PDA

View Full Version : Солун



lyuli
12-11-2007, 20:10
ще пътувам към Солун в края на месеца, давайте съвети!!! как е там с паркирането и всякакви други неща.......
сложно ли е да се стигне до центъра?

georgievst
12-11-2007, 21:16
Изключително натоварено движение. Паркират на два реда. Аз обикалях двадесет минути докато намеря къде да паркирам в центъра. Направи си маршрут по карта ако можеш.

pinko
12-11-2007, 21:22
В делнични дни паркирането е много трудно и доста скъпо.

Добър вариант е да се паркира на някой от безплатните паркинги на големите магазини в покрайнините и да се отиде в центъра с автобус.

Силно, ама много силно препоръчително е да имаш навигация. Иначе си е приключение даже и да намериш Ring Road-а, след като си свършиш работата в центъра. Ако все още имаш преден номер :shock: :shock: :shock:

marian
12-11-2007, 22:26
Внимаваи каде паркираш защото полицията сваля номерата

PEPI-2ALFA
13-11-2007, 08:41
Да се стигне до центъра не е проблем.Входния бул. те отвежда точно там ,има си и табели. А за паркирането внимавай много.На Pinko варианта е добър ,иначе... чети ако имаш време :wink: http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... ht=#108257 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=108257&highlight=#108257)
Успех :!:

lyuli
13-11-2007, 10:49
Да се стигне до центъра не е проблем.Входния бул. те отвежда точно там ,има си и табели. А за паркирането внимавай много.На Pinko варианта е добър ,иначе... чети ако имаш време :wink: http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... ht=#108257 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=108257&highlight=#108257)
Успех :!:

да бе това съм го чела и съм малко в ужас, но да се надяваме че ще се справя. аз отивам на конгрес и ще съм 3 дена там, така че това с паркирането в магазините май не е мн. добра идея....
поне има ли ясни знаци където е забранено да се паркира или е като тука - вдигат те защото си спрял в район на спирка и т.н. без да има знак че е забранено паркирането....

PEPI-2ALFA
13-11-2007, 12:27
Не се тормози излишно.Общо взето са си организилани нещата. А най-добре там питай твоите домакини за паркирането- тоя проблем тормози и местните така четрябва да знаят как става. Между другото при 1 от ходенията ми там, на 2-3км. участък от крайбрежния бул. ,дясната лента на който ползват като паркинг имаше предупредителни "бележки" закачени на полицейска лента , че на следващия ден ще има някакво мероприятие и ще вдигат коли. Така ,че организация има -само трябва да я ...схванеш.

BasicElement
13-11-2007, 23:25
Не мисля, че ще имаш проблеми с ориентацията.
Аз съм се губил (и продължавам) къде ли не из България но за сметка на това лятото минах през половин Гърция без нито един грешен завой - просто хората имат нормална инфраструктура и указания, където е нужно.
А в Солун наистина е доста натоварено, само че ми направи впечатление, че хората са много по-цивилизовани и културни. Тия клаксони и псувни, от които бъка тук, там не ги забелязах.
Така че не се напрягай излишно. Само спазвай правилника за движение навсякъде, защото там законите са доста по-сурови, а рушвети не съм чул да минават :)

Лек път ! :wink:

alfatras
13-11-2007, 23:40
Немога да ти дам съвет,мога само да те помоля-вземи ме с тебееееееееее :lol: !

pent
14-11-2007, 08:46
ползвай гугъл мапс предварително да огледаш.... или на майкрософт лайф картата... вършат работа ;)

lyuli
14-11-2007, 10:13
ползвай гугъл мапс предварително да огледаш.... или на майкрософт лайф картата... вършат работа ;)

е то това е повече от ясно ;) аз така си избрах хотела, гледайки къде се намира на картата.

virusalfa
20-11-2007, 12:39
Не се тормози излишно.Общо взето са си организилани нещата. А най-добре там питай твоите домакини за паркирането- тоя проблем тормози и местните така четрябва да знаят как става. Между другото при 1 от ходенията ми там, на 2-3км. участък от крайбрежния бул. ,дясната лента на който ползват като паркинг имаше предупредителни "бележки" закачени на полицейска лента , че на следващия ден ще има някакво мероприятие и ще вдигат коли. Така ,че организация има -само трябва да я ...схванеш.Това им беше националния празник на маляците.Иначе по Игнатия примерно от понеделник до петък мисля,че от 10 до 18ч дясната лента е за движение само на таксита и автобусите по градксите линии.Поне доколко мога да чета гръцки :wink: Думата "паркинг" на гръцки е "паркигк" или нещо подобно,вход е "исодос"(нямам гр.клавиатура),а изход е "ексодос" :idea: Думата ЗАБРАНЕНО е "АПАГОРЕВЕТЕ".НАЛЯВО е "АРИСТЕРА",а надясно-"дексия",като ударението е на последната гласна.Колежке,като минаваш насам дрънни една жица,ако е събота може в Сандански набърже да спретнем некоя срещичка :wink:

lyuli
20-11-2007, 13:00
Не се тормози излишно.Общо взето са си организилани нещата. А най-добре там питай твоите домакини за паркирането- тоя проблем тормози и местните така четрябва да знаят как става. Между другото при 1 от ходенията ми там, на 2-3км. участък от крайбрежния бул. ,дясната лента на който ползват като паркинг имаше предупредителни "бележки" закачени на полицейска лента , че на следващия ден ще има някакво мероприятие и ще вдигат коли. Така ,че организация има -само трябва да я ...схванеш.Това им беше националния празник на маляците.Иначе по Игнатия примерно от понеделник до петък мисля,че от 10 до 18ч дясната лента е за движение само на таксита и автобусите по градксите линии.Поне доколко мога да чета гръцки :wink: Думата "паркинг" на гръцки е "паркигк" или нещо подобно,вход е "исодос"(нямам гр.клавиатура),а изход е "ексодос" :idea: Думата ЗАБРАНЕНО е "АПАГОРЕВЕТЕ".НАЛЯВО е "АРИСТЕРА",а надясно-"дексия",като ударението е на последната гласна.Колежке,като минаваш насам дрънни една жица,ако е събота може в Сандански набърже да спретнем некоя срещичка :wink:

ок, благодаря за ценното инфо.
аз пътувам четвъртък (другия) и се връщам в събота и сигурно ще се отбия в Сандански, че една приятелка ще е там на Spa-глезотийки ;) пусни ми пак тел на ЛС.

PEPI-2ALFA
22-11-2007, 14:47
Ако дойдеш - обаждай се. Номера ми го има в темата с телефоните. :wink:
Я направо- 0887954896 -Пепи

lyuli
28-11-2007, 13:30
верно ли пътя минава покрай пропасти?
и друго - верно ли е забрането да се говори по тел., дори и с хендс-фрее??

PEPI-2ALFA
28-11-2007, 20:56
верно ли пътя минава покрай пропасти?
и друго - верно ли е забрането да се говори по тел., дори и с хендс-фрее??
1 - не - само ремонтират на места
2 - така казват

KGB
28-11-2007, 21:12
Солун все пак е само на няма и 300км от София....не е толкова страшно там, не ядат хора.

fred
28-11-2007, 23:26
верно ли пътя минава покрай пропасти?
и друго - верно ли е забрането да се говори по тел., дори и с хендс-фрее??

Не съм забелязъл никакви пропасти, пътя е хубав, няма никакви пътни такси.Има и магистрала, която започва като наближиш морето/прекъсва веднъж за около 20 тина км/.май има два пътя за Солун след границата/
Аз лично минавам по следния основен маршрут/ след границата -Серес, след това държа посока Драма, след като видиш последното отклонение за Драма /Драма надясно, направо Тесалоники/ го пропускаш и не се отклоняваш и след вече търсиш Тесалонки, Солун си му викаме ние българите /ако видиш Амфиопоплис или нещо от сорта не се стряска, това е близък град по пътя/.Можеш карта да си вземеш.
Полицаи пътни никога не съм забелязъл , но законите наистина спазвай, светофари, знаци, скорост.Иначе гърците карат бързо и не спазват скоростните ограничения, но имай едно наум, особено по градовете.Както казват други няма рушвети и други нашенски простотии.Навсякъде по пътя има табели първо на гръцки, после на английски.

KGB
28-11-2007, 23:34
Пътни полицай има особено след Границата до Серес...скороста се засича с камери по храсталаците...и после те спират на куп...

Но е БГрската простотия да те спират за щяло и нещяло....само да се молят за някой лев...

Така, че умната със скороста...

PEPI-2ALFA
28-11-2007, 23:47
Аз лично минавам по следния основен маршрут/ след границата -Серес, след това държа посока Драма...
Драма е точно в обратна посока. Точно преди Серес на дясно -пътя за Солун и все по него без отбивки никъде.
П.П.По тоя път дето описваш ходим на море - към Драма и Кавала , на отбивката за Амфополи в дясно , после още една отбивка - пак в дясно и при устието на струма вече по магистралата към Солун. Това е доста по-обиколно.

INTEGRALE
29-11-2007, 00:06
Преди 1 седмица се върнах от Атина. Бях с колата. Та моите наблюдения за пътя и за византийската полиция:
Полицаи има на много места /засичат както с камери от храстите (за които има предупредителни знаци), така и с радар в ръка/ и няма прошка. Спрат ли те жална ти майка. Глобата започва от 300 евро и е свързана с и/или лишаване от книжка и/или от номера :shock:
И не е проблемът само в превишената скорост ами и говорене по телефона, изпреварване при непрекъсната линия... За пример ще дам факта, че още на първия ден като пристигнах и спрях на място, където всички си спират винаги /въпреки знака/ си намерих колата без преден номер и с розова бележка на стъклото /80 евро/. И най-лошото, че когато отидох да си плащам глобата / която ако си я платиш до 10 дена е на половина (40 евро :) ) ми казаха, че номера могат да ми го дадат след [b]20 дена[/b :evil: /такова било наказанието/. Добре, че сестра ми знае гръцки та ходихме да пишем жалба, че трябва да се прибираме в БГ та ми го дадоха веднага. Там където писах жалбата имаше доста хора /все късметлии като мен/. Един му бяха взели книжката и номерата за 30 дни за приказване по телефон :shock:
От скоро гърците са приели драконовски санкции /ефектът от които е огромен- голям спад в тежките катастрофи/ и самите те са стресирани.
Та затова си спазвайте всички знаци и ограничения, че мъката е голяма :!:
А иначе пътят до Солун в гръцко си е много добре /до Атина е супер/. Проблемът поне за мен е в БГ /по Е79 за малко да отнеса 1 каруца/. Гладък, но тесен и натоварен път и олигофрени по него, които изпреварват по завоите/
ПС: На отиване нашите контрольори на автомобилния транспорт ми взеха 20 кинта на ръка / населени място Симитли- 83 км/ч/

fred
29-11-2007, 15:16
Аз лично минавам по следния основен маршрут/ след границата -Серес, след това държа посока Драма...
Драма е точно в обратна посока. Точно преди Серес на дясно -пътя за Солун и все по него без отбивки никъде.
П.П.По тоя път дето описваш ходим на море - към Драма и Кавала , на отбивката за Амфополи в дясно , после още една отбивка - пак в дясно и при устието на струма вече по магистралата към Солун. Това е доста по-обиколно.

Да, така е, прескачам първата отбивка и карам към морето, по него съм минавал и е добър, има само 10 километра едно стеснение.Не знам дали е голяма разликата в км, може, ама пък е по приятно да видиш морето :wink:

lyuli
29-11-2007, 20:53
Солун все пак е само на няма и 300км от София....не е толкова страшно там, не ядат хора.

хаха ;) не че съм се стресирала, но искам да имам инфо за там където отивам, и в същност от където пиша ;)

зна4и в Солун съм вече. идеално по пътя, спазвах вс. (или поне повечето) ограничения. тука в центъра е хелл за паркиране, та първо спрях в един китайски квартал, който не е далече, но сега я изместих малко по-близо. иначе трафика е много страховит и почти никъде няма леви завои............
поздрави!

AlfaRomeo
29-11-2007, 23:58
Браво!Радваме се,че си се управила и без проблемно си стигнала.Позд на тебе ;)