PDA

View Full Version : Помогнете ми да си уредя един уникален регистрационен номер



Sraaaaa
09-09-2007, 18:21
Здравейте!

До Сряда трябва да регистрирам колата в КАТ София. Никой не познавам тук и не знам каква е процедурата ако искам номер по мое желание. Тъпото е че числата не са еднакви поредни или последователни, а са съвсем хаотично разбъркани без нито едно повтарящо се число, и само за мен имат смисъл. Има ли вариант и евентуално как става номера? Ники помагай!

Поздрави!

Kuku
09-09-2007, 19:20
Комбинациите от еднакви или поредни цифри струват между 30лв. и 7000лв., а "номер по избор" струва точно 50 кинта :wink:

ААВВ, ВВАА, АВВА, ВАAВ, АВАВ, ВАВА- 30лв.
АВВВ, ВАВВ, ВВАВ, ВВВА - 50лв.
АААА - 1000лв.
НАДПИС ПО ИЗБОР - 7000лв. (тук не съм много сигурен за цената)
НОМЕР ПО ИЗБОР, РАЗЛИЧЕН ОТ ПОСОЧЕНИТЕ - 50лв. (това, което те интересува теб) :wink:

Отиваш в КАТ и като регистрираш колата подаваш една молба, че искаш точно определен номер, след което:
-Ако го има наличен - монтират ти го и си тръгваш!
-Ако го няма наличен - дават ти временен талон с временни номера, с които да караш колата, докато излезе номера, който си заявил и тогава отиваш да ти го монтират 8)
Надявам се да съм ти бил полезен и ако имаш други въпроси - питай ;)

peho
09-09-2007, 20:40
Кики сигурен ли си за това и дали е така във всеки град, регламентирано ли си е и става ли навсякъде?

gigi
09-09-2007, 20:44
И трябва да отидеш преди 12 след този час не може да избираш незнам защо :roll:

Kuku
09-09-2007, 21:59
Да, Пехо, това е регламентиран ценоразпис на КАТ и би трябвало да става навсякъде в страната :wink:

Sraaaaa
10-09-2007, 00:01
Тук получих най-точно обяснение. Мерси много! :D Дано да не чакам 100 години за тоя номер... :lol:

Sraaaaa
10-09-2007, 00:45
http://www.kat.mvr.bg/

Цените са същите както споменахте вече. Седнах и прочетох повечето неща, ама на някои работи не намерих отговор. Според наредбите регистрацията на една кола излиза към 20лв, ама реално май не е така. :lol: Някой скоро регистрирал ли е и помни ли за какво и по колко се е изръсил?

gigi
10-09-2007, 03:51
аз дадох точно по 72лв и за двете коли като това е първа регистрация в страната и не е със специален номер. Ама някой са дали по 60 други по 80 не е ясно защо :roll: :roll:

netsurfer
10-09-2007, 11:30
Комбинациите от еднакви или поредни цифри струват между 30лв. и 7000лв., а "номер по избор" струва точно 50 кинта :wink:

ААВВ, ВВАА, АВВА, ВАAВ, АВАВ, ВАВА- 30лв.
АВВВ, ВАВВ, ВВАВ, ВВВА - 50лв.
АААА - 1000лв.
НАДПИС ПО ИЗБОР - 7000лв. (тук не съм много сигурен за цената)
НОМЕР ПО ИЗБОР, РАЗЛИЧЕН ОТ ПОСОЧЕНИТЕ - 50лв. (това, което те интересува теб) :wink:

Отиваш в КАТ и като регистрираш колата подаваш една молба, че искаш точно определен номер, след което:
-Ако го има наличен - монтират ти го и си тръгваш!
-Ако го няма наличен - дават ти временен талон с временни номера, с които да караш колата, докато излезе номера, който си заявил и тогава отиваш да ти го монтират 8)
Надявам се да съм ти бил полезен и ако имаш други въпроси - питай ;)
надписа по избор е с 6 цифри / букви ;)
вече се навъдиха бая коли с по 6 еднакви цифри в номера :shock:

raiders
10-09-2007, 11:33
62лв. е регистрацията, като имаш и първият преглед вътре, което не е много според мен

MUROMAN
10-09-2007, 12:01
колко ще струва СА 6667 ?

Kuku
10-09-2007, 12:09
ВВВА - 50лв. :wink:

MUROMAN
10-09-2007, 12:22
супер

Naso
10-09-2007, 13:58
Ууууууууу чатеееер :shock:

Sraaaaa
10-09-2007, 21:24
Абе това с номерата е баси простотията... днес направо ми се пререва в КАТ. Отидох сутринта в 8:30 и излязох в 16:50.... добре че беше приятелката с мен да ходи за сандвичи и вода. Исках да си направя тарикатския номер 0146, ама колегите в КАТ ме прецакаха и не успях да стигна до молбата за номер преди 12:00. Трябваше да отида и утре, че след това и още един път като ми стане номера... манее направо хич не ми се занимаваше с глупости. Номера от 30лв не видях... Имаше само ААБА... АБАА... само тъпи номера по 50лв. 6667 ще стане с молба до началника, ама задължително трябва да се подаде преди 12:00, а нареждането и минаването през всичките други процедури отнема поне 3-4 часа, така че си правете сметката кога да ходите. 65,40лв ми излезе регистрацията. Дадоха ми 5568, което пак не е зле за без пари. По-добре ми е от 5565. Бах тяхна мама голяма мафия са тея олигофрени в София....

А след като регистрирам колата какво следва? Трябва ли да ходя до общината да я регистрирам и там?!

EvgeniiM
10-09-2007, 21:50
В данъчното на общината отиваш с големия талон и квито имаш документи за всеки случай

Amorphis
11-09-2007, 00:12
А ако колата е вече регистрирана?Може ли да се смени номера ?

maggy
12-09-2007, 15:07
трябва до един месец да го направиш, ако не се лъжа акта е 100лв, но ако изпуснеш срока после можеш да си плащаш данъка по банков път без да плащаш акта :)

markoni
17-09-2007, 15:31
Абе това с номерата е баси простотията... днес направо ми се пререва в КАТ. Отидох сутринта в 8:30 и излязох в 16:50.... добре че беше приятелката с мен да ходи за сандвичи и вода. Исках да си направя тарикатския номер 0146, ама колегите в КАТ ме прецакаха и не успях да стигна до молбата за номер преди 12:00. Трябваше да отида и утре, че след това и още един път като ми стане номера... манее направо хич не ми се занимаваше с глупости. Номера от 30лв не видях... Имаше само ААБА... АБАА... само тъпи номера по 50лв. 6667 ще стане с молба до началника, ама задължително трябва да се подаде преди 12:00, а нареждането и минаването през всичките други процедури отнема поне 3-4 часа, така че си правете сметката кога да ходите. 65,40лв ми излезе регистрацията. Дадоха ми 5568, което пак не е зле за без пари. По-добре ми е от 5565. Бах тяхна мама голяма мафия са тея олигофрени в София....

А след като регистрирам колата какво следва? Трябва ли да ходя до общината да я регистрирам и там?!

Уважаеми колега съфорумник ,трябва да отидеш до общината за да имаш Са 6667 просто серията трябва да е в обръщение и по принцип не чувстваш ли че обиждаш останалите си колеги от форума като визираш София ако не те кефи тук си вземи номер от друг град и друга община що искаш СА.Не ме разбирай погрешно не се заяждам ,но навсякъде има правила а и във днешният глобален свят да разделяш малка страна като нашата е елементарно ти не си такъв нали. :wink:

BatVas
17-09-2007, 15:38
визираш София ако не те кефи тук си вземи номер от друг град и друга община що искаш СА.. :wink:

E за да отиде в друга община ще трябва все пак да си смени личните документи за да бъде адресната ти регистрация там или да регистрира фирма със седалище или адрес на управление там - не мислиш ли че е усложняващо. Просто съгласно регистрацията имаш право да си регистрираш колата само на едно място - това е тъпизама и не зависи от колегата :idea:

hsr
17-09-2007, 16:09
......А след като регистрирам колата какво следва? Трябва ли да ходя до общината да я регистрирам и там?!
След като си регистрираш колата в КАТ имаш срок от 2 месеца (ако не се лъжа) да отидеш в данъчното и да я регистрираш там.Като идеш там обаче ще разбереш,че освен данъка на колата трябва да платиш и такса за данъчна регистрация,която се определя като процент от стойността на колата,обявена във фактурата или договора за покупко-продажба.Мисля,че беше в размер на 5 %,но не съм много сигурен,така че ако официално си закупил колата например за 8 хил. лв. ще трябва да платиш 400 лв.Ако ти се виждат много можеш да направиш нещо друго,но май не е много редно :lol:

Kuku
17-09-2007, 16:17
Плащат се точно 2% от цената на автомобила :wink:
Предполагам не си писал пълната сума при покупката?! :roll:

hsr
17-09-2007, 16:20
Мисля,че беше в размер на 5 %,но не съм много сигурен...
Ами на мен ми бяха издали фактура за 6 хил. лв.а реално цената на колата не беше такава.Аз каква вина имам,че някой решил да пере пари (или там каквото прави)Така че се прави застрахователна оценка на колата и се пише по-ниска цена.Тва обаче не е нещо ново.

ПП: И все си мисля,че ми искаха към 300 лв,което при цена от 6 хил. си е точно 5 %,но оттогава мина доста време,така че най-вероятно греша :roll:

Galeano
17-09-2007, 19:20
Някой може ли да обясни какъв е смисъла от еднаквите цифри серии и дрън дрън. :D

hsr
17-09-2007, 19:28
Някой може ли да обясни какъв е смисъла от еднаквите цифри серии и дрън дрън. :D

Газария http://lafim.com/modules/gifGallery/images/smiles3/thumbs/3dsmile_1151.gif

Galeano
17-09-2007, 19:54
Е щом е за това, и аз съм гъзар моите последни три цифри показват конете на колата :D

pumukle
18-09-2007, 14:42
ВВВА - 50лв. :wink:
+ 200 лв рушвет :wink:

ChinaLord
13-10-2007, 17:24
...вчера си регистрирах колата и взех номер по избор СА 0220 КХ за 30 лв. точно...нямах никакви проблеми само дето почаках малко повече...

raitchev
13-10-2007, 17:30
...вчера си регистрирах колата и взех номер по избор СА 0220 КХ за 30 лв. точно...нямах никакви проблеми само дето почаках малко повече...

aко завършваше и на СА щеше да съвсем изведен:)

lyuli
18-02-2008, 20:04
ето наистина уникален регистрационен номер, струващ милиони!!!

http://news.automedia.bg/read/3662.html

http://news.automedia.bg/images/news/body/arabska%20tabelka.jpg

"..........Както е добре известно, това може да Ви струва доста пари, но арабският бизнесмен Саид Абдел Гафар Коури направо изби рибата при наддаване в Обединените Арабски Емирства. По информация на немското списание “Шпигел”, богаташът е платил цели 10 милиона евро за табелка само с цифрата “1” на нея. Коментарът на господин Коури е лаконичен: “Кой не иска да е номер едно?”
През миналата година друг шейх от ОАЕ взе своята любима табелка за скромните 3,5 милиона евро. Сега тази сума беше значително надхвърлена....."

Novachev
18-02-2008, 22:24
Мисля,че беше в размер на 5 %,но не съм много сигурен...
Ами на мен ми бяха издали фактура за 6 хил. лв.а реално цената на колата не беше такава.Аз каква вина имам,че някой решил да пере пари (или там каквото прави)Така че се прави застрахователна оценка на колата и се пише по-ниска цена.Тва обаче не е нещо ново.

ПП: И все си мисля,че ми искаха към 300 лв,което при цена от 6 хил. си е точно 5 %,но оттогава мина доста време,така че най-вероятно греша :roll:
На мен ми дадоха акъл и отидох в една застрахователна компания Витоша те ми издадоха данъчна оценка на колата (аз исках за 500 обаче я писаха 800 лв ) което ми струваше нещо от сорта на 10-15 лв и платих на държавата 800 лв x 2% =16 лв и после 160 данък

fred
23-02-2008, 22:54
Ако си я закупил в Италия примерно пък не плащаш нищо при регистрация в данъчното, а бая народ по документи все по чужбина е ходил и купувал коли :wink:

yo
24-02-2008, 19:41
Мога да ви продам моя 0005! :twisted: :twisted: :twisted:

trouble
24-02-2008, 23:49
Ако си я закупил в Италия примерно пък не плащаш нищо при регистрация в данъчното, а бая народ по документи все по чужбина е ходил и купувал коли :wink:

Пак плащаш 2% в данъчното в срок от 2 месеца от регистрацията й в КАТ