PDA

View Full Version : problem s termostat



bobaka
06-11-2007, 18:38
маи имам проблем сега четох че на една 145-ца даржи градуси кам 80-те а и ниакои каза че това не е ок триабва да даржи кам 90-те пак моита даржи в града кам 75-80 а изван града 60 градуса маи сам за термостат ама тои скап ли е колко струва и има ли втора рака пак и ремонта сложен ли е пишете ас сам от плевен и ако пише ниакои от плевен още по добре алфата ми е 145 1.7 16в

J_I_V_K_O
06-11-2007, 18:44
аз смених термостат преди 2 дена цамата джаджа струва 45лв демонтажа на старият и монтажа на новият бяха извършени от оторизираните ми ръце :lol: преди едвам стигах 70*C а сега съм една идея над 80-те :) екстра е сега, ам може да има разлика все пак моита е боксер 1.4 а втора ръка не ти препоръчвам да не да е същият, УСПЕХ :wink:

tonov
06-11-2007, 19:04
Ако не си пипал досега не се захващай, на много криво место е наврян. За втора ръка забрави, то като да си купуваш бельо на старо. Не е чак толкова скъп. Аз моя го взех за 33 лв.
Когато е редовен, стрелката стои една идея над 80 гр.

SIS
07-11-2007, 16:03
Е айде сега, не е толкова криво мястото! Ако си много вързан в ръцете.......не се захващай, но ако можеш със затворени очи да си докоснеш с ръка върха на носа, давай смело и си го смени сам! Единственото по-гадно нещо е, че се налага да свалиш алтернатора (може и да е възможно да стане и без да се сваля, но определено е по-лесно ако се свали). Иначе всичко си е една хамалогия - източваш антифриза(освен ако не мислиш да го сменяш), развиваш всичко, махаш стария термостат, слагаш новия термостат, затягаш всичко, което си развил :), доливаш антифриз, палиш колата, чакаш да загрее, за да отвори термостата, обезвъздушаваш и после......правиш каквото си искаш :).

П.П. Може да ти се наложи да си смениш някоя от скобите на маркучите.

tjman
07-11-2007, 17:30
отвори термостата, обезвъздушаваш и после......

Те не се ли обезвъздушават сами?

MBlaST
07-11-2007, 18:35
Обезвъздушават се ..Моят боксер, когато я правих тази процедура само му налях антифризчето накрая, поклокочи първите няколко километри и край... Помня ,че го смених без да махам нищо, но си изподрах яко ръцете и доста попсувах..

SIS
08-11-2007, 10:27
Ами обезвъздушаване (поне аз както го правих) беше просто чакане да поработи колата докато спре да бълбука. Е аз помагах малко като я "гъделичках" по маркучите, но мисля, че може и без това :).