PDA

View Full Version : Какво мислите за "неон" под колата?



piqnica
29-08-2007, 18:07
Какво мислите за този цветен (силно казано ->) "тунинг"? Грозно, хубаво, селско, готино, "само ако ти е тунинговано и друго по външния вид" ? И как мислите на коя алфа би отивало най-много, и дали на 145 ще отива? Не, че съм се затичал да слагам такова, искам да чуя мнения :) благодаря!

mim
29-08-2007, 18:12
спомням си такова, края на 80-те на тунингована лада
многу фиешън беше тогаз на селу :twisted:

J_I_V_K_O
29-08-2007, 18:15
от колите , който лично съм виждал с такива ламБи а те са предимно немски седи мн грозно на най-обикневенна кола... а ако добавим и светещи пръскалки за чистачките и тъмни стъкла с тасове циганията е пълна :)

Лично мое мнение 8)

rtfm
29-08-2007, 18:42
И според мен на нетунингована кола седи селско. Но на някоя раздута в стил NFS Carbon стои невероятно.

RoMeO_156_GTA
29-08-2007, 20:20
Е аз съм виждал нетунинговано синьо Клио със син неон като колата и седеше уж добре :roll: Ама е много селско да сложиш примерно на сива кола - оранжев или нещо от сорта :shock:
А на Алфа не съм сигурен дали ще е добър резултата :? може би не :x

nkn66
29-08-2007, 21:09
Това си зависи от колата най- вече, ама ти ако нямаш нищо "раздувки" и дори големи джанти няма смисъл да слагаш, само ше ти се смеят, виж ако си я "понаредил" тва вече е друго :twisted:

Tinoto
29-08-2007, 22:40
Като, че ли не съм виждал досега и да ми хареса.
Или стои като на свинче звънче или стои тотално излишно.

vikoalfa
29-08-2007, 23:16
от колите , който лично съм виждал с такива ламБи а те са предимно немски седи мн грозно на най-обикневенна кола... а ако добавим и светещи пръскалки за чистачките и тъмни стъкла с тасове циганията е пълна :)

Лично мое мнение 8)
Ооо дааа :super:

trustworthy
29-08-2007, 23:28
Аз предпочитам китеник на таблото. по-ненатрапчиво седи :lol:

vikoalfa
29-08-2007, 23:35
Аз предпочитам китеник на таблото. по-ненатрапчиво седи :lol:
:rotfl: а и кубчета на огледалото комплект с едно ЦД

J_I_V_K_O
29-08-2007, 23:44
ОЛЕЛЕЕЕ.... какво видях :(:(:( една астра комби сива май беше точно като по "филм на ужасите" тъмни стъкла все едно беше бус, наистина с тасове и бяха наредили явно от тези диоди където са на запалките, само че бяха 3 цвята, като коледна елха :hi_temerature: поболях се...............

VAN
29-08-2007, 23:45
:shock: :shock: :shock:
:D :D :D :D :D :D :D

pent
29-08-2007, 23:54
то на бъзик с тия светодиоди, ама на ауди Q3 задницата му е пълна с такива... чакай да изровя снимка

ей го Q3

http://pictures.topspeed.com/cars/audi/ ... 02_01w.jpg (http://pictures.topspeed.com/cars/audi/audi-q3-ar36155/IMG/jpg/5/Audi_Q3_TS_02_01w.jpg)

J_I_V_K_O
29-08-2007, 23:59
то на бъзик с тия светодиоди, ама на ауди Q3 задницата му е пълна с такива... чакай да изровя снимка

ей го Q3

http://pictures.topspeed.com/cars/audi/ ... 02_01w.jpg (http://pictures.topspeed.com/cars/audi/audi-q3-ar36155/IMG/jpg/5/Audi_Q3_TS_02_01w.jpg)

с малката разлика тези не са от запалка за 50ст... тея хора немислят за пушачите... ще ви налегне дефицит на запалки и ще дойде на мода драсни пални клечица, ам стига съм спамил :oops:

blank_jack
30-08-2007, 01:41
ами лично аз мисля, че колата ти трябва да е уникално направена за да сложиш чак неон, ако има хубав вижуал тунинг, ако си смогнал и на перформанса - не да не можеш да видиш "бегачката" пред теб от пейката която е инсталирал на багажника, пък на светофара да не може да отлепи, тогава може да сложиш, ама пак си зависи от колата , спред мен на по-малка кола би стояло по-добре, а за алфа не мога да си представа някоя от масовите ... 145, 146 , 156 ... такива разни с неон ... просто недей :)

nkn66
30-08-2007, 02:50
А, бе хора аз като гледам кво пишете чак се плаша! Та Алфа 145, 155,156 да не са S класи та да не може да сложи неон, ако си я наредил що да не си сложи? Не е селско а е яко и е различно, а тва че по родните пътища има цигании и извращения, не значи че неоните са виновни, а че собственика незнае къде се намира! А относно мнения от сорта "Тва не е яко, онова не е яко" и "Сток си е най- добре" неам думи просто, явно новата болест на целия свят не е Тунинг, а "селяния?" Ае нема нужда! И хора над 40год да не говорат за тунинг, че по Живково време на дали е имало много :bangin:

lan
30-08-2007, 09:55
И хора над 40год да не говорат за тунинг :bangin:
колега, дай да не засичаме на възраст... най - малко не е коректно към колегите, които са над - тази възраст... може и да си чешем езиците тук, но хайде да не го обръщаме на заяждане :evil:
а личното ми мнение е, че за кола за ежадневно каране неона е пълна селяния... само в темата не видях защо колегите са забравили и светлинките на ауспуха? :D а и къде отиде антистатика на задната броня с много,много светлоотразители...

piqnica
30-08-2007, 09:57
Вчера вечерта видях някаква кола (не знам марката беше тъмно) ще я опиша: Много приличаше на маздите - ниска с повдигащи се фарове, 2 врати, май беше с 4 места за сядане, беше червена, отзаде имаше ОГРОМЕН спойлер на багажната врата. Пича беше турил оранжеви неони и то какви :idea: луминисцентни лампи , които се виждаха и отпред и отзад и отстрани и не правеха една обща точка в земята, ами няколко оранжеви точки :screwy: беше ужасно, разбира се добавяме и отвратителното бучене, от което се пуснаха около 10тина аларми :headbang:
Беше просто ужасно !!! :Suicide:

:mrgreen:

А иначе според мен наистина колата ти трябва да има някакви раздувки, джанти, спойлери, хубав цвят (син, червен) и съответно като се добави неона (без диоди във фаровете и на чистачките) и може и да се получи добре, но не на всички коли ще отива.Според мен на по-малките ще стои по-добре :) Мое мнение :gruebel:

lyuli
30-08-2007, 10:53
Какво мислите за "неон" под колата?

според мен е яка кичозка..... :coolio:

slav40
30-08-2007, 11:01
Ако се направи професионално,може и да придобие добър вид,но с такива селски тунинги по гаражите няма начин да излезе нещо готино - МОЕ МНЕНИЕ! :wink:

botsos
30-08-2007, 11:14
Лично аз съм виждал неон сложен на Мерцедес (но слаган в Швейцария) и стои много добре. Под колата беше малко селско, но си нямате на идея колко е маняшко да си сложиш под капако около двигателя! Супер беше. Имаше и по предното табло, но и там нещо не ме изкефи.

Мое мнение - ако ще се слага някъде неон - най - добре под предния капак!

Nikiboy
30-08-2007, 13:20
Мани тука толкова мн естети:)) Много фешън всичките!

Не знам за неоните, ама един приятел като базикаше гаждето си, че ще си сложи неони под колата. Девойката отговори:

- Първо апартамент в Перник, после неони:))

RoMeO_156_GTA
30-08-2007, 14:30
Какво мислите за този цветен (силно казано ->) "тунинг"?
Ето виж ако си сложиш какви коментари ще получиш :mrgreen: цък (http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=18612) :coolio:

piqnica
31-08-2007, 14:51
Аз не мисля да слагам, грешно съм се изразил или сте ме разбрали. Просто исках да чуя мнения, не намерих подобна тема в търсачката. Благодаря Ви все пак :lol:

cvetelin
31-08-2007, 16:06
цигания ...
да не забравиш после да си сложиш лампички на пръскалките за вода на предното стъкло... следваща стъпка ... лампи в аспуха и .... най важното лепенките...
ще бъдеш номер 1...
всички голфаджии ще ти завиждат :)

RoMeO_156_GTA
31-08-2007, 21:34
Ейй познайте какво видях :shock: Алфа 146 май с джуниър пакер - червена ,и отдолу със сини неони :shock: :shock: май 2 отстрани и 1 отзад :shock:
А дето викате за наточена кола - ми имаше си голям надпис на вратата на багажника CAMAL доколкото помня ,а отпред беше с новата маска и старите брони .Някой търновец видя ли я :D

deq
01-09-2007, 16:21
Какво мислите за "неон" под колата?

Изобщо не ми харесва на мен,остава да се сложат и светещи капачки на винтилите и селският тунинг е пълен :!: Лично мое мнение!

Mind_Control
01-09-2007, 16:43
вие нещо съвсем сте се извратили. Неона няма нищо общо със сините пръскалки... Неона ако е изработен добре е супер ефектен. Аз съм виждал точно 145-ца на ОМВ с неони отдолу и беше супер яко. Колата все едно се носеше над пътя като летяща чиния и създаваше много приятно впечатление.

П.С. а и в темата имат предвид само неона под колата.. неони около стъклата и аз мисля, че са кофти изпълнение.

RoMeO_156_GTA
06-09-2007, 21:57
Е това беше 146цата със синия неон :oops:
http://www.picvalley.net/u/33/8128_075.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/33/8128_075.JPG)
http://www.picvalley.net/u/33/8129_119.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/33/8129_119.JPG)
http://www.picvalley.net/u/33/8131_145.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/33/8131_145.JPG)

hsr
06-09-2007, 23:37
На тая колица сигурно много й отива,щото нали е пълен тюнинг-има си всичко-въздушни "отвори" на предния капак,лепенка Rally да подчертае спортния характер,някви лъскави джаджи на чистачките за по-добра аеродинамика,2 допълнителни халогена в решетката и какво ли още не.Жалко само,че неона не се вижда :lol: :lol: :lol:

Iltcho
07-09-2007, 09:21
ОЛЕЛЕЕЕ.... какво видях :(:(:( една астра комби сива май беше точно като по "филм на ужасите" тъмни стъкла все едно беше бус, наистина с тасове и бяха наредили явно от тези диоди където са на запалките, само че бяха 3 цвята, като коледна елха :hi_temerature: поболях се............... :crazy: :hehehm:

Защо не спомена и сивата Mazda 323 F цялата във сини диодчета и лъскави ласнички? :metal: Тия ламБи требе се забранат със закон бахти...

Между другото имаме си у наше врачанско село и жълта застава ГТ55 със зелен неон... ша ги издебна некоя вечер дебеш...

tonov
07-09-2007, 14:06
ОЛЕЛЕЕЕ.... какво видях :(:(:( една астра комби сива май беше точно като по "филм на ужасите" тъмни стъкла все едно беше бус, наистина с тасове и бяха наредили явно от тези диоди където са на запалките, само че бяха 3 цвята, като коледна елха :hi_temerature: поболях се............... :crazy: :hehehm:

Защо не спомена и сивата Mazda 323 F цялата във сини диодчета и лъскави ласнички? :metal: Тия ламБи требе се забранат със закон бахти...

Между другото имаме си у наше врачанско село и жълта застава ГТ55 със зелен неон... ша ги издебна некоя вечер дебеш...

Що бре, на наще сини алфи знайш ли колко ше им отиват сините диодчета :roll2:

btw, аз на мойта съм сменил габаритните с диоди, ама бели. Доста добре изглежда. Ама синьото :screwy:

J_I_V_K_O
07-09-2007, 14:17
Iltcho тази застава е уникална :) пича вътре е наредил 2 12 или 15 инчови говорителя "непомня точно" с обикновен касетофон, който има AUX вход за мп3 и беше свързал една нокиа 6230...ЧУДО... но пък вратите и се отваряха с дистанционно ако не се лъжа, той уж разбирал и си ги направил :shocked:

Iltcho
08-09-2007, 12:11
Iltcho тази застава е уникална :) пича вътре е наредил 2 12 или 15 инчови говорителя "непомня точно" с обикновен касетофон, който има AUX вход за мп3 и беше свързал една нокиа 6230...ЧУДО... но пък вратите и се отваряха с дистанционно ако не се лъжа, той уж разбирал и си ги направил :shocked:

Знам го Иво (така се казва). Стереото му свири доста добре да ти кажа. Лично аз съм слагал моето МП3 и... касетофона му е от Крайслер СТРАТЪС и е доста добър. СД-то не може да подкара още, защото оптика няма. :twisted: 2 пъти идваха полицаите да ни правят забележки. Диодчетата и ЛамБИте не ма кефат по нея. Вратите все още не се отварят дистанционно, но Заставата е с пълен ел пакет, комфорт система, (антена, седалки, стъкла а скоро и огледала) климатика е в процес на монтиране, а ново сърце ще има за монтирането на което съм обещал помощ ( Ритмо АБАРТ 1.6 :twisted: )

rady156
08-09-2007, 12:57
лично за мен неона си пасва екстра с надпис селянин на предния джам и ако се сложат сини крушки и светещи пръскалки бих се прежалил да направя челен удър с такава кола,а ако е алфа бих се разочаровал!
по мое мнение за алфа ромео не е подходяща никаква друга визия освен фабричната,дори рядко са ми допадали и неоригинални джанти :wink:

ShoxXx
08-09-2007, 13:00
Спомням си как през 2001г, когато по кината излезе F&F как все още по магазините нямаше нищо, нито сини пръскалки, нито неони, нямаше дори и термина "селски тунинг", а всичи киризеха този филм с отворена уста.

Това, че нещо е побългарено, не означава, че не е хубаво.

Светлинките винаги са били евтини и лесно достъпни за всички шофьори на пътя. Скоро когато и турбините станат толкова достъпни сигурно за повечето от вас и това ще бъде селски тунинг: "Яяяяя виж го тоя селянин, сложил си на Кадета турбо!"

Mind_Control
08-09-2007, 16:19
Спомням си как през 2001г, когато по кината излезе F&F как все още по магазините нямаше нищо, нито сини пръскалки, нито неони, нямаше дори и термина "селски тунинг", а всичи киризеха този филм с отворена уста.

Това, че нещо е побългарено, не означава, че не е хубаво.

Светлинките винаги са били евтини и лесно достъпни за всички шофьори на пътя. Скоро когато и турбините станат толкова достъпни сигурно за повечето от вас и това ще бъде селски тунинг: "Яяяяя виж го тоя селянин, сложил си на Кадета турбо!"

Много си прав с това мнение :)

SkyWalker
08-09-2007, 23:29
За мен неона под автомобила е пълна селяния, а да се сложи на Алфа си е направо ГАВРА с имиджа и традициите на една легенда.

ЛИЧНО МНЕНИЕ 8)

ShoxXx
08-09-2007, 23:51
Мдааа...особено легендите за по 2000-5000лв, по-добре да ги издигнем в култ, вместо да слагаме селските неони, за които фирми като Streetglow или Autolite правят маркетинг рисърч за хиляди долари и изкарват все нови и нови продукти...

PS Темата е за Tuning&Racing

SkyWalker
09-09-2007, 01:34
Мдааа...особено легендите за по 2000-5000лв, по-добре да ги издигнем в култ, вместо да слагаме селските неони, за които фирми като Streetglow или Autolite правят маркетинг рисърч за хиляди долари и изкарват все нови и нови продукти...

PS Темата е за Tuning&Racing

Аз казах, че е лично мнение, което означава, че е така според мен :idea:
LG и JVC също правят ресърч за милиони евро на година, но аз подобна боза-караудио не бих си сложил за нищо на света в автомобила :!:

Това пак е мое лично мнение :idea:

rady156
09-09-2007, 01:55
Мдааа...особено легендите за по 2000-5000лв, по-добре да ги издигнем в култ, вместо да слагаме селските неони, за които фирми като Streetglow или Autolite правят маркетинг рисърч за хиляди долари и изкарват все нови и нови продукти...

PS Темата е за Tuning&Racing

Аз казах, че е лично мнение, което означава, че е така според мен :idea:
LG и JVC също правят ресърч за милиони евро на година, но аз подобна боза-караудио не бих си сложил за нищо на света в автомобила :!:

Това пак е мое лично мнение :idea:

ShoxXx, никой тук не видях да убеждава другите,че тва е селско,а просто споделяме мнение,което като гледам повечето го разбираме така,въпреки че и ние не сме прави като категоризираме неона,сините крушки и т.н като селяния,но така го приемаме,поне лично аз!
НО всяко правило си има изключение!!!схващането ми за неона като брутална селяния, 1-2 пъти беше заменено от удобрение, но това са единични случаи,които дори са само на снимка и не променят личното ми мнение за тези тунинг детаили!щом дори като е имало малко,единични случаи да харесам някой голф,значи за мен не е учудващо да харесам и някой добре направен,подбран и поставен неон :wink:

ShoxXx
09-09-2007, 09:54
Аз не убеждавам никого.
Нека си е лично мнение, ама моля ви като сте достатъчно компетентни да категоризирате тунинг елементи като селски да ми кажете вие колко коли сте направили и тунинговали?

Въобще не искам да променям мнението на никого. Дори мислех да не пиша, само че видях 3 страници по темата, в които се пише за "селски тунинг" - една категория на тунинга възродила се във водещата страна по тунинг - България. Вече този термин се използва и на запад "village tuning" в англоговорящите, "dorf tuning" в немскоговорящите и т.н.

Кажете си мнението, а не просто, че е селски тунинг, защото така или иначе сами не можете да дадете определение за селски тунинг, ама е най-лесно да го кажете!

PS Винаги съм искал да задам един въпрос: А бе българино, какво му е лошото на Голфа бе българино?

tipo1960
09-09-2007, 19:22
На мен няколко пъти са ми казвали че,Италиянските коли били селяния и само селяните ги карали.Ама аз какво да направя че си падам по селянията,шест коли само селски :oops:

SkyWalker
09-09-2007, 20:43
Аз не убеждавам никого.
Нека си е лично мнение, ама моля ви като сте достатъчно компетентни да категоризирате тунинг елементи като селски да ми кажете вие колко коли сте направили и тунинговали?

Въобще не искам да променям мнението на никого. Дори мислех да не пиша, само че видях 3 страници по темата, в които се пише за "селски тунинг" - една категория на тунинга възродила се във водещата страна по тунинг - България. Вече този термин се използва и на запад "village tuning" в англоговорящите, "dorf tuning" в немскоговорящите и т.н.

Кажете си мнението, а не просто, че е селски тунинг, защото така или иначе сами не можете да дадете определение за селски тунинг, ама е най-лесно да го кажете!

PS Винаги съм искал да задам един въпрос: А бе българино, какво му е лошото на Голфа бе българино?

Аз лично над 5 автомобила до сега, последния от който спечели миналата година награда EMMA за "Мултимедия" (BMW E36 320i Coupe) :wink:

ShoxXx
09-09-2007, 21:59
1 Мултимедията не е оптичен тунинг.

2 На мен багажника ми е пълен със светомузика, пък до сега никой не е казал, че е грозно, а са го виждали поне 1000 човека...интересно като се замисля...

SkyWalker
09-09-2007, 22:14
1 Мултимедията не е оптичен тунинг.

2 На мен багажника ми е пълен със светомузика, пък до сега никой не е казал, че е грозно, а са го виждали поне 1000 човека...интересно като се замисля...

Не съм казал, че мултимедията е оптичен тунинг :wink:

Отговорих ти на въпроса като давам мнение, дали съм правил автомобилен тунинг или само си приказвам. Нали правилно съм ти разбрал въпроса :?:

tipo1960
09-09-2007, 22:24
1 Мултимедията не е оптичен тунинг.

2 На мен багажника ми е пълен със светомузика, пък до сега никой не е казал, че е грозно, а са го виждали поне 1000 човека...интересно като се замисля...Просто си глътват езика и забравят че е селско :wink: