PDA

View Full Version : Най-накрая...



Gogata
24-07-2007, 20:07
СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ!!! :bg:

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1075992

Orther
24-07-2007, 20:12
:bg: :bg: :bg:

DiabL0
24-07-2007, 20:28
:bravo: :clap2:

J_I_V_K_O
24-07-2007, 20:32
:prescription: :bravo:

cvetelin
24-07-2007, 20:37
сетихти са ... те от 9 часа са на летището в София :)
иначе ... супер най на края !
но не се знае за вбъдеще какво ще стане ... тая цялата простотия за тея 8 9 години със сигурност ще донесат някъкви последствия ...
нищо чудно чичоти Буш да се настани с войниците си в Либия .... и Кадафи да последва пътя на Садам....
ще има последтвия 100%....
а от цялата работа господин Съркози образ лаврите накрая ... на фона на всичките хора които положиха необходимите усилия...
всичко остана в сянка .... г-н и г-жа Съркози са световни герои вече :)

georgievst
24-07-2007, 21:02
Какво пишеше на самолета, от който слезнаха медиците? USA, Bulgaria, СССР или нещо друго ?
Много хора положиха усилия, но накрая французите успяха. Не съм тръгнал да убеждавам другите, но за мен това е истината.

Aquila
24-07-2007, 22:31
Кой е станал герой и какви ще са последствията не е важно, единствените герои са тези ,които 8 години са били подложени на какво ли не :!:
Важното е , че вече са вкъщи :!: :clap2:

BatVas
25-07-2007, 11:36
Айде и тука.
Вчера и днес все едно други събития в БГ и в света не се случват.
което и радио да пусна - за тях.
телевизия - пак
Сутринта - сутрешните блокове и на Канала, на БТВ , на Нова пак - АБЕ ХОРА ИМА И ДРУГИ СЪБИТИЯ :!: :!:

Pinky
25-07-2007, 11:40
да ти кажа честно, по CNN също доста се тиражира тази информация.

търтей
25-07-2007, 11:42
нормално е да се хвалят хората че са свършили нещо

лошото е няма кой да пита мвнр що трябваха 8 години и дали некадърниците там ще бъдат наказани?

Aquila
25-07-2007, 12:15
Айде и тука.
Вчера и днес все едно други събития в БГ и в света не се случват.
което и радио да пусна - за тях.
телевизия - пак
Сутринта - сутрешните блокове и на Канала, на БТВ , на Нова пак - АБЕ ХОРА ИМА И ДРУГИ СЪБИТИЯ :!: :!:

И какво да дават? Колко умрели има в Ирак, или колко пожари в Италия , или колко наводнени в Англия. По цял свят дават за нас ,но в Бг искаме други новини... само да не стане като останалите коментари след новините по интернет , половината се радват, другата половина злорадстват :!:

Ето един от многото подобни коментари:

преди време прочетох следните въпроси и сега ги поставям и аз: 1. Арестуваха преди 8 години 23 сестри! Пуснаха всички без тези 5! Защо? Верно ли е, че всики деца са заразени в техните стаи? 2. През 1999г има доклад на СЗО за болницата в Бенгази. Този доклад не се споменава- защо? Не е ли защото в него се казва че персопанала е немарлив, но не се говори за повторно използване на еднократни консумативи... 3. Ашраф е наричан постоянно доктор, макар че е студент! Защо? 4. Кой кога какво е работил в болницата? 5. Коя е Кристияна и имала ли е връзка с Ашраф и с шефа на здравеопазването в Бенгази? 6. Защо фамилиите на част от сестрите се различават от тези на настоящите им ”съпрузи” и има ли това връзка с обвиненията за незаконни връзки? 7. Защо само две от сестрите твърдяха че са измъчвани, а либийските офицери заведоха дело срещу всички? 8. Кой какво точно е признал? Има ли логика в признанията и тези признания подкрепени ли са от доказателства? 9. Открити ли са големи суми в банковите сметки на някоя от сестрите? 10. Какво е обяснението за празните банки с кръв, открити в квартирата на Кристияна? Че хладилника в болницата не работел звучи малко странно... 11. Защо Ашраф получи БГ гражданство, след като той е главния свидетел срещу сестрите? Вместо обвинение в клевета получава гражданство? 12. На какво основание е получил гражданство? 13. Защо някой от заразените твърдят, че са им правени насилствени манипулации от някои от сестрите? 14. Защо в медиите се изявяват винаги само Здравко Георгиев и Кристияна, която е главния престъпник според присъдата? 15. Какво е работел Здравко в Либия? 16. Кой поръча и плати кампанията ”Не сте сами”? 17. Защо точно ”Стандарт” и бТВ? 18. Кой и защо плати на близките? 19. Колко струва защитата на сестрите, като се има предвид че тя така и нищо не постигна? 20. Защо Ашраф беше защитаван през цялото време от отделен адвокат? 21. Верно ли е, че Ашраф е и либийски гражданин и сега ние ще го спасяваме от собствената му държава? 22. Защо не се разреши на другите работещи в Либия да кажат какво мислят те за тази история? 22. Защо не се коментира факта че в прочутия доклад на Монтание и Колици се споменава за небрежност на персонала и слаба квалификация? 23. Колко деца са лежали в болницата за тази година и нещо и какъв процент от всички пролежали са тези 430? Може ли такъв процент да са случайно заразени? 24. Защо няма дела срещу други? Само защото те липсват в страната ли? Може ли това да спре съдебен процес в Либия? 25. Защо Петканов скри мотивите на съда и макар че делото приключи те все още не са показани на обществото? 26. Има ли други престъпници с БГ гражданство, за които държавата да е похарчила толкова пари? 27. Имат ли досиета осъдените престъпници? 28. Ако все пак тези хора са виновни какво да правим ние с тях? 29. Някой ще се извини ли на Либия за долнопробната кампания, която беше водена през цялото време в защита на тези озъдени вече престъпници? 30. Някой ще се засрами ли някога? Ей,глупенде за обезглавените шофьорчета в Ирак,за войничетата,дето изгоряха като факли край София,за Сергей Антонов....Помнете курвите и далавераджиите.И не се чудете,че сте бедни и тъпи!!!!!!!

BatVas
25-07-2007, 13:28
Що бе - не е лошо да се знаят отговорите на тези въпроси. :idea:

Само да ви светна , че доста хора си заминаха от тоя свят вчера заради жегите. Доста са зле и посевите. Ама това не са новини - няма сензация

Абе не знам защо се дразня от превръщането им в герои - ами хубаво освободени са - ама това да е главната тема от три дни :roll:

Bottata
25-07-2007, 13:55
Кажете едно нещо полезно да е свършила "властта"?
А кажете нещо което не е свършила ... (моля един по един, че за к'вото и да се сетя и все не е свършено, все е в лайна до ушите)
Не че в този случай е направила много, но поне си намериха достатъчно помощници да им свършат работата и сега се бият в гърдите.
Българското безхаберие и некадърност на "ДЪРЖАВНИТЕ служители" ги държа медиците 8 години в затвора!

търтей
25-07-2007, 14:30
и най-новия виц:

“Вчера Бойко Борисов, преоблечен като съпругата на френския президент, освободи българските медици.”

147 GTA
25-07-2007, 14:39
Ееееееее Най-накрая да ги пуснат. :D

BatVas
25-07-2007, 16:07
Абе има неща които се крият или аз съм нещо мнителен
Защо всичките изглеждат толкова добре.
Всичките са с прически, боядисани коси , сресани, не са отслабнали, Даже палестинеца е подстриган модно. Едва ли в самолета са имали време за боядисване и подстрижки. :roll: :shock:

pr_00f
25-07-2007, 17:22
http://www.dnes.bg/article.php?id=39201

Честито на печеливите :)

mim
25-07-2007, 17:24
върнаха се, всичко хубаво свършва до тук
сега започват едни наддавания от явни по-явни кой е по-по-най загрижен за тях :shock:

lazy
25-07-2007, 19:24
Абе има неща които се крият или аз съм нещо мнителен
Защо всичките изглеждат толкова добре.
Всичките са с прически, боядисани коси , сресани, не са отслабнали, Даже палестинеца е подстриган модно. Едва ли в самолета са имали време за боядисване и подстрижки. :roll: :shock:

Васе, стига, какъв е проблемът да изглеждат добре, да не идват от Освиенцим ?
Заеби световната конспирация, оправи ли чистачките :)

buldan
25-07-2007, 21:52
Айде и тука.
Вчера и днес все едно други събития в БГ и в света не се случват.
което и радио да пусна - за тях.
телевизия - пак
Сутринта - сутрешните блокове и на Канала, на БТВ , на Нова пак - АБЕ ХОРА ИМА И ДРУГИ СЪБИТИЯ :!: :!:

И какво да дават? Колко умрели има в Ирак, или колко пожари в Италия , или колко наводнени в Англия. По цял свят дават за нас ,но в Бг искаме други новини... само да не стане като останалите коментари след новините по интернет , половината се радват, другата половина злорадстват :!:

Ето един от многото подобни коментари:

преди време прочетох следните въпроси и сега ги поставям и аз: 1. Арестуваха преди 8 години 23 сестри! Пуснаха всички без тези 5! Защо? Верно ли е, че всики деца са заразени в техните стаи? 2. През 1999г има доклад на СЗО за болницата в Бенгази. Този доклад не се споменава- защо? Не е ли защото в него се казва че персопанала е немарлив, но не се говори за повторно използване на еднократни консумативи... 3. Ашраф е наричан постоянно доктор, макар че е студент! Защо? 4. Кой кога какво е работил в болницата? 5. Коя е Кристияна и имала ли е връзка с Ашраф и с шефа на здравеопазването в Бенгази? 6. Защо фамилиите на част от сестрите се различават от тези на настоящите им ”съпрузи” и има ли това връзка с обвиненията за незаконни връзки? 7. Защо само две от сестрите твърдяха че са измъчвани, а либийските офицери заведоха дело срещу всички? 8. Кой какво точно е признал? Има ли логика в признанията и тези признания подкрепени ли са от доказателства? 9. Открити ли са големи суми в банковите сметки на някоя от сестрите? 10. Какво е обяснението за празните банки с кръв, открити в квартирата на Кристияна? Че хладилника в болницата не работел звучи малко странно... 11. Защо Ашраф получи БГ гражданство, след като той е главния свидетел срещу сестрите? Вместо обвинение в клевета получава гражданство? 12. На какво основание е получил гражданство? 13. Защо някой от заразените твърдят, че са им правени насилствени манипулации от някои от сестрите? 14. Защо в медиите се изявяват винаги само Здравко Георгиев и Кристияна, която е главния престъпник според присъдата? 15. Какво е работел Здравко в Либия? 16. Кой поръча и плати кампанията ”Не сте сами”? 17. Защо точно ”Стандарт” и бТВ? 18. Кой и защо плати на близките? 19. Колко струва защитата на сестрите, като се има предвид че тя така и нищо не постигна? 20. Защо Ашраф беше защитаван през цялото време от отделен адвокат? 21. Верно ли е, че Ашраф е и либийски гражданин и сега ние ще го спасяваме от собствената му държава? 22. Защо не се разреши на другите работещи в Либия да кажат какво мислят те за тази история? 22. Защо не се коментира факта че в прочутия доклад на Монтание и Колици се споменава за небрежност на персонала и слаба квалификация? 23. Колко деца са лежали в болницата за тази година и нещо и какъв процент от всички пролежали са тези 430? Може ли такъв процент да са случайно заразени? 24. Защо няма дела срещу други? Само защото те липсват в страната ли? Може ли това да спре съдебен процес в Либия? 25. Защо Петканов скри мотивите на съда и макар че делото приключи те все още не са показани на обществото? 26. Има ли други престъпници с БГ гражданство, за които държавата да е похарчила толкова пари? 27. Имат ли досиета осъдените престъпници? 28. Ако все пак тези хора са виновни какво да правим ние с тях? 29. Някой ще се извини ли на Либия за долнопробната кампания, която беше водена през цялото време в защита на тези озъдени вече престъпници? 30. Някой ще се засрами ли някога? Ей,глупенде за обезглавените шофьорчета в Ирак,за войничетата,дето изгоряха като факли край София,за Сергей Антонов....Помнете курвите и далавераджиите.И не се чудете,че сте бедни и тъпи!!!!!!!
Поздравления за коментарите.
И аз съм на мненич че се отдели прекалено голямо внимание на медиците, а забравихме житейските си проблеми, които вследствие на медиците от Либия, ще станат по-големи

buldan
25-07-2007, 21:59
http://www.dnes.bg/article.php?id=39201

Честито на печеливите :)
Ами наистина честито. Само в България се награждават престъпници.....

BatVas
26-07-2007, 10:58
Сега им разрешили да практикуват
Ашраф не е завършил
Сестрите не са практикували 8 години и съгласно закона им е забранено - отделно че трябва вече и да са бакълавърска степен за да практикуват.
Подаряват им апартаменти, пари и т.н.т
Станишев каза за компенсациите (опрощаването на над 50 мил дълг) че живота цена няма - е да ама не отпускат пари за ОНКОБОЛНИТЕ, сега щели с някакви виетнамски лекарства да лекуват - щото ефтини. Разходете се до онкологична болница да видите колко хора умират защото няма пари за адекватно лечение. Ама шом е за ПиАр - "Живота цена няма"
Сега да ви разкажа за новините утре и вдругиден - очаквам и Бойко Борисов да се включи - я почетни граждани , я някаква друга ПиАр акция да направи.

П.П. Аз не желая да се лекувам при тези "медици" - не го пожелавам и на вас.
http://www.tripolipost.com/articledetail.asp?c=1&i=905

MONI
26-07-2007, 11:30
....

Васе, само ще кажа че подкрепям твоето мнение щото ако изкажа моето ще бъда прекалено краен и някой ще се афектират.

lazy
26-07-2007, 12:08
(опрощаването на над 50 мил дълг) ...

Васе, ти тоя дълг виждал ли си го ? Ей така, подреден в куфари, приготвен за товарене в самолета за България ? На теб ли да обяснявам, че това са ИМАГИНЕРНИ пари, останали от не знам кога си, абсолютно несъбираеми !!! От 1898 до 1999г колко от тоя прословут дълг си взехме ? Нищо, и нищо никога няма да си вземем, мисля, че прекрасно го знаеш това. Баси, като ми заговорят за тоя дълг, и все едно, че всички заедно ходим всеки месец да плащаме ... Никога няма да се оправи тая държава - заради хората в нея. Цял свят си размърда задниците за тия хора, само ние тук оригиналничим и търсим под вола теле. Щото сме говеда, заради това ...

tipo1960
26-07-2007, 12:26
Гледам последните седмици дават в Либийските болници ,болните деца от СПИН,ами че тези деца да бяха най-много на 5-6 години,как нашите лекари ги заразиха,като от 8-9 години са в затвора.Или са много добри и ги заразяват телепатично. :idea:

BatVas
27-07-2007, 10:15
(опрощаването на над 50 мил дълг) ...

Васе, ти тоя дълг виждал ли си го ? Ей така, подреден в куфари, приготвен за товарене в самолета за България ? На теб ли да обяснявам, че това са ИМАГИНЕРНИ пари, останали от не знам кога си, абсолютно несъбираеми !!! От 1898 до 1999г колко от тоя прословут дълг си взехме ? Нищо, и нищо никога няма да си вземем, мисля, че прекрасно го знаеш това. Баси, като ми заговорят за тоя дълг, и все едно, че всички заедно ходим всеки месец да плащаме ... Никога няма да се оправи тая държава - заради хората в нея. Цял свят си размърда задниците за тия хора, само ние тук оригиналничим и търсим под вола теле. Щото сме говеда, заради това ...

Aбе и така да е . Писна ми да се прави ПиАр, писна ми да отклоняват вниманието на обществото от важни проблеми.


Знаете ли , че като се връщах от Англия само след 6 месеца отсъствие, при стъпването на българска земя на пистата се наведох опрях едното коляно и докоснах земята - българска (имаше навалица - нямаше как да я целуна)видях Бг флага и ми се насълзиха очите. Много хора така докоснаха земята. Някой от медиците да целуна българската земя след 8 години отсъствие. :?: НЕ , да коленичи - НЕ. Иначе разбрах от човек работил в ЛИбия , че 8 години може да си ги изкараш(да ти лепнат) и само за Алкохола и извънбрачните връзки - Ама как никой журналист не ги пита за другите обвинения поне признават ли си - виновни ли са. :?:

Aquila
27-07-2007, 11:28
Ми да вземем да ги върнем обратно освен? И без това половината държава само мрънка.
Курви били, ракия продавали в Либия, виновни за заразяването, не трябвало да им се обръща толкова внимание, не трябвало да се харчат толкова пари за тях... още нещо? Не били лекари , не били спазвали правилата и знаели какво правели...
Ми айде някой да каже колко е доволен като отиде в Българска болница, сигурно абсолютно винаги се спазва всичко и лекарите са много любезни и е супер чисто...ама за това никой не мрънка. Или пък в България никой не прави далавери,обаче те били продавали незаконно ракия и изведнъж на всички ви натежа на съвеста, как може да се правят такива работи, да се продава незаконно ракия...аууу какъв грях! Ми я се огледайте колко момиченца на по 16-17 ги разцепват от еб*не! Или това не са курви? Защо държавата да дава толкова пари за тях а не за хората в страната? Защо тогва никой не отиде да пита от къде толкова народ има пари за Ферарита, Поршета и т.н. ? Айде като отидете на море се огледайте на Слънчев Бряг и в Несебър за какво става въпрос и някой ако иска да вземе да пита от къде всичките тези пари!
Един път този народ ще застане ли заедно зад нещо или винаги под вола теле се търси?!? Ми те ограбиха цялата държава и никой нищо не казва , сега обаче всички са много недоволни!
Цял свят застана зад тях, ние обаче сме против . Ми тези тъпи аргументи където ги вадите по форумите да не би всичките експерти да не могят да се сетят за тях? Сигурен съм , че има хора ,които са доста по-запознати със случая и дори сестрите да са били виновни все пак ги освободиха!!! Ама продължавайте и в пресата да започнат да мрънкат , та да ни види света какава стока сме.
Едно време един Левски сме имали и пак българи са го прецакали!

odisey
27-07-2007, 11:32
все ще мрънкаме за нещо, вярно е това...реално погледнато обаче са си невинни и трябва да са тук... другото няма значение! всички ПР простотии просто не трябва да им се обръща внимание

aav
27-07-2007, 11:58
При нас има голямо информационно затъмнение, както и в Либия. Истината е някъде другаде. Всеки нормален мозък ще отхвърли идеята, че сестрите умишлено са заразявали със СПИН. Понеже за работа в Либия се заминава само с подкупи и връзки, абсолютно както и военните мисии зад граница и всички го правят само и единствено за пари, допускам че в болницата сестрите са правили някакви игрички за повече пари. За жалост са го правили със заразена кръв. Както и в България предписват се излишни манипулации. Но да не забравяме, че сестрите сами не могат да поставят диагнози и лечение, трябва лекар.
Логиката на Либия е проста, имаме един кръвен център за всички болници, защо само в една има зараза? Отговора вътрешно бонична инфекция. Само че слаба квалификация и лоша хигиена не значи нищо. Либийската администрация, направи същото като американската за Ирак. Набеждаваш чужденци и световната конспирация, после го повтаряш до втръсване, за да заприлича на истина.
Който иска да се обижда, но как в нормално здраво семейство, жената ще си вее полата в Либия, а мъжът някъде другаде. Или това са модерни истории, щастие в къщи-любов навън.
И последно дали забелязахте, че помежду си сестрите не могат да се понасят. Има огоромно напрежение, което скоро избие.
Делото срещу мъчителите е пълен смях. Нямаме закон по който да ги съдим, а дори и ги осъдят, по спогодбата с Либия трябва да ги върнем в Либия.
Само два дни преди да се върнат, загинаха 7 човека от които 3 деца. За целия период на либийската сага над 8000 загинали и над 100 000 ранени, няма статистика за колко са инвалидите. Просто един от малките градове на България изчезна. Сестрите са най-скъпите жертви на България.

търтей
27-07-2007, 12:04
абе шо са излагате??? :shock:
виновни невиновни изобщо е без значение :idea:
не може българи да се седят в затвор в чужда държава (еле па в неква нещастна страна от третия свят) - това е въпрос на престиж и национално самочувствие :idea:

aav
27-07-2007, 12:33
абе шо са излагате??? :shock:
виновни невиновни изобщо е без значение :idea:
не може българи да се седят в затвор в чужда държава (еле па в неква нещастна страна от третия свят) - това е въпрос на престиж и национално самочувствие :idea:

Кой е нещастна страна от третия свят!?! Явно не си в час никак.
България е нещастна страна, политиката ни е толкова тефлонова и мазна, че нямаме мнение за нищо. Леко встрани от темата, сега в ЕС стават огромни спорове за пари. Знаеш ли нашата официална позиция. Ето "България ще приеме всяко решение, което е свързано с компромиси и удовлетворява всички страни и ще допренесе за развитието на ЕС". А сега сложи тези думи в устата на Кадафи и кажи кой е нещастен.

Orther
27-07-2007, 12:38
Едно време един Левски сме имали и пак българи са го прецакали!

Аз викам и тия да ги разтреляме на националния стадион пред 40 000 зрители и да си слушаме после за Костов,ТОПЛОТО,Овчаров.......
Вече ми липсват в новините! :lol: :lol: :lol:

viki
27-07-2007, 13:04
Не случайно я има онази приказка, че в ада, до българският казан няма дявол-надзорник- няма нужда, понеже сами си се натискаме надолу...
http://img503.imageshack.us/img503/7624/90012nj1.gif

Gogata
27-07-2007, 13:17
Тези спорове са напълно излишни!Както казаха някои вече-невинни или виновни няма значение,важното е че са си в България.За мен всичко това беше просто един фарс с политически интереси и изкупителни жертви!Сега,че сестрите били еди-какви си и еди-що си няма никакво значение.Крайно време е да отихне вече тази тема и да спрат да се обвиняват едни или други :idea:

MONI
27-07-2007, 13:20
Според вас тези хора Национални герой ли са????

Aquila
27-07-2007, 13:24
Според вас тези хора Национални герой ли са????

Не ,не са!

А ти гледал ли си в другите страни как посрещаха хората ,които са били няколко дни или няколко месеца заложници в Ирак ( или в други страни с конфликти в момента) ? Същото внимание им се обръща и на тях

Orther
27-07-2007, 13:46
Според вас тези хора Национални герой ли са????

Трябва първо да ги разтреляме,и после като мъченици да ги канонизираме!
Без смърт няма геройство!!!
:wink:

lazy
27-07-2007, 14:14
Според вас тези хора Национални герой ли са????

Не, никой не е казал че са такива. Този шум наистина е малко излишен, но има и нещо полезно в него. Поне става ясно, че понякога държавата ни прави нещо за данъкоплатците си.

odisey
27-07-2007, 14:21
хаха да - прави - лъже ги 8)

Orther
27-07-2007, 14:29
Не, никой не е казал че са такива. Този шум наистина е малко излишен, но има и нещо полезно в него. Поне става ясно, че понякога държавата ни прави нещо за данъкоплатците си.

Коя държава,и какво прави?
Някой по нагоре го бе казал много ясно:
"Пълен политически фарс с заложници"

MONI
27-07-2007, 15:11
Аз питах просто да видя реакциите иначе и аз 100% не ги мисля за герой.

Либициите извлякоха максимални дивиденти от случая, благодарение на едно по-старо правителство и конкретна личност - министър на външнитете работи, а сега дивиденти ще си пишат и сегашното правителство за тва и ще се шуми доста.

А вижте какво става във Франция.....абе ние с който сме се съюзили убаво не е видял.

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1933843.html

П.С. А как ли ще приключи историята??

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1934967.html

търтей
27-07-2007, 15:15
мони коя е снежина вълкова бре :wink: :P

MONI
27-07-2007, 15:27
мони коя е снежина вълкова бре :wink: :P :oops: :oops: :oops: :oops:

Това беше за един колега рожденник :D :D :D :D :D :D

BatVas
27-07-2007, 16:01
Според вас тези хора Национални герой ли са????

Не, никой не е казал че са такива. Този шум наистина е малко излишен, но има и нещо полезно в него. Поне става ясно, че понякога държавата ни прави нещо за данъкоплатците си.

Да прави си PR с парите на данъкоплатците. Искрива това онова.....
Имаме президент който най-нагло лъже например
http://mediapool.bg/show/?storyid=130645

търтей
27-07-2007, 16:07
Според вас тези хора Национални герой ли са????

Не, никой не е казал че са такива. Този шум наистина е малко излишен, но има и нещо полезно в него. Поне става ясно, че понякога държавата ни прави нещо за данъкоплатците си.

Да прави си PR с парите на данъкоплатците. Искрива това онова.....
Имаме президент който най-нагло лъже например
http://mediapool.bg/show/?storyid=130645

ми да не би либийците за ни го поставиха такъв?
сами си го избрахме и сами ще си сърбаме попарата ...

Mind_Control
27-07-2007, 16:11
Аз питах просто да видя реакциите иначе и аз 100% не ги мисля за герой.

Либициите извлякоха максимални дивиденти от случая, благодарение на едно по-старо правителство и конкретна личност - министър на външнитете работи, а сега дивиденти ще си пишат и сегашното правителство за тва и ще се шуми доста.

А вижте какво става във Франция.....абе ние с който сме се съюзили убаво не е видял.

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1933843.html

П.С. А как ли ще приключи историята??

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1934967.html

Не само либииците извлякоха полза :lol: На медиците им подариха по един апартамент и отделно сега им събират пари.. Аз се си мисля, че тия 8 години и да бяха работили пак нямаше да съберат пари за апартамент :lol: сега ще си поживеят на готово малко и ше им мине..

MONI
27-07-2007, 16:14
Аз питах просто да видя реакциите иначе и аз 100% не ги мисля за герой.

Либициите извлякоха максимални дивиденти от случая, благодарение на едно по-старо правителство и конкретна личност - министър на външнитете работи, а сега дивиденти ще си пишат и сегашното правителство за тва и ще се шуми доста.

А вижте какво става във Франция.....абе ние с който сме се съюзили убаво не е видял.

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1933843.html

П.С. А как ли ще приключи историята??

http://dnes.dir.bg/2007/07/27/news1934967.html

Не само либииците извлякоха полза :lol: На медиците им подариха по един апартамент и отделно сега им събират пари.. Аз се си мисля, че тия 8 години и да бяха работили пак нямаше да съберат пари за апартамент :lol: сега ще си поживеят на готово малко и ше им мине..

мдаа полза ще имат особено ако е верно че едната има 200к $ в банка с новопридобивките ще и дойде дюшеш

lazy
27-07-2007, 16:31
мдаа полза ще имат особено ако е верно че едната има 200к $ в банка с новопридобивките ще и дойде дюшеш

броил си ги или си го прочел в Интернет

MONI
27-07-2007, 16:50
мдаа полза ще имат особено ако е верно че едната има 200к $ в банка с новопридобивките ще и дойде дюшеш

броил си ги или си го прочел в Интернет

четеш ли кво пиша или???? казах ако е ВЯРНО!

lazy
27-07-2007, 17:27
едно такова леко подхвърляне и мълвата вече е плъзнала, нали се сещаш ... иди после обяснявай, че ако е вярно, че имаш сестра, то тя не е курва...
Как щеше да реагираш на мой отговор от рода на " в този форум ако е вярно че е пълно с кретени то на мен ще ми е дюшеш да се забавлявам с тях " ? Малко ли щеше да подскочиш или повече ?
Последният път, когато се срамувах, че съм се родил тук, беше тази сутрин. Гледах повторението по Нова на М.Цветков и от 20 обадили се, 15 дребни душици плюеха злоба, злъч и завист ...

търтей
27-07-2007, 17:30
е то при м. цветков освен дребни душици звънят ли други?

MONI
27-07-2007, 17:40
@Лейзи

за сестрата си прав ......

ми то от край време се знае какви са ги вършили други гурбетчии там ама за конкретните медички незнам.....

П.С. Мисля че нищо няма да изпуснеш ако не гледаш М. Цветков, мисля си че ти е под нивото.

П.П.с. Абе имаше един дето правеше кисело зеле в посолството.... :D

търтей
27-07-2007, 17:43
П.П.с. Абе имаше един дето правеше кисело зеле в посолството.... :D

че кво те стреска
нашите дипломати са такива
то затова трябваше ес да се намеси за да си върнем медиците
ПС в една друга страна със сух режим лично посРанникът вареше е и продаваше ракия ... (аре нема споменавам имена)

MONI
27-07-2007, 17:45
П.П.с. Абе имаше един дето правеше кисело зеле в посолството.... :D

посРанникът

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ALfaR
27-07-2007, 17:53
Да честно казано и аз се дразня от това че се спекулира много с тая тема...Да са живи и здрави, но техните трагедии не са най -големите...Това се превърна наистина в медийна изява за повишаване на рейтинг..А относно истината по случая...аз нямам и не мога да имам обективно мнение.

lazy
27-07-2007, 18:04
ми то от край време се знае какви са ги вършили други гурбетчии там ама за конкретните медички незнам.....


Приятелю, и аз не знам какво са правили. Само си мисля, че каквото и да е то, не заслужава смъртна присъда. Разбираш ли, 8 години се събуждаш и чакаш да ти кажат коя поредна инстанция ти е потвърдила присъдата. И се чудиш - ще те бесят ли, ще те стрелят ли ... И всичко това най-вероятно заради неуредени отношения между две или повече държави. И когато твоята държава се опитва да ти замаже поне малко положението, веднага се намират некви дето почват да ровят, да смятат апартаменти, хонорари и ...

Aquila
27-07-2007, 18:12
Ейй тва Либийците са много прост народ!!! 8 години едни мед.сестри неможаха да утрепат, ми аз като гледам те в България и 8 седмици няма да изкарат. Да ги бяха върнали по-рано да им покажем как се прави!!! Направо ги съжалявам тези хорица в Либия , то бива токлова да са прости...

BatVas
27-07-2007, 22:50
Да честно казано и аз се дразня от това че се спекулира много с тая тема...Да са живи и здрави, но техните трагедии не са най -големите...Това се превърна наистина в медийна изява за повишаване на рейтинг..А относно истината по случая...аз нямам и не мога да имам обективно мнение.

Aз съм на същото мнение - исках да се върат защото е абсурдно да са заразили умишлено деца-просто малко в повече ми дойде преекспонирането на темата и популизма на политици и медии

morfius
29-07-2007, 02:23
Като гледам отзивите, дори и в тоя клуб почва да ме е срам, че съм българин :shock:
С това мислене, с тая злоба, завист и клюкарщина няма да имаме общество още 500 години.
И все така ще ни управляват...

Mind_Control
29-07-2007, 02:49
Като гледам отзивите, дори и в тоя клуб почва да ме е срам, че съм българин :shock:
С това мислене, с тая злоба, завист и клюкарщина няма да имаме общество още 500 години.
И все така ще ни управляват...

Да.. прав си клюкарщина ама не от наша страна.. кой започна да говори за тая работа, защо изобщо го направиха национален проблем това :? а сега нестига, че ги прибраха, ами имат наглостта наще медици да обсъждат въпроса за съд и за изплащане на компенсации от България на тях :evil: Демек аз ще плащам компенсации за това, че са згазили лука те и са се издънили по един или друг начин. Не им стигат апартаментите дето им го подариха и парите, които им събират, а искат да съдят държавата, дето похарчи повече пари по тях отколкото струват самите те.. Да се радват, че са се върнали и това е..

morfius
29-07-2007, 03:15
Чакай да те питам... ти изобщо вярваш ли, че те са виновни за умишлено заразяване със спин ?!?
Това през тези 8 години беше политически процес, колкото с/у тях толкова и срещу цяла България, направиха и тях и България изкупителна жертва за малоумната здравна политика на Кадафи.
А нашата дипломация проспа началото на случая, после неколкократно реагира неадекватно, после пак заспа... и чак като се чу думата смърт малко се посъбудиха.
Но ако не бяхме в ЕС, щяхме да получим ковчези от Либия... и това май трудно се осъзнава у нас.
Преекспонирането на новината от медиите не е повода, повода е народопсихологията ни, отвратен съм тотално от нея
:puke: :puke: :puke: :dyrvo_v_kenefa: :dyrvo_v_kenefa: :dyrvo_v_kenefa: :censored: :censored: :censored:

Mind_Control
29-07-2007, 10:42
Чакай да те питам... ти изобщо вярваш ли, че те са виновни за умишлено заразяване със спин ?!?
Това през тези 8 години беше политически процес, колкото с/у тях толкова и срещу цяла България, направиха и тях и България изкупителна жертва за малоумната здравна политика на Кадафи.
А нашата дипломация проспа началото на случая, после неколкократно реагира неадекватно, после пак заспа... и чак като се чу думата смърт малко се посъбудиха.
Но ако не бяхме в ЕС, щяхме да получим ковчези от Либия... и това май трудно се осъзнава у нас.
Преекспонирането на новината от медиите не е повода, повода е народопсихологията ни, отвратен съм тотално от нея
:puke: :puke: :puke: :dyrvo_v_kenefa: :dyrvo_v_kenefa: :dyrvo_v_kenefa: :censored: :censored: :censored:

Не ми пука виновни ли са или невинни, забъркали са се в някаква каша- ФАКТ!! Аз като се забъркам в нещо не тича цялата държава да ми помага нали :evil: Те са отишли да печелят там знаейки какви са рисковете в страна като тази!!! 8 години майка ми, баща ми и аз плащаме за това те да се чувстват добре в либийския затвор, сега ако изнудят държавата за още обещетения- нямам думи просто.. Като си толкова загрижен, що не им подариш алфата а?

Aquila
29-07-2007, 21:13
От БМВ форума :

Позволих си да пиша по темата, защото съм много добре запозната със случая още от самото му начало.
Сигурна съм, че повечето от вас, които дискутирате по темата в момента са започнали да следят случая от показването му по телевизията.
Всичко започва преди 1998 година. Незнам дали сте чули за българският лекар Петко Крумов . По странно стечение на обстоятелствата този български лекар е сред първите предупредили за епидемиологичната вълна от ХИВ/СПИН в Бенгази.
Той е бил вирусолог от висока класа и е командирован от либийското министерство на здравеопазването да изследва епидемиологичната обстановка в болницата "Ал Фатех" в Бенгази. Взетите от него кръвни проби са доста тревожни. Той умира същата година от инфаркт, но остава доклада му направен върху изледванията, който до този момент не получава публичност. Въпреки изключителната си дискретност д-р Крумов поделя с български колеги, че в Бенгази става нещо изключително тревожно. Кои са тези хора? Каво им е предал д-р Крумов? Адвокат Шейтанов (първият защитник на медиците) се среща с някои от тях, като мед. сестра В.Н. Шейтанов разговаря с нея след като тя напуска Либия.

Сега историята.. Декември 98г. в болница "Ал Фатех" са арестувани шестима чуждстранни мед. работници.. Задържани са български мед. сестри Севда Ябланска, Снежана Димитрова и унгарската сестра, която се води старша- Мария. Те са разпитани и освободени след 5 дни. Но причината за ареста са подозрения, че задържаните са присвоили опиати.
Дъздава секомисия за разследване на случая в детската болница в Бенгази. Това става декември 98г. Три дни преди създаването на Комисията е извършен втори арест на български сестри в Бенгази.

През месец февруари 99г. са арестувани 23-ма българи. По това време са задържани и около 50 филипинци, палестинец, две полякини, унгарка, египтянин, швейцарец и англичанин.
След намесата на българския посланник Илов и консула ни Маринов до една седмица са освободени 17 от общо 23-та задържани българи.
Освободените са предупредени да не говорят за задържането. Дават им се инструкции да твърдят, че са "били на гости". В следствения арест остават 7 души и срещу тях започва разследване

Месеш по- късно либийският външен министър изпраща послание на Надежда Михайлова, в което казва, че по- голямата част от българите са освободени и че ще ускорят действията по освобождаване и на останалите.
В деня на ареста на филипинците по настоятелството на корейска фирма те са освободени. Намесва се и послкият консул и освобождават полякините. Освободена е и унгарската сестра, както и гражданите на Швейцария, Египет, Великобритания, Турция, които напускат Либия.
Не видяхте да има пълна намеса на нашето външно министерство по времето на Михайлова нали? А и нали все някой трябва да понесе вината, че има заразени деца. И точно това са тези 7 души, с които започва цялата трягедия.
Кой е този седмият? Това е Смилян Тачев, специалист по подръжка на мед. апаратура. След 5 месеца той е освободен и в ареста остават познатите за всички нас Нася, Кристияна, Валя, Валентина, Снежана и Здравко.

12 месеца либийското правителство твърди, че българите са задържани като свидетели на следствие, което се води срещу ръководителите на Детската болница.

Всички знаете в какво са обвинени тези 6- ма души. Както знаете, 1е става въпрос за болница "Ал Фатех" в Бенгази. Ще посоча само тези, които не са имали нищо общо с Дестската болница. Това са съпрузите Кристияна и Здравко.

Кристияна Вълчева- заминава на работа в Либия през 91г. До момента на арестуването и работи в болница " Хауари". Обвинена в масово убийство на деца, чрез инжектиране на вируса ХИВ. и още няколко неща.

Здравко Георгиев-към момента на арестуването си работи в един от лагерите на корейска компания край гр. Мисурата. Когато отива да търси съпругата си той е аресуван. Обвинен е в масово убийство на деца, чрез инжектиране на вируса ХИВ, употреба на алкохол и т.н

Тогавашният защитник на медиците ни Шейтанов решава да прегледа цялото дело в дълбочина и прочите около 10 хил. страници. Само обвинителното постановление заема около 2000 страници.
Първата задача, която си поставя е да рповери твърдението, че са заразени 393 деца, от които 23 са починали до определена дата.
Започва да проверява броя на децата по списъците и установява, че лиспват доказателства за заразеност на всичките 393 деца. Лисват значителен брой "Историй на болестта".
От сравнението по списъците Шейтанов установява, че някои деца са записани по два пъти. Точно в тези списъци се оказва, че има не само деца, но и върастни хора.
Също така от списъците адвокатът разбира, че е имало заразени деца в боницата "Ал фатех" още преди бълг. сестри да са знаели, че ще работят там.

След това адвоктът проверява броя на починалите УЖ 23 деца, като търсидокументи, удостоверяващи смъртта. Оказва се, че броят им е по-малък от 23 и те нямат смъртни актове.

Последното, ккоето ще напиша, че много дълго стана е за един документ, който е изготвен от д-р Ал- Манфи. В него пише, че към датата на арестуването на медиците ни са проведени изследвания на 6030 деца, от които 347 са установени като серопозитивни, 14 са починали, изследвани са 175 майки, от които 14 са били серопозитивни: изследвани са и 136 бащи, за които не е установен положителен резултат.
Тези данни показват, че едва половината от майките са изследвани и още по- малко са изследваните бащи. В докладите на Люк Монтание и Люк Перен е посочено,че част от майките и огромно мнозинство от бащите са отказали да бъдат изследвани за СПИН.

Аз изводи за цялата история съм си направила отдавна. Оставям ви да си направите и вие.

Данните, които съм посочила са от книгата на адвокат Шейтанов за процесът в Триполи. В книгата са приложени всчки документи и списъци.


Ще пусна още малко ФАКТИ, които бих искала да прочетете.
Integralos, прочети ги и ще разбереш дали немърливостта се дължи на нашите медици.
Всичко, което съм написала е плод на неоспорими факти.

Заключенията на проф. Люк Монтание, двама либийски лекари, проф. Люк Перон, както и проф. Аргирова гласят, че установеният през 98г. взрив в детската болница в Бенгази е вътреболнична инфекция, предизвикана от 3 кръвопреносими вируса ХИВ-1, ХЕПАТИТ С и ХЕПАТИТ В. Това вирусно многообразие говори замножествени, нееднородни и сменящи се източници на инфекцията. В този смисъл “намерените” банки или предварително “приготвените”
Спринцовки с инфекциозен материал не могат да обяснят произхода и наличието на това вирусно многообразие. Оттук тезата за криминално умишлено заразяване става необоснована и несъстоятелна.
Документирано е, че тази вътреболнична инфекция съществува преди 98г. и била непрекъсната през 99г., т.е. преди и след периода, в който реално са работили обвиняемите български медици.
Началото на заразяването не съвпада с времето на пребиваване на подсъдимите сестри в Либия. Шейтанов представя справка на съда от органите на гранична полиция в България, според която 3 от 5-те обвиняеми български медицински сестри пристигат в Либия на работа в началото на февруари, а една от тях- в началото на август. Пристигналите през февруари започват работа през март 98г, а според обвинението е са извършили заразяването от март до октомври същата година (98г)

Пред съда Шейтанов цитира имената на деца, които са пребивавали в болницата преди началото на “периода на заразяване” от нашите сестри. (няма да ви ги пиша, защото списъците е дълъг)
Също така адвокатът посочва и деца родени след ареста на българките. Детето Фатма е било родено през януари 99г. ,т.е след ареста на българките. Майката на това дете не е била серопозитивна, което означава, че то е заразено в болницата. Садика е родена през април 99г. в Италия и е била серопозитивна, каквато е и нейната майка . Соад е постъпила в детската болница януари 99г., а Ноха е родена на 14 март 99г. Пак да повторя, че това са деца постъпили в болницата след ареста на мед. сестри, но са включени в списъка, че и те са жертви на българите.
В обвинителният акт обаче се посочва доклад на 10-ма либийски лекари, който гласи, че в Бенгази и Либия като цяло нямало случаи на СПИН. Смешно е, защото се опитват да докажат, че Либия е останала незасегната, когато болестта СПИН е обявена за "болест на десетилетието" и африканските държави са пламнали.

Твърдението на следствието, че пробите от кръвна плазма са показали наличие на вируса ХИВ е абсолютно невярна поради една причина. В доклада се казва, че при изследването са използвани два вида тестове (ELISA and Western Blot). В медицината е известно, че тези тестове се изпозват за установяване на антитела, образувани от организма срещу вируса ХИВ при изследване на хора или на кръв, предназначена за даряване. Те не могат да открият самия вирус.


Познавам една жена,която е работила като мед. сестра в Либия, но причината да напусне въпреки доброто заплашане е, че мизерията на тези хора и липсата на всякаква хигиена е ненадмината.

morfius
30-07-2007, 00:11
Не ми пука виновни ли са или невинни, забъркали са се в някаква каша- ФАКТ!! Аз като се забъркам в нещо не тича цялата държава да ми помага нали :evil: Те са отишли да печелят там знаейки какви са рисковете в страна като тази!!! 8 години майка ми, баща ми и аз плащаме за това те да се чувстват добре в либийския затвор, сега ако изнудят държавата за още обещетения- нямам думи просто.. Като си толкова загрижен, що не им подариш алфата а?

Не говоря за загриженост, а за отвращение... от реакциите в обществото.

Mind_Control
30-07-2007, 01:16
Не ми пука виновни ли са или невинни, забъркали са се в някаква каша- ФАКТ!! Аз като се забъркам в нещо не тича цялата държава да ми помага нали :evil: Те са отишли да печелят там знаейки какви са рисковете в страна като тази!!! 8 години майка ми, баща ми и аз плащаме за това те да се чувстват добре в либийския затвор, сега ако изнудят държавата за още обещетения- нямам думи просто.. Като си толкова загрижен, що не им подариш алфата а?

Не говоря за загриженост, а за отвращение... от реакциите в обществото.

Е как да реагирам като искат да ме съдят тия мишмороци, че са стояли 8 години там :shock: Как да реагирам ми кажи!?? Искат да съдят България- демек нас :roll: иде ми да се изкажа доста цветисто по техен адрес...

morfius
30-07-2007, 01:57
Приказките за съд бяха пуснати от роднините им преди завръщането им, когато нашите "управници" за пореден път пелтечеха несвързано дали има споразумение за екстрадиране и за колко време ще стане то.
А журналистите напипали поредната сензация и очакващи тоновете помия пълни със заглавия едва ли не наложиха мнение, че се искали компенсации като за децата либийски.
Не, че повечето наши управници и дипломати не си заслужават съденето, дори и в този конкретен случай!
Стига с това анонимно - държавата... за всяка издънка си има конкретно носещ отговорноста.

lazy
30-07-2007, 10:07
Е как да реагирам като искат да ме съдят тия мишмороци, че са стояли 8 години там :shock: Как да реагирам ми кажи!?? Искат да съдят България- демек нас :roll: иде ми да се изкажа доста цветисто по техен адрес...

Има ли вече заведено дело ? Или го чух от приятелката на братовчедката на лелята на комшийката ми, която го прочела във вестник "Буревестник" или го е гледала по телевизия "Калкан" ?

Mind_Control
30-07-2007, 10:27
Е как да реагирам като искат да ме съдят тия мишмороци, че са стояли 8 години там :shock: Как да реагирам ми кажи!?? Искат да съдят България- демек нас :roll: иде ми да се изкажа доста цветисто по техен адрес...

Има ли вече заведено дело ? Или го чух от приятелката на братовчедката на лелята на комшийката ми, която го прочела във вестник "Буревестник" или го е гледала по телевизия "Калкан" ?

Просто гледам телевизия от време на време и имах щастието да чуя едно интервю с една от медицинските сестри и журналистката (БТВ сутрешен блок) я попита, дали смятат да заведат дело за обещетение и тя каза, че още не са решили, а не го отрече!!. Ама за да не се решили го обмислят явно, което само по себе си е недопостимо ми се струва!!

valjo
30-07-2007, 10:46
Просто гледам телевизия от време на време и имах щастието да чуя едно интервю с една от медицинските сестри и журналистката (БТВ сутрешен блок) я попита, дали смятат да заведат дело за обещетение и тя каза, че още не са решили, а не го отрече!!. Ама за да не се решили го обмислят явно, което само по себе си е недопостимо ми се струва!!
това и аз го гледах и то по няколко телевизии, и се нарича ИНСИНУАЦИЯ, журналята ги тикат към неща, които хорицата естествено, че не са си и помислили. И се възползват от това, че те нито са подготвени да говорят пред камера и са объркани и прочие ....