PDA

View Full Version : алфа 147 2.0 обслужване



miro147
11-09-2007, 22:24
здравейте пак!
като сте казали ще се изфукам! имам я от две седмици, вече успях да и навъртя около 3000 км и съм много доволен. преди това съм карал фиат уно и темпра. и от тях съм много доволен (фен съм на итлианските возила) обаче 147-цата е супер. двг-то е 2.0 има почти всички екстри: абс, аср, 8 еърбега, двузонен клима, гсм, навигация, черна кожа, аудио босе с вградена бас туба, 17' джанти...аиде стига, че заприличах на продавач на стари коли. обаче голям проблем се оказа обслужването. първият зор са сервизите: отказват да я обслужват, дори в така нареченият "фирмен " във варна. вторият проблем са частите-в един сервиз ме наплашиха за ангренажния ремък и сега се чудя какво да правя. ако някой има някаква инфо-хелп!!!

Tinoto
11-09-2007, 22:42
Поздрави за избора 2 литра си е 2 литра :)
Относно фирмения сервиз - не се препоръчва, не сме желани там !!!

Не става ясно от поста ти за какво са те наплашили?
Така или иначе има сервизи във Варна, където могат да я обслужат, конкретно за ремъка - да изискват се едни "пети" за да се получи сполучлива смяната му и в много малко сервизи ги имат.
Пиши какви точно въпроси имаш за решаване и ще помагаме :D

miro147
11-09-2007, 22:50
в кичево нямат проблем със смяната на ангренажа, обаче ми казаха че ремъкът, който съм приготвил (дайко) не бил достатъчно качествен и се късал често. трябвало пирели, закупен от ауто италия!? нали се сещаш как ме хвърлиха в размисъл. от друга страна някъде по форумите прочетох, че оригинално алфите се продават с дайко. кое е вярно и кой е истински майстор на алфа във варна?

Tinoto
11-09-2007, 23:11
Повечето алфи, коитознам са с ремък Дайко!
Проблем досега не знам, освен един пресен при който водната помпа сдаде багажа и си го изкара на ремъка и други.

Не знаех, че в Кичево работят само с Пирели въх :coolio:

miro147
11-09-2007, 23:14
по принцип всичко слагат, но единствено с пирели дават гаранция. не знам дали по търговски причини препоръчват пирели-все пак е 71 лв.

Tinoto
11-09-2007, 23:35
Важно е да имаш доверие на сервиза си - ОК. При теб явно е така.
Слагай Пирели тогава, какво толкова се чудиш?

Между впрочем Рикамби Оригинален ремък е около 83 лв! Лошо няма!
Аз си мисля, че ролките не са по-малко важни. За тях каква марка ти препоръчват?

gigi
12-09-2007, 00:24
Смени задължително двата ангренажни и всички прилежащи ролки към тях :!: и то при съвесни майстори че преди години на такъв мотор патих от несмяна в сервиз защото "ставали" :!:

miro147
12-09-2007, 09:10
аз ще сменям всички ролки и ремъци задължително. колкото до доверие в сервиза все още нямам, затова ми се ще някой да ми препоръча такъв във варна. за ролките никой не ми е препоръчал конкретна марка, но аз си купувам частите от един познат и той ми избира такива, на които има поглед на произхода. той ми даде всички ремъци дайко, а пък в сервиза ги разкритикуваха като неподходящи и затова се притесних. а със предните си коли съм късал два пъти ангренаж заради майсторска грешка и сега ме е шубе. луда работа:)

niki-25
12-09-2007, 11:35
Просто сервиза работи с пирели и гледат да си пробутат тяхната стока

Andy
12-09-2007, 12:05
Смени сервиза!

Novachev
12-09-2007, 12:10
Просто сервиза работи с пирели и гледат да си пробутат тяхната стока
Те не само гледат да си пробутат стоката но и да позабогатеят даже ако ремъка струва 70 лв той го взима с око,о 25-30% отстъпка а на теб ти го дава на магазинската цена. това са си чисти 20 лв за майстора всички правят така. Даже може да ти каже аз щи ти взема хубав ремък на хубава цена ти да не се разхождаш :twisted: :twisted: :twisted:

стоян
12-09-2007, 13:23
дайко е много добър избор, при положение, че комплекта е купен вече, не се притеснявай и го слагайл
обикновенно в комплекта с дайко вървят ролки "ина" или "скф"-и 2те са водещи в бранша, ако са други - сподели та колегите да си кажат мнението

miro147
12-09-2007, 21:21
вече си намерих сервиз:) само дано ми издържат старите ремъци до 24-ти, че тогава ми е часа.

miro147
12-09-2007, 23:14
и щях да забравя: много благодарности на мартин за оказаното съдействие. имам да те черпя :D

niki-25
12-09-2007, 23:34
Колега моля те напиши колко ще ти струва обслужването на автомобила всичко с труда.

miro147
13-09-2007, 00:02
смених едната ламбда сонда (на този двигател са 3), но не намерих веднага оригинална бош и взех пак бош, но универсална. сондата е 195 лв, елкона-50 лв. на двата горни носача се бяха разбили лагерните втулки и смених носачите-по 85 лв единия, труд-60лв. всички ремъци са дейко (ангренажния, двойноназъбения и пистовия), но тях ги купувах с други части и не им знам разбивката-утре ще проверя и ще напиша, но не бяха скъпи, горивния и въздушния филтър-30 лв, ролките за ангренажа-75лв,55лв,60лв, предни накладки феродо-60 лв. ремъците и накладките не съм ги сменил още и не знам колко ще ми струва труда.

Novachev
13-09-2007, 07:52
Ми то в най горната тема пише 2 ремъка с 4 ролки 3 филтъра без горивен и термостат излиза около 550- 600 лв ако все пак са със разумно качество а смяната е от 40 до към 150 според сервиза. :twisted:

Tinoto
13-09-2007, 11:36
Смяна на ремък за ТС за 40 лв мисля отдавна няма :D
Около 80-90 за ремъците предполагам.

Novachev
13-09-2007, 13:00
Има има за 40 смяна ремъци и термостат но и аз помагах

miro147
15-09-2007, 14:52
Ролките за ангренажа са бреда лоретт. Не съм ги чувал, били италиански. Някой има ли впечатления от тях?

KirilSol
15-09-2007, 17:41
Браво!

Поздравления за избора...и със здраве да си караш.

Питай , с каквото можем ще помагаме от Варна.

По принцип Мартин (Тиното) е най-запознат, така че каквото ти каже го слушай.

Savo
11-04-2009, 16:16
Здрасти колеги!!

Във Варна въобще има ли някой друг сервиз освен "официалния" където имат тези пети за смяна на ангренажа, че и аз се наплаших с тоя ангренаж. Наскоро си взех 156-та 2002 г. и по-добре сега да сменя ангренаж и ролки вместо после да правя ремонт на клапани и какво ли още не... :screwy:

MARCKAS
11-04-2009, 17:12
Аз преди няколко дни си взех мойта 147ца и смените на консумативите ще ги правя на сервиза дето е срещу "Практикер" уж там били добри , аз ги питах дали знаят за какво иде реч с тия мотори те казаха "ДА".На мен ми трябва да знам кои са марките на оригиналните части за алфа , понеже знам че масла и свещи тр да са си същите но дали и за ремъци и филтри тр да е така !?

Savo
11-04-2009, 17:49
Мен на този магазин срещу практикер ме пратиха от Ауто Италия (дето е в Каргоекспрес) и ми казаха че там частите са по евтини от оригиналните за алфа. Иначе от официалния сервиз дето е шоурума на алфа ми искат 490 лв за: ангренаж, паразитна ролка, обтяжна ролка, водна помпа, пистов ремък и труд. Труда излиза 160 лв за това обслужване. Някой ако е сменял наскоро моля да сподели мнение дали това е нормално.

MARCKAS
11-04-2009, 18:02
Мен на този магазин срещу практикер ме пратиха от Ауто Италия (дето е в Каргоекспрес) и ми казаха че там частите са по евтини от оригиналните за алфа. Иначе от официалния сервиз дето е шоурума на алфа ми искат 490 лв за: ангренаж, паразитна ролка, обтяжна ролка, водна помпа, пистов ремък и труд. Труда излиза 160 лв за това обслужване. Някой ако е сменял наскоро моля да сподели мнение дали това е нормално.

Аз си взех всичко от един фен дето има магазин за 4асти - ангренаж с ролките , 4-те филтъра и 5л селениа и ми направи цена 270 лв - ремъка е GATES , ролките FLENNOR , за труд ми каза майстора от тоз сервиз "ТЕК" ауто или нещо подобно, към 150 лв.Ама деа знам , то аз не съм много технически запознат с марките кое е добро и кое не и за какви пари да о4аквам ка4ество .