PDA

View Full Version : евентуална покупка 156 2,0 Sport Wagon



Tani
18-10-2007, 14:19
Здравейте колеги, след успешната продажба на старото ми Ауди А3, съвсем случайно се насочих към 156-цата.Мой познат ми оферира 156 комби,черна,2000г., 2.0 двигател с монтиран газов инжекцион.Колата е читава,черен кожен салон и ми иска 11к.През уикенда ще й правя тест драйв.Четох доста по форума, но все пак дайте мнение.Благодаря предварително и безаварийно!

Dexer
18-10-2007, 14:26
Звучи добре, комбито, особено черно е голяма мания, дано няма ядове с тоя ГИ, но би трябвало всичко да е ОК, цената също ми се струва че е изгодна.

Покарай, ти ще усетиш ако има нещо нередно и ако няма, скачай смело!!!1

KirilSol
18-10-2007, 17:59
Браво!

Черната е готина, моята е хамелеон но черното си е черно.

И според мен цената е добра ако колата е наред.

Виж за газовата уредба според мен нямаш нужда - спортвагона има по-малък багажник от седана.

niki-25
18-10-2007, 19:40
Колега покарай я малко и я закарай при Бобо в сервиза да и направш една хубава диагностика да я провериш преди да я платиш.

samara
18-10-2007, 20:20
...еха, черно комби, черна кожа....17-цола, рейл на покрива, новото табло с навигация, ксенони 8) ...сори, отнесох се :drive:

alfageorgi
18-10-2007, 21:20
Това , че си се насочил към Алфа след Ауди показва , че все повече хора почват да мислят прагматично и реалистично за италианските автомобили .Що се отнася до цената дори и с газовия инжекцион и кожения салон ми се струва леко завишена.Все пак става въпрос за бензинов автомобил на почти седем години и то от първата генерация старото табло , вероятно най-много 4 ри еърбега и т.н. Тази цена ще е нормална само ако автомобила е в перфектно състояние , задължително със сервизна история и то под 100 000 км. Иначе не повече от 10х., а приятелството си е приятелство , но сиренето с ПАРИ.

Tinoto
19-10-2007, 00:46
@alfageorgi
Интерсно ми е ако ти си продавача, каква ли цена ще обявиш?
И как се дава оценка за кола, която и на снимка не си виждал?

@Tani
Проверка на окачване - по-специално предни долни носачи, че те са по-скъпи и БОШ консумативите дебитомер и ламбда сонда с които се предполага си запознат :),мисля са основните разходи от които можеш
да се предпазиш като за начало. Ако това е в ред и колата те грабне, значи няма какво да питаш :idea:

Tani
19-10-2007, 09:09
@alfageorgi
Интерсно ми е ако ти си продавача, каква ли цена ще обявиш?
И как се дава оценка за кола, която и на снимка не си виждал?

@Tani
Проверка на окачване - по-специално предни долни носачи, че те са по-скъпи и БОШ консумативите дебитомер и ламбда сонда с които се предполага си запознат :),мисля са основните разходи от които можеш
да се предпазиш като за начало. Ако това е в ред и колата те грабне, значи няма какво да питаш :idea:

Аз на аудито и дебитомера и ламбда сонда съм сменял :lol:Снощи се чух с колега, който познавал колата.Определено ме стресна с изказването "абе нещо не е наред,нещо миришело на бензин отзад" нямах време да говорим надълго,но като ходя утре да я покарам ще обърна внимание на това.

Tani
19-10-2007, 09:11
Браво!

Черната е готина, моята е хамелеон но черното си е черно.

И според мен цената е добра ако колата е наред.

Виж за газовата уредба според мен нямаш нужда - спортвагона има по-малък багажник от седана.

Тя вече е сложена,какво евентуално да я махам?Човека ми каза че на газ си харчи 10/100.

KirilSol
19-10-2007, 09:14
Зависи колко караш!

Знам, че много колеги НЕ СА СЪГЛАСНИ но това да караш Алфа НА ГАЗ си мисля, че е несериозно....но това е мое неангажиращо мнение!

Аз ако бях на теб, щях да сваля газовата уредба.

Tinoto
19-10-2007, 11:43
Нямам никакъв опит от авто газифициране, но "газов инжекцион "
ми звучи скъпо като инсталация и предполагам надеждно.

И ако си работи добре, по-добре да не се сваля :)
Ако ще се сваля, то по-добре потърси такава, на която не е монтирана газ уредба или инжекцион ....

alfageorgi
19-10-2007, 20:24
За Tinoto.Понеже виждам , че си голям корифей по много въпроси и явно моето мнение не ти харесва ще ти обясня , че ако аз бях продавача пък и който и да е винаги се иска максимално изгодна за НЕГО цена.Реалната такава обаче я определя ПАЗАРА т.е. търсенето и предлагането.Съвсем нормално е и по цял свят отстъпката на каквато и да е стока при интерес и продажба да е в рамките на 5 %.Вярно е , че не съм виждал колата , но и без да съм я виждал е резонно да се настоява за такава отстъпка което на 11000 лв. прави 550лв.От тук насетне няма начин да не излезе нещо за още поне толкова ,като се има предвид цената дори на консумативите , да не говорим за евентуално налични забележки които не са изключени.Както виждам си дал указания къде да се търсят проблемите с което съм съгласен макар , че и ти не си виждал колата. така , че забележката ти е неуместна , на абсолютно същото основание .Накрая пак се стига до 10 000 лв. които като направиш справка с пазара и в България и в Западна Европа за такава Алфа + транспортните разходи е цената на която е нормално да стане сделката.Аз съм сигурен , че тази конкретно кола или ще се купи от човека на тази цена -10000лв. + - 100 лв., даже по скоро надолу или въобще няма да я купи. Просто се надявам да обяви какво е станало.

Neokill
20-10-2007, 08:39
За Tinoto.Понеже виждам , че си голям корифей по много въпроси и явно моето мнение не ти харесва ще ти обясня , че ако аз бях продавача пък и който и да е винаги се иска максимално изгодна за НЕГО цена.Реалната такава обаче я определя ПАЗАРА т.е. търсенето и предлагането.Съвсем нормално е и по цял свят отстъпката на каквато и да е стока при интерес и продажба да е в рамките на 5 %.Вярно е , че не съм виждал колата , но и без да съм я виждал е резонно да се настоява за такава отстъпка което на 11000 лв. прави 550лв.От тук насетне няма начин да не излезе нещо за още поне толкова ,като се има предвид цената дори на консумативите , да не говорим за евентуално налични забележки които не са изключени.Както виждам си дал указания къде да се търсят проблемите с което съм съгласен макар , че и ти не си виждал колата. така , че забележката ти е неуместна , на абсолютно същото основание .Накрая пак се стига до 10 000 лв. които като направиш справка с пазара и в България и в Западна Европа за такава Алфа + транспортните разходи е цената на която е нормално да стане сделката.Аз съм сигурен , че тази конкретно кола или ще се купи от човека на тази цена -10000лв. + - 100 лв., даже по скоро надолу или въобще няма да я купи. Просто се надявам да обяви какво е станало.


Аз пък гледам че си корифей в пазарната икономика. Помисли ако ти си продавача на автомобила (НЕ Е нов внос) и си сменил консумативите - дебитомер, някой друг носач, ремъци и ролки( на 2.0 са малко повечко )и тн А да не говорим за свещи и лабдасонда. Какво това подарък ли ще го дадеш? Ами ако има готини джанти с нови гуми или два комплекта за зима и за лято. Та какво излиза че 11 000 може и да са много и малко може и да са точно. Лично аз бих я взел ако е свястна даже и да не и свали от цената :idea: :!:

alfageorgi
21-10-2007, 21:38
Като чета такива изказвания като на Neokill разбирам , че в тоя форум явно има хора които се изживяват като някакъв вид тартори , на които като нещо не им каресва и почват с назидадетел тон да филисофстват.Ми виж бе моето момче ще си пиша каквото искам защото просто доста съм учил и разбирам от много неща .Уважава всяко мнение за разлика от теб , а като си толкова отворен просто изчакай да видиш на каква цена ще стане сделката и ако не е на тази която съм предвиди или не стане може и да ми се извиниш .Аз ще направя същото спрямо теб и Tinoto ако се продаде колата на 11000лв.Просто се надявам кандидат купувача да обяви как е минал уикенда .

alfageorgi
21-10-2007, 23:28
За Tani. Освен всичко друго което евентуално ще провериш по състоянието на колата си отговори и на въпроса "Реални ли са километрите на тая кола" .Просто никой не си слага ГИ за да прави по 10 -15 х.км./годишно.Откъдето и да е колата /Германия , Италия и т.н./ , реалния пробег при всички случаи ще е минимум и в най-добрия случай 150000км. и то при сравнително нормално каране за тези 7 г.За съжаление не можеш да провериш /за разлика от дизелите/ реалния пробег при компютърната диагностика.Просто бъди внимателен и искай сервизни документи с отразена смяна на консумативи и профилактика на определен пробег.Само при наличие на такива документи , перфектно сегашно състояние + три ключа , кодове и никакви забележки можеш да се съгласиш с исканата цена .Колата с изключениие на кожения салон не е нищо уникално от стандартното .Иначе твърдо НАДОЛУ защото реалната цена е не тази която искат продавачите , а тази която дават купувачите.Просто трябва да уцелиш баланса между желанието да я купиш и реалната преценка дали си заслужава.Продавача прави същото само , че от другата гледна точка.Успех и кажи какво е станало.

Bobo
22-10-2007, 00:29
За реалните километри сте в грешка вече могат да се видят :wink:

alfageorgi
22-10-2007, 16:58
Щом казваш , че може имайки предвид репутацията ти във форума предполагам ,че имаш и съответната техника т.к. досега поне на бензиновите не знам в България някой да можеше да даде отговор на този тъй интересен за всеки въпрос.В този случай Таni при добро желание просто идва при теб , правиш му диагностика и разбира каква е истината за тази кола , пък после каквото реши.

Neokill
22-10-2007, 20:55
Като чета такива изказвания като на Neokill разбирам , че в тоя форум явно има хора които се изживяват като някакъв вид тартори , на които като нещо не им каресва и почват с назидадетел тон да филисофстват.Ми виж бе моето момче ще си пиша каквото искам защото просто доста съм учил и разбирам от много неща .Уважава всяко мнение за разлика от теб , а като си толкова отворен просто изчакай да видиш на каква цена ще стане сделката и ако не е на тази която съм предвиди или не стане може и да ми се извиниш .Аз ще направя същото спрямо теб и Tinoto ако се продаде колата на 11000лв.Просто се надявам кандидат купувача да обяви как е минал уикенда .

Кой е твое момче бре сладур. Ако бях твое момче щеше да береш ядове до небесата ТАТКО Яяя си прочети постовете по нагоре и виж кой работи с тоя тон какъв беше назидателен ли там некЪф си. Някой казал ли ти е да не пишеш каквото и да било. Нали за това е форума да се пише по въпроса какъвто и да е. АРЕ БАСТА :!:

ПП Да знаеш много съм отворен и без да уча. И има на какво отгоре :!:

Neokill
22-10-2007, 21:01
А ве брИт'чет ти колата някога виждал ли си я :roll:

Violator
22-10-2007, 21:11
Браво!

Черната е готина, моята е хамелеон но черното си е черно.

И според мен цената е добра ако колата е наред.

Виж за газовата уредба според мен нямаш нужда - спортвагона има по-малък багажник от седана.

Тя вече е сложена,какво евентуално да я махам?Човека ми каза че на газ си харчи 10/100.
Харчи ама на дълъг път с 90 :D

alfageorgi
22-10-2007, 23:44
Абе Неокил ли си , Манчестър ли си няма значение , много си неврен бе .Ти да не си продавача на тоя спортвагон бе , че така се палиш .Ако си с лабилна психика /явно от възрастта/ отиди на доктор бе момче .Ядове към щял да имам .С тебе ли бе .Не се надценявай бе шаран морски .Нито ме познаваш , нито ме знаеш що за човек съм.По спокойно , пий успокоителни и си плувай в гьола.Плаши там гаргите по морето и си мисли , че си №1.

Neokill
23-10-2007, 08:39
Абе Неокил ли си , Манчестър ли си няма значение , много си неврен бе .Ти да не си продавача на тоя спортвагон бе , че така се палиш .Ако си с лабилна психика /явно от възрастта/ отиди на доктор бе момче .Ядове към щял да имам .С тебе ли бе .Не се надценявай бе шаран морски .Нито ме познаваш , нито ме знаеш що за човек съм.По спокойно , пий успокоителни и си плувай в гьола.Плаши там гаргите по морето и си мисли , че си №1.

Ми като не те познавам дай да се запознаем какво ще кажеш :?: Имай предвид че психиката ми хич не е лабилна и то сигурно е от възраста - надживял съм ги тия моменти.
Така като гледам ти имаш проблеми с нервите и със самонадценяването. Още повече че продължаваш да обиждаш без даже и да съм споменал какво мисля за теб. По принцип приемам от части критика и съвети но не и от хора с твойта културна основа :!:

KirilSol
23-10-2007, 08:45
предлагам модератора да закрие темата, защото много се :dyrvo_v_kenefa:

вече на всички е ясно , че питащия няма да си купи Спортвагон-а :shock:

alfageorgi
23-10-2007, 09:07
За Neokill. Има подобрение. Явно сутрин си по-контактен.Няма да се бъзвам за "културната основа" защото и аз прекалих за което ти се извинявам.Надявам се всичко да приключи до тук и от сега да се държим като нормални , зрели хора.За запознаването , с удоволствие при първа възможност.

KGB
23-10-2007, 11:56
Леко съм я пропуснал тази тема, НО при следващи подобния писания ще се раздават БАнове и ще се трият мнения....да няма после НЕРАЗБРАЛИ :idea: