PDA

View Full Version : news: Определиха „мечтаната кола” на Острова



lyuli
14-11-2007, 11:02
"В проучване направено сред 3000 британски автомобилисти се оказва, че „съвършената мечтана кола” е Aston Martin DB9.

Очевидно на Острова има пристрастие към британската марка, защото на трето и пето място са също модели на Aston Martin, съответно Vanquish и Vantage V8. Освен Aston Martin в десетката на „мечтаните коли” са и модели като Bugatti Veyron и Ferrari Enzo, докато супер автомобили като Pagani и Koenigsegg не попаднаха сред считаните за „мечтани” от британците автомобили.



Ето списъкът на десетте „мечтани автомобили”, според британците.


1. Aston Martin DB9
2. Bugatti Veyron
3. Aston Martin Vanquish
4. Audi R8
5. Aston Martin Vantage
6. Mercedes McLaren SLR
7. Ferrari Enzo
8. Porsche Carrera GT
9. Ferrari 612 Scaglietti
10. Lamborghini Gallardo

Списък на десетте мечтани марки, според британците.

1. Aston Martin
2. Ferrari
3. Bugatti
4. Mercedes
5. Lamborghini
6. Audi
7. Porsche
8. Bentley
9. BMW
10. Ford"


http://news.automedia.bg/read/3026.html

bager
14-11-2007, 11:15
Ха Форд.... как някой мечтае за Форд???...не знам!!!

proper
14-11-2007, 11:18
Aston Martin DB9 наистина е невероятна кола...но класацията е...

lyuli
14-11-2007, 12:12
Ха Форд.... как някой мечтае за Форд???...не знам!!!

еми може би за Мустанг например, въпреки, че и той е доста дървен.....

Stoyan Georgiev
14-11-2007, 14:49
ford GT... :droooool: :)

BatVas
14-11-2007, 16:06
ford GT... :droooool: :)

Абе като знам Джеръми от Топ гиър колко проблеми имаше с този форд и как сега не пропуска да захапе форд за това

Stoyan Georgiev
14-11-2007, 23:21
ford GT... :droooool: :)

Абе като знам Джеръми от Топ гиър колко проблеми имаше с този форд и как сега не пропуска да захапе форд за това

а ти нямаш ли проблеми с алфата ? ;) това не ти пречи да я обичаш :)

nasty
15-11-2007, 01:33
DBS на астон-а в новия топ геар доста ми хвана окото :)

156
15-11-2007, 10:21
Ха Форд.... как някой мечтае за Форд???...не знам!!!

еми може би за Мустанг например, въпреки, че и той е доста дървен.....
Или Форд GT, сиера косуърт , някое ST ... От всяка марка има по нещо итересно. Да не говорим за Lotus (Opel) Omega...

BatVas
15-11-2007, 11:20
[quote="Stoyan Georgiev":6tkqrro2]ford GT... :droooool: :)

Абе като знам Джеръми от Топ гиър колко проблеми имаше с този форд и как сега не пропуска да захапе форд за това

а ти нямаш ли проблеми с алфата ? ;) това не ти пречи да я обичаш :)[/quote:6tkqrro2]

Така е ама Джеръми върна колата на Форд след като гаранционно постоянно правеше проблеми и не можаха да ги отстранят - пък аз си взех втора Алфа и сега имам две :wink:

Colombo
15-11-2007, 20:06
Само три Aston Martin-а в челната десятка? Не че е лошо, ни трябваше и DBS да е там. Чудя се защо другите ми любимци (Mitsubishi) не влизат в тези класации :? Като видя EVO и забравям за всякакви BMW-та, AUDI-та, Porsche-та и т.н.

BatVas
15-11-2007, 20:32
Само три Aston Martin-а в челната десятка? Не че е лошо, ни трябваше и DBS да е там. Чудя се защо другите ми любимци (Mitsubishi) не влизат в тези класации :? Като видя EVO и забравям за всякакви BMW-та, AUDI-та, Porsche-та и т.н.

ами доколкото познавам няколко англичани - те са си националист доста
Имаше еднаанкета на острова прединяколкогодини "Защо небихте приели еврото" най-честия отговор "Образа на кралицатат рябва да е на банкнотите и монетите"

П.П Това до някъде определя и отношението към форд все пак иматголемизаводи в Англия , а притежават и Ягуар :wink:

Bobi_33
15-11-2007, 21:27
Само три Aston Martin-а в челната десятка? Не че е лошо, ни трябваше и DBS да е там. Чудя се защо другите ми любимци (Mitsubishi) не влизат в тези класации :? Като видя EVO и забравям за всякакви BMW-та, AUDI-та, Porsche-та и т.н.

ами доколкото познавам няколко англичани - те са си националист доста
Имаше еднаанкета на острова прединяколкогодини "Защо небихте приели еврото" най-честия отговор "Образа на кралицатат рябва да е на банкнотите и монетите"

П.П Това до някъде определя и отношението към форд все пак иматголемизаводи в Англия , а притежават и Ягуар :wink:

И Астън Мартин, и Мазда, и Волво, и Ленд Ровър и др.

DanewRomeo
15-11-2007, 22:03
E, не съм англичанин, но моята мечта си е чисто 'английска'. Ето я и нея: http://youtube.com/watch?v=9cWzAZ5F4Oc или http://youtube.com/watch?v=DNZvEXC3Nd0

Bobi_33
15-11-2007, 22:16
E, не съм англичанин, но моята мечта си е чисто 'английска'. Ето я и нея: http://youtube.com/watch?v=9cWzAZ5F4Oc или http://youtube.com/watch?v=DNZvEXC3Nd0

В адска заблуда си, TWR е вече руска марка. Купи я някакъв руски олигарх.

DanewRomeo
15-11-2007, 22:40
Не, не съм. Купи я някаква 23 (вече 27-28 ) годишна олигархическа издънка, но без да променя нищо що се отнася до производство, местоположение, традиции. След 2 години я продаде на някакви американци - двама братя. Те са настоящите собственици и Typhon е засега първият модел, с който могат да се похвалят. TVR са си все още ситуирани в Blackpool, а това си е UK.