PDA

View Full Version : Ремонти..



duran
21-07-2007, 23:23
Значи имам някои неща по колата за оправяне:
1. Гумени оплътнения за предните врати(няма ги никакви) могат ли да се сложат някакви универсални или тряа за ГТВ да търся отнякъде?
2. Амортисьори за капака - единя е изпуснал малко, а др въобще го няма! Някои знае ли дали ше станат и от други коли???
3. Кожата на салона ми е много захабена - има ли начин да се освежи с нещо.. знам че има някакви спрейове, някои дали го ползва и има ли резултат??
Ами това е засега.. Ако може някои да ми бъде полезен ще съм много признателен! Ако не, здраве да е! Благодаря!

Ivo Skoklev
22-07-2007, 09:13
И аз търся хубав спрей за седалки.Ако имате впечатления,обаждайте...

proper
22-07-2007, 10:38
Значи имам някои неща по колата за оправяне:
1. Гумени оплътнения за предните врати(няма ги никакви) могат ли да се сложат някакви универсални или тряа за ГТВ да търся отнякъде?
2. Амортисьори за капака - единя е изпуснал малко, а др въобще го няма! Някои знае ли дали ше станат и от други коли???
3. Кожата на салона ми е много захабена - има ли начин да се освежи с нещо.. знам че има някакви спрейове, някои дали го ползва и има ли резултат??
Ами това е засега.. Ако може някои да ми бъде полезен ще съм много признателен! Ако не, здраве да е! Благодаря!

Колега сложи в подписа точно модела да го знаем като отговаряме.....

По точки 1 и 2 отиваш във Ванто или АутоИталия и си ги поръчваш оригинални ако ги няма по магазините. След 2 седмици ги имаш. Аз така направих с решетката и емблемите както съм описал.
За кожата смчтам да си взема скоро крем/паста и ще споделя.

duran
22-07-2007, 13:12
Мерси за информацията..
Обаче колата ми е от вчера и незнам почти нищо, та ако може някои да помогне имам още няколко въпросчета:
1. Колата има ли бордови компютър или не? И как да си изкарам разхода ако имам бордови?
2.Някой има ли представа как се прехвърля автокаското на колата?
3.Под седалките имам прокаран някакъв кабел, влизащ жъж нея.. за какво е?
4.Знаете ли фабрично колко вата са колонките на колата?
Благодаря предварително за отговорите!

stefanGTV
22-07-2007, 15:31
Първо честито за колата, сещам се, че си търсеше...Значи миналата седмица си купих от практикер Black Chrome крем за всички пластмасови и гумени части и действа великолепно - стават нови...а за кожата си взех / пак на Turtle/ един крем - средно голяма бяла опаковка - мисля, че на Turtle беше единствено за кожа и действа добре - освежава , прави я хубава, но не като нова... иначе само претапициране - само страниците ми и то с изкуствена/тя по-принцип си е такава отстрани/ ми струваха 60лв , не знам може би целите ще седнат към 300-400...Тези препарати струват между 5-10лв и са достатъчни за кожата на колата ми за поне 5 години напред...Предполагам, че при 4-5 минаване ще даде по-хубав резултат

lan
23-07-2007, 10:29
здравей колега и честито...
първо ти пожелавам безаварийно пътуване и много вкарване в червеното... :D
1. колата ти е с бордови компютър, но не знам как може да се изкара такова инфо от него и дали изобщо може...
2. отиваш при застряахователя с полицата и договора за покупко - продажба
3. кабелите са за airbag-а
за последния си нямам идея
поздрави,

duran
23-07-2007, 21:51
Благодаря за отговорите колеги.. Особено за кабелите под седалката.. няате си представа колко дълго съм търсил откъде се пуска отоплението в :lol: седалката..
Тъп съм бая! :) Ама нищо де.. колата я откарах на майстор да я погледне, някво масло беше натекло миналата нощ.. дано не е нещо сериозно, а иначе тоя м аистор дет я карах уж е много добър, но се чудя дали мога да мина без диагностика ако провери сичко по колата, или си трябва диагностика, и някой знае ли колко парички е??? Много скъпа ше излезе тая количка иначе, ама така е - тряат и жертви.. Ама каква е хубавица ако знаете.. Скоро ше я снимам да видите.. айде.. живи и здрави!

duran
17-08-2007, 14:51
колеги, за кожата на колата нищо не помага, пробвах 2 препарата, паста и спрей и направо не си стана нищо - само почна да лъска кожата,казаха ми че няма чудотворни препарати, така че който не му е захабен много салона да се радва! Кои не - да сменя или пребоядисва! Аз ще се мъча така!

duran
17-08-2007, 14:51
колеги, за кожата на колата нищо не помага, пробвах 2 препарата, паста и спрей и направо не си стана нищо - само почна да лъска кожата,казаха ми че няма чудотворни препарати, така че който не му е захабен много салона да се радва! Кои не - да сменя или пребоядисва! Аз ще се мъча така!

BatVas
17-08-2007, 17:30
колеги, за кожата на колата...............
моята кожа (на колата де) е в супер състояние - интересуват ме препарати за поддръжка на кожен салон. Нали все пак да се подхранва , да е по мека и т.н.т

BatVas
17-08-2007, 17:30
колеги, за кожата на колата...............
моята кожа (на колата де) е в супер състояние - интересуват ме препарати за поддръжка на кожен салон. Нали все пак да се подхранва , да е по мека и т.н.т

joroalfa
17-08-2007, 18:21
на Sonax крем паста или на костенурките,намазваш обилно,чакаш 4-5 мин.и с ватиран парцал най-добре я излъскваш.нямам вяра на спрейовете,кремът попива и я пази по-дълго

joroalfa
17-08-2007, 18:21
на Sonax крем паста или на костенурките,намазваш обилно,чакаш 4-5 мин.и с ватиран парцал най-добре я излъскваш.нямам вяра на спрейовете,кремът попива и я пази по-дълго

рали
18-08-2007, 18:13
Sonax има една черна опаковка за кожа като тоалетно мляко е но не е подържа кожата матова и чисти перфектно 19лв.мисля че беше

рали
18-08-2007, 18:13
Sonax има една черна опаковка за кожа като тоалетно мляко е но не е подържа кожата матова и чисти перфектно 19лв.мисля че беше