PDA

View Full Version : Съвет за покупка на алфа



bongo
20-07-2007, 22:32
Колеги, решил съм да сменям автомобила и в главата ми се въртят няколко варианта и възможности и ще ви помоля да ми дадете съвет и да ме насочите евентуално.
Значи решил съм да взема количка на старо за 15ина хиляди евро. За тези пари и за нужите ми мисля че бих могъл да намеря GT на старо. Проблемът, обаче е че всички двигатели освен 1.9 дизела са акцизни. От тук вариантите са или да взема такава или нещо по-голямо, но на лизинг или на името на чужденец/чужда фирма, за да спестя акциз евентуално. Та тук питането ми е струва ли си изобщо да се правят тия врътки, смисъл колко по-скъпо ще излезе да си я карам с чуждя номер (там застраховки и тн. в Германия и Италия как са?) После, готов съм да отидем 2ма души в Германия или Италия с кола и на връщане да караме заедно. Някой може ли да ме насочи къде да отида евентуално (като варианта италия ми се струва по-реален зашото ми е по-близо).Като цяло разликите в цените на алфи в Италия и Германия големи ли са? Изобщо много ли са разправиите, защото знам, че с автовоз може би ще е ако не по евтино, то същото, но искам да отида просто за разходката, но ако е много размотаване предпочитам да си го спестя.
Сетих се и още нещо, колегата 156 m-jet (този дето живее в Германия и караше 156св) казваше че можел да намери нови алфи с 18% отстъпка от каталожната цена, защото алфите не вървели много в Германия. Та питането ми е тази информация дали е реална?
И последен върпос, за колко горе долу може да се намери сносна Брера на старо в Германия (в мобиле.де разбира се съм гледал, но бих желал и мнението на някой който се занимава с това).
Ако някой може да предложи конкретни оферти би било най-добре :).
Благодаря предварително