PDA

View Full Version : Тази сутрин колата ми беше замръзнала от вътре!



piqnica
13-11-2007, 09:33
Предното стъкло беше леко замръзнало отвътре.. леко, леко, абе кръгче с около 2 педи диамеър. Някой има ли идея от къде може да влиза въздух в колата? И вратите ми бяха замръзнали, въпреки че ги мазах с парафин преди 3-4 дена.. Не знам що така, може би, защото седи до една бетонна стена на сянка? Но се притеснявам от това, че беше замръзнала, дори и вътре.. Да не говорим за стъклата, мазани са с препарат от SHELL против замръзване на стъклата, разреден, както е показано 1:1 за -25C.. пълна измама! Най-много ме тревожи това , че замръзва от вътре, някакви идеи?

odisey
13-11-2007, 10:13
И моята красавица беше замръзнала сутринта, влизах през багажника :( че дръжките на 146 никак не са подходящи за по силно дърпане :(
На фиата с глицерин му мазах уплътненията и имаше файда, ама глицеринът ми свърши. Откъде да си намеря глицерин някой знае ли ?

търтей
13-11-2007, 10:15
е затова с хубавите коли си имаме дръжки като на зил:)

pr_00f
13-11-2007, 10:26
От всяка една аптека можеш да си купиш глицерин.

търтей
13-11-2007, 10:27
От всяка една аптека можеш да си купиш глицерин.

беги не му казвай бе
ше почне да го слага по шльокавицата за омекотяване на вкуса :lol:

Kuku
13-11-2007, 10:44
А с гумените уплътнения, шо да праа - да не пре...таковам нещо?! :roll:

Yon
13-11-2007, 10:48
......Някой има ли идея от къде може да влиза въздух в колата? .....

От Влагата е.. конденза замръзва.. Проветрявайте :)

pr_00f
13-11-2007, 10:52
Вечер като се прибираш на 300-500 метра преди паркинга си отвори прозорците широко и спри парното. Да може да се поохлади/проветри колата.

odisey
13-11-2007, 10:56
А с гумените уплътнения, шо да праа - да не пре...таковам нещо?! :roll:

Няма, мажи смело с глицерин, по добро е от парафина.

MONI
13-11-2007, 13:10
При мен бяха замръзнали вратите, огледалото което бях прибрал навътре и да не говорим че по погрешка бях дръпнал и ръчната. Голям купон беше сабале.

Според мен проблема е че беше яко мокро и после много рязко е станало минус. Иначе Прооф е прав за отворените прозорци.

PEPINKO
13-11-2007, 16:14
Че е прав прав е...ама ако возиж малко дете представи си след това в какво състояние, ще е детето след тази ледена "епоха" в колата :lol:

odisey
13-11-2007, 17:13
300-500 метра преди паркинга си отвори прозорците широко и спри парното

Тва ми прилича на подготовка на самолет за кацане :)

proper
13-11-2007, 17:32
300-500 метра преди паркинга си отвори прозорците широко и спри парното

Тва ми прилича на подготовка на самолет за кацане :)

Но истината е, че работи безотказно!!!!! Проверено е многократно!!! Просто като няма разлика в темп. не прави конденз и сутрин разликата е огромна...

ne0
13-11-2007, 17:42
мен па не ми замръзва нищо аз не я оставям на едно място...

pinko
13-11-2007, 17:47
А пък моята сутрин рано е топла, антифриза е на 80 градуса, маслото на 60, прозорците са изсушени отвътре и отвън. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kuku
13-11-2007, 17:57
До сега мазах уплътненията на тъмно и изхабих повече от половин шишенце - какво, къде и колко съм намазал ще видя утре сутринта :roll:

krasio ss
13-11-2007, 18:06
да нямаш някой теч в купето,я парно я нещo подобно

piqnica
13-11-2007, 18:09
По принцип мазах всички уплътнения с парафин преди 3-4 дена, но явно мн. бързо се изпарява.. Също така и препаратите против замръзване не действат.. Спрея за размръзване на стъкла беше замръзнал в багажника... :roll:
Явно единственото решение е печка като на pinko или излизам на двора паля колата, заключвам я с другото дистанционно и след 20тина мин. влизам :roll:

castello
13-11-2007, 18:42
На мен пък ми замразват бравите май и ми отказва централното и няма влизане в колата... :( По обяд всичко се оправя... :twisted:

Kuku
13-11-2007, 18:46
Идеално, ще спиш до 12ч. :lol:

Furious 155
13-11-2007, 23:59
При мен бяха замръзнали вратите, огледалото което бях прибрал навътре и да не говорим че по погрешка бях дръпнал и ръчната. Голям купон беше сабале.

Според мен проблема е че беше яко мокро и после много рязко е станало минус. Иначе Прооф е прав за отворените прозорци.

В същата ситуация бях и аз... и дясната врана ненапечена от слънцето пак не се отвори, а след като я отворих оперативно не искаше да се затвори :) ама 3-4 мин на слънце и тръгна :)

proper
14-11-2007, 00:00
На мен пък ми замразват бравите май и ми отказва централното и няма влизане в колата... :( По обяд всичко се оправя... :twisted:

е то днеска е жило ужас в София навсякъде....на мен като ми зацикли централното и даже нещо направи та ми изгоря бушона на купето...ама малко течност за размръзяване и за минута се отвори....е...трябваше течноста преди това..ама...:)

pent
14-11-2007, 08:45
днес сутринта беше по-лесно от вчера... но все пак трябва да се мазе с нещо....

piqnica
14-11-2007, 09:00
Значи след краткия тест: МНОГО парафин - вечерта към 7-8 по всички уплътнения и вратите сутрин се отварят без проблеми. Пак тествах тези концентрати против замръзване, ама се е видяло, че най-добрия изход е със една пръскалка за стъкла и малко концентрат-течност за чист. вътре вършат най-добра работа - 2 - 3 пръскания и вс. е ок. Сега оставя да си оправя и грешката в комп., от която (рядко) не иска да пали.. :)
ПП: Има и някви препарати против изпотяване на прозорците, някой да ги е тествал, че щофьорското ми има тоя лош навик да се запотява..?
Горките ми стъкла, след такова третиране няма вече да извършват функцията си на съкла.

Stello
14-11-2007, 10:04
И на мен ми замръзват ключалките и на секундата,в която се отклучва колата сама пак си се заключва и няма влизане.Но му фанах цаката,и тя е веднага след натискане на дистанционното дърпам леко задната врата и тя остава отключена(другите пак си се заключват).Изкъртвам задната врата и благополучно влизам отзад.От там се премятам мечешката отпред (бая съм грамаден зат'ва мечешката)и със силен шут успявам да отворя и предната врата(другите си седят заключени).Но вчера ми се случи ново нещо,правя си добре изтренираната процедура и бам ново 20се,след като си отворих шофъорската врата, неще да се затвори.Блъскаш неблъскаш ,кур,нищие.Закрепям я некакси и тръгам.Отивам на работа,спирам,вратата вече е затворена и бам колата сега па неще да се заключи.Заебавам я така и благополучно след обяда отидох и я заключих.

Alexanderbb
14-11-2007, 10:10
Аз пръскам вътре в ключалките и самите брави с WD 40 и нямам проблеми цяла зима

Violator
14-11-2007, 12:00
А на мойта вчера не и работеше CDто сутринта и вадя диска и той мокър :shock: , баси и конденза става в тая кола, влажно като в джунгла

Kuku
14-11-2007, 12:40
Така съм намазал уплътненията снощи, че сутринта вратите ми се отвориха сами, като ме видяха :lol:

piqnica
14-11-2007, 13:10
Аз пръскам вътре в ключалките и самите брави с WD 40 и нямам проблеми цяла зима
Четох нещо подобно някъде, но без спомен. Уточни какво е и от къде да се сдобием с това :) Все пак малко или мн. ключалките са важни :roll:

piqnica
14-11-2007, 13:11
300-500 метра преди паркинга си отвори прозорците широко и спри парното

Тва ми прилича на подготовка на самолет за кацане :)

Но истината е, че работи безотказно!!!!! Проверено е многократно!!! Просто като няма разлика в темп. не прави конденз и сутрин разликата е огромна...

И това вече е тествано и работи безотказно, благодаря :)

kalfa146
14-11-2007, 13:29
Аз пръскам вътре в ключалките и самите брави с WD 40 и нямам проблеми цяла зима
Четох нещо подобно някъде, но без спомен. Уточни какво е и от къде да се сдобием с това :) Все пак малко или мн. ключалките са важни :roll:

В Метро ги има към 5-6лв. Аз го пробвах/ползвах за брави/ключалки ала оня ден пак бе проблем отварянето (откючвам, а тя сама се заключва). Трябваше да захождам от към задна дясна врата - предна дясна та до шофьорската. Снощи си покрих колата с платнище (ново закупено от Практикер за 16лв) и днес нямаше проблем (а и покривалото си бе на място :wink:

emilio
14-11-2007, 13:46
Що не си вкарвате колите в гаражите - нищо не замръзва..Особено във Варна ;)

kalfa146
14-11-2007, 13:52
Що не си вкарвате колите в гаражите - нищо не замръзва..Особено във Варна ;)

Имам само един, а жената е с по-висок приоритет (поради детето което вози) от мен :(

kiler_4o
14-11-2007, 14:28
Тая сутрин (към 7 часа) едва успях да сваля леда от прозорците - имаше някаква слана, но локвите не бяха замъръзнали :O Та едва успях да изстържа 1/3 с 2-3 салфетки (друго нямах под ръка), добре че дойде един съсед и ми даде "кирка" та разбих леда :D изстъргах го де :)

BAKA
14-11-2007, 22:04
Аз пръскам вътре в ключалките и самите брави с WD 40 и нямам проблеми цяла зима
Четох нещо подобно някъде, но без спомен. Уточни какво е и от къде да се сдобием с това :) Все пак малко или мн. ключалките са важни :roll:

В Метро ги има към 5-6лв. Аз го пробвах/ползвах за брави/ключалки ала оня ден пак бе проблем отварянето (откючвам, а тя сама се заключва). Трябваше да захождам от към задна дясна врата - предна дясна та до шофьорската. Снощи си покрих колата с платнище (ново закупено от Практикер за 16лв) и днес нямаше проблем (а и покривалото си бе на място :wink:

И аз пръсках в ГТВ-то ама на сутринта кур централното отключва и веднага заключва. С ключа и отварянето немам грижи ама не си е работа това. Миналата зима немаше такива забавления :wink:

marrrto
14-11-2007, 22:58
И аз през багаjника влизах тая сутрин !!!! Маитап пълен :D

proper
15-11-2007, 00:48
Аз пръскам вътре в ключалките и самите брави с WD 40 и нямам проблеми цяла зима
Четох нещо подобно някъде, но без спомен. Уточни какво е и от къде да се сдобием с това :) Все пак малко или мн. ключалките са важни :roll:

В Метро ги има към 5-6лв. Аз го пробвах/ползвах за брави/ключалки ала оня ден пак бе проблем отварянето (откючвам, а тя сама се заключва). Трябваше да захождам от към задна дясна врата - предна дясна та до шофьорската. Снощи си покрих колата с платнище (ново закупено от Практикер за 16лв) и днес нямаше проблем (а и покривалото си бе на място :wink:

И аз пръсках в ГТВ-то ама на сутринта кур централното отключва и веднага заключва. С ключа и отварянето немам грижи ама не си е работа това. Миналата зима немаше такива забавления :wink:

и аз за пръв път от 3 години имам такива грижи баси.... ама при нас не може през багажника :):):):) да не ти казвам как беше залепнала задната емблема ........и разбира се шишенцетос течноста за клюяалки беше вътре :):):):) веселба яка

Alexanderbb
15-11-2007, 10:05
Явно има голямо значени къде стой колата. Аз засега проблеми не съм видял (е в понеделник не щя да запали ама това е друга грижа). Ключалките си работят, вратите се отварят. Но пък до сега и лед не съм стъргал от стъклата

teo_gti
20-11-2007, 09:43
И аз реших да се напрая на хитар, и намазах вратите и уплътненията с парафин, 2 тубички отидоха,после напръсках и ключалките и вътре в вратите с ВД 40. И днеска сутринта ко се получава, не моим влезна в колата централното се побърка започна да се отключва и заключва само, вратите замръзнали не мога да отворя нито едната поне да влезна и да запаля,и ко само багажника се отвори и то с напъни, успях да се навра от там,е да ама сега стъклата в лед,добре че си купих стъргало за лед ама от ония по големите наистина вършат работа пръскате малко течност за чистачки ама зимна и бой със стъргалото.Пък да не ви казвам че карам с летни гуми, кво шоу става на пътя ма тва е др тема.

lyuli
20-11-2007, 11:27
аз пък намазах уплътненията с глицерин (вярно марков на MERK, ирових го тук от лаб-а) и е супер!!!!!

V E S K O V.T.
21-11-2007, 00:52
кажете и за изпотяване на прозорците нещо,голям проблем..... :frown: :frown: :frown:

Walker
21-11-2007, 07:27
До колкото съм запознат... май трябва да си смениш поленивия филтър :roll:

piqnica
21-11-2007, 09:16
Значи за изпотяването на прозорците има един спрей (може и повече да са) в Шел се продава, мисля че поне той си върши работата..... :)

detelazurno
23-11-2007, 19:12
Глицерина е добро решение, но се отмива от водата. Решението е течен силикон. За съжаление не мога да кажа колко струва понеже моя го имам от един колега на баща ми. Има по магазините за авто глезотийки. Безотказен е, не се отмива, вратите се отварят все едно е лято. От сума време като стане студено все с него мажа и проблеми не съм имал нито веднъж. Намазал съм и чистачките с него и в най-големите студове пак не залепват, а и отлагат слой по стъклото и водата бяга от него :)

fred
25-11-2007, 12:55
И моята красавица беше замръзнала сутринта, влизах през багажника :( че дръжките на 146 никак не са подходящи за по силно дърпане :(
На фиата с глицерин му мазах уплътненията и имаше файда, ама глицеринът ми свърши. Откъде да си намеря глицерин някой знае ли ?

Пробвай в аптеките.
А иначе има и силиконов спрей по автомагазините за същата цел.

VICARTEAST
02-01-2008, 19:06
ЧНГ.... някой може ли да ми каже как да си вляза в колата, замръзнали са всички врати + багажника... мамка му, а паркирах на кофти място

marrrto
02-01-2008, 19:08
ако си със 145 единия вариант е поливаш багажника с вряла вода и през него ( на мен ми беше замръзнало и централното и тва беше единствения вариант)
другия вариант полей вратата с топла вода ама ако не успееш да отвориш ще стане още по зле

успех :D

VICARTEAST
02-01-2008, 19:11
мерси, мисля да забъркам малко сол в хладка вода....да сложа и олио, а? ... :?

marrrto
02-01-2008, 19:21
не знам дано стане. на мен освен централното ми бяха замръзнали и уплътненията и докато не я полях малко нямаше никъв шанс

Crusader
02-01-2008, 19:43
Не мажете уплатненията с течен глицерин /реагира с гумата/ :!:

Маже се с течен парафин :!:

За ключалките има спрей, добре е също да се третира предвавително с ВД-40 :!:

Смяната на поленовия филтър след летните прахоляци е почти задължителна :!:

И най-важното, не си мийте колите зимата на автомивка /само от вътре/, по- добре мръсна но с отвярящи се врати, от колкото чиста и пред блока а Вие с градския транспорт :!:

VICARTEAST
02-01-2008, 20:23
хахаха...стана! всичките ги отворих и багажника даже. За известно време не искаше да се заключва шофьорската врата но се оправи.

marrrto
02-01-2008, 20:27
хахаха!!! а честито колега! земи ги напръскай със силикон ключалките и уплътненията и нама да е толкова тежко положението :D

VICARTEAST
02-01-2008, 20:33
задължително! благодаря за съдействието

Grigor
02-01-2008, 21:07
Нео е психопат.... вчера бяхме няколко коли да се лъзгаме, колите бяха ЦЕЛИТЕ в сняг /и в г@за сигурно имаха/ и той реши да си я измие неговата... мен ме хвана шубе :-)

Иначе сутринта нямаше особени ядове - бутах един Саб 93 или 95 щото не можеше да издрапа на равното..... :-)

Мойта сутринта приличаше на нещо средно между Мъсъл кар /с масивни ледени блокове по броните и началото на стъклата/ и хоби количка /с толкова напълнените с сняг джанти беше все едно с пластмасови колелца :-)/ ... досега през годините не помня да съм имал 2см. ЛЕД на предния капак.....

Иначе врата ми се отвори след леко дърпане, докато бутах сааба и чистих сняг загря и после нямаше ядове ;-)

След 3-4 часа каране из София ми направи впечатление, че 2-та задни джама се изпотяват от вътре ужасно много.... образуваха се капки по едно време... и това само на 2-та задни. Капките не са мазни, нямам загуба на антифриз.... нямам идея от какво може да е...

Единствената ми идея е, че нямам духалки /модела няма, ама май ще го подобрявам/ в задната част на купето .....

marrrto
02-01-2008, 21:17
и мойте се запотяват само задните, явно е неизбежно

Vankata85
05-01-2008, 14:50
колеги вчера взех че отворих багагника на 146 и ся постояно свети датчика че е отворена а е затворена задната врата и като отворих там дето са кабелите на багагника горе вав ляво и видях има едно като маркуч се е счупили то за кво е е да не е то за тоя лаинян датчик че ме дразни само свети че не е затворен багагника

dakata
05-01-2008, 16:22
Колеги купих си силиконов спреи за уплътнения на MOTIP върши работа да знаете тази сутрин беше -12 и вратите се отвориха без проблем,може да се ползва и за ключалките :)

VFTI
05-01-2008, 20:30
Колеги купих си силиконов спреи за уплътнения на MOTIP върши работа да знаете тази сутрин беше -12 и вратите се отвориха без проблем,може да се ползва и за ключалките :)

От къде си го купи? И какви пари и каква разфасовка

krasio ss
06-01-2008, 10:29
на колегата ванката му казвам да си провери датчика на багажника да не е замръзнал(намира се на самата ключалка)моя беше така,когато се намокри и не можех да си включа алармата

krasio ss
06-01-2008, 10:36
а на колегите с джамовете мога само да предположа,че се изпотяват само задните,защото предните се обдухват,а задните-не.а конденза си е от нас самите.все пак дишаме :P поне аз така мисля

piqnica
06-01-2008, 10:44
Аз пък разбрах какъв е проблема със заледяването на предното стъкло от вътре. Ако сте нагласили парното да духа на предното стъкло и пластмаските до стъклото се затоплят, вследствие на което продължава да си излиза топъл вуздух,след като вече не карате, който при -10 става на лед за минути.. Слизам от колата, проветрявам я и пак замръзва от вътре :lol: Разбих се да търся проблема и го открих :lol: Вече не пускам да духа на предното стъкло, а в крака и в ръцете и няма проб.

krasio ss
06-01-2008, 10:55
ми колега,на алфонсо като го пусна да ми обдухва стаклата си духа студено,и даже ми е гадно,щото ми е студено :bored: ама нема как :?

Violator
06-01-2008, 11:01
Значи преди 3 години си купих накаква течност която се пръска в ключалките и не замръзват. И работеше цяля зима нито един път не ми замръзна. Сега си купих накаква уж маркова от ЕКО и нищо не работи грам. Не съм си влизал в колата 3 дена незнам какво изненади ще ме чакат днес дано запали :roll:

Tickles
07-01-2008, 14:44
и аз да се включа тук ...
в петък предното ми стъкло и двете странични леви бяха тотално замръзнали от-до ОТВЪТРЕ :shock: За първи път ми се случва такова нещо, откакто я имам тази кола. Слоят беше доста дебел ... първо се размрази отвън, а после бавничко почна да се стича и от вътрешната страна, голямо бърсане падна, много кофти работа. Сега като се приближа сутрин и все се моля да не се повтори. Гараж си трябва :!:

zaza
18-12-2009, 16:33
Зет ми ги маже със сланина и казва,че няма проблем:big_whoops:

Pepo
18-12-2009, 16:45
Зет ми ги маже със сланина и казва,че няма проблем:big_whoops:
:rotfl:

fred
18-12-2009, 19:35
И моята красавица беше замръзнала сутринта, влизах през багажника :( че дръжките на 146 никак не са подходящи за по силно дърпане :(
На фиата с глицерин му мазах уплътненията и имаше файда, ама глицеринът ми свърши. Откъде да си намеря глицерин някой знае ли ?

От аптеките :smoke:

pinko
18-12-2009, 19:41
Зет ми ги маже със сланина и казва,че няма проблем:big_whoops:

И като огладнее удря един език на уплътненията:smoke: