PDA

View Full Version : Какъв е нормалния разход на 2.5 TD?



ilia
11-03-2005, 19:59
ПРИВЕТ на вси4ки нов съм със АЛФИ4КИТЕ карам 2.5 тди и съм стра6тно впе4атлен от вървежа на колата със малко интерес към разхода струвамисе малко висок незнам дали е нормално но при смесено каране колата ми дава 10на 100 разход незнам това дали е нормално 4акам съвет и мнения от по ком а и ли4но благодаря на ТОНИ за съвета му :notworthy: :beer:

virusalfa
11-03-2005, 20:12
Добре дошъл в света на камионите :wink: Един съвет -като я кара6 на високи режими,а най-добре и жинаги,преди да я угасиш я оставяй да поработи малко :yes:

ilia
12-03-2005, 16:19
a kak са ви колите сутрин иматли проблеми как палят тези дизел4ета при по студено 4е съм лубопитен :wow:

virusalfa
12-03-2005, 16:36
Значи,при положение ,че пусковите свещи са изправни,подгряваш и като ти угасне лампата с реотана,въртиш.Палят обикновено на 2-3 оборота студени.Мойта така пали при минус 15 градуса, и при плюс 20,топла не я чакамувъртиш и палиш.Тия мотори не могат да палят като Пежо и Мерцедес студени,такива са им предкамерите явно.А може и в грешка да съм,наште не са от магазин :yes:

Dexer
12-03-2005, 20:27
еми и мойта пали сред 1-2 оборота, така че може и да си е нормално.

Илия, ЧЕстито!

Със здраве да я караш и много хубави моменти да имаш с нея!

Каквито и въпроси за имаш не се притеснявай да питаш!
Ще помагаме с удоволствие.

За разхода - и моят е такъв, но мисля че и на двамата една диагностика добре ще ни се отрази.

ilia
13-03-2005, 22:09
мисля тези дни да посетя някои диагности4ен стенд ако има6 некакви впе4атления от някои специалисти по дизел4е кажи.а ина4е бях голям фен на немското ама сега искам да видя и и италиянското засега ок.до някои ден 6те ка4а и снимки да я видите изглежда доста добре за 155 наистина :tongue: :tongue: :tongue:

Dexer
13-03-2005, 23:21
Аз имам желание да пробвам Супер Дизел сервиз, този който е на околовръстното, чувал съм добри неща за него...
другото място е ВАнто

ilia
14-03-2005, 23:28
ама тоя супер дизел бил доста супер солен или не за един преглед искат 100лв това е доста нали а

Dodo 155
15-03-2005, 09:29
Аз имам желание да пробвам Супер Дизел сервиз, този който е на околовръстното, чувал съм добри неща за него...
другото място е ВАнто
Dexer, аз преди години карах дизел и съм ходил в СуперДизел :yes: Останах доволен, ама и на мен не ми бъзикаха нищо, само малко реглаж на въздуха :unsure: взеха ми 40лв. :wow: Както и да е ... минало. После доста познати с дизели съм ги пращал там и не са останали много доволни :unsure: Незнам сега на какво положение е сервиза там, ама си мисля да не се занимаваш с тях, а да отидеш във Ванто :wink:

Dexer
15-03-2005, 20:27
еми ако искат по 100 лв за една диагностика....

ilia
15-03-2005, 21:55
abe в4ера питах за диагностика на алфата и да си запазя 4ас казаха 4е диагностика според модела и на алфата 5те е към 50лв ако иска6 дасе разберем някои ден аз да доида към софия и даги караме и двете на диагностика та било там или другаде :cry: :cry:

Dexer
15-03-2005, 22:16
Aми аз съм навит, реши горе долу кога, пиши тук и ще се чуем да уточним томният ден и час!

ilia
16-03-2005, 22:04
ок иска6 ли тази седмица например петак или не аз ти имам тел ти само ре6и каде да идем ок :? 4акам ти да избере6 сервиза има6 пове4е опит със алфите 4акам кога ти каже6 ок :wow:

virusalfa
16-03-2005, 22:13
Приятелче,50лв не е ли малко множко за диагностика?! На Тони му бяха казали във Вантотрейд,че му били спукани главите,в банско се видяхме с него и само едно пипане на маркуча отговори отрицателно на тезатаЗа какви сервизи и за каква диагностика говорите?!Питайте -ако техниката за диагностика е КТС(Ка-Те-Ес),реалната цена за диагностика е 15лв,плюс 10-15лв за сваляне и проверка на дюзите -моля ви се, не им се връзвайте на сервизите :yes:

ilia
17-03-2005, 23:56
ок даи съвет каде даси закараме ко6ни4ките да им сверят 4асовниците но диагностика кадето е доказано а ина4е обиколих цял благоевград и никои несе наема да прави и никои няма6е програма за алфата ми :yes:

Dexer
18-03-2005, 10:05
Относно Ванто - Като си купих колата там НЯМАХА софтуер за моя мотор и не ми направиха диагностика на мотора. От тогава мина бая време, може и да са си го набавили, незнам...
Мога да проверя...
За супер дизел - от там нямам лични впечатления, а само отзиви.
За трето място аз не се сещам...
Колеги, дайте идея за трето място, за да решим къде да ходим на диягностика с тея ВМ-и.
мерси

alf
18-03-2005, 10:13
за супер дизел и аз съм чувал добри отзиви - баща ми работи в градския транспорт има си един пич там и му праща мерцедесите за диагностика, на мен лично ми прегледаха дюзите на стенд, натегнаха пружините и смениха разпръсквачи.... срещу шише купешка ракия :noughty: ... и аз лично съм доволен, но някой тук от форума пък се оплакваше нещо :unsure:

virusalfa
18-03-2005, 14:03
Относно Ванто - Като си купих колата там НЯМАХА софтуер за моя мотор и не ми направиха диагностика на мотора. От тогава мина бая време, може и да са си го набавили, незнам...
Мога да проверя...
За супер дизел - от там нямам лични впечатления, а само отзиви.
За трето място аз не се сещам...
Колеги, дайте идея за трето място, за да решим къде да ходим на диягностика с тея ВМ-и.
мерсиЩом за твоя мотор нямат,за кой имат,милите.... :lol:

ilia
18-03-2005, 21:58
хаха а ти несе смеи 4е в Благоевград е пла4евно вси4ки маистори гледат като телета и се 4удят каква е тази алфа ти я там са много зле нямате сервизи в благоевград :whistle: :whistle: :whistle: а ходих в супер дизел и ми казаха поне какво ми е на ко4ината голяма мъка братле голяма мъка таз АЛФА тя сигурно 6те мие последният италиянски автомобил в живота сега търся помпа за нея и дузата със дат4ика намерих една и незнам дали е изгодно дават ми помпата за 400 лв от една ударена алфа ако тези дни на някои испадне помпа или горната 4аст електрониката на помпата я купувам стига цената да е добра 0897996871 илия :idea:

Alfamaniak
18-03-2005, 22:12
....... голяма мъка братле голяма мъка таз АЛФА тя сигурно 6те мие последният италиянски автомобил в живота сега търся помпа за нея и дузата със дат4ика намерих една и незнам дали е изгодно дават ми помпата за 400 лв .....


Защо така бе колега да не би за другите помпите да са по-евтини...

Dodo 155
19-03-2005, 09:28
... таз АЛФА тя сигурно 6те мие последният италиянски автомобил в живота сега търся помпа за нея и дузата със дат4ика намерих една и незнам дали е изгодно дават ми помпата за 400 лв от една ударена алфа ако тези дни на някои испадне помпа или горната 4аст електрониката на помпата я купувам стига цената да е добра 0897996871 илия :idea:
Колега да не мислиш, че за немски автомобил или френски ще ги подаряват :tongue: а за японка да не говоря :wink: Все пак ГНП при дизелите е много основна част, а и струва доста пари - поне 1500лв. нова (поправете ме ако греша). За новите модели с комън-рейл не искам да ти споменавам :wow: Помпа за BMW 3-та серия дизел 1999г. струва 8760лв. :wow: :D Един ден моят познат припадна като му казаха цената :wink: А и няма 2-ра употреба такива :wink: Как мислиш, дали ще ти дадат тази помпа за 400лв. 2-ра употреба :? :unsure: :whistle:
Отиди на свестен майстор да ти погледнат колата, то е много лесно - купи помпа, дюзи ... а бе земи си нова кола и няма да ти прави така :yes: Помпите се ремонтират и излиза доста по-евтино от 400лв. :wink:

ilia
19-03-2005, 19:20
не неспоря но аз от бензин се ка4их на дизел и мисе струва 4е разхода по консулмативи и маистори е по голям на дизела отколкото на бензина но това си ве мое мнение ок :cry: :cry:

Dodo 155
19-03-2005, 23:36
не неспоря но аз от бензин се ка4их на дизел и мисе струва 4е разхода по консулмативи и маистори е по голям на дизела отколкото на бензина но това си ве мое мнение ок :cry: :cry:
За съжаление си прав :yes:
Особено сега когато дизела е по-скъп и от бензина :wow:
Въпреки всичко не се отчайвай :wink: дизела пък харчи по-малко от бензина :wink:
Дано попаднеш на свестен майстор и да си караш Алфичката със здраве :wink:

Dexer
20-03-2005, 14:31
Илия, помпата ако е за смяна е кофти...
0889 290 764 е една алфа като нашата на части, ако още не си я намерил...
Относно разходите по подръжка - за дизелите са по-големи...

Цената на нова помпа е 1900 Евро! 400 лева на тоя фон са малко пари.

virusalfa
20-03-2005, 17:37
Пичовеееее,и тия от бОШ-СУПЕр ДИЗЕл се оказаха поредните малоумници!!!!!!Видях се с момчето от Петрич,видях и колата и начаса хванах проблема къде е,надявам се утре(понеделник) да му я оправим,НИКОЙ ДА НЕ ХВАлИ ПОВЕчЕ ПрЕХВАлЕНИТЕ СЕрВИЗИ :yes:

ilia
20-03-2005, 18:43
дано стане 4е ми писна от нескопосани маистори ина4е намерих помпа за 400лв. а мерси на вси4ки за подкрепата наистина има смисъл и от форума :notworthy:

Dexer
20-03-2005, 18:50
Я ме светнете кво и има на каляската в крайна сметка?
Ако е някоя дреболия ше падна....

virusalfa
20-03-2005, 20:38
Дано оправим този проблем,а другия с перката сам ще го оправиш,надявам се-първо бушоните провери,после се сваля рамката с 2-те перки и с ток се проверява дали работят,мен ме съмнява контактора на рамката отдолу-това са клемите , дето карат ток-нагарят на тия модели :yes:

ilia
20-03-2005, 20:46
а правими проблеми със оборотите на празен ход сама се форсира като върна газтаина4е си има мо6ност и върви но е кофти 4е се форсира а за супер дизел отивам там и те смени това смени онова купи това купи онова и ела тогава остава и да ми кажеха и купи си двигател :whistle: а на моита някои добър маистор е отрязал кабелите на дат4ика на дузата и я поставил в место на пъви на втори целиндър незнам как и за6то та утре 6те я сменя и поставя ня място на първи и после ако несе оправи требва да мислим за електроната пло4ка на помпата дето стои отгоре дано да стане 4е ми писна да ходя по маистори и дасе ядосвам :wallbash: :wallbash: :(

Цветан Атанасов Янакиев
20-03-2005, 20:54
за наща 164 е 5-5.5 ама е с бутало на помпата за на 2000 куб. двигател , т.е. оригиналното е 14мм а сега е с 10мм.

ilia
21-03-2005, 16:59
хаха смеясе тук за жалост в бг няма маистори това е доказано и сега се уверих пак неколко кратно от ходене по скъпи сервизи и маистори(специалисти) а във сервизите на БО6 ми вну6аваха 4е4 трябва даси купя електроната пло4ка на помпата или цялата помпа смях така4е историята е следната каксе оправи..днес смених дузата със електроният дат4ик и пак несе оправи ни6то 4е вси4ки сервизи дето влизах ми казваха 4е е от не я но пак не бяха прави.при пътуването днес след като колата несе оправи на път за вкъ6ти светна лампата за нафта и и след няколко км и инат да не зареждам нафта колата изгасна за нафта и така аз със една туби4ка и в наи близката бензиностнция на Петрол взех си 10л нафта сипвам паля и дотук със вси4ки проблеми наистина колата спря да прави горе посо4ените проблеми така4е цялата разходка по нервната ми система и по моя джоб бе6е при4инена от ло6а нафта това е.ПС А НАПРАВЕТЕ СИ ИЗВОД ЗА СЕРВИЗИТЕ НИ БЕЗ ДА УТО4НЯВАМ ИМЕНА НА СЕРВИЗИТЕ НЕКА В СИ4КИ СИ ВЗЕМАТ ПОУКА ЗА ТОВА БЯХ НА КОСЪМ ДА СИ КУПУВАМ ГНП А КАКТО ЗНАЕТЕ ЦЕНАТА МУ Е ДОСТА СОЛЕНА ТА АМАН ОТ СЕРВИЗИ АМАН ТЕ МОГАТ ДА РАЗВАЛЯТ ЗДРАВЕТО НА 4ОВЕК :goodnight: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Dexer
21-03-2005, 18:45
ебаси развръзката :D :D :D

ilia
21-03-2005, 20:00
несе смеи описвам развръзката и състоянието на сервизите в бг маи доста е пла4евно нали :wazuup: :wazuup: :wazuup:

virusalfa
21-03-2005, 20:01
еееее, и от датчика на дюзата беше,,признай си :tongue: откачи му кабеля сега да видиш как е :tongue:

ilia
21-03-2005, 20:10
аааааааа не отварям капака ве4е страх ме е да неизлезе не6то друго :yes: :whistle: ве4е имам уплах от маистори сега работи ок нема грижи ком не от4ита никакви гре6ки :wow: :tongue: :tongue:

virusalfa
21-03-2005, 20:17
ами нали е бил в авариен режим,не може веднага да литне-то лаптоп да рестартираш-чакаш 5 минути,па тук за какво говорим :tongue:

ilia
21-03-2005, 20:24
тия дни 6тея засе4а какъв разход 6те ми даде и после 6те видим дали 6те я оставям или отива на пазара ина4и върви доста добре искам да видя като сменя и други ден филтарадали 6те е о6те по добре а ако ми препоръ4а някои някоя добра и ефекасна добавка за горивото 6те е ок :yes: :yes: :yes: