PDA

View Full Version : Индикатор като спирала, какво означава ?



IVO_GWM
08-11-2007, 17:54
От няколко дни като дам на контакт и ми светва ми нещо като спирала точно до нулата на километража. След известно време спира. Какво означава това ? Ще опитам да кача и снимка...

IVO_GWM
08-11-2007, 18:05
http://www.genchev.net/alfaromeo/ask.jpg

krasy k
08-11-2007, 18:06
Без претенции ,че съм спец,но мисля че това ти показва че ти подгряват свещите. А до сега не ти ли е светкала "спиралата" ?

IVO_GWM
08-11-2007, 18:08
Ами не е светвала досега, но я карам от лятото и сега са и първите студове ...

pinko
08-11-2007, 18:22
Ами не е светвала досега, но я карам от лятото и сега са и първите студове ...


Това означава, че свещите подгряват.

Ако спирала угасва веднага след запалване на двигателя, всичко е нормално.

Ако продължи да мига 30 секунди след като двигателя заработи, значи имаш изгоряла свещ

IVO_GWM
08-11-2007, 23:27
Благодаря за информацията, свети около 10-15 секунди и угасва.

servosterzo
09-11-2007, 02:24
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.
Според книжката при запалването на колата , трябва да се врътне ключа до позитцията да се включи електрониката , тогава този сигнал мига, и след като загасне да се завърти до край ключа.

gigi
09-11-2007, 03:58
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

hsr
09-11-2007, 08:28
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.
Според книжката при запалването на колата , трябва да се врътне ключа до позитцията да се включи електрониката , тогава този сигнал мига, и след като загасне да се завърти до край ключа.

Колега,дизелите нямат запалителни свещи,но имат подгряващи :idea:
А въпросната индикация когато светне,значи че свещите подгряват и след като изгасне се стартира двигателя.Поне така съм чувал от дизелджий :roll:

KGB
09-11-2007, 11:52
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


:screwy: :tequilla: :wierdo:

trustworthy
09-11-2007, 11:58
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:big_whoops: :big_whoops: :big_whoops: :big_whoops:

krasy k
09-11-2007, 14:45
Servosterzo,аз не съм на "ти" с техниката , но ти май си по-зле и от мен! Извинявай,все пак!!!

търтей
09-11-2007, 14:49
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:big_whoops: :big_whoops: :big_whoops: :big_whoops:

е ти не знаеш ли че жетедето връща гориво в резервоара? :wink: :lol: :lol: :lol:

trustworthy
09-11-2007, 16:47
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:big_whoops: :big_whoops: :big_whoops: :big_whoops:

е ти не знаеш ли че жетедето връща гориво в резервоара? :wink: :lol: :lol: :lol:

Я дай схемата тогава на тея две дюзи на клапан! :) Не мога да ги мисля тея с 16-клапановите дизели :lol: 32 дюзи са това :lol:

...ами 20-клапановите.... :crazy:

търтей
09-11-2007, 16:48
Еми уж в упътването пише , че дизеловите нямат свещи, та това е за по 2-те дюзи на клапан ,които вкарват и изкарват горивото.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:big_whoops: :big_whoops: :big_whoops: :big_whoops:

е ти не знаеш ли че жетедето връща гориво в резервоара? :wink: :lol: :lol: :lol:

Я дай схемата тогава на тея две дюзи на клапан! :) Не мога да ги мисля тея с 16-клапановите дизели :lol: 32 дюзи са това :lol:

не мое издавам тука как е направено че от индустриалния контрашпионаж шъ мъ утесът

servosterzo
09-11-2007, 17:47
Така признавам, че съм омесил понятията тотално, но важното в случая е ,че мойта мисъл за мен е ясна. :lol: :lol: :lol:

Иначе за свещите: ЕТО какво си пише в книгата на Алфа 147!!!!

стр. 284 -> Candele di accensione (*) Възпламенителни свещи !!
1.6 T.spark NGK BKUR6ETB(centrali) NGK CR7EKC(laterali)
1.9 JTD ----- т.е. нямааа , или няма свещи които да запалват, произвеждат искра
(*)PEr ogni cilindro sono previste due candele diverse, una per tipo
За всеки цилиндър има по една свещ от всеки тип.
стр. 86 -> Candelete di preriscaldamento Versioni 1.9 JTD
Подгряващи свещи- и надолу пише Завърти ключа първо до позиция да се включи електрониката ,тогава този знак ще светне, изчакай да изгасне и тогава запали мотора.

От там ,като невежа си обяснявам , че тези свещи нагряват възуха в цилиндъра , за да се вдигне до толкова налягането , така че като се врътне ключа до края и горивото се впръска през клапана в цилиндъра да се възпламени.

За клапаните този двигател има 2 клапана на цилиндър , единият впръсква , а другият изхвърля , новите имат по 4-ри , по 2 за всяко действие.

аз съм невежа и си признавам , ама поне напредвам,
а монетата има и втора страна, защото може би понеже съм невежа съм си купил практична кола като Алфа Ромео.......... :evil:

или пък просто съм се объркал поради полузаспалия ми мозък към 02:24...........

code
09-11-2007, 18:16
servosterzo написа:
"а монетата има и втора страна, защото може би понеже съм невежа съм си купил практична кола като Алфа Ромео.......... "
Мда покупката на Алфа е силно лишена от логика постъпка. Ако някой ме пита за какво я купих не мога му обясня :shock: Сега ако се върна с 2 месеца назад . . . :calc: пак щях да я купя! :bash: :chair: :goodnight: :super:

mll
09-11-2007, 18:55
а-ве колеги...я ме открехнете как става този номер...като искаш да отговориш конкретно на някой....да му дръпнеш казуса в полето за отговор, оградено в контур, и отдолу да му лепнеш отговора,а? ...пробвах няколко опции,но йок...може и на ЛС

servosterzo
09-11-2007, 19:28
Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.


Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.

mll
09-11-2007, 21:42
Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.


Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.

...това е пробно...мерси колега...баси-стана...

mll
09-11-2007, 21:45
Така признавам, че съм омесил понятията тотално, но важното в случая е ,че мойта мисъл за мен е ясна. :lol: :lol: :lol:

Иначе за свещите: ЕТО какво си пише в книгата на Алфа 147!!!!

стр. 284 -> Candele di accensione (*) Възпламенителни свещи !!
1.6 T.spark NGK BKUR6ETB(centrali) NGK CR7EKC(laterali)
1.9 JTD ----- т.е. нямааа , или няма свещи които да запалват, произвеждат искра
(*)PEr ogni cilindro sono previste due candele diverse, una per tipo
За всеки цилиндър има по една свещ от всеки тип.
стр. 86 -> Candelete di preriscaldamento Versioni 1.9 JTD
Подгряващи свещи- и надолу пише Завърти ключа първо до позиция да се включи електрониката ,тогава този знак ще светне, изчакай да изгасне и тогава запали мотора.

От там ,като невежа си обяснявам , че тези свещи нагряват възуха в цилиндъра , за да се вдигне до толкова налягането , така че като се врътне ключа до края и горивото се впръска през клапана в цилиндъра да се възпламени.

За клапаните този двигател има 2 клапана на цилиндър , единият впръсква , а другият изхвърля , новите имат по 4-ри , по 2 за всяко действие.

аз съм невежа и си признавам , ама поне напредвам,
а монетата има и втора страна, защото може би понеже съм невежа съм си купил практична кола като Алфа Ромео.......... :evil:

или пък просто съм се объркал поради полузаспалия ми мозък към 02:24........... подгревните не толкова вдигат налягането, а по скоро затовлят възхуха,за да спомогнат възпламеняването....при древните дизели, а и сега при някой камиони...зимно време им се помага с факла от вестник пред смукателният колектор...

mll
09-11-2007, 21:54
Ами не е светвала досега, но я карам от лятото и сега са и първите студове ......слушай майна/ естествено добронамерено шеговито/...да ти заостря вниманието - демек да те светна/...че 2-3 колеги вече изпищяха с тия подгревни....начи мига ли ти 10-тина сек онзи къдрак след като си запалил колата, начи имаш поне 1 изгоряла свещ, но не за туй ми иде реч...ВНИМАВАЙкой и къде щети я сменят, че са много финни и лесно ги късат...т.наречените майстори/с извинение към ония които са се неоакали.../ аз си ги смених сичките - ти както щеш...или FUL или търси и сменяй само лошата...но с развиването леко и внимателно!!!напред-назад...WD40 ако имаш и така....успех