PDA

View Full Version : In beer we trust...



chandra
29-08-2007, 09:50
In beer we trust...

rammstein4o
29-08-2007, 12:07
BARMEN!!! :popesmiley: :big_bow_down: :big_bow_down: :headbang:

chandra
29-08-2007, 12:11
Сори на всички за темата, мислех че правя отговор във Важна тема: FUN!!!

Ако искате трийте ;-)

EvgeniiM
29-08-2007, 12:14
Що бе , убава си е темата - лятна . От българските вече нищо освен Пиринско

milenamr
29-08-2007, 12:33
Що бе , убава си е темата - лятна . От българските вече нищо освен Пиринско

Да :twisted: за Пиринско :respect: ,но и Шуменско много го уважавам :cheers:

chandra
29-08-2007, 12:40
Що бе , убава си е темата - лятна . От българските вече нищо освен Пиринско

Да :twisted: за Пиринско :respect: ,но и Шуменско много го уважавам :cheers:

Имам един вАрпос - бирата в пластмасовите бутилки различна ли е от тази в стъклените. На мен лично Шуменското (светлото) по ми харесва в стъклените бутилки.

Има ли някой бираджия, да каже има ли разлика наистина?

EvgeniiM
29-08-2007, 12:45
Ще съм банален ако ти кажа за секса с гума и без

Neokill
29-08-2007, 12:48
Абе вие Бургаско не сте ли пили :lol:

EvgeniiM
29-08-2007, 12:50
Абе вие Бургаско не сте ли пили :lol:

Далече ми е :lol:

J_I_V_K_O
29-08-2007, 12:58
тук при нас правят Леденика, но определено не си хваля стоката :lol:

MUROMAN
29-08-2007, 12:59
да пихме и Бургаско - 2,50 е наливно голямо в Слънчев Бряг. А то милото си е чиста Каменица светло.

истинската бира е Шуменското и особено червеното.

milenamr
29-08-2007, 13:00
Е, аз макар да звучи нескромно се смятам за бираджия :oops: (-иика).Бирата си ми е страст от както се помня :)....поне от 12-13 години - и не минава ден в който да не и се насладя. Общо взето предпочитам Шуменско и Пиринско( както в стъклени, така и в пластмасови битилки(от 2 л)).Иначе от време на време минавам на Ариана, Каменица, Стела,...и др.(но това е само когато по една случайност в магазина им е свършила Пиринско(което напоследък често се случва- защо ли? :lol: ).
Та ми е направило впечатление , че от всички бири, които най-редовно си ги тествам Шуменско и Пиринско си запазват вкуса(както в стъклените, така и в пласмасовите бутилки).Това показва личния ми опит.Иначе Ариана беше сред любимите ми преди година и нещо, но почнаха да си правят много експериметни и често констатирах такива разлики във вкуса, че все едно във всяка нова бутилка има различна бира, а не Ариана-а това мен лично не ме кефи.Същото се отнася и за Каменица и Загорка- всеки следващ път вкуса е различен .Точно заради това най-много уважам Пиринско и Шуменско, з-то държат на вкуса и на качеството си(поне според моя опит и поне повече от другите).Дано да не го урочасам :oops:
А още едно предимство на Пиринско и Шуменско(според личната ми констатация) е , че независимо от погълнатото количеството на коя да е от двете марки никога не ме боли главата на следващия ден и се чувствам много добре(дори да съм изпила 6,7 .....да не казвам повече бири :drunk: )Докато от Каменица, Загорка, Бекс и тем подобни дори от 1-2 бири на следващия ден се чувствам меко казано зле :confused: -и това е всеки път;)

MUROMAN
29-08-2007, 13:01
я кажете нещо за Ломско пиво - голям е порнич нали :? :?

е то во Загорката има повече спирт отколкото във водката.

milenamr
29-08-2007, 13:03
Абе вие Бургаско не сте ли пили :lol:

А да и Бургаското е супер:) , но за съжаление май само в Бургас имате щастието да си го пиете:(- в Пловдив съм виждала само веднъж.
Иначе ако имаше Бургаско тук щеше да е от предпочитаните ми бири също :cheers:

chandra
29-08-2007, 13:08
...дори да съм изпила 6,7 .....да не казвам повече бири :drunk: )...

Къде ги събираш? :shock:

Шегувам се, разбира се...

MUROMAN
29-08-2007, 13:10
абе много тъпо някои път пия 6-7 бири , друг път се надувам още от първата. :frown:

chandra
29-08-2007, 13:11
абе много тъпо някои път пия 6-7 бири , друг път се надувам още от първата. :frown:

Надявам се ги пиеш? :lol:

milenamr
29-08-2007, 13:18
...дори да съм изпила 6,7 .....да не казвам повече бири :drunk: )...

Къде ги събираш? :shock:

Шегувам се, разбира се...
:lol: не ги събирам, нали бирата има силно диуретичен ефект :twisted:


я кажете нещо за Ломско пиво - голям е порнич нали :? :?

е то во Загорката има повече спирт отколкото във водката.

А за Ломско не е толкова зле понастоящем.Преди повече от 10 години беше пълен бливоч(срам за напитката наречена"бира").Докато учех в гимназията в Монтана(преди 15 години :? ), понеже бях в химична паралелка и почти всеки месец ни водеха на лабораторни във фабриката ломско пиво :D и имах възможност да я тествам от извора :P -наистина си беше чист бливоч(пиех я само щото е на аванта:)).А в момента не е толкова зле от както станаха Almus -Lager Beer.Не е лоша бира сега Ломско , даже може да се каже че е добра и няма нищо общо с преди;) поне на мен ми харесва

MUROMAN
29-08-2007, 13:18
е пия ги де те нали са за това.

odisey
29-08-2007, 13:36
AMSTEL и Шуменско специално :!:

Аз лично много си харесвам бирите правени тук, на доста добро световно ниво са, само дето непрекъснато им менят вкуса и трябва да си в крак :)

botsos
29-08-2007, 13:40
Тази тема много ми допада - нали съм си видно кърканде ( както казвам често - по - добре виден пияница, отколкото анонимен алкохолик). Проблема ми е, че не пия твърд алкохол и съм само на биричка!:) Не се оплаквам. Забелязал съм, че на последък няма нито една свестна бира - всичките до една бият на спирт. За това - Хайнекен или вносна Стела (тази малката е вносна).

MONI
29-08-2007, 13:49
За момента и според мен най-готина е Шуменско....другите вносни които се правят тук няма да ги коментирам.

Иначе аз пия много и от тази:

http://www.fifth-ocean.bg/

ма аз съм доста пристрАстен щото брат ми се занимава с това.

odisey
29-08-2007, 14:16
За момента и според мен най-готина е Шуменско....другите вносни които се правят тук няма да ги коментирам.

Иначе аз пия много и от тази:

http://www.fifth-ocean.bg/

ма аз съм доста пристрАстен щото брат ми се занимава с това.

Тва пък откъде го изкопа :shock:

MONI
29-08-2007, 14:19
За момента и според мен най-готина е Шуменско....другите вносни които се правят тук няма да ги коментирам.

Иначе аз пия много и от тази:

http://www.fifth-ocean.bg/

ма аз съм доста пристрАстен щото брат ми се занимава с това.

Тва пък откъде го изкопа :shock:

Ами има го на доста места.......нарича се жива бира т.е. такава без консерванти и стабилизанти и специялна патентована технология за съхранението и.

Grim
29-08-2007, 14:21
има една "старо бърно" има я само наливна... т.е. наливната е оригинал, тя е най-добрата за мен но съм я пил само в златни пясъци и в пловдив... на др.места не съм я нацелвал

lyuli
29-08-2007, 14:21
Абе вие Бургаско не сте ли пили :lol:

А да и Бургаското е супер:) , но за съжаление май само в Бургас имате щастието да си го пиете:(- в Пловдив съм виждала само веднъж.
Иначе ако имаше Бургаско тук щеше да е от предпочитаните ми бири също :cheers:

Бургаското е хубаво само в Бургас и Бургаска област и то наливно. Бутилирано пих веднаж и няма да повторя.....
иначе и аз напоследък гравитирам към Шуменско....
а Пиринското се правело с планинска вода, но веднъж попаднах на прецакана партида и от тогава не рискувам.....
Загорка и Бекс си ме кефят мене.

chandra
29-08-2007, 14:30
има една "старо бърно" има я само наливна... т.е. наливната е оригинал, тя е най-добрата за мен но съм я пил само в златни пясъци и в пловдив... на др.места не съм я нацелвал

Старо Бърно е супер яка бира и ти си много прав. За да почерпиш, ще ти кажа къде я има:

1. Жадната ламя - малко леко недоизстудена я сервират (поне преди, толкова им можела машината ми казаха)
2. Дивака на Дондуков - там я има от време на време

Иначе за хубава чешка бира и хапване отиди в Чешкия клуб. М-м-м...

chandra
29-08-2007, 14:31
Абе вие Бургаско не сте ли пили :lol:

А да и Бургаското е супер:) , но за съжаление май само в Бургас имате щастието да си го пиете:(- в Пловдив съм виждала само веднъж.
Иначе ако имаше Бургаско тук щеше да е от предпочитаните ми бири също :cheers:

Бургаското е хубаво само в Бургас и Бургаска област и то наливно. Бутилирано пих веднаж и няма да повторя.....
иначе и аз напоследък гравитирам към Шуменско....
а Пиринското се правело с планинска вода, но веднъж попаднах на прецакана партида и от тогава не рискувам.....
Загорка и Бекс си ме кефят мене.

Бургаското се прави във Хасково са ми казвали... и преди било по-хубаво...

Neokill
29-08-2007, 16:55
Абе вие Бургаско не сте ли пили :lol:

А да и Бургаското е супер:) , но за съжаление май само в Бургас имате щастието да си го пиете:(- в Пловдив съм виждала само веднъж.
Иначе ако имаше Бургаско тук щеше да е от предпочитаните ми бири също :cheers:

Бургаското е хубаво само в Бургас и Бургаска област и то наливно. Бутилирано пих веднаж и няма да повторя.....
иначе и аз напоследък гравитирам към Шуменско....
а Пиринското се правело с планинска вода, но веднъж попаднах на прецакана партида и от тогава не рискувам.....
Загорка и Бекс си ме кефят мене.

Бургаското се прави във Хасково са ми казвали... и преди било по-хубаво...

Мда преди беше мнооого по добро. Затвориха ни фабриката и сега се прави от КаменицаАД Пловдив. Сега хората могат да се обидят ама Каменицата е лоша имитация на Бургаското.:lol: :lol: Най интересното е че има голяма разлика между наливно, бутилирано и в ПВЦ бутилка. Лично предпочитам наливното и си го поркам постояно. Бутилираното също го бива - приятели от София редовно като дойдат си пазарят по една каса. Някой път не знам защо , особенно лятото, партидите се различават. Може би заради голямото потребление. В пластмасови бутилки е ужас нещо като много спиртосана каменица.
Пиринското и Шуменското също са супер ама малко ,,шофьорски" ми идват.

ПП Най важното за мен е бирата да е студена и с приятели :wink:

rammstein4o
29-08-2007, 17:45
Аз лично пия Ариана ако ще наблягам на количеството или Стела Артоа ако ще наблягам на качеството...

Арианата я поразвалиха откак я правят във Стара загора ма от ученическите ми години винаги нея съм си пиел и така и до днес...

За стелата няма кво да говорим... от бирите дето ги правим по лиценз тя е най-добрата!!!!

От наистина вносните ме кефи Murphy's red и Grolsch ама те са скъпички ако ще употребяваш повече от 4-5 :lol: :twisted: :twisted:

PEPI-2ALFA
29-08-2007, 21:15
Надушвам нова анкета :lol:

koolio
29-08-2007, 21:39
За момента и според мен най-готина е Шуменско....другите вносни които се правят тук няма да ги коментирам.

Иначе аз пия много и от тази:

http://www.fifth-ocean.bg/

ма аз съм доста пристрАстен щото брат ми се занимава с това.
Ммм, потвърждавам, 5-ти океан има и при нас в Студентски и е наистина "връхТъ, копеуе" :lol: . Особено лятото навън с бира и картофки...

Grim
30-08-2007, 08:25
има една "старо бърно" има я само наливна... т.е. наливната е оригинал, тя е най-добрата за мен но съм я пил само в златни пясъци и в пловдив... на др.места не съм я нацелвал

Старо Бърно е супер яка бира и ти си много прав. За да почерпиш, ще ти кажа къде я има:

1. Жадната ламя - малко леко недоизстудена я сервират (поне преди, толкова им можела машината ми казаха)
2. Дивака на Дондуков - там я има от време на време

Иначе за хубава чешка бира и хапване отиди в Чешкия клуб. М-м-м...

като отскоча до Сф ще гледам да не пропусна :devil: :beer:

lyuli
19-12-2007, 18:18
малко инфо ;) за любимата напитка ;)
Продажбите на бира в България надхвърлиха 5 млн. хектолитра за 11 месеца
От: Румен Соколов
19.12.2007 15:42

http://www.investor.bg/?id=58496

Продажби на 5,032 млн. хектолитра бира за периода януари – ноември отчитат компаниите, членове на Съюза на пивоварите в България, съобщиха от съюза. Това представлява ръст от 11,7 на сто спрямо същия период на 2006 г., когато са продадени 4,504 млн. хектолитра. В края на единадесетмесечния период се забелязва леко забавяне на ръста на потребление, който в края на десетмесечието бе 11,95 процента.


Само през ноември пивоварите са продали 260 585 хектолитра, със 7,63 на сто повече от същия месец на миналата година. В същото време ноември традиционно е по-слаб от октомври, този път с 22,80 на сто. Пазарът на бира е сезонен и с влошаването на атмосферните условия и застудяването продажбите падат.


Съюзът на пивоварите дава данни за продажбите на бира от шест компании – “Загорка” АД, “Каменица” АД, “Карлсберг България” АД, “Болярка-ВТ” АД, “Ломско пиво” АД и “Агрима” АД. Извън съюза са и други производители на бира от България, поради което предоставените данни не показват пълната картина на бирения пазар в страната. В последните години обикновено общите данни се съобщават едва след края на съответната календарна година.


Най-много продажби за 11-те месеца на тази година е реализирало дружеството „Загорка” АД – общо 1,602 млн. хектолитра. През ноември компанията е продала 81 753 хектолитра бира, с което се нарежда на второ място по резултати за месеца. Старозагорската компания отчита 280 хектолитра износ за месеца.


Най-добре се представя през ноември “Каменица” АД с 85 115 хектолитра, а общо за периода компанията е продала 1,446 млн. хектолитра. Износът на пловдивската компания за месеца е 924 хектолитра. Продажбите на “Карлсберг България” за периода януари – ноември са 1,331 млн. хектолитра, а само за ноември са 70 001 хектолитра.


“Болярка –ВТ” е реализирала 18 267 хектолитра през ноември и 530 928 хектолитра пиво за периода. Пивоварната от Велико Търново е изнесла най-много бира през ноември – общо 2877 хектолитра. „Ломско пиво” АД е продало 5337 хектолитра миналия месец и общо 114 848 хектолитра за 11 месеца. Дружеството отчита и 184 хектолитра износ. “Агрима” АД има продажби на 112 хектолитра за ноември и общо 6690 хектолитра за периода януари – ноември.

emilio
20-12-2007, 09:58
Защо така сте заправили Старопрамен-а, мили друзя? :) Много добър.
Почти колкото бира "Варна" през лятото ;)

MainaCore
20-12-2007, 10:30
Аз без бира не мога да живея! :) Иначе за класациите - Наливната Каменица е номер уно!!!

MUROMAN
20-12-2007, 11:39
аз ласувам за "Хората сБИРА" особено сега зимата -Шуменско Червено , ТОВА Е ДРУГА БИРА.
:big_beer: Поздрави

dievx
20-12-2007, 16:07
Любимо питие, не пропускам и вечер без него, сигурно и затова така изглеждам де :D Бургаското беше истинска бира преди Каменица да купи завода. Спомням си преди 15тина години истинската бира имаше трайност макс 2/3 дни сега е бъкана с консерванти и кой знае какво. Моята бира тогава беше Бургаско зелена бутилка (в кафявата не се виждаха парцалите ;)) сега е Загорка!

bushiDO
20-12-2007, 17:24
аз не обичам много бира, но все пак си имам класация (изброявам тези които ми харесват, но не са подредени по любимост) загорка, болярка мътната, имаше една болярка с висок градус и тя беше яка, но не съм я срещал напоследък, стела и разбира се зимния избор столично тъмно....

veronika_hha
20-12-2007, 17:35
пйте ама когато не се налага после да шофирате!!! :idea:

Слав
21-12-2007, 16:01
И аз съм фен на Старобърно. :D
В София не знам къде я има, но в Перник в пицария "Yahoo" има винаги :)

Много плътна и вкусна бира.

koolio
22-12-2007, 17:26
И аз съм фен на Старобърно. :D
В София не знам къде я има, но в Перник в пицария "Yahoo" има винаги :)

Много плътна и вкусна бира.
В О'Пишка има :wink: .

fred
22-12-2007, 19:32
В последните години съм по на вино, но и бирата тача, както казва Ути няма значение каква е, важното е да е голяма :big_beer:
В по младежки години различавах дали е от зелена бутилка или от кафява /по вкуса/, но сега съм по-повърхностен.

odisey
22-12-2007, 20:01
За момента и според мен най-готина е Шуменско....другите вносни които се правят тук няма да ги коментирам.

Иначе аз пия много и от тази:

http://www.fifth-ocean.bg/

ма аз съм доста пристрАстен щото брат ми се занимава с това.

Кой е пил жива бира в ПОПИТА ааа ? :) :lol:

fred
23-12-2007, 15:00
За момента и според мен най-готина е Шуменско....другите вносни които се правят тук няма да ги коментирам.

Иначе аз пия много и от тази:

http://www.fifth-ocean.bg/

ма аз съм доста пристрАстен щото брат ми се занимава с това.

Кой е пил жива бира в ПОПИТА ааа ? :) :lol:

Пил съм от нашата, Каменица, ама не ми хареса.Иначе сега за марки, ееее, то край няма.
В последно време пих една Франсцискана, с едит свещеник францисканец на етиката, хареса ми доста, специфичен вкус, у нас бирите не са лоши, но са еднообразни.

lyuli
20-01-2008, 22:02
вижте какви мерки предприемат в Унгария с/у пияните щофери


Взимат книжка и след една бира, но в Унгария
20.01.2008 17:31 3


Унгарският парламент прие сериозни мерки срещу пияните шофьори.
Унгарската полиция от днес ще отнема на място и автоматично свидетелството за правоуправление на МПС на лица, които карат след употреба и на най-малкото количество алкохол.

Това предаде АФП, позовавайки се на промяна на закона за движение по пътищата в страната. От няколко дни в цяла Унгария се провежда информационно-разяснителна кампания. Мерките са драконовски – 0,0 промила алкохол в кръвта, когато сядаш зад волана.

Властите се надяват така чувствително да намалеят инцидентите, предизвикани от подпийнали шофьори.

Близо 10% от 21 000 инцидента по пътищата в Унгария през 2006 г. са в резултат на шофиране след употреба на алкохол.

За разлика от Унгария, в България преди време депутатите се опитаха да повишат разрешените промили до 1,5. За щастие не успяха.



http://www.dnes.bg/article.php?id=46384

fred
21-01-2008, 22:58
вижте какви мерки предприемат в Унгария с/у пияните щофери


Взимат книжка и след една бира, но в Унгария
20.01.2008 17:31 3


Унгарският парламент прие сериозни мерки срещу пияните шофьори.
Унгарската полиция от днес ще отнема на място и автоматично свидетелството за правоуправление на МПС на лица, които карат след употреба и на най-малкото количество алкохол.

Това предаде АФП, позовавайки се на промяна на закона за движение по пътищата в страната. От няколко дни в цяла Унгария се провежда информационно-разяснителна кампания. Мерките са драконовски – 0,0 промила алкохол в кръвта, когато сядаш зад волана.

Властите се надяват така чувствително да намалеят инцидентите, предизвикани от подпийнали шофьори.

Близо 10% от 21 000 инцидента по пътищата в Унгария през 2006 г. са в резултат на шофиране след употреба на алкохол.

За разлика от Унгария, в България преди време депутатите се опитаха да повишат разрешените промили до 1,5. За щастие не успяха.

http://www.dnes.bg/article.php?id=46384

Те си карат пияни /депутатите/, бая случаи има, както и голяма част от народонаселението, да не се мине случайно. Ами и у нас трябва да се взима кнжиката на всеки с над 0,5, ама ....

lyuli
31-01-2008, 21:07
:) не прекалявайте с млякото!

fred
31-01-2008, 21:26
:) не прекалявайте с млякото!

Хак да му е, то млякото е за деца :wink:

vladu
31-01-2008, 21:38
1. Хайнекен - бг едишън
4. Старопрамен
5. Квато има ...

nikkysix
03-02-2008, 10:16
Старобърното има жестоко тъмно-на нивото на Столично и Гинес! а защо,по дяволите пловдивската каменица е супер,а софииската-гола вода? :beer:

fred
07-02-2008, 08:52
Старобърното има жестоко тъмно-на нивото на Столично и Гинес! а защо,по дяволите пловдивската каменица е супер,а софииската-гола вода? :beer:

Не съм забелязъл разлика, щото съм от София явно, все е скапано тъмното на Каменица, я прати една пловдивска да видим :D