PDA

View Full Version : Споделете за "читав" сервиз в Бургас



nikibg
08-10-2007, 17:25
Здравейте. Моля феновете на Алфа в Бургас да ме насочат към добър сервиз. Имам проблем с "хлопане на предницата”, който до сега ми струва много нерви и смяна на Горен носач, тампоните на двата долни носача + парички. Промяна в хлопането няма. Майсторите ме увещават, че "поне не е излишно направеното" :evil:
Другия ми проблем е с паленето. Пали, но след доста въртене. Може би 2 Х 5-6 секунди.След като запали работи много добре.Няма колебания в обороти и пр.След елкон смених свещи + лули на 2 от тях + бензин 100 октана ОМВ - промяна няма.Сега "майстора" ме кара да сипвам добавка Redex за почистване на дюзите .
Има ли с подобни проблеми?
Предложения за сервиз?

warbah
08-10-2007, 22:03
ЦУРК-а

ne0
08-10-2007, 22:14
по-евтино ще ти излезе ако отидеш при Бобо или Тони от Ванто.... ;)
няма майтап поне няма да имаш ядове

nikibg
08-10-2007, 22:20
За Цурка само се сещам къде са сервизите.
Бобо или Тони от Ванто - те това не знам къде е .От многото четене из форума се сещам за софийски сервиз на Бобо с добри отзиви без едно -две изказвания де :) Ама то на всички не може да се угоди.

trustworthy
08-10-2007, 22:26
по-евтино ще ти излезе ако отидеш при Бобо или Тони от Ванто.... ;)
няма майтап поне няма да имаш ядове

Е ако е за кормилен накрайник, пак до София ли да ходи бе?!

ne0
08-10-2007, 22:42
а два скъсани маншона, ръжда, запек, скъсан накрайник, канавка ..... как ти звучат ;)

Neokill
09-10-2007, 06:50
Аз престанах да експерементирам с бургаските сервизи. Ако нещо толкова спешно се наложи - сервиз Сузуки. Иначе правиш си една екскурзийка до София и ти е мирна главата след това. :wink:

ПП Кажи на майстора да ти провери стабилизиращата щанга

nikibg
09-10-2007, 16:52
Днес ходих до Цурка.Утре ще ме приемат за хлопанията по предницата.Варианта за София ме блазни, но и там гаранция че ще се оправи "от раз" едва ли има.А по хотели не ми се занимава.А и самата София хич не ми е позната.Пътуването не е проблем обаче :wink: Ако не се разреши и проблема с паленето може и да ходя до столицата.И без това искам да взема един ксенон кит от там.

warbah
10-10-2007, 21:38
Пиши кво стана има ли развитие по твоя въпрос.

nikibg
11-10-2007, 16:56
Въпроса с предницата е висящ.В сервиза на Цурка след около час обстоен преглед ( лашкане, натискане с лостове и щанги , разкарване по бабунки и павета) не откриха нищо сериозно.Само един раздит тампон който свързва края на колекторните тръби със скоростната кутия (май).След смяната му положението ми е същото.Може и да съм предирчив откъм комфортно возене заради предишната ми кола цитроен ксантия.До проблема със запалването не съм стигнал. :(

vovata
11-10-2007, 22:08
Бърз отговор !
Тропане:Тампони на стабилизираща щанга :!:
Аз бях така в сервиза първо ме накараха да сменя горни носачи после долни и пак тропа,накрая тампони на стаб. щанга и войля :!:
Спи града и селяните в него !!!

nikibg
14-10-2007, 13:52
Специални благодарности на Vovata.Днес направо си взех два тампона за щангата и двете биалетки .Отидох в сервиз и въпреки уверенията им че едва ли е от това ( искаха да сменят и останалите носачи + тампони за тях) ги смениха.Сега всичко е 6 по предницата.Остава да реша проблема с паленето .