PDA

View Full Version : Тук съм за няколко съвета :)))



goty
27-08-2007, 09:51
Здравейте колеги, тук съм за малко помощ от ваша страна. Досега никога не съм карал Алфа ромео, карал съм предимно Рено, и съм много доволен да си призная, стга да знаеш какво точно да си купиш де :D Та сега съм пред дилема и се надявам някой тук да ми съдейства. дали да си купя следващото рено...лагуна 2001...или Алфа 156? разума ме тегли към лагуната, сърцето...познайте накъде :oops: качих се в една Алфа 156 и даже без да я подкарам се влюбих :P То не беше интериор в стил Ферари, то не беше жълт кожен салон с щампи на марката, то не беше екстериор..а бе надървих се...даже и у нашия форум се похвалих..ама проблем..колата беше 1.9 ЖТД. Искам да ми кажете кой от 2-та дизела е за предпочитане 1.9 или 2.4, има ли нещо друго което е болестно в тези коли(скорости, течове, ремъци) колко струват тези неща и много ли е скъпо за поддръжка тази машинка.
Мисля си, не сигурен съм, че Алфата е за хора които поставят естетиката над практичността, за такива дето искат да се отличават от безбройните гофове, астри и фордчета независимо от всичко. Затова съм почти сигурен че накрая ще си намеря някоя лагуна, ще тръгна да я купувам и по пътя за натам ще спра някъде и ще си купя Алфата и и дори веднъж само да проработи като хората всичко пак ще си заслужава 8) :oops:
Просто ми кажете обаче бензин или дизел, разход горе долу, цени на консумативи и някоя друга детска болест. Благодаря :D

п.с. Алфата дето съм харесал е към 11000 1.9....

KirilSol
27-08-2007, 10:01
Поздравления за избора!

Алфата се купува със сърце, не с разум.
Поддръжката и се различава от тази на Реното. Аз до сега съм имал четири различни Алфи, а пък жена ми кара само Рено.

Разликата в бензиновите мотори и дизеловите е в разхода на гориво. Ако караш много вземи си дизел, ако караш малко бензин 1.8 или 2.0 (за предпочитане е втория). Имай в предвид че дизелите са много динамични и с подходящ чип тунинг мощността им се увеличава значително. Ако тази която си видял 1.9 с кремавия салон те е грабнала от първия път, направи и една диагностика да видиш какво трябва да правиш и ВЗЕМАЙ - нема се плашиш!

Успех!

goty
27-08-2007, 10:15
бе не мое да спим бе човек, полудел съм...с всички вас ли е така :oops:

KirilSol
27-08-2007, 10:19
Така е....това си е болест...свиквай

marian
27-08-2007, 10:20
кво има да не спиш,скачаи и тва е.ако неможеш да плуваш не се сьбличаи!!!

goty
27-08-2007, 10:21
Поздравления за избора!

.. направи и една диагностика да видиш какво

Успех!


Къде?

Ivo Skoklev
27-08-2007, 10:22
бе не мое да спим бе човек, полудел съм...с всички вас ли е така :oops:
Добре дошъл в сектата!Ако се влюбиш истински,и за жени няма да си мислиш толкова....първо покарай малко,пък после ще захапеш още повече....успех :wink:

KirilSol
27-08-2007, 10:24
ами ти откъде си...напиши от кой град си?

trustworthy
27-08-2007, 10:25
За дизелите на алфа е писано много в тоя форум. И двата са добър избор, естествено 2.4 е по-интересен ;) Разликата м/у двата е един цилиндър, хардуерно са аналогични. Нелоша динамика, икономични, сравнително малко детски болести.

Въобще дилемата лагуна vs 156 звучи нелогично. Едно само трябва да ти е ясно: ако очакваш багажно пространство от 156, грешиш ;)

goty
27-08-2007, 10:41
За дизелите на алфа е писано много в тоя форум. И двата са добър избор, естествено 2.4 е по-интересен ;) Разликата м/у двата е един цилиндър, хардуерно са аналогични. Нелоша динамика, икономични, сравнително малко детски болести.

Въобще дилемата лагуна vs 156 звучи нелогично. Едно само трябва да ти е ясно: ако очакваш багажно пространство от 156, грешиш ;)

от Сф съм, а за багажното пространство не съм много сигурен ,все пак досега карах коуч 2.0 16 дето багажника му е като жабка :lol: колата беше най безпроблемната дето съм карал, но ....завърши трагично :frown:

dilian alfa gtv
27-08-2007, 13:40
Поздравления за избора!

Алфата се купува със сърце, не с разум.
Поддръжката и се различава от тази на Реното. Аз до сега съм имал четири различни Алфи, а пък жена ми кара само Рено.

Разликата в бензиновите мотори и дизеловите е в разхода на гориво. Ако караш много вземи си дизел, ако караш малко бензин 1.8 или 2.0 (за предпочитане е втория). Имай в предвид че дизелите са много динамични и с подходящ чип тунинг мощността им се увеличава значително. Ако тази която си видял 1.9 с кремавия салон те е грабнала от първия път, направи и една диагностика да видиш какво трябва да правиш и ВЗЕМАЙ - нема се плашиш!

Успех!
така като гледам лагуна няма да караш май

Bottata
27-08-2007, 15:14
така и така ще даваш 10-на хиляди за кола, още 1000 годишно за "ЛЮБИМАТА" кво му плащаш. А после цяла година и 20к км кеф.
А КЕФА цена няма ша знайш.
То е като жените ако вземеш да смяташ колко ти излиза една не е за тебе. Кеф има и като даваш пари за нещо - дали ще е кола, жена, комп, "парцалки" ... Нали затова са парите.

BatVas
27-08-2007, 16:21
така и така ще даваш 10-на хиляди за кола, още 1000 годишно за "ЛЮБИМАТА" кво му плащаш. А после цяла година и 20к км кеф.
А КЕФА цена няма ша знайш.
То е като жените ако вземеш да смяташ колко ти излиза една не е за тебе. Кеф има и като даваш пари за нещо - дали ще е кола, жена, комп, "парцалки" ... Нали затова са парите.

То като сравняваш с жените
Ако жената ти е на сърцето не ти правят впечетление капризите и, ама ако вземеш грозна и не ти трепва отвътре и левче да дадеш го смяташ разход.

DiabL0
27-08-2007, 17:11
споко колега !
Ясно е че скоро ще се похвалиш с Алфа !
Това е малко като страаста по моторите... качиш ли се веднъж и няма слизане...
Аз преди бях от булшинството хора с онова скиптично мнение към Алфа("инталиански бангий")... ама веднъж седнах в едно чудо наречено 156 и това беше... всички други марки коли по автосалоните ми се струваха като една и съща, всичко беше еднакво.. и като видех Алфа... и някак си изпъкваше сред еднообразието от всекидневки 8)
Успех с покупката! Гледай най-вече да е читава...
Аз ти препоръчвам 2.4 жтд!

rady156
27-08-2007, 18:26
и аз препоръчвам 2.4 за дизел и 2.0за бензин:wink: хвърли едно око на 166,така и така оглеждаш пазара,пък ти пак си се чуди между 156 и лагуна,а ако искаш малко по луксозна 156-ца погледни и ланча либра! :!: успех

goty
27-08-2007, 18:58
и аз препоръчвам 2.4 за дизел и 2.0за бензин:wink: хвърли едно око на 166,така и така оглеждаш пазара,пък ти пак си се чуди между 156 и лагуна,а ако искаш малко по луксозна 156-ца погледни и ланча либра! :!: успех

това последното е отврат, за мен само Алфа

rady156
27-08-2007, 22:46
и аз препоръчвам 2.4 за дизел и 2.0за бензин:wink: хвърли едно око на 166,така и така оглеждаш пазара,пък ти пак си се чуди между 156 и лагуна,а ако искаш малко по луксозна 156-ца погледни и ланча либра! :!: успех

това последното е отврат, за мен само Алфа

съгласен съм,че либрата не е много красива,въпреки,че намен ми харесва,но ако имаш възможност да се качиш направи го! :wink: и айде стига сме ти пълнили темата със странични въпроси :D

Antaris
27-08-2007, 23:43
...а ако искаш малко по луксозна 156-ца погледни и ланча либра!
Как ти се събра в устата :) :D :lol:

krasy k
27-08-2007, 23:58
Здравейте! Само да ви кажа една история: Карах Голф 1 - през 1992г. ,после "33 през 1999-2004г.,после Рено 2004-2007 СЕГА отново след големи мъки от една седмица - 156 ЖТД СТРАХОТНА Е !!!!!! Повече няма да се кача на Рено . Който не е карал Алфа неможе да разбере какво е !!!!!!

sitalk
28-08-2007, 09:49
Колега,няма какво да го мислиш,ти сам знаеш верния отговор-"Алфа Ромео".Ако искаш индивидуалност това колата!Аз имам 2.4JTD и съм доволен много,върви много-харчи малко,перфектно!Тази "лагуна" ако е от новите,въобще не ти трябва,имам приятел в сервиз на "Рено" каза ми,че много се чупят и са по-скъпи за подръжка от "Алфа Ромео"!Според мен двете коли не подлежат на сравнение,"Лагуната" е доста пенсионерска!Успех!

Anakon
28-08-2007, 20:21
Алфа се купува със сърце - влизаш вътре, запалваш...и Я усещаш, една несравнима тръпка някъде долу в стомаха. Не Я ли устеш, тази кола не е за теб. А ти казваш че само си сядал, дори не си я подкарвал, а вече не можеш да спиш. Мисля, че е излишно да отговарям на въпроса ти "156 или някоя друга" :wink:

П.П. Имаш потенциал да се превърнеш в едни от най-болните "сектанти" сред нас :twisted:

Иначе за "хронични заболявания" - ми няма повече от всеки друг нормален автомобил, даже с достатъчно "витамини и имуностимуланти" са по-малко от някои други прехвалени марки. Може при много лош късмет понякога "лечението" да излезне скъпичко, но в никакъв случай не е по-скъпо от това на една Лагуна...

goty
29-08-2007, 08:42
мисля, че ако скоростите и двигателя са сериозни и не дават дефекти всичко друго е въпрос на поддръжка :roll: не ме разбирайте погрешно, никога не ми се е свидело да си подържам колата, даже ми е кеф като си я снабдявм с тва онва, но не съм свикнал да правя мотори и предавки :oops: ...мисля че е недопустимо да се връщаме в ерата на руските коли, дето на всеки 50 000 км се отваряше моторетка 8)

goty
29-08-2007, 12:42
An Alfa 166 is a sign that you have exquisite taste, it shows the world, that you put aesthetics above practicality, and that you won’t simply run with the pack. Put it like this: Alfa males by Bmw-s –Alfas are for nice people.
Unfortunately if you buy 166 in a year it will depreciate so much, that you’ll never be able to sell it even at half the price you’ve paid for it. The solution would be to buy one second hand, but you cant do that, because no one bought one new in the first place, because the depreciation was so bad.
Sales of this car, has been so pathetic, I really did think Alfa would simply stop selling it here, but they haven’t, in fact they’ve just made it better!
It’s always been a handsome car, but with its new nose and new wheels its better than any other big four door saloon, it’s as though it’s come down a pipeline from the gods!
You know what that is, don’t you? It’s a little black dress, a kind of thing you take to an embassy cocktail party, but it’s not just a work of art from an outside either-when it brakes down and you have to open the bonnet up, get ready for a one more surprise: they’ve actually crowned the inlet pipes on a 3.2 V6 engine- wonderful!!!
I have to say though, it’s not the fastest car in the world, its front wheel drive-so it’s not a thriller in the corners either, but if you judge a car by how it makes you feel, rather than what it can do, the 166 is in a class of its own!
Unlike a BM or an Audy which harm as they go along, this feels and it sounds like an engine, not like a monk. Think of it as an Italian way of waving your arms around- you don’t get the food any faster, but its more exciting somehow. Every time I see someone going another way in a Merg or a Bm or an Audy, I just want to get the window down and shout at them: “you bought the wrong caaaaaaaaaaaaaaar”.
Did you know, that in Italy the traffic police uniforms are designed by Fendy, and their handbags by Guchy. The Italians are upssesed with stile and disigne,and that shows with the interior of this car, its by far away the best thing about it. Its not exactly a button fest, there are not sort of controls allover the steering wheel, you don’t even get cup holders, but it’s such a nice place to be- you look forward to doing a journey, just so you can come and sit in it! God I love this car!

вижте какво чух ...и се опитах да го пресъздам 8)

rady156
29-08-2007, 13:44
прочетох само първите три реда и се сетих,че това го казва джеръми кларксън!
166 е една от любимите му коли и е в неговата класация за най-красиви коли на 3-то място или нещо такова! :wink:

Kimi
29-08-2007, 14:30
И аз ти препоръчвам горещо 2.4 JTD, карам го от 20-ина дена и съм обезумял от кеф. Предишната ми кола беше Фиат Брава 1.6 16V (също много добър автомобил), но за съжаление остаря, а и нямаше клима.
А по-предишната беше Алфа Жулиета 1.6 с 4 карбуратора.
Приказката, че тия дето правят спагети и ми..ти, не могат да правят коли са си чиста проба шофьорски фолклор и то просташки и неверен, ако се съмняваш в думите ми, питай M. Schumaher :D .
5 титли с Ferrari, демек Fiat, Alfa и тн.
1 титла benetton Renaut
и една с benetton Ford
Италианската кола е страст! Скачай на 156-цата, ако е и SportWagon още по-добре (мойта е такава).
Успех :hvala:

KirilSol
29-08-2007, 14:33
Абсолютно вярно!

Давай , нема се плашиш

rady156
29-08-2007, 14:53
купувай без да мислиш,пък ако се прее..ш, ние сме виновни :!: :wink: :D

KirilSol
29-08-2007, 15:03
Не знам защо ама голямо чудене пада когато някой реши да си купува 156-ца и почва да пита във форума...

До колкото си спомням обаче от всички питащи само 1-2 са се пре..али. Тоест изтеглили са "късата клечка".

Уговори се с продавача да вземеш колата за диагностика, отиди при Боби в неговия сервиз в София, и той да ти каже става или не става.

Kimi
29-08-2007, 15:22
На мен така и не ми остана време за чудене като купувах мойта.
До последния момент бях сигурен, че ще взема 1 Фиат Стило комби 1.8 16V, и в деня в който щтях да го капарирам, случайно попаднах на SW-тo. Стилот беше по-ново - 2003 г., но Алфето ме грабна на мига.
И ей ме на сега: HAPPY

goty
04-09-2007, 15:35
Добре, а съединител за тази кола откъде да намеря приличен, колко парички за комплект и най вече маховика сменя ли се наистина с него накуп? Благодаря предварително

marian
05-09-2007, 23:52
изобщо неможе да има сравнение с рено

Cheri
06-09-2007, 01:01
Колега сменил съм 4 рена, в момента пред нас има 3 алфи: 33 4х4, 156 1.9JTD и 166 2.0TS, за сравнение между рено и алфа не може да се говори. Ако си решил да купиш хубава кола погледни и 166 без значение мотора, иначе 156-цата също е много добра, но е съвсем друг клас. Разликата в цената не е голяма и аз ако продам 156-цата ще си взема още една 166 по възможност 3.2 V6. С дизела по няма да имаш проблеми, но според мен колата трябва да си е на бензин. Пожелавам ти успех и се надявам да се видим в Стара Загора да се похвалиш с алфа на Италфеста.

miromitev
06-09-2007, 09:17
Добре, а съединител за тази кола откъде да намеря приличен, колко парички за комплект и най вече маховика сменя ли се наистина с него накуп? Благодаря предварително
Части има ,но недей мисли за ремонти и други глупости..как ще ти излезе по-ефтино, дали ще ти харчи малко, може ли да муслода газ....т.е от голфу по -убо нема!Колегите казаха по-горе.Алфата се купува със сърце-разума е по назад!Не може да искаш най-красивото а да си свил кесията:))Моята е 146 1,9 ЖТД-за 6 месеца освен първоначаните консумативи и нафта пари за друго не съм дал.И тук в форума ако имаш зор има хора да дадат съвет,да помогнат-нали сме замесени всички в това:)) :lol:
Успех и няма да съжеляваш!

goty
06-09-2007, 10:53
Добре, а съединител за тази кола откъде да намеря приличен, колко парички за комплект и най вече маховика сменя ли се наистина с него накуп? Благодаря предварително
Части има ,но недей мисли за ремонти и други глупости..как ще ти излезе по-ефтино, дали ще ти харчи малко, може ли да муслода газ....т.е от голфу по -убо нема!Колегите казаха по-горе.Алфата се купува със сърце-разума е по назад!Не може да искаш най-красивото а да си свил кесията:))Моята е 146 1,9 ЖТД-за 6 месеца освен първоначаните консумативи и нафта пари за друго не съм дал.И тук в форума ако имаш зор има хора да дадат съвет,да помогнат-нали сме замесени всички в това:)) :lol:
Успех и няма да съжеляваш!

изобщо се отказах от дизела, само заради звука на бензина. За газ никога не съм си помислял и досега кола на такова животно не съм имал. За съединителя попитах щото мисля още в деня на покупката да сменям него и още няколко неща....въпрос на виждане 8) а на места ми казват 300, на други 400 а някъде 1000 лв...и незнам кво да взимам да го еба :oops:

miromitev
06-09-2007, 11:14
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4373
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight= (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814&highlight=)

Cheri
06-09-2007, 14:46
И аз съм за бензиновия двигател, от газта също не трябва да се плашиш, стига да е поставена както трябва (задължително газов инжекцион). Мойта 166-ца 2.0 TS на третия ден след като я купих и поставих газов инжекцион BRC и нямам забележки относно вървенето и разхода (230 км с 5 човека и разход между 11,5 и 14 л газ на 100, зависи от карането) имам я от година и половина.