най-доброто решение

Абсолютно съгласен с бат Йонко :wink:

бай Илия
21-07-2007, 22:38
БОШ за нищо на света!Големо менте,това са мои лични наблюдения върху марката.GIGAWAT не са лоши,по-евтини са от БОШ.За WARTA само добри спомени от миналото.DELFI виждат зор зимата,хеле като падне 5 под нулата.....

Pharrell
22-07-2007, 14:47
По принцип като отидеш в магазин за акумулатори ( е не някав супер измислен) там си има каталози на всички марки и модели коли и техния минимум и максимум за Ah за акумулатора. За моята дават от 65 Ah до 75 Ah, а тя е дизел. С подсилен ток на запалване имат нужда дизелите щото черпят повече ток. И мисля че ИСКРА си е най доброто решение. 65 Ah ИСКРА с подсилен ток на запалване около 130 лв. мисля че беше.

pres
23-07-2007, 00:38
понеже ми се наложи да копувам проверих и за 2.0ти дават от 44 до 60 аз слогих 62 дано сам помогнал