PDA

View Full Version : Проблем с волана (кормилна рейка??)



Bladerunner
25-04-2005, 10:00
Колеги, дали можете да дадете мнение по следния въпрос.

Като навъртам волана на пълен ляв, точно в края на хода се чува един гаден приглушен звук, незнам точно как да го опиша... Това само като навъртам на ляво. На дясно няма такова нещо.
Лошото е че вече се появи и още едно странно явление... когато съм спрял (двигателя работи), волана е изправен, и тръгна да го въртя на четвърт оборот в ляво и дясно.. усеща се някакъв гаден луфт...:unsure:

Чудя се дали не са ябълковидни болтове в края на рейката или нещо такова (или говоря глупости...:oops:).. какво се прави при такива ситуации? :(

Kostadin
25-04-2005, 10:18
какво се прави при такива ситуации? :(
отива се на майстор ако ти нямаш идей :tongue: :lol:

Dodo 155
25-04-2005, 11:23
При мен се чуваше подобен звук когато ми беше скапан ябълковидния накрайник (не беше разбит, а се беше разсъхнал), но луфт не си спомням да съм имал :unsure: Отиди в сервиз, както каза Костадин, най-сигурно е :yes: :wink:

Bladerunner
25-04-2005, 12:27
:(
ми ще отида у Ванто да видим колко ще ме издрусат...

Съпа ли е тая манипулация? :(

Bobo
25-04-2005, 13:52
Алооу тва е от накрайниците!
Нема нужда от ванто :wink: Сменяш кормилни накрайници и си готов :wink: Да де ти им викаш ябълковидни незнам кво ма то е същото :wink:

Bladerunner
22-07-2005, 15:15
Сменям аз.. с 2 леви ръце... :static:


Познаваш ме... аз знам къде ми е волана, педалите и .... БЕЗДЪННАТА ГЪРЛОВИНА ЗА БЕНЗИНА!!!! :coolio:

Е, виждал съм де се сипе и масло хехе.. ма това за мен е HighEnd манипулация! :gruebel:

KGB
23-07-2005, 02:15
по-добре мини през ванто да ти направят един преглед и да ти кажат какво е....после реши къде, какво и как...

valjo
23-07-2005, 02:38
по-добре мини през ванто да ти направят един преглед и да ти кажат какво е....после реши къде, какво и как...

е ходил е там, де, казаха нищо и нема
сега в последна сметка от сичките проблеми, се оказа че е скъсала едното каре на полуоската, и на буксир ...
в алекс ауто му смениха цялата полуоска и колата заспа
в случая тва е било ебаси карето, дето нито е пукало нито нищо
направо се е "размазало" и полуоската изкривена и така...
докато не са я качили на крика, да разгледат внимателно, нищо не е личало

virusalfa
23-07-2005, 10:35
За едно каре цяла полуоска?! :shock: Идиоти!!!!!

Bobo
23-07-2005, 11:36
За едно каре цяла полуоска?! :shock: Идиоти!!!!!

Абе ти кьорав ли си човека написа че е крива!

Bladerunner
25-07-2005, 11:59
Мани, мани! Те добре че не ме садраха с някакви безуми пари, че щях съвсем да колабирам! :sick:

Как обаче се размаза това в движение, не е истина. Карам си по Цариградско и точно на моста, с около 90км./ч - звучно ХРУС! :sad2:
И тая ми ти кола като се заклати ту на ляво ту на дясно. Аз първо си помислих "е, тва е! откуснах колесник! ще се мре!" :rip: фанах се за волана, изключих от скорост и по инерция... ма как се накланяше тая кола, се едно някой 2тонен ми стъпваше ту на ляво ту на дясно колело...

Изкарах си акълите!!!!! :horror:

Тъкмо ми беше и за първи път някой да ме тегли хехе :balloon: