PDA

View Full Version : Шум в хидравликата 156 2.4 JTD



Boriio
30-10-2007, 18:38
Здравеите Алфисти
на скоро си взех Алфа 156 2,4 йтд много добра машина,но днес забелязах че на място когато въртя волана хидравликата е шумна(чува се стърйене)като навия докраи волана и задъря се чува още по-силен шум.Въпроса ми е нормално ли е това или не.

Novachev
30-10-2007, 18:42
Хич не е нормално най лесното е да се провери дали има достатъчно течност в казанчето на хидравликата да се долее а ако има да се смени, но не е сигурно че ще се оправи само със смяната на течността може да се наложи ремонт на помпата.

Stefan84
30-10-2007, 18:54
А да попитам и аз :oops:
при мен когато съм на полусаединител и подам повече газ се чува някво стържене :? От какво ли може да е? :roll: имам течност в казанчето.

Galeano
30-10-2007, 18:59
Здравеите Алфисти
на скоро си взех Алфа 156 2,4 йтд много добра машина,но днес забелязах че на място когато въртя волана хидравликата е шумна(чува се стърйене)като навия докраи волана и задъря се чува още по-силен шум.Въпроса ми е нормално ли е това или не.

Сменяй течността при първа възможност, и то с "Тутела" мисля червена.

mll
31-10-2007, 08:34
а,как сменяш течността, откъде я източваш и прави ли се някакво обезвъздушаване, или системата е самообезвъздушаваща се?

Galeano
31-10-2007, 08:40
Точи се отпред при тръбите под радиатора, сама се обезвъздушава само въртиш ляв десен да изкара докрай и после да поеме течността.

Versace
31-10-2007, 17:53
Сменяй течността при първа възможност, и то с "Тутела" мисля червена.

Колко събира хидравликата и каква е цената можел ли да ми кажеш че моята е на минимума и мисля да я сменя цялата!

pr_00f
31-10-2007, 18:07
Защо не използвате търсачката.
Това е 3-та тема по въпроса за тази седмица :twisted:

Galeano
31-10-2007, 18:11
Ами около литър и сто мисля взима. Но е почти невъзможно да я искараш цялата.При точенето въртиш пълен ляв,десен докато спре да тече. Вземи си литър не повече ще ти остане.

Versace
31-10-2007, 18:19
Ами около литър и сто мисля взима. Но е почти невъзможно да я искараш цялата.При точенето въртиш пълен ляв,десен докато спре да тече. Вземи си литър не повече ще ти остане.

10х!!!

Versace
31-10-2007, 19:20
При запален мотор ли да се източва?

Galeano
31-10-2007, 19:29
Вдигаш предницата да не опират гумите или сваляш джантите.И при изключен мотор въртиш геврека. И не забравяй да развиеш капачката на казанчето.

elvlado79
05-11-2007, 15:38
а мога ли да си намеря от някъде помпа с предпазния клапан и каква е цената - от Италия е 1115лв. но тази цена е от завода

elvlado79
05-11-2007, 15:39
а мога ли да си намеря от някъде помпа с предпазния клапан и каква е цената - от Италия е 1115лв. но тази цена е от завода

musti
06-09-2010, 16:49
kolegi imam alfa 156 2.0 155 pc pompata na hidravlikata vse izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???

ФЕРАРИСТ
06-09-2010, 17:25
izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???
Шаса опрай, и ниама да стаа черну, щом не ти фърга помпатъ......

myato
06-09-2010, 18:01
kolegi imam alfa 156 2.0 155 pc pompata na hidravlikata vse izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???

Ми колега,додрайфало и се е от смрад:puke:.Сигурно не е сменяно това масло,от както е кола станала.
Сега ще намериш от къде хвърля,ще я ремонтираш,ще промиеш хубаво системата и живот и здраве 40к няма да го мислиш,освен ако няма и други поразии от мърлявщината.

spe4elist
06-09-2010, 18:44
kolegi imam alfa 156 2.0 155 pc pompata na hidravlikata vse izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???

Здравей, колега!
Предполагам, че си прескочил прочитането на Правилата при регистрацията във Форума. Тук пишем Само на Кирилица. Нека това да бъда само подсказване за спазването на правилата. Приятно пребиваване.

koko156
07-09-2010, 17:20
Сменяй течността при първа възможност, и то с "Тутела" мисля червена.

мммда,сменяй ама и аз смених течноста на фиатчето и рейката протече,а след една седмица протече е хидравличната помпа.

щом работи не пипаш,никакви масла,никва профилактика,и аз реших да сменя маслото щото беше черно кат катран,ама си вкарах автогол.бравата е на 156 000 явно от новото масло се разниснаха уплътненията и рейката протека от дясната страна а помпата понеже е с втулка направена се сещаш че си има и тя ресурс нали и протече през семерингата.оста на помпата надрана и се почна:
-ходене при стругар за престъргване на оста и нова втулка 30лв + нова семеринга 3лв,че понеже е нестандартна в цяля ст.загора само на едно място имаше.
както и да е сложих я на колата ,поработи малко и пак протека.

сега ще си правя ново тяло само колкото да ми върти шайбата на хидравличната помпа но без помпата,за да може да ми се върти климатика и генератора,а помпата заминава в коша.сложих си обикновенна рейка 211 лв чисто нова и така край с бозите омръзна ми.

някой ще пита що не рециклира рейката и помпата-щото искат 200лв за рециклиране на рейка без да дадат гаранция,ами ако утре шурне пак,не мерси.А пък хидравличните помпи са два модела и за единия има ремонтен комплект но за другия няма.

тъжна историа,сега ми се върти малко по трудно волана не е глезотия,като хидравликата но пък ще е желязна,никви чорби повече:bangin:

musti
08-09-2010, 16:16
колеги хидравличната ми помпа фирка малко и хвирля масло. от помпата махнах маслото и пак му сложих веднага стана черна ако сменя маслото дали шаса опраи няма да хвирля масло и помпата няма да фирка ???

rossenvn
08-09-2010, 19:04
Така, като чета какво си написал си мисля, че ти фиркаш повече и от нея :-)

gjulizar83
08-09-2010, 20:46
аз лично източих казанчето с спринцовка и долях нова течност. кастролска няква. после след време пак повторих операцията. въщност бях купил течност просто защото беше под минимума като ми е обслужиха.

fred
08-09-2010, 20:52
Като чета описанието, помпата е тръгнала и един ден ще сдаде багажа , и да точиш и да не точиш въпрос на време е.

spe4elist
08-09-2010, 23:05
колеги хидравличната ми помпа фирка малко и хвирля масло. от помпата махнах маслото и пак му сложих веднага стана черна ако сменя маслото дали шаса опраи няма да хвирля масло и помпата няма да фирка ???

Проявете малко уважение към езика и към нас, и се постарайте малко в писането. Благодаря!