PDA

View Full Version : Вариатор ?



vovata
20-10-2007, 22:46
Що е то ?
За какво служи ?
Как се разбира кога е за смяна ?
От къде се копува работен комплект ?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

cassillas
06-11-2011, 23:13
Колеги темата е стара ама да не отварям нова ще питам тука.
Вариаторите за двигатели 1.6, 1.8 и 2.0 при 156 еднакви ли са? А тези от 156 еднакви ли са с тези от 145/6 ?

tonov
06-11-2011, 23:44
Еднакви са на всички 16 волтови ТС-и

cassillas
07-11-2011, 08:54
Значи всички са еднакви! Мерси, това ме интересуваше :drunk:

AR147
07-11-2011, 11:52
Май са еднакви не само с останалите Алфи - ами и с Фиат и Ланча моторите които имат вариатор....

NightRider
07-11-2011, 21:48
От къде мога да си взема комплект за вариатор? (за София)

-Bobby-
08-11-2011, 15:42
Има ги сред предлагащите итал-части магазини и търговци. Въпросът е само дали ти се плащат парите, на които ги продават, като се има предвид на каква сума може да си намериш от другаде...

AR147
08-11-2011, 16:21
Има ги сред предлагащите итал-части магазини и търговци. Въпросът е само дали ти се плащат парите, на които ги продават, като се има предвид на каква сума може да си намериш от другаде...

KO ?
един кит е 12 13 лева.....
от какви места какво се намира и на кви пари - светни ни ?

-Bobby-
08-11-2011, 16:24
Китът колко ще изкара... а колко ще ти излезе труда по сваляне на вариатора, слагане на новия кит, качване обратно... по-рентабилно е - нов вариатор и го забравяш за 100-ина хиляди...

AR147
08-11-2011, 17:26
Китът колко ще изкара... а колко ще ти излезе труда по сваляне на вариатора, слагане на новия кит, качване обратно... по-рентабилно е - нов вариатор и го забравяш за 100-ина хиляди...
То в това спор няма ,ама колегата си питаше за кит - ся ако си я правиш сам може и рентабилно да е .......

Mury
08-11-2011, 17:56
Не се лъжете,не са еднакви вариаторите на всички ТС-и,на стария мотор с металния капак е с различен вариатор,втре е една част,и много трудно се оправя с кит,докато новите които са на 2 части,млъкват винаги с китче,но не се знае докога,аз съм карал над 40 000 км. с ремонтиран вариатор.:book::book::book:

ФЕРАРИСТ
08-11-2011, 20:36
докато новите които са на 2 части,млъкват винаги с китче,но не се знае докога,аз съм карал над 40 000 км. с ремонтиран вариатор.:book::book::book:
Преди време на колега в сервиза му отворихме такъв вариатор от новите, направихме такава подложка като от кита, макар че беше от някаква фешън материя дето не и помня името и вече няколко хиляди км е бетон.......

Ivanov_
30-11-2011, 11:37
Колеги, възможно ли е да се определи състоянието на един вариатор, ако е свален от мотора?

Mury
30-11-2011, 12:43
Колеги, възможно ли е да се определи състоянието на един вариатор, ако е свален от мотора?

Да като се разглоби,и ако знаеш какво да гледаш............... :Lkingsmiley::Lkingsmiley:

NightRider
08-04-2012, 11:03
От няколко дни на 147-та започна да и трака вариаторът. Позамислих се да го сменя, ама реших първо да видя за какво иде реч. Наминах при Scareface и тъй като той е стабиляга, даде ми един вариатор да си го разглобя и да го правя каквото си искам. Та разглобих го аз и установих, че при такава здрава подложка и зъби на частите му не би трябвало да чука въобще, ако ... има масло под налягане в него. Или вече не се е тотално потрошил. Тогава се насочих към клапана му за управление. Отвих двете винтчета отгоре му (малките) и измъкнах капачката (бобинката) изскочи едно цилиндрично прътче с конус от долната част. Изскочи не е точната дума щот не се движеше добре в леглото си. Извадих го, почистих го, изшкурих матиралата част по него, издухах леглото му и го сглобих. И за мое учудване, като запалих колата вариаторът изтрака два-три пъти и двигателят утихна. Сега търся ударна отверка за да сваля целия клапан за профилактика

ФЕРАРИСТ
08-04-2012, 22:18
Та разглобих го аз и установих, че при такава здрава подложка и зъби на частите му не би трябвало да чука въобще, ако ... има масло под налягане в него.
По принцип това не е точно така.....

NightRider
08-04-2012, 22:19
По принцип това не е точно така.....Довърши си мисълта де

ФЕРАРИСТ
09-04-2012, 14:12
Ми че подложката първо не е кой знае колко здрава, изхабява се......второ дори и налягането на маслото да е повече от нормалното да речем, това не пречи да се появи и износване на металните шлици и зъби, трето маслото също до известна степен има връзка с първо и второ.......

_power_
09-04-2012, 15:46
А, дали има снимчици за онагледяване на процедурата?
Любопитно ми е просто не че ми се е разчаткал шумно вариатора:-P

NightRider
09-04-2012, 17:39
Ми че подложката първо не е кой знае колко здрава, изхабява се......второ дори и налягането на маслото да е повече от нормалното да речем, това не пречи да се появи и износване на металните шлици и зъби, трето маслото също до известна степен има връзка с първо и второ.......
Ники, маслото има голямо значение, определено. Подложката според мен си е бая, ама бая здрава и ако се кара колата нормално (с нормално масло и смазване) няма как да се износи. Този вариатор, дето го разглобих беше доста дърт, а подложката не беше мръднала. Колкото до зъбците и шлиците - те се износват ако няма масло. Ама преди това има як дизел, че и отгоре. 147-та сега е здраво тиха

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:37 ----------


А, дали има снимчици за онагледяване на процедурата?
Любопитно ми е просто не че ми се е разчаткал шумно вариатора:-PАм, не направих, щот нямах фото под ръка, а и се бях омазал с вариатора, който го разглабях преди това.