PDA

View Full Version : Прекалено ми е твърдо окачването или има нещо за смяна??



MONI
31-03-2005, 11:03
Абе аз че минах от Рено 19 на Алфа 145 :love: :thumb: :clap: :clap: :clap: е ясна разликата в окачването ама на вълнообразни неравности по пътя :ranting: имам чуството, че много ми подскачат задните гуми. Дали нещо не е изправно или може би ми е много твърдо окачването или амортис. са ми много твърди незнам, но все пак не изглеждат да са изпуснали. А пък в момента си чакам и джантите, а те ше са 15'' та незнам по малко ли ше скача повече ли???

stefi
31-03-2005, 17:17
ako сложиш ниски гуми примерно 195/50 R15 ще скача и друса двойно повече в сравнение с 14" на 65 примерно поне при мен се получава така тия коли са за хубави пътища с това окачване ,по наште български пътища е некомфортно с по твърдо окачване ,мойта на неравности по пътя се отлепва от земята и то при не много високи скороси

MONI
01-04-2005, 08:50
Е точно това имам предвид като я набримча и мина по неравноста направо се отделя от пътя. Ама не ми пука слагам джанти CMS NEMESIS 15" ; TOYO Proxes T1-R 195/50/15 и ме боли фара газ пък ако трябва ще прелитам по дупките. :wow:

valjo
01-04-2005, 10:38
ама така де, като искаш да се правиш на рацер, нема как да ти вози комфортно :wink:

слагай да е стабилна на пътя и газ и тва е
който иска комфорт да си земе Ланча Капа :tongue:

MONI
01-04-2005, 12:04
Аз честно да си призная не мога да кажа, че се чуствам некомфортно даже си ме кефи щото този тип возия ми напомня на най-бързия автомобил на който съм се возил BMW 850 Csi който имаше копче за за меко и спортно возене и на спортно въпреки огромните си баници отзад приличаше досущ на алфата само дето там си почти на земята. Обаче исках да съм сигурен, че няма някъв проблем отзад.

gigi
01-04-2005, 12:07
Да 145 наистина малко повече си усеща неравностите по пътя :yes: обаче се свиква и понеже пък е по стабилна сега като се кача в друг автомобил хем имам чувство че ще изфръкна на някой завои хем хващам морска болест :lol: :lol: