PDA

View Full Version : сваляне на винетка



raiders
30-08-2007, 23:17
трябва да я сваля без да се повреди разбира се, защото искам да я ползвам за 3 коли, някакви идеи как или къде ще ми помогнат, за разумна цена :D

J_I_V_K_O
30-08-2007, 23:21
нагреи я със сушоар и с бръснарско ножче отлепи, а за следващото лепене първо си я залепи и отлепи поне 5 пъти на панталоните за да неможе да се лепи хубаво и леко я сложи на стъклото, така по-лесно се сваля УСПЕХ

Alfa Mania4ka
30-08-2007, 23:22
Чувала съм за тези двоино залепящите се лепенки,те ставали.
Само треа си намериш от някъде безцватна(прозрачна). :lol:

Kuku
30-08-2007, 23:27
Ако стъклото е свалено от колата, веднага ти казвам как става най-идеално :wink:
Ако е на колата със сигурност ще останат повреди по нея :roll:
Иначе, ако/като я свалиш, залепи найлонче от цигари и го изрежи по нея за да не личи, след което можеш да правиш с нея, каквото си искаш :wink:

Tinoto
30-08-2007, 23:30
трябва да я сваля без да се повреди разбира се, защото искам да я ползвам за 3 коли, някакви идеи как или къде ще ми помогнат, за разумна цена :D

Извинявай за любопиството, но все пак как успяваш а караш 3 коли?

raiders
30-08-2007, 23:31
до тук добре, ще я сложа на станиолче от цигари или махна лепилито с лепене по панталони, но въпроса е как да я махна без да се повреди и да разбира се сега е на другата ми кола

raiders
30-08-2007, 23:33
трябва да я сваля без да се повреди разбира се, защото искам да я ползвам за 3 коли, някакви идеи как или къде ще ми помогнат, за разумна цена :D

Извинявай за любопиството, но все пак как успяваш а караш 3 коли?

една на баща ми, старата ми и новата, е разбира се аз не карам и трите, просто физически не ми е възможно :lol:

Kuku
30-08-2007, 23:33
С вряла вода се сваля най-най-лесно, но така ще измокриш цялата кола, щом стъклото не е махнато :roll:

raiders
30-08-2007, 23:39
сигурен ли се, че ще стане, няма проблеми ще се почисти от водата после

Kuku
30-08-2007, 23:49
Гледал съм как се маха с вряла вода - напояваш един парцал и го изстискваш върху винетката натискайки го към стъклото!
Така ги местят във фирма за стъкла от свалените прозорци :wink:

J_I_V_K_O
31-08-2007, 00:02
Колега... нали ти дадох съвет, нагреи я със сушоар с вода е същото но цапаш много, аз лично съм свалял така ! :wink:

lyuli
31-08-2007, 11:26
wow, не бях се замисляла за такава врътка.....

VAN
31-08-2007, 13:01
трябва да я сваля без да се повреди разбира се, защото искам да я ползвам за 3 коли, някакви идеи как или къде ще ми помогнат, за разумна цена :D

Питай в "Кобра" там ги свалят без проблем пръскат ги с нещо като течност за почистване на стъкла :D

cvetelin
31-08-2007, 13:12
най лесно се сваля ... с една гъбичка за миеене на чинии ... намокряш я и я слагаш върху винетката. чакаш известно време да се намокри хубаво и после полек полек я разлепяш. След това я лепваш върху целофан на цигари или шише от кола. Като се наложи да я слагаш на друга кола същатата процедура... с гъбата върху целофана и после на стъклото. Със сух парцал я забърсваш внимателно върху стъклото и караш.... после като искаш да я махнеш повтаряш процедурата. Изпитана е ... така смъквам постояно винетки и ги слагам по други коли...
само при смъкването много внимателно я отлепяш... ако стигне до някъде и не иска- залепяш я пак и пак държиш гъбата :)

има и друг вариант... като я махнеш 1 път я намазваш с нещо мазно и безцвтно- прозрачен вазелин или нещо от сорта.... мацваш я на стъклото и с парцал внимателно я залепяш... след това съвсем лесно се отлепя и мести :) не е нужно втори път да я мажеш ... само отлепяш и залепяш и с парцала :)

slav40
01-09-2007, 13:28
трябва да я сваля без да се повреди разбира се, защото искам да я ползвам за 3 коли, някакви идеи как или къде ще ми помогнат, за разумна цена :D
:lol: За тая винетка съветите,които са ти дали са верни,защото вече е късно за други маниполации ....... Но когато залепваш нова винетка,я намажи с гланц за устни и след тва нямаш никакви проблеми със свалянето и повторно залепване :wink:
Моята винетка съм я свалял вече поне 10 пъти по тоя начин,тая идея с панталоните нее много удачна :shock:. Бъркаш в чантата на жената и грабиш балсамчето и си готов .... :)

netsurfer
01-09-2007, 13:54
а какъв е смисъла?? Ще ходиш извънградско с колата която има винетка!!! Слагаш я на най-хубавата от 3-те и си готов ...

MUROMAN
01-09-2007, 19:53
абе аз имам един спрей дето чисти след винетките ,но не зналм дали ще я разкисне и ще я свали изцяло.иначе ги чисти.

kris11
01-09-2007, 20:08
Що ги лепите бре маскари ?
Нямате ли си гел за коса ?
преди с гела се изрязва по рамер , а със спирт се зачистват черните цифри :wink:

raiders
01-09-2007, 21:02
ще пробвам някое и ще кажа дали е станало :D

Nasko_77
02-09-2007, 21:33
Колега... нали ти дадох съвет, нагреи я със сушоар с вода е същото но цапаш много, аз лично съм свалял така ! :wink:Бате, ми неще да влезне в асансьора бре :lol:

J_I_V_K_O
02-09-2007, 21:42
[quote="J_I_V_K_O":qtxjjcw2]Колега... нали ти дадох съвет, нагреи я със сушоар с вода е същото но цапаш много, аз лично съм свалял така ! :wink:Бате, ми неще да влезне в асансьора бре :lol:[/quote:qtxjjcw2]
хахаха ти няма да спиш с нея :lol: все си мисля че един одължител или най близкият гараж ще свърши работа :wink:

Nasko_77
03-09-2007, 15:03
[quote="Nasko_77":2r64uxtm][quote="J_I_V_K_O":2r64uxtm]Колега... нали ти дадох съвет, нагреи я със сушоар с вода е същото но цапаш много, аз лично съм свалял така ! :wink:Бате, ми неще да влезне в асансьора бре :lol:[/quote:2r64uxtm]
хахаха ти няма да спиш с нея :lol: все си мисля че един одължител или най близкият гараж ще свърши работа :wink:[/quote:2r64uxtm]Абе ще свърши работа ама ако живееш в къща. Аз това исках да те подсетя..... не всички живеем в къщи. Аз съм на 12-тия етаж, кви сушоари, кви одължители :lol:
Изобщо за тези дето живеят в блок.... това не става :wink:

J_I_V_K_O
03-09-2007, 15:10
някой приател на 1-вият етаж нямаш ли ? Винаги може да се намери ток за един сушоар до колата стига желание да имаш :wink: