PDA

View Full Version : външен вид



flipz
01-11-2007, 13:44
Здравейте колеги .
Интерисува ме следното:
Карам си колата някъде и чувам едно тракване, 'пък' ..
Почиствам си колата в гаража и ооо чудо гледам още една точица от някое гадно камъче ....
Какво правим в подобен момент .. как да си отстраня тази малка, но дразнеща точица. (станаха няколко)

Ако си купя някакво спреиче и пръсна на клечка за уши си запълня точицата или ? може би трябва при бояджия ??

Gho5t
01-11-2007, 17:31
Незнам ама пробвай с паста може да излезе : ) ако е повърхностно бтв мойта кола отвънка е ужасна все още : ) ))) доса само за части сам наливал пари са скоро ще я боядисам цялата и има да се исправи малку отстрани 1 вдлъднато :) ткаче да нети пука за 2-3 точици

fazana
01-11-2007, 19:06
Ще свикнеш. :naughty:

Stefan84
01-11-2007, 19:27
е няма как да я опазиш без нито една точица или драскотина :?

Neokill
01-11-2007, 19:32
Отиваш в магазин за авто бои и си купуваш най малкият възможен грамаж. Аз поне така действам - сложиха ми го в шишенце с четка и като стане фал цапаш мажеш и така ......
ПП Номера на боята трябва да е написан на стикер залепен отдясно отвътрешната страна на капака на багажника :wink:

Mind_Control
02-11-2007, 11:52
е няма как да я опазиш без нито една точица или драскотина :?

Интересно как 10 години успяват да ги опазят по белия свят, а тука и един месец не може да изтрае без точка или драскотина :frown:

Stefan84
02-11-2007, 15:37
е няма как да я опазиш без нито една точица или драскотина :?

Интересно как 10 години успяват да ги опазят по белия свят, а тука и един месец не може да изтрае без точка или драскотина :frown:
Е все пак живеем в страната на неограничените възможности :wink:

Grigor
02-11-2007, 16:11
Ако е малка точка по-добре с дунапрен, а не с четка.

ALFA CORSE
02-11-2007, 16:59
Аз четка за рисуване използвам :)

Поръчваш си 20гр боя, но трябва да я използваш до около седмица-две после се втвърдява или друг вариант поръчваш си спрей, той издържа по две години, че и повече.

flipz
02-11-2007, 18:06
благодаря ви колеги, информацията за номера на боята ми беше наистина много полезна. един колега ме посъветва да не обръщам толкова внимание .. ами когато цялата ти количка няма точица по нея и отпред капака ти има блясък т.е няма нито драскотинка нищо и гледаш една точица ... голяма е 2x2 mm
тази седмица ще я манипулирам .. :)

на снимката на аватара ми е моята кола .. аз съм си я снимал с цифровият без никакви корекций.

KirilSol
03-11-2007, 15:55
има още две решения..в бензиностанциите на ОМВ продават цветна полираща паста Turtle-Wax, на която отстрани е залепен един пастел (абе прилича си на червило :D ) Трябва да си купиш твоя цветови нюанс. Имаше тъмно синьо, сребърно, червено, бордо, черно и т.н. Мажеш дупчицата с тоз пастел, чакаш го да изсъхне и отгоре с пастата - която е също цветна!...резултата е много добър.

другото решение е в Mr.Bricolage - там на боите продават едни специални маркери, които са с течна боя пак в определен цвят. На този маркер пишещата част е много подгодяща за такова нещо. Като се повтори няколко пъти, дебелината на боята запълва плътно дупчицата.

Номера е да имаш цвят на колата в подходящ нюанс за да използваш горните решения. Старата ми алфа беше бордо и резултата беше много добър...на новата ми обаче няма такъв цвят :shock:

Dexer
04-11-2007, 12:29
е няма как да я опазиш без нито една точица или драскотина :?

Интересно как 10 години успяват да ги опазят по белия свят, а тука и един месец не може да изтрае без точка или драскотина :frown:

На запад са много чисти пътищата и просто няма какво да хвърчи от гумите на предната кола...

Оги
04-11-2007, 13:08
На моята кола целия капак от пред е с точки от камъчета , така дойде от Италия.Ще използвам съветите ,за да я оправя

lan
06-11-2007, 22:33
е няма как да я опазиш без нито една точица или драскотина :?

Интересно как 10 години успяват да ги опазят по белия свят, а тука и един месец не може да изтрае без точка или драскотина :frown:

На запад са много чисти пътищата и просто няма какво да хвърчи от гумите на предната кола...
то там хората просто карат по асфалт, а не като при нас полумакадам...

Didimihail
09-11-2007, 06:22
Нали знаете, кола и жена нечукнати няма. :hump:

Susscrofa
09-11-2007, 16:46
Има ама едната е в магазина а другата в утробата. :D

naskoludiq
11-11-2007, 19:08
не боядисваи нищо отиди на някоя автомивка и им кайи да го пастират. става идеално

Колега пиши на кирилица :wink: