PDA

View Full Version : ремонт предница Варна



todorov
03-10-2007, 00:42
Здравейте колеги,
От няколко седмици чувам разни странни шумове от моята предница.Ту скърца,ту като че ли нещо хлопа..След обстойно мое навиране отдолу,намерих единствено един скъсан тампон на стабилизиращата щанга.
Кажете къде да я заведа, за да я погледнат качествено, сменят тампона и да ми излезе евтино? Колко ще ми струва горе долу?
p.s.колата е Алфа 156, 1.6 ТС 1998г

KirilSol
03-10-2007, 07:17
отиди при МИМО...той ще ти я направи.

Диагностиката на ходовата част е 10 лева. Частите можеш да си ги купиш ти и той да ти ги монтира или той да ти направи всичко. Чоека е свестен и работи качествено. После имаш 6 месеца гаранция.

Tinoto
03-10-2007, 10:11
Сервиз МИМО.
Тампони за около 10 -20 лв изкарват 10 хил км средно.
Процедурата изисква сваляне на преден мост, но при МИМО
имат опит как се прави само като откачат от едната страна моста.
По-добрия вариант е да си поръчаш от ХЕЕД 91 полиуретанови тампони. Цената им е около 60 лв за двата, но и би трябвало да нямаш проблеми с тях поне 50 хил км.

От АЛФА казват, че се сменя цялата щанга - а не тампоните.
Цената и е от 180 лв до 460-500 лв за оригинална.

Последния вариант е най-добрия според мен ако искаш наистина да решиш проблема.

todorov
03-10-2007, 11:38
много благодаря.И аз си мисл;ех да отида до МИМО.

MitkoVn
03-10-2007, 16:18
А бе вие луди ли сте.Тоя Мимо ми иска6е 80лева за труд за смяна на два тампона на стабилизиращата щанга????Отиди при италианеца(магазина с/у "Дръзки")тампоните там са по 7лв и 15лева за смяна в техния сервиз.Аз го направих тва миналата седмица и съм мноо доволен!!!!

Tinoto
03-10-2007, 16:33
А бе вие луди ли сте.Тоя Мимо ми иска6е 80лева за труд за смяна на два тампона на стабилизиращата щанга????Отиди при италианеца(магазина с/у "Дръзки")тампоните там са по 7лв и 15лева за смяна в техния сервиз.Аз го направих тва миналата седмица и съм мноо доволен!!!!

Доволен си от цената. Покарай малко и пак пиши доволен ли си.

MitkoVn
03-10-2007, 16:41
Разбира се 4е съм доволен.Едно е да ти вземат 15лв за труд а съвсем друго 40.Колкото за марката на тампона - там всеки сам си решава,има тампони и по 40лв пар4ето,но не виждам за6то трябва да се дават повече пари за самата смяна.М/у другото Мимо доста често ползва за тампони пар4ета от гумени градински маркучи така 4е внимавайте!!!!

Tinoto
03-10-2007, 17:00
:gruebel:
... и на италианеца частите му са от най-качествените.

за МИМО без да съм адвокат:
При него съм сменял 3 пъти такива тампони.
Първия път преди около 2 години ми взе по 8 лв на тампон за труд,
последните 2 пъти по 15лв на тампон. Сега си намерих и бележките
с гаранция от него.

Или е започнал да си цени труда подобаващо или нещо не си разбрал, колега. В други сервизи са ми оферирали цени доста над тези, които съм плащал на Мимо.

MitkoVn
03-10-2007, 17:29
Знам 4е от тампон за 7лв не мога да о4аквам кой знае какво.Но в случая не е важен тампона а цената на труда.И аз бях много доволен от Мимо но последната година се разо4аровах.Това с маркуча е 100% истина за6тото го видях на колата на един приятел.А за смяната на тампоните бях при него миналата седмица.Излезе ми с номера колко трудно било и как отнемало едва ли не 4 часа и как тези алфи били направени много калпаво,как правил една такава и му онело цял ден, абе знае6 ги майсторите!Каза че ще ми вземе 80лв само за труда.Тогава същия ден отидох в другия сервиз,смениха ми ги за 2 часа и ми взеха 30 за двата.Това е приятелю - изводите нека всеки сам да си ги прави, аз само искам да помогна на колегите да не дават излишни пари по разни прехвалени майстори :wink:

Tinoto
03-10-2007, 17:42
Затова е форума - да споделяме челен опит :), според мен си работи добре човека, според теб не. Аз не споря :D
Досега не ми е вземал за труд повече от 30 лв за двата тампона за труд, може и да съм му по-симпатичен :D

Tinoto
03-10-2007, 17:47
:shock:
Като допълнение сега виждам колко пари съм дал само за тез ....
тампони. Ако си бях сменил цялата щанга още първия път, както
препоръчват господа производителите, щях да имам по-малко
главоболия и повече кинти. А имаше колеги, които още тогава ме
съветваха да направя това, ама ми звучеше неестествено :wink:

DiabL0
03-10-2007, 19:42
Тино, къде се намира сервиза на Мимо ?
и кинти да я погледне да види кво скърца, лопа.. и т.н. ще иска ли ?
да си правя неква сметка...

todorov
04-10-2007, 16:14
сервизът на МИМО е на ул. "кракра".Пада се някъде под "битака". а "гледането" се нарича диагностика и май струва към 10лв

DiabL0
04-10-2007, 16:17
сервизът на МИМО е на ул. "кракра".Пада се някъде под "битака". а "гледането" се нарича диагностика и май струва към 10лв
ае стига бе... верно ли диагностика му ввикали ?!?
Бряяяя

KirilSol
05-10-2007, 09:08
големи приказки големо нещо...

както Марто каза и аз на съм адвокат на Мимо но аз до сега съм ходил с 3 алфи при МИМО и съм много доволен от човека. И трите ги е направил без забележка. По-важното е какви части слагате. Ако си купувате частите сами и той ви ги слага е най-добрия вариант. Човека дава гаранция на труда. Не знам в сервиза на "Италианеца" дали дават...Митко ще каже тъй като май само той е ходил там.

Това че взима 10 лева за диагностика и ви се струва много трябва да видите като ви я прави. с колко механизми, крикове и инструменти се занимава за да ви провери всяка част дали да се смени или не.

Ние с Марто (Тиното) дадохме съвет на човек който пита за съвет...решенията си ги взима всеки сам. УСПЕХ!

Neokill
05-10-2007, 21:02
И аз за тоя МИМО съм чувал хубави работи. Следващият път ще дойда до Варна да си оправя (сменя) стаб.щанга щото у нас в Бургас са адски безхаберници или нямат начин да ми вдигнат колата.

ПП има ли МИМО четириколонен подемник или канал :roll: :roll: :roll:

KirilSol
06-10-2007, 07:19
има и канал и подемник

Tinoto
11-10-2007, 16:00
ПП има ли МИМО четириколонен подемник или канал :roll: :roll: :roll:

:roll2: не знам аз видях само един чувал с боб, бял :tooth: