PDA

View Full Version : какво масло да сложа



kateto
22-09-2007, 16:19
Искам да ви попита за Алфа 145 1.3 боксер какво масло да сложа-кое е най добре за мотора.Колеги благодаря ви предварително. :)

BaiJedi
22-09-2007, 16:41
10W/40 полусинтетика. Препоръчва се Selenia. Поразрови из форума-за маслата има много информация. :wink:

MBlaST
22-09-2007, 23:57
Не прави компромиси вземи си Selenia 20К for AR.
Ето така изглеждат 1л. и 2л. опаковките :

http://www.northantsalfa.co.uk/images/oils_1.jpg http://net-market.hu/autoalkatresz/wadmin/img/seleniaalfagyari_tn.gif


ПС: И за в бъдеще, каквото и да ти хрумне да питаш провери първо с търсачката - най-вероятно ще намериш каквото те интересува... :th_up:

RaggaJungle
23-09-2007, 00:15
Selenia :!: :!: :!: :D

hristiqn
23-09-2007, 15:13
Вчера сложихме Selenia Racing 10/60 определено мотора почна да работи много по-различно от преди :wink:

rtfm
23-09-2007, 16:10
Много ми е странно когато някой сложи райсинг масло на 1,3 , на дизел. Това че на маслото пише рейсинг не значи че колата ще стане състезателна. По скоро значи че има по добри смазочни качества при висока температура. Като рейсинг накладките те при нормална температура са по зле от обикновени. когато се напекат дисковете при агресивно каране са по добри спор няма ама в останалите 90% от времето когато човек просто се предвижва скърцат и спират зле.

Mury
23-09-2007, 21:23
Вчера сложихме Selenia Racing 10/60 определено мотора почна да работи много по-различно от преди :wink:

Определено това масло не е за твойта кола :idea: :idea: просто няма смисъл от това :idea: :idea: ако я караш постоянно в червеното да ама иначе.Е то и аз не я карам мойта така,но съмс Рейсинг но разлика има а и аз си я сръчквам доста :wink: :wink:

monimsl
26-09-2007, 11:38
Определено това масло не е за твойта кола :idea: :idea: просто няма смисъл от това :idea: :idea: ако я караш постоянно в червеното да ама иначе.Е то и аз не я карам мойта така,но съмс Рейсинг но разлика има а и аз си я сръчквам доста :wink: :wink:

За 1.9 ЖТД мога ли да сложа Селения 10/60 Рейсинг или 20К да си сложа.
Понеже казваш че има по добри качества.

Mury
26-09-2007, 14:48
Определено това масло не е за твойта кола :idea: :idea: просто няма смисъл от това :idea: :idea: ако я караш постоянно в червеното да ама иначе.Е то и аз не я карам мойта така,но съмс Рейсинг но разлика има а и аз си я сръчквам доста :wink: :wink:

За 1.9 ЖТД мога ли да сложа Селения 10/60 Рейсинг или 20К да си сложа.
Понеже казваш че има по добри качества.


За ЖТД по-добре му сипи Селения Турбодизел или Селения ВР Турбодизел :wink: :wink: :wink:

hristiqn
26-09-2007, 23:10
Определено това масло не е за твойта кола :idea: :idea: просто няма смисъл от това :idea: :idea: ако я караш постоянно в червеното да ама иначе.Е то и аз не я карам мойта така,но съмс Рейсинг но разлика има а и аз си я сръчквам доста :wink: :wink:

За 1.9 ЖТД мога ли да сложа Селения 10/60 Рейсинг или 20К да си сложа.
Понеже казваш че има по добри качества.


За ЖТД по-добре му сипи Селения Турбодизел или Селения ВР Турбодизел :wink: :wink: :wink:

Колата ти върви наистина много добре ;) Вече и аз мога да похваля Бобо и да кажа колко благодарен съм му за свършената работа по колата :D Извинявай , че не ти се обадих днес да ти кажа как върви след подобренията и ако някой иска колата му да потръгне той е човека ! Чипчетата му определено вършат работа :lol:

vikoalfa
27-09-2007, 01:13
Селения Голд е най-добре щото не знаеш на кви км е бохерчето па и то си гори олио няма смисъл да се набутваш с пари ,а и по-добре се консултирай с майстор преди това да не ти дойде много тънко маслото и да го харчи :D

J_I_V_K_O
28-09-2007, 12:46
а колко литра събира 1.3 боксера ?

pininfarina
28-09-2007, 13:17
Дават я точно 4 литра в ауто датата

J_I_V_K_O
28-09-2007, 19:18
Не прави компромиси вземи си Selenia 20К for AR.
Ето така изглеждат 1л. и 2л. опаковките :

http://www.northantsalfa.co.uk/images/oils_1.jpg http://net-market.hu/autoalkatresz/wadmin/img/seleniaalfagyari_tn.gif


ПС: И за в бъдеще, каквото и да ти хрумне да питаш провери първо с търсачката - най-вероятно ще намериш каквото те интересува... :th_up:

оопаковките от 1л не изглеждат ли така ? или съм се прецакал... :roll:

SVETKO
28-09-2007, 20:56
а аз искам да попитам колегите от Бургас, откъде от тук да си взема Селения,че вече питах на няколко места,а лелките зад щанда ме гледат странно :roll:

п.с.извинявам се ако не ми е за тука питането :oops: