PDA

View Full Version : Проблем със спирането



TRILL-KILLER
18-09-2007, 22:47
от известно време имам много лоши спирачки!!сменил сам накладки,мислех,че нее обезвъздушена добре,но не е от това!! дали пък дисковете неса за смяна??? :shock: :!: и колко ли струват :?: :?: :?: а,колата е 146 1.6 боксер :)

============================
Колега, за в бъдеще формулирай по-смислено заглавията си!!!

Venci
18-09-2007, 23:03
Не спира? Как? Педала ти е мек / твърд? Или е нормален, но просто не спира както искаш?

Mury
19-09-2007, 11:48
Най-вероятно някоя помпя на съединителя тече и смуче въздух.Аз имах същия проблем със старата преди време,и се оказа помпа :wink: :wink:

xaus
19-09-2007, 14:16
Дисковете за моята каляска струват 60лв комплект но може и да намериш по евтини ако потърсиш (това са стоманени) чугуновите са по скъпички. :!:

TRILL-KILLER
19-09-2007, 19:59
нее помпа,провериха я,пък и е сменяна наскоро!!!педала си е нормално твърд,но неспира както трябва,а имаше добри спирачки някога :cry:

tonov
19-09-2007, 20:07
Пишеш че си сменил накладки. Може точно от тях да е тва дето спира по-зле.

TRILL-KILLER
19-09-2007, 20:21
ами и с предишните беше така зле,затова и ги смених,за да изчезне проблема,но не,100%нее от накладките!!

hsr
19-09-2007, 20:28
А случайно скоро да си минавал преглед?Ако не си отиди в някой сервиз да ти пробват спирачките дали работят равномерно и дали са в нормата. :wink:

TRILL-KILLER
19-09-2007, 20:30
много ясно че неса в нормата,щом неспира! :) за това и питам от къде може да е проблема

code
19-09-2007, 20:32
Смени си спирачната течност може да се оправи, с времето спирачната течност си губи свойствата, овлажнява и т.н. затова я дават на 2г смяна и само DOT4 за коли след 90г! И ако не помогне вече помпа - гумички и т.н.

hsr
19-09-2007, 20:35
много ясно че неса в нормата,щом неспира! :) за това и питам от къде може да е проблема
Е добре какво точно ти отчита апаратурата?И четирите ли не са наред или.. :?:

tonov
19-09-2007, 20:45
Другото, което ми идва наум е спирачни маркучи :roll:

JORDANGT
19-09-2007, 22:08
А сервото да смучка въздух :roll: ,или цилиндърчетата да са запекли :idea:

JJJ
19-09-2007, 23:35
Преди известно време смених дискове и накладки. Вече около 400 км в града, спирачките са ужасни. Най-вероятно става дума за накладки. :brickwall:

hsr
19-09-2007, 23:52
Ако ми позволите един тъп въпрос.Някой сменя ли задни?

Venci
20-09-2007, 00:38
Имаш ли АБС? На мен Фиата не ми спира защото гумите са ми гадни.

TRILL-KILLER
20-09-2007, 15:05
не,нямам абс,но немисля да е от гумите,колелата въобще незадържат,т.е. задържат си,но по малко,така че триене не се получава,колкото и рязко да натискам педала!!Ще взема да сменя дисковете,дано да изчезне проблема!

lan
20-09-2007, 15:22
а какви са ти накладките колега?

trustworthy
20-09-2007, 16:48
...или цилиндърчетата да са запекли :idea:

И аз така си мисля :roll:

hsr
20-09-2007, 16:57
...или цилиндърчетата да са запекли :idea:

И аз така си мисля :roll:
Е как ще стане така,че да му се "запекът" и 4-те :?: :roll:
Аз пък си мисля,че сервото му прави някакви номера,ама знам ли... :roll:

TRILL-KILLER
20-09-2007, 17:16
неможе да е от накладките,нали ви казвам,че първиат път ги смених на около 1000км именно поради причината че неспираха,и с вторите положението е пак същото :cry: ,иначе са permafuso. а за цилиндърчетата,незнам,но нали ми я гледаха 1000 "маистора",все един щеше да забележи нещо,а :?: :?:

hsr
20-09-2007, 17:35
не,нямам абс,но немисля да е от гумите,колелата въобще незадържат,т.е. задържат си,но по малко,така че триене не се получава,колкото и рязко да натискам педала!!Ще взема да сменя дисковете,дано да изчезне проблема!
Значи при рязко и силно натискане на педала нито една от гумите не "засурва" пък педала си е твърд все едно всичко си е наред така ли?
Брей тая кола голяма загадка :!:

lan
20-09-2007, 17:56
иначе са permafuso.
аз лично не съм чувал за таква марка, може и да са добри...не знам.
питах те, защото аз на старата кола имах същия проблем - упорито отказваше да спира,а веднага след като я купих, освен консумативите смених накладки и дискове, но положението си остана същото. тогава за пръв и последен път се доверих за части на майстор - каквото реши, това да ми вземе. след 60 хил.км. :!: трябваше да сменя лагерите на макферсона и така и така бях разглобил предницата погледнах и накладките, защото те освен че отказваха да спират, и не светваше лампата за тяхното износване. след такъв пробег те изглеждаха като чисто нови. свалих ги и опитах да ги надраскам с пирон, но и това не стана. купих си Лукас и първия път щях да се залепя на стъклото, просто нищо общо...

Nasko_77
20-09-2007, 19:17
Ако ми позволите един тъп въпрос.Някой сменя ли задни?Разбира се, че когато се изхабят се сменят. Аз зимата ги сменх. А ако причината е в това, че дисковете са му отишли вече... мисля, че ще е много очибийно. Ще са направили голям бордюр. Всеки майстор би забелязал едни доста износени спирачни дискове. Имал съм "фиеста" с която имах такъв случай. Нормален педал, нормални накладки, нормални дискове и задни цилиндърчета, здрави мъркучи, но изведнъж спря да спира добре :roll:
Оказа се... запушен мъркуч. Смених го и се оправи.

hsr
20-09-2007, 19:31
Еми аз щото останах с впечатление,че всеки сменя само предни накладки и дискове :lol: А и задните имат доста голямо значение за спирането,но щом няма АБС и предните му не "засурват" при сериозно натискане,значи проблема не му е оттам.За дисковете те подкрепям напълно-колкото и смотан майстор да е все ще забележи,че дисковете са му износени :lol: Пък да ти кажа аз съм карал с доста поизносени дискове и не съм имал никакъв проблем при спирането :lol: Освен накладките да са му някакви некачествени и да не осигуряват хубаво "триене" с диска или някакъв проблем със сервото за друго не се сещам :roll:

sirPetakoff
30-09-2007, 17:14
100% е от накладките....аз като смених моите беше същото в началото само докато се изравнят повърхностите на накладките и след това вси4ко си дойде на мястото....

vamfan
01-10-2007, 22:09
в 2 от 3 случая се оказва накладки менте, в 3-тия случаи запушени маркучи. но може да се окаже и друго естествено.

didko_boy
02-10-2007, 16:57
не са запушени маркучи защото ще му се греят колелата а и всички маркучи изведнъж да се запушат ??? :shock:

vamfan
03-10-2007, 20:00
не са запушени маркучи защото ще му се греят колелата а и всички маркучи изведнъж да се запушат ??? :shock:
да прав си, но може и да са запушени така че да не пропускат достатачно течност, а не да не връщат :wink: ама па всички.....

slav40
03-10-2007, 20:40
100% е от накладките....аз като смених моите беше същото в началото само докато се изравнят повърхностите на накладките и след това вси4ко си дойде на мястото....
100 % нее от накладките.След като си ги сменил е нормално(не винаги) в началото да създават малко проблеми след 50 - тина километра пробег всичко се оправя ..........
Проблема не е нито от накладките нито от дисковете .......... но къде ли е !?!?!?! :idea:

WhitePower
03-10-2007, 22:52
според мене е кантара на задния мост
и така усилието пада само на предните колеа

mmirov
04-12-2007, 13:22
Здравейте,
За да не пускам нова тема, ще напиша моят проблем в тази- ще съм благодарен, ако някой е имал подобен и успеешно го е разрешил, да сподели как.
Карам 145 1.6 боксер. Сменени са предни дискове и накладки, задни барабани, задни накладки, въжета на ръчната, регулирани са механизмите в задните колелета и са проверени задните цилиндърчета, че не са блокирали (едното е смененяно скоро).
На проблема- проявява се само сутрин. При първото натискане на педала на спирачката, колкото и леко да е, особено при това мокро време, ми хваща веднага задно дясно колело и блокира- само то и то при съвсем леко докосване на педала. При отпускане на педала веднага се отблокира без никакво задържане. Гореописания ефект бавно намалява и след няколко минути каране колата вече спира нормално- за да блокирам колелата трябва да настъпя доста по-силно педала, като блокират вече предните колела и задните, според зависи от пътя. Ходих на тест на спирачките, но колата вече беше карана и резултата беше идеален и напално в нормата за всички колела... :roll:
Варианта на майстора, който я прави вече е "давай почваме да сменяме наред от по-ефтините неща на горе, докато се оправи".
На някой звучи ли му познато всичко това...?