PDA

View Full Version : Не ми тръгва четвърта скорост не вентилатора на купето.



oriono
25-07-2007, 19:40
Имам 164 с климатроник и не ми работи вентилатора на купето на четвърта скорост. Някой има ли идея от какво е. Другите три си ги изрежда.

Boby
25-07-2007, 22:12
Както винаги и този проблем го имам :!: :D :D (то не е смешно де).

И на мен не ми включва на четвърта.Светва лампичката,но си работи на трета.Проблема е от регулатора на оборотите,който се намира в/у кутията на изпраителя в/у една метална плочка.Можеш да го видиш и свалиш като свалиш преградата м/у двигателя и купето.Такъв регулатор втора ръка струва 80лв. При положение,че климатроника никога не я включва тази четвърта степен(поне при мен) мисля,че на този етап няма за какво да ги давам. :wink:

mad_muho
14-07-2010, 02:14
А на мен не ми работят всичките степени, пак ли е от регулатора?

Boby
14-07-2010, 14:47
Може да е от много неща.Започни първо с проверка на бушона в бушонното табло- 30 или 25А беше.Ако е ОК подай директно + и - на вентилатора да видиш дали ще тръгне.Ако не тръгне значи проблема е в него. Ако тръгне до кутията с филтъра за купето има голяма, квадратна, цива букса с 4 кабела. Прегледай я нея дали не е нагоряла.Ако е ОК отиваш към регулатор или самия климатроник или някъде по инсталацията. Все пак не каза коя година е колата т.като се оказа,че има доста разлики в ел.инсталацийте.

mad_muho
14-07-2010, 21:31
Колата е (ушким) 94год, ама май е 92
Мерси и на теб за инфото - аз пуснах тема и колегите вметнаха по някоя думичка.