PDA

View Full Version : Новата ми кола Alfa 147 1,9 JTD и българските пътища!



veloceraptor
10-11-2007, 18:53
Здравейте.
Преди 2 дни се сдобих с един наистина красив автомобил, Alfa 147 1,9 JTD. Колата е произведена 2003 година, на 55 000 км. е, внесена от Швейцария и с чип слаган в Бг.
До сега не бях карал кола, която толкова да ми допадне! Избора направих и след като прочетох доста неща за модела в този форум.
Но ... не успях дори и ден да и се порадвам. Вчера я оставих на приятелката ми, която е доста добър шофьор и тя минавайки по едни павирани улички в Бургас изкърти картера ... Виновна е една бабуна от павета, която явно се е оказала доста висока за италиянката. Просто нямам думи. Първата ми мисъл беше, че ще съдя общината, защото уж не живеем вече в някаква измислена страна, където в центъра на голям град може да се случи подобно нещо!
Предполагам разбирате как се чувствам. Притесненията ми са свързани най-вече със щетите по двигателя. Колата е минала 50 м. преди да се разбере, че има проблем. Това разстояние е изминато много бавно, без никакви обороти и двигателя е бил изключен веднага след като бордовия компютър е алармирал, че маслото е малко. Въпреки това бих искал съвет какво трябва да се погледне по двигателя. Нов картер е ясно, но освен това предполагам турбината не се е чувствала много комфортно без масло. Колата е с пълно каско и не очаквам проблеми от застрахователя за поемане разходите по щетите. Точно заради това ми се иска да зная къде и какво трябва да се погледне за да се смени евентуално, а не да създаде проблеми след 4 или 5 хиляди км. Предварително ви благодаря за съветите!

Galeano
10-11-2007, 20:07
Много неприятна случка, дано се разминеш без сериозни проблеми. Слагай новия картер,наливай маслото и си ти. Ако турбината не просвири добре щом е минала само 50 метра може и да си късметлия.А що се отнася до общината съди ги, ще спечелиш ако си оведомил органите и са ти написали протокол.Успех

veloceraptor
10-11-2007, 20:27
Имам протокол от КАТ като вътре пише, че всичко е причинено от пътната настилка. Там всяка седмица има подобен инцидент!

nasty
10-11-2007, 23:42
ако е карала бавно се предполага че и турбината не е въртяла...така че там може да ти е провървяло.. :wink:

georgyg
11-11-2007, 09:30
Имам протокол от КАТ като вътре пише, че всичко е причинено от пътната настилка. Там всяка седмица има подобен инцидент!

Ходи и за каското. Би трябвало да ти го платят, а за 50м ми си струва много малко за да има щети, но знае ли човек.

Късмет и красавицата да излиза от бокса :wink:

nikolaaaay
11-11-2007, 18:52
Компютърът би трябвало да изключи двигателя веднага, щом е спаднало налягането на маслото, така че едва ли ще има проблем с двигателя. Дано е така!

hristiqn
11-11-2007, 19:54
Имам протокол от КАТ като вътре пише, че всичко е причинено от пътната настилка. Там всяка седмица има подобен инцидент!

Ходи и за каското. Би трябвало да ти го платят, а за 50м ми си струва много малко за да има щети, но знае ли човек.

Късмет и красавицата да излиза от бокса :wink:
На мен ми платиха всичко без протокол даже :wink:

Bobo
11-11-2007, 22:32
Компютърът би трябвало да изключи двигателя веднага, щом е спаднало налягането на маслото, така че едва ли ще има проблем с двигателя. Дано е така!

Няма такъв филм :wink:

Nikiboy
12-11-2007, 12:18
Има, има,....в раздела научна фантастика.

Обикновенно след удар следиш да не светне някоя лампа и то много внимателно!

veloceraptor
15-11-2007, 18:06
Колата е оправена във "фирмения" сервиз на Алфа в Бургас. Или по-точно този, с който работи моя застраховател. Не платих нищо, застрахователя директно плаща на сервиза. За сега всичко е ок, колата си върви както преди, турбото не се чува ... Да се надяваме, че така ще е и за напред! Въпреки това при следващото ми пътуване до Сф ще мина през Ванто Трейд за диагностика, та да видим ... В тоя "фирмен" сервиз тук нямаха такова чудо като диагностичен компютър!