PDA

View Full Version : за скоростите на селеспийда



katastrofiral
05-10-2007, 19:41
добър вечер, доста пари потроших по тая кочина,искам да ви питам ,ако чуете за сферата която се намира некъде си на майна му гъзина около скоростите, та тая сфера е с некъв газ под налягане, е ако я намеря и я сменя,ще спре да ми изключва от скорост в най неподходящите моменти,принципно вървяла заедно с некъв си робот ама там е цифромания зверска,та... търся сфера за 156 да мое да включва скоростите как си требе :x

Max
06-10-2007, 01:15
Доколкото знам трябва да се смени целия робот. При по-новите, мисля след 2001 година, проблемът вече е отстранен. Потърси из раздела, има писано за перипетии със Selespeed. :)

petko
06-10-2007, 16:07
Колегата е прав сменя се целия робот.
Има ги в eBay germany на нормални цени

Amorphis
06-10-2007, 22:23
Много дефекти дават тея селеспийди бе...пу...а е толко убуу да си сменяш от волана...

fred
07-10-2007, 14:16
Много дефекти дават тея селеспийди бе...пу...а е толко убуу да си сменяш от волана...


След 2002, а някои казват 2001 има промяна и проблемите са отстранени.

Amorphis
07-10-2007, 15:28
И аз така зная, а може ли да се сложи селеспийд-робот от 2002 на 156ца произв. 99 г. примерно?

fred
07-10-2007, 17:07
И аз така зная, а може ли да се сложи селеспийд-робот от 2002 на 156ца произв. 99 г. примерно?


Не съм специалист, но би трябвало да е възможно.

pumukle
08-10-2007, 12:40
И аз така зная, а може ли да се сложи селеспийд-робот от 2002 на 156ца произв. 99 г. примерно?
Мойта е 2000 с робот 2004 и никви грижи!

А относно сферата....проблема не се решава при смяната и....трябва целия робот

katastrofiral
08-10-2007, 14:13
прочетох внимателно какво сте ми писали-начи тва за сферата ми го казаха в сервиза на фиат на Горубляне,мислех,че си разбират ам като имам предвид как ми фанаха едната лайсна от долу с витнче се едно пирон и набиха щото се беше разлепила малко ..абе ясно що за сервиз са,ам казаха дори щот точно сферата в Ситроен и тем подобни ги пълнени с този газ обаче за алфата не могат да достигнат нужните атмосфери, е този последния дето е писал със сламената шапка,моля да ми обясни за неговия робот как го е взел и от къде и ко може да ме упъти да направя неговия вариант...

pumukle
08-10-2007, 14:16
прочетох внимателно какво сте ми писали-начи тва за сферата ми го казаха в сервиза на фиат на Горубляне,мислех,че си разбират ам като имам предвид как ми фанаха едната лайсна от долу с витнче се едно пирон и набиха щото се беше разлепила малко ..абе ясно що за сервиз са,ам казаха дори щот точно сферата в Ситроен и тем подобни ги пълнени с този газ обаче за алфата не могат да достигнат нужните атмосфери, е този последния дето е писал със сламената шапка,моля да ми обясни за неговия робот как го е взел и от къде и ко може да ме упъти да направя неговия вариант...
От Вантотрейд

katastrofiral
08-10-2007, 14:18
Колегата е прав сменя се целия робот.
Има ги в eBay germany на нормални цени
да ще проверя-тия тук ми искат към 3000 лева 2 и нещо за робота и хилядарка и нещо за помпата...хухавелници от секъде

katastrofiral
08-10-2007, 14:22
прочетох внимателно какво сте ми писали-начи тва за сферата ми го казаха в сервиза на фиат на Горубляне,мислех,че си разбират ам като имам предвид как ми фанаха едната лайсна от долу с витнче се едно пирон и набиха щото се беше разлепила малко ..абе ясно що за сервиз са,ам казаха дори щот точно сферата в Ситроен и тем подобни ги пълнени с този газ обаче за алфата не могат да достигнат нужните атмосфери, е този последния дето е писал със сламената шапка,моля да ми обясни за неговия робот как го е взел и от къде и ко може да ме упъти да направя неговия вариант...
От Вантотрейд
добре-въпреки,че ходих там и не ми го предложиха тоя вариант,пак ще мина значи-робот 2004-та година-мерси

pumukle
08-10-2007, 14:30
прочетох внимателно какво сте ми писали-начи тва за сферата ми го казаха в сервиза на фиат на Горубляне,мислех,че си разбират ам като имам предвид как ми фанаха едната лайсна от долу с витнче се едно пирон и набиха щото се беше разлепила малко ..абе ясно що за сервиз са,ам казаха дори щот точно сферата в Ситроен и тем подобни ги пълнени с този газ обаче за алфата не могат да достигнат нужните атмосфери, е този последния дето е писал със сламената шапка,моля да ми обясни за неговия робот как го е взел и от къде и ко може да ме упъти да направя неговия вариант...
От Вантотрейд
добре-въпреки,че ходих там и не ми го предложиха тоя вариант,пак ще мина значи-робот 2004-та година-мерси
Може и 2008-ма да си вземеш.....просто моя е 2004....допреди 2002 е имало производствен дефект....после са сменили фирмата производител и всичко е ок....а относно помпата - защо ще я сменяш?!?!?!?!?!?.....ако е в нея проблема, няма изобщо да можеш ни да включваш скорост, ни да тръгвш...а и могат да ти я ремонтират за 100 лв ако действително е сдала......И още нещо : няма никакъв газ във сферата...пълни се със специално хидравлично масло - Тутла ЦС Спийд.

katastrofiral
08-10-2007, 14:52
прочетох внимателно какво сте ми писали-начи тва за сферата ми го казаха в сервиза на фиат на Горубляне,мислех,че си разбират ам като имам предвид как ми фанаха едната лайсна от долу с витнче се едно пирон и набиха щото се беше разлепила малко ..абе ясно що за сервиз са,ам казаха дори щот точно сферата в Ситроен и тем подобни ги пълнени с този газ обаче за алфата не могат да достигнат нужните атмосфери, е този последния дето е писал със сламената шапка,моля да ми обясни за неговия робот как го е взел и от къде и ко може да ме упъти да направя неговия вариант...
От Вантотрейд
добре-въпреки,че ходих там и не ми го предложиха тоя вариант,пак ще мина значи-робот 2004-та година-мерси
Може и 2008-ма да си вземеш.....просто моя е 2004....допреди 2002 е имало производствен дефект....после са сменили фирмата производител и всичко е ок....а относно помпата - защо ще я сменяш?!?!?!?!?!?.....ако е в нея проблема, няма изобщо да можеш ни да включваш скорост, ни да тръгвш...а и могат да ти я ремонтират за 100 лв ако действително е сдала......И още нещо : няма никакъв газ във сферата...пълни се със специално хидравлично масло - Тутла ЦС Спийд.
2008-ма,тоя робот от бъдещето бре,ако си го купя ще ги накарам да го сложат на тавана да се вижда от далече хахахх:) еми явно ме гъбаркат за помпата да ми смъкнат и без тва вече изтънялата кожица,хубаво ,дето ме вкара в час,ще искам смяна само на робота ..офф още 2000 лева на зад,има един Киро -Алфата му викат в Княжево,освен пък той да приложи некъв ремонт,иначе си включва тръгва и прочие,лошото е,че като загрее сама изключва,иначе на студен мотор си е тип топ

fiore
22-11-2007, 15:31
не искам да те плаша ама се сменя целият робот. ако искаш само сфера -имам, но едва ли ще се оправи.

botsos
22-11-2007, 16:01
прочетох внимателно какво сте ми писали-начи тва за сферата ми го казаха в сервиза на фиат на Горубляне,мислех,че си разбират ам като имам предвид как ми фанаха едната лайсна от долу с витнче се едно пирон и набиха щото се беше разлепила малко ..абе ясно що за сервиз са,ам казаха дори щот точно сферата в Ситроен и тем подобни ги пълнени с този газ обаче за алфата не могат да достигнат нужните атмосфери, е този последния дето е писал със сламената шапка,моля да ми обясни за неговия робот как го е взел и от къде и ко може да ме упъти да направя неговия вариант...
От Вантотрейд
добре-въпреки,че ходих там и не ми го предложиха тоя вариант,пак ще мина значи-робот 2004-та година-мерси
Може и 2008-ма да си вземеш.....просто моя е 2004....допреди 2002 е имало производствен дефект....после са сменили фирмата производител и всичко е ок....а относно помпата - защо ще я сменяш?!?!?!?!?!?.....ако е в нея проблема, няма изобщо да можеш ни да включваш скорост, ни да тръгвш...а и могат да ти я ремонтират за 100 лв ако действително е сдала......И още нещо : няма никакъв газ във сферата...пълни се със специално хидравлично масло - Тутла ЦС Спийд.

Значи аз съм късметлия - моя робот е от '00 и за сега няма никакви проблеми! Дано и за напред да нямам!

fiore
24-11-2007, 15:24
pumukle не е прав само за годината. През 2001 вече няма проблем със робота. ако на робота има надпис selespeed с големи букви- не трябва да имате проблеми с него, стига да е с добро масло. Сферата не пълна с газ а с маслото което сипваш. Служи като акумулатор на налягането(поддържа постоянно налягане в системата) и помпата не работи непрекъснато.

katastrofiral
24-11-2007, 18:03
не искам да те плаша ама се сменя целият робот. ако искаш само сфера -имам, но едва ли ще се оправи.
значи като казваш,че имаш нещото мецни цифри да го купя кажи и цена за целия шибан скапан робот и ще се спазарим нещо :)

katastrofiral
24-11-2007, 18:17
pumukle не е прав само за годината. През 2001 вече няма проблем със робота. ако на робота има надпис selespeed с големи букви- не трябва да имате проблеми с него, стига да е с добро масло. Сферата не пълна с газ а с маслото което сипваш. Служи като акумулатор на налягането(поддържа постоянно налягане в системата) и помпата не работи непрекъснато.
между другото сега прочетох и това което си написал последно,-слушай да кажа -тая тъпа алфа изключва само и единственНо когато загрее малко по светофарите,иначе сега на студа сутрин и дори до обяд няма проблем,тръгва пили гуми включва изключва и така,ама в задръстванията си изключва при всяко спиране,е кажи къде поне се налива това масло,да пробам по този начин,горе има една врътка за масло под капака от дясно ли отляво беше наливах до като преля оказа се,че било за хидравликата пак Тутела сипах,иначе дори по едно време светваше на таблото ,че има проблем със скоростите(така поне си го преведох по книжките) пишеше там да налея масло-наливах-спря да свети ама продължи да изключва хахах е бати тъпите италианци както и да е-кажи сега къде се налива това масло щото в сервиза на алфа ми казаха ,че било сфера под налягане

fiore
25-11-2007, 10:42
katastrofiral имаш ЛС

pumukle
26-11-2007, 11:40
pumukle не е прав само за годината. През 2001 вече няма проблем със робота. ако на робота има надпис selespeed с големи букви- не трябва да имате проблеми с него, стига да е с добро масло. Сферата не пълна с газ а с маслото което сипваш. Служи като акумулатор на налягането(поддържа постоянно налягане в системата) и помпата не работи непрекъснато.
между другото сега прочетох и това което си написал последно,-слушай да кажа -тая тъпа алфа изключва само и единственНо когато загрее малко по светофарите,иначе сега на студа сутрин и дори до обяд няма проблем,тръгва пили гуми включва изключва и така,ама в задръстванията си изключва при всяко спиране,е кажи къде поне се налива това масло,да пробам по този начин,горе има една врътка за масло под капака от дясно ли отляво беше наливах до като преля оказа се,че било за хидравликата пак Тутела сипах,иначе дори по едно време светваше на таблото ,че има проблем със скоростите(така поне си го преведох по книжките) пишеше там да налея масло-наливах-спря да свети ама продължи да изключва хахах е бати тъпите италианци както и да е-кажи сега къде се налива това масло щото в сервиза на алфа ми казаха ,че било сфера под налягане
Точно оттам се долива маслото, но не е необходимо да е догоре...на капачето имаш мерителна пръчна на която е отбелязано мин и мах...
Проблема на тези роботи е, че се скапват някакви тефлонови уплътнения и пропускат маслото покрай лостовете които сменят скоростите и натискат съединителя...при по-студено време, маслото е с по-голям вискозитет и налягането в системата се запазва в граници, които обезпечават работата на робота....но това е до време...отначало започва да изхвърля на нулева в движение от време на време....постепенно това започва да се случва все по-често и така, докато в един прекрасен миг спра да работи напълно....
И тъй като мизериите никога не се случват само по една.....естествено възниква и друга мизерия:
хидравличното масло, което се излива от робота, се стича по осите му и голяма част от него отива направо в скоростната кутия...а неговите характеристики нямат нищо общо с тези на скоростното масло и съответно мазането на скоростите не е ефективно....което води до съответните последствия ако не се вземат мерки...
С две думи искам да ти кажа да не си караш колата докато не смениш робора, а заедно с него смени и маслото на скоростната кутия /което с учудване ще установиш, че не само не е намаляло като количество, но дори се е увеличило...поради горе посочените обстоятелства/

katastrofiral
28-11-2007, 09:02
това беше най изчерпателното ,обстойно и смислено обяснение което чух и прочетох,дори до като четях си представях като на клип как зъбците в скоростната кутия некой ден ще се изронят като гнили зъби))-добре всички разправяте ,робота окк,прежди пищещия има тази сфера тамън мислех да му звъня,обаче понеже никак не съм доволен от сервиза в Горубляне а там ме убеждаваха,че това е причината-ще дам още 3 хиляди лева и взимам нов робот-между другото мойта Алфа не е най готината в България обаче я обявявам за най скъпата-до тук 19 хилядарки барабар купуването и после ремонтите-не смятам робота който предстои-некой ш се пофалили с повече пари за такава пръчка втора употреба ? :wink:

KGB
28-11-2007, 16:56
В магазина има една Алфа за 110 000лв. има е една друга която струва близо 500 000лв.

fiore
30-11-2007, 09:47
katastrofiral опасността, ако си караш колата така е да останеш на пътя и да не можеш да включиш нито една скорост. Лошото е че този робот е неремонтируем. каквото и да се прави по него е само закърпване или ден до пладне :D

katastrofiral
30-11-2007, 11:51
katastrofiral опасността, ако си караш колата така е да останеш на пътя и да не можеш да включиш нито една скорост. Лошото е че този робот е неремонтируем. каквото и да се прави по него е само закърпване или ден до пладне :D
да бей ама още 3 хиляди лева-сметам ги в кашони Тюламор Дю и ми се плаче :cry:

fiore
01-12-2007, 09:07
потърси си втора ръка. ще ти струва доста по малко. мисля че два три кашона ще се оправиш :D

pumukle
01-12-2007, 12:19
потърси си втора ръка. ще ти струва доста по малко. мисля че два три кашона ще се оправиш :D
...и вероятността след няколко месеца да се наложи да си купи нов е доста голяма...

fiore
03-12-2007, 00:23
...и вероятността след няколко месеца да се наложи да си купи нов е доста голяма...


риск:)) .имай предвид обаче че не съм чул до сега някой , който е с робот след `00 да се оплаква от подобен проблем.

katastrofiral
04-12-2007, 17:53
В магазина има една Алфа за 110 000лв. има е една друга която струва близо 500 000лв.
аха бая пари а насреща??? явно от писаниците Ти /вИе/ на как да ви говоря на Ти ,или на Вие,щото явно сте/ Си някъв продавач в магазин за Алха АлФа де Ромео-и нормално е да похвалиш стоката,ама не прекалявай..

Stefan Caromov
12-12-2007, 20:03
и аз да кажа нещо , моята правеше тези простотии, в движение изключи от кскорост , на място също и така нататък . Ок ,робот ,та робот , отидох в Александър ауто , цена 1400 лева .от там смятам 20 процента намаление ,щото имам такова там = 1120 .... ама .. има едно ,ама ... оказва се че на самия робот има един дадчик ... не му знам точното наименувание,цена 212 лева , купих го ,сложиха ми го и проблема се реши .. от тогава - тя е карана макс 1300 км от тогава де ,но проблема наистина се реши .. поне за тези километри ,.Друг е въпроса ,че колата влизаше при майстора точно през 350 километра - 3 пъти ::))

fiore
12-12-2007, 20:25
и аз да кажа нещо , моята правеше тези простотии, в движение изключи от кскорост , на място също и така нататък . Ок ,робот ,та робот , отидох в Александър ауто , цена 1400 лева .от там смятам 20 процента намаление ,щото имам такова там = 1120 .... ама .. има едно ,ама ... оказва се че на самия робот има един дадчик ... не му знам точното наименувание,цена 212 лева , купих го ,сложиха ми го и проблема се реши .. от тогава - тя е карана макс 1300 км от тогава де ,но проблема наистина се реши .. поне за тези километри ,.Друг е въпроса ,че колата влизаше при майстора точно през 350 километра - 3 пъти ::))ами колега, нормално е в александър ауто да влиза през 350 км. щом ги познаваш знаеш как се работи и каква информация имат за селеспийд-а

Stefan Caromov
12-12-2007, 20:31
неее, в Александър ауто не е влизала през 350 километра, не е влизала и заради селеспиида и робота. Влизаше в КЛубния сервиз през 350 километра за двигател :lol:

katastrofiral
14-12-2007, 11:39
и аз да кажа нещо , моята правеше тези простотии, в движение изключи от кскорост , на място също и така нататък . Ок ,робот ,та робот , отидох в Александър ауто , цена 1400 лева .от там смятам 20 процента намаление ,щото имам такова там = 1120 .... ама .. има едно ,ама ... оказва се че на самия робот има един дадчик ... не му знам точното наименувание,цена 212 лева , купих го ,сложиха ми го и проблема се реши .. от тогава - тя е карана макс 1300 км от тогава де ,но проблема наистина се реши .. поне за тези километри ,.Друг е въпроса ,че колата влизаше при майстора точно през 350 километра - 3 пъти ::))
я пиши по бавно моля те-къде ,какъв датчик?ай да ми кажеш къде да отида Алекс ауто не го зная и кво да кажа-като алфата на еди си кой си същото нещо-помогнете за 200 лева вместо за 3000 щото на мен толко ми искат! Дай верно некви координати къде да отида щото 3000 лева след всички други ремонти е малко пресилено да дам-още по малко ето пример вчера и правих левия лагер от пред 200 кинта струва само той-барабар с останалите железа-щото не се продава само лагер......както това се отнася за почти всички части за тая пръчка-няма само шарнир-комплект е с още 3 килограма желязо примерно. :?

fiore
14-12-2007, 13:13
и аз да кажа нещо , моята правеше тези простотии, в движение изключи от кскорост , на място също и така нататък . Ок ,робот ,та робот , отидох в Александър ауто , цена 1400 лева .от там смятам 20 процента намаление ,щото имам такова там = 1120 .... ама .. има едно ,ама ... оказва се че на самия робот има един дадчик ... не му знам точното наименувание,цена 212 лева , купих го ,сложиха ми го и проблема се реши .. от тогава - тя е карана макс 1300 км от тогава де ,но проблема наистина се реши .. поне за тези километри ,.Друг е въпроса ,че колата влизаше при майстора точно през 350 километра - 3 пъти ::))
я пиши по бавно моля те-къде ,какъв датчик?ай да ми кажеш къде да отида Алекс ауто не го зная и кво да кажа-като алфата на еди си кой си същото нещо-помогнете за 200 лева вместо за 3000 щото на мен толко ми искат! Дай верно некви координати къде да отида щото 3000 лева след всички други ремонти е малко пресилено да дам-още по малко ето пример вчера и правих левия лагер от пред 200 кинта струва само той-барабар с останалите железа-щото не се продава само лагер......както това се отнася за почти всички части за тая пръчка-няма само шарнир-комплект е с още 3 килограма желязо примерно. :? ако научиш кой датчик е, обади се! ще ти подаря този от един стар робот (той не изключва).да пробваш преди да даваш пари за нов. можеш и сам да си го сложиш предполагам . става ми жал за теб като те слушам какви патила имаш.

Stefan Caromov
14-12-2007, 13:53
аз ти казвам при мен какво,беше мисля се казваше "инкрементален дадчик " или нещо подобно . Който направлявал мозъка на робота ... не казвам ,че и при теб ще е това , но ,това е единствената сменяема част по тоя робот

katastrofiral
18-12-2007, 15:27
то и мен ме е жал за мене си вече-интернекъв е датчика-човека каза,ама това не е всичко по тая кола квото можеше се счупи с изключение на мотора за сега още държи пупу е са ще ходя да го наплювам да го посерат кокошките да не му е уроки,ама пък там има странни шумове... :roll: всъщност -нова предница нови накладки нови ремъци и ролки нови лагери на главината абе страхотия и мнооого скъпо,а кофтито е ,че некъв си джип 2.2 кубика дизел върви повече от тая пръчка

katastrofiral
18-12-2007, 15:28
аз ти казвам при мен какво,беше мисля се казваше "инкрементален дадчик " или нещо подобно . Който направлявал мозъка на робота ... не казвам ,че и при теб ще е това , но ,това е единствената сменяема част по тоя робот
добре-само къде е тоя Александър-Ауто?

Stefan Caromov
18-12-2007, 20:27
София ,улица Росица ..... не знам кой номер е ,но когато стигнеш там ,ще го видиш .Караш по Волгоград от сточна гара по посока пам Левски ,пряката е първата след междинното светофарче в дясно,но да знаеш ,там е забранено в тази посока,но сервиза е на 20 метра в пряката ,няма проблеми

katastrofiral
20-12-2007, 17:27
София ,улица Росица ..... не знам кой номер е ,но когато стигнеш там ,ще го видиш .Караш по Волгоград от сточна гара по посока пам Левски ,пряката е първата след междинното светофарче в дясно,но да знаеш ,там е забранено в тази посока,но сервиза е на 20 метра в пряката ,няма проблеми
ще го намеря,мерси :)

Kali4a
05-01-2008, 04:59
Значи искам само да кажа, защото видях 4е става вапрос за най скапата алфа по нагоре. Мойта кошница дава сащо проблеми с шибания selespeed и ве4е ми писна.До тук ми стапва на 17 000 за 2001ва година кола.Преди месец израсих 1600лв в вантотрейд за ремъци масла щанги и други простотии. Сега ме чака и мен смяна на тоя смотан робот предполагам. Незнам но тая екстра със скоростите ми излиза доста солено. Надяжам се да си си решил проблема със скоростите и ако и ще ти бада благодарен да споделиш защото вече се 4удя какво да праявя с тая кола.При мойта като спирам и вообщене сваля скоростите и скоростите запо4ват да мигат на дисплея. След тва няма изключване вообще, отива на неутрална само при откачане на акомулатора. 100% ли е от тоя робот?? Ако някои има савет ще сам благодарен защото вече наистина сажалявам 4е не се качих на нещо друго ами избрах любимата ми за съжаление кола......Алфа.

fiore
05-01-2008, 10:08
Значи искам само да кажа, защото видях 4е става вапрос за най скапата алфа по нагоре. Мойта кошница дава сащо проблеми с шибания selespeed и ве4е ми писна.До тук ми стапва на 17 000 за 2001ва година кола.Преди месец израсих 1600лв в вантотрейд за ремъци масла щанги и други простотии. Сега ме чака и мен смяна на тоя смотан робот предполагам. Незнам но тая екстра със скоростите ми излиза доста солено. Надяжам се да си си решил проблема със скоростите и ако и ще ти бада благодарен да споделиш защото вече се 4удя какво да праявя с тая кола.При мойта като спирам и вообщене сваля скоростите и скоростите запо4ват да мигат на дисплея. След тва няма изключване вообще, отива на неутрална само при откачане на акомулатора. 100% ли е от тоя робот?? Ако някои има савет ще сам благодарен защото вече наистина сажалявам 4е не се качих на нещо друго ами избрах любимата ми за съжаление кола......Алфа. смени робота и ще се родиш. аз лично няма да си купя алфа с други скорости. доста малко неща могат да се пипат по този робот и всеки ремонт е просто някакво временно закрепване