PDA

View Full Version : Разбиха ми колата! Тъпа работа...



VFTI
18-09-2007, 23:14
Мамка му. Днес сутринта си отивам аз на работа... И по едно време към обяд едно приятелче, което за момента живее у нас ми звъни и ме питали да си съм оставил колата отворена... Дрън дрън и в последствие видя, че ключалката на шофьорската врата ми е е разбира, също така тази на волана....Алармата е обезвредена.... Дадох 180лв. за Аларма ВалК*Р и наистина получих един к*р....Първо срязали кабелчето за блокировка на двигателя...Копелетата незнам как, но от цял сноп жици точно него вадят и режат...После разкачат акумолатора... Клеми кабели и прочие... Даже буксата от бушона, който е за музиката ми за разкачили.... За щастие.. предполагам някой ги е уплашил или нещо е станало и са избягали и са ми оставили така колата...Не ся я взели Evil or Very Mad И добре, че не са успели....

Имам и автокаско, ама няма маркировка колата, та може заради това копелетата путкински да са пробвали да я гепят...А и тя е с регистрация "ЕВ"... Просто нямам думи... Иначе ЦД то ми не е взето, а музиката от багажника -> бас касата и усилвателя си ги бях качил в къщи... И добре, че не са били в багажника, че и с тях щях да се сбогувам.... Въобще...Толкова ми е едно, направо мисля да разпродавам всичко и въобще да не давам повече пари--> чаках ново Цд тоя месец, ама за къв кур като пак ще ме разбият и вземат...

Просто днес беше ужас....МВР К*Р ЗА ТЯХНАТА СИСТЕМА!! "Ами съжаляваме ама нищо не може да направим... такъв е сезона и не може да пратим човек...Докарайте колата"
Ами кучко, тя е разбита как да ви я докарам.... Въобще..."Ами ще направим оглед ама екипите ни са заети" Нищо не можем да направи,,...После едно чакане до късно да идват полицаи... Разправия с застрахователи...Молби декларациииии и секви глупости.... А и накрая няма да взема нито лев, защото щели да ми преспаднат вноските от каското.... Ай сиктир на цялата шибана държава и на всички застраховтели... Ебем ти и държавата ебем ти мърдите в цялото управление....

Утре правя автокаско с БулИнс и маркировка.....А на уника мога да им тегля само една майна...Ама те всички са едни и същи... Просто без коментар... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Аларми за по 200лв. и разни раздвижни кодове...Имобилайзери за гориво...ПЪЛНИ ИЗМИСЛИЦИ.....

Колата беше пред блока ми на пътя...

Моля да бъда извинен за острия език.

proper
18-09-2007, 23:28
направо съболезнования колега...... не се ядосвай, пази нервите са по важни неща в живота... Въпреки, че напълно те разбирам и аз съм се чуствал така след разбиране преди години...

VFTI
18-09-2007, 23:39
Направо много кофти усещане... Никаква сигурност...Аз даже мислех и да не и пише клауза кражба, защото се чудех на кого му трябва алфа 155 93г. :shock: която е 400евра в германия :?

Полицаите казаха, че определено целта е била колата, а не музика или нещо такова...Имах часовник и други дреболии но нищо не е пипано.....

Бах да беше голф...Ама нали италианска кола... Полицаите казаха, че за първи път правят протоколи за Алфа...То аз писах там некви молби... Иначе като изключим това, че дойдоха след много време...бяха учтиви и много пекани...Разпитваха и за колата.. И прочие...

Много е гадно...Човек се чувства безсилен и постоянно в опасност...в такива моменти :?

Violator
18-09-2007, 23:42
И аз те разбирам, и на мен ми бяха откраднали музиката на втората седмица на предишната ми кола, пичовете много готино ми я вдигнаха заедно с кората. Добре, че тея във вратите ми бяха оставили, но на дисковете не простиха, все се заслушвах във някой услужлив съсед да ги чуя :D

proper
18-09-2007, 23:43
така е....много е тъпо... аз една две седмици се чуствах ужасно, като знаех че някой ми е ровил и пипал и къртил....абе...
А имай предвид че преди 15 години 3 пъти ми грабиха Полско Фиатче!!!!!!!!!! 3 пъти!!!! единия пред Ялта...абе квото и да кажем е тъпо!

vikoalfa
18-09-2007, 23:52
Странно наистина,може да са опитали да я крадат за части :x
Ебаси ужаса :shock: :shock: :shock:

Walker
19-09-2007, 00:01
E не е истина... Нормално да си толкова разочарован. :cussing:

marian
19-09-2007, 00:03
Шибана дьржава

deq
19-09-2007, 00:14
Моля да бъда извинен за острия език.

:shock: ,направо ме ушашави твоят остър език,разбирам ,че си ядосан и аз бих се чувствала така,но нали разбираш ,че все пак това е БЪЛГАРИЯ?!?

Съжалявам за колата,знам колко е отвратително да посегнат към нещо ценно и нарушат лично пространство.

Furious 155
19-09-2007, 00:14
Странно наистина,може да са опитали да я крадат за части :x
Ебаси ужаса :shock: :shock: :shock:

по-скоро обикновено с коли в тия граници като себестойност се крадат да се направи нещо незаконно с тях, списъка не е малък...

НА НИКОГО НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ УСЕЩАНЕТО СУТРИНТА ДА ТИ НЯМА КОЛАТА!!!

nasty
19-09-2007, 06:22
Кофти тръпка ,за каско или армеец или булинс или дзи там колите не ги пипат..поне доколкото съм чул.Аз съм към армеец и в софия си я оставям спокойно колата е не викам дявола да си оставям и панела :D
А иначе разбираемо мен ми стана тъпо като ми бяха зели децата (то няма кой друг) пред блока капачките на винтилите та си зех 1 метални и на др ден гледам металните ми ги няма пластмасовите обратно :D

Gogata
19-09-2007, 08:27
Наистина няма никаква сигурност!Всякакви дебили има,където почти винаги остават безнаказани!Такава ни е управията...някога ще се оправим ама кога ще един господ знае... :?

Alexanderbb
19-09-2007, 08:59
Не е истина направо. Прав е колегата че най-вероятно са я нацелили заради някое пъклено дело. И да ти кажа не чакай полицията да направи нещо. Дори и извършителя да иде сам да им каже аз бях все същия. Радвай се че нещо ги е подплашило че щеше да я намериш някаде изгорена

botsos
19-09-2007, 09:42
Много е кофти, но както кават колегите - убеден съм, че са искали да вършат пъклени дела с нея. Ходи пии една студена бира и се радвай, че красавицата ти е все още с теб!

Дано на никой не му се случва!!!!!

hsr
19-09-2007, 09:50
На един приятел преди 2-3 години му откраднаха Баварката(е34,не някой скъп модел) пред някаква дискотека(май в Хасково) и след няколко дни му звъннаха от полицията,че са я намерили изгоряла.От цялата кола му остана само един гол двигател,така че се радвай,че не са успели.Пък и ти имаш каско,а той нямаше.Дано поне ти покрият щетите.
А че държавата и всичките й органи са повече от неадекватни-спор няма.

mim
19-09-2007, 09:57
съболезнования
но гледай от хубавата страна, че колата ти е още с теб :idea:

raiders
19-09-2007, 10:17
важното е ти да си жив и здрав, другото се оправя, просто не се ядосвай, ще претръпнеш, на мен са ми гепили колата, гонене, екшън, два пъти ми я отваряха, касетофона, счупено стъкло, споко на всеки се случва, ще я стегнеш колата :wink:

lan
19-09-2007, 12:16
кофти колега, много кофти тръпка, но явно се връщаме години назад.
на мен преди няколко месеца ми бяха източили бензина, което направо ме втрещи... :screwy:

spe4elist
19-09-2007, 14:05
Сори и от мен! Колата ще я оправиш, сигурен съм. По-важното - пази се нервичките. НЕ се продават никъде, за съжаление. А колкото до системата, напълно те подкрепям (знам и по-цветущи!)

MUROMAN
19-09-2007, 14:48
супер тъпа работа-евати простите парчета са направили тая свинщина.Венци няма какво да кажа ,нямама коментар просто. :smackbum: :smackbum: . Нещата ще се оправят нали колата не е открадната все пак.Стискай зъби и продължаваи напред.

pr_00f
19-09-2007, 15:16
Баси и простотията.

За мен това е първият случай за опит за кражба на Алфа.
Ужастттттт.

Nikiboy
19-09-2007, 16:05
Споко бате у цела Европа се краде яко!

Един авер е в Брюксел от 20 дена, но за разлика от туристите се врътка тук, там и гледа какво става в действителност и извода, е че и там се краде много!

100letov
19-09-2007, 16:32
Далеч не е нито първият нито единсвеният :!:
Мойта точно 3 месеца след като си я взех я бях намерил с разбита ключалка на дасната врата долу на улицата пред нас, ама явно са били некви сакати щото не бяха успяли да влязат...

maluk
19-09-2007, 17:27
пфуу...дее*а...
всеки може да се похвали с 'милото' отношение на държавата, братче, те за тебе нищо няма да направят ако те спукат от бой, кво остава за това, което ти наричаш 'твойта алфичка' , а за тях си е '...майка му...неква кола пак ..'..

за тва стискай зъби..по-добре ходи някъде да наблъскаш нещо,знам ли те, да се накрещиш, да се напиеш..и по-добре е да се спре с тва:

-мене кво ми се случи..
-а ти да знаеш на мене кво ми се случи..

нищо няма стане така..празни приказки....БОМБА му е майката..

п.с. съжалявам за случката..разбирам те наистина.

code
19-09-2007, 18:12
Ех, приятели ако нервите се продаваха като резервна част, живота щеше да е песен. То как да кажеш не се ядосвай, ми няма да се ядосвам ма то си е за ядосване :roll: На мене като ми нарязаха гумите всеки ми вика е.и им майката не се ядосвай - викам хубаво няма и само аз си знам . . . :? Псуване му е майката обилно и цветно с картинки много е освежаващо :D

ALFA155Ts
19-09-2007, 20:38
По въпроса със "каското" в никоя застрахователна компания няма да вземеш и лев!! без да си си платив вноските парво се приспадат вноските и каквото отане после за теб ! я си представете си че сте платиле една мизерна вносчица от 90 лв и си грамнеш някаде колата за 2-3 хиляди лева правят ти я и после исчезваш и тогава какво става не застрахователна компания ами благотворителна компания за това е така с разсрочките щото имаше селски тарикати дет плащат 90 отиват нареждат колата със смачкани фарове и калници и земат 2000 и чао после ! за тва първо трябва да ти е платена услугата за да искаш да я ползваш :) А пък колата има 2 вариянта или на някои такав тарикат му трябват части или някои тарикат си е бласнал 155-цата зел е 70 процента от щета останала му е двата номера регистрационни с ботуша с рамата и иска да си ги прехварли и да си кара пак 155 таи че вариянти много и после да си видиш колата ама с друга рама и друга регистрация пък същата и нищо не може да напраиш абе ужас

Слав
20-09-2007, 08:41
Няма застрахователна компания, която ще плати обезщетение при условие, че не си внесъл цялата сума.
Това е положението.Можеш да се застраховаш към която ти скимне, но без пълната сума никой нищо няма да плати. :idea:

IVO_GWM
20-09-2007, 10:03
Ами аз съм в Булстрад. Внесъл съм 50%. "Счупих" предна гума 146лв. и след повече от месец (лято отпуски дрън дрън) ми платиха 136лв. Вярно че 1-вата ми вноска беше повече от щетата.

търтей
20-09-2007, 10:26
Няма застрахователна компания, която ще плати обезщетение при условие, че не си внесъл цялата сума. ... :idea:

не пиши неща за които не си сигурен колега :wink:
шото ич не си прав

Слав
20-09-2007, 10:44
[quote="Слав":21nbg8d8]Няма застрахователна компания, която ще плати обезщетение при условие, че не си внесъл цялата сума. ... :idea:

не пиши неща за които не си сигурен колега :wink:
шото ич не си прав[/quote:21nbg8d8]

Е допреди 5 минути бях сигурен :)
Освен Булстрад има ли други самаряни? :D

търтей
20-09-2007, 10:46
[quote="търтей":2bp1waij][quote="Слав":2bp1waij]Няма застрахователна компания, която ще плати обезщетение при условие, че не си внесъл цялата сума. ... :idea:

не пиши неща за които не си сигурен колега :wink:
шото ич не си прав[/quote:2bp1waij]

Е допреди 5 минути бях сигурен :)
Освен Булстрад има ли други самаряни? :D[/quote:2bp1waij]

има да

ALFA155Ts
20-09-2007, 12:14
НЯМА без да ти е платена цялата застрахователна премия няма изплащане на щети ! ако има кажи каде да се обадя да питам ? Да ходя там!

IVO_GWM
20-09-2007, 12:16
... добре де може и да са се объркали, НО МИ ПЛАТИХА. А съм си внесъл само 50% от автокаското.

VFTI
20-09-2007, 18:38
Незнам вече... Свърши ми и времето и нервите да се занимавам с полиция застрхователи и други малоумници...

Вече всичко ми е окей... Направих си и ново каско... Малко пребързано, но нямаше как...Пуснах го в БулИнс защото са точно до в къщи, а нямах никакво време повече в размотаване и обикаляне на цяла София...

Това е за сега...Благодаря на всички за съветите и подкрепата...И баща ми и той ми каза, че няма смисъл от нерви, точно защото нищо повече не може да се направи...В случая трябва да се помисли спокойно, какво трябва да се направи за какво време и какво ще ми коства...
Та мисля, че тука за 2-3 дена се оправих..

Иначе фразата "Ами съжаляваме такъв е сезона, нищо не можем да направим" е просто култова.... Чуде се при системата на МВР има ли време, когато НЕ им е "сезона" и могат да ти свършат работа и да защитят правата....Едва ли... Да сме живи и здрави всички и да имаме време и нерви(и пари) да се справяме, че то е ясно, че на никой друг не може да разчита....

П.П Все пак наистина се радвам, че се размина с малкото зло...А можеше да бъде много по зле :?

ChinaLord
13-10-2007, 19:33
...мисля, че почти всеки от нас го е ял този...няма оправия, преди имах БМВ 5-тица с музика за 2500лв. разкостиха го като пастърва мамка им...