PDA

View Full Version : Проблеми с аербега



filip_gad
01-11-2007, 20:09
Здравейте колеги, белисимата ми е 156-чка 1.8 Twin Spark, '00 г. Преди извесно време след натрупани грешки от дебитомера, колата загасна и не искаше да запали. След проба да я запалим с бутане (преди да разберем за грешките), се е оказа, че централата на аербега се е прецакала. За нова ми искат маса пари, та въпроса ми е: Някой има ли си на идея къде може да се намери втора употреба или някой сблъсквал ли се е с такъв проблем да сподели мнение. Предварително благодаря на всички.

pinko
01-11-2007, 20:34
Здравейте колеги, белисимата ми е 156-чка 1.8 Twin Spark, '00 г. Преди извесно време след натрупани грешки от дебитомера, колата загасна и не искаше да запали. След проба да я запалим с бутане (преди да разберем за грешките), се е оказа, че централата на аербега се е прецакала. За нова ми искат маса пари, та въпроса ми е: Някой има ли си на идея къде може да се намери втора употреба или някой сблъсквал ли се е с такъв проблем да сподели мнение. Предварително благодаря на всички.


Наскоро един приятел си купи едно Стило. Същата работа. Някакви тъпанари се бяха опитвали да трият грешки, а след три грешки централата забива необратимо, нова струва 700 лева. Не се ремонтира.

filip_gad
01-11-2007, 22:31
И аз така разбрах, макар, че имало някакви, които се опитвали да ги правят. Не давали никаква гаранция, че ще стане естествено. И затова няма смисъл. Мисля да търся втора употреба, ама дали ще се намери ....

BO
02-11-2007, 09:43
Здравейте колеги, белисимата ми е 156-чка 1.8 Twin Spark, '00 г. Преди извесно време след натрупани грешки от дебитомера, колата загасна и не искаше да запали. След проба да я запалим с бутане (преди да разберем за грешките), се е оказа, че централата на аербега се е прецакала. За нова ми искат маса пари, та въпроса ми е: Някой има ли си на идея къде може да се намери втора употреба или някой сблъсквал ли се е с такъв проблем да сподели мнение. Предварително благодаря на всички.


Наскоро един приятел си купи едно Стило. Същата работа. Някакви тъпанари се бяха опитвали да трият грешки, а след три грешки централата забива необратимо, нова струва 700 лева. Не се ремонтира.

Пинко, в какъв смисъл при три грешки централата забива необратимо?
Примерно, на моята кола имаше 1 грешка "спад в напрежението". Естествено не светеше лампата, но като я закачих на тестер се показа тази грешка. Естествено я и изтрих.
И сега какво, примерно ако се появи още два пъти и на третия (вече четвърти) път отново се появи и централата ще забие непоправимо?
Някакси не мога да го разбера това, за пръв път го чувам и за това питам ако имаш повече информация :roll:

GD
18-11-2007, 17:46
И аз имам същия проблем, но си я карам така вече 6 месеца. Даже ми предложиха да изключат лампата на таблото ако ме дразни, но вече свикнах! Е някой ден сигурно ще я сменя тази централа :D

raiders
18-11-2007, 19:06
болна тема и за мен, и моят бил прецакан, но моят въпрос е къде се намира тази централа??? да я сваля и нося на поправка сам