PDA

View Full Version : анкета за избор на мотор



wenimont
18-11-2007, 15:06
здравеите alfa маниаци и аз също като всички които четете този форум харесвам alfa абе аз направо не харесвам коли които не са родени в италия. а сега на въпроса от тази година се състезавам с бъги едно много не-извесно автомобилно състезание което даже си е шампионат на БФАС но това е друга тема :D вече завърши шампионата за 2007г и трябва да се мисли за следващия. големия проблем е че трябва да се смени двигателя.единствените параметри които трябва да одговаря двигателя са:до1600куб. без турбо и колкото се може повече к.с. :D :D :D също така трябва да е мн.здрав за сравнение старият ми мотор беше ваз 2105 1.6 пълен инжекцион около 150к.с. отворен съм за всякакви предложения относно към какъв мотор да се насоча но трябва да се има в предвид че какъвто и да е мотора то тои няма да остане стандартен :D може даже и да не е роден в иатлия :frown: но да подлежи на доработки все пак е за състезателна кола :oops:
ако на тази тема мястото не е тук моля модераторите да я преместят в подходящ раздел

Pinky
18-11-2007, 16:35
1.6 туин спарк - 1598 см3 ;-)

Mury
18-11-2007, 17:32
Аз бих казал че определено най-добрия мотор до 1.6 е на Хонда :twisted: :twisted: ТС-а не е лош,но смятам че Хондовия е по-добър :wink:

koolio
18-11-2007, 19:01
Аз бих казал че определено най-добрия мотор до 1.6 е на Хонда :twisted: :twisted: ТС-а не е лош,но смятам че Хондовия е по-добър :wink:
Ако имаш предвид мотора със 126 к.с. напълно подкрепям!

Furious 155
18-11-2007, 19:46
Аз бих казал че определено най-добрия мотор до 1.6 е на Хонда :twisted: :twisted: ТС-а не е лош,но смятам че Хондовия е по-добър :wink:
Ако имаш предвид мотора със 126 к.с. напълно подкрепям!

Според мен има предвид Хондовия VTEC, но не едновалката(126 коня), a DOHC дето е 160 конски сили. Мотора е с означение B16A2 примерно! Ето го и него:
http://got-jdm.com/images/B16lb.jpg


Този мотор носи и на турбиниране и на доработки да вади още коне! Трудно се намира такъв в кола де, иначе отделно незнам как е. Хондоманите много го уважават този конкретен двигател! 8)

wenimont
18-11-2007, 21:24
нещо и аз си мисля за този на хонда но незнам дали ще издържи да работи в вредна среда имам предвит че ще работи на максимални обороти в силно запрашена среда казано чесно силно се съмнявам че ще издържи този според доста нежен мотор

Furious 155
18-11-2007, 22:05
нещо и аз си мисля за този на хонда но незнам дали ще издържи да работи в вредна среда имам предвит че ще работи на максимални обороти в силно запрашена среда казано чесно силно се съмнявам че ще издържи този според доста нежен мотор

чак нежен.... хората след турбиниране го развъртат на 9000 rpm :) без проблем, естествено с малко промени по вътрешностите му.

Bobi_33
19-11-2007, 01:54
Предвид това, че Хонда я наричат някои "японското Ферари", мисля, че тоя 1.6 160 к.с. е идеален за твоето начинание. Успех

ne0
19-11-2007, 02:12
Предвид това, че Хонда я наричат някои "японското Ферари", мисля, че тоя 1.6 160 к.с. е идеален за твоето начинание. Успех


аз карам и двата и алфовия и хондовия...... ХОНДОВИЯ!

Но ако са еднакви килограми алфата и хондата - АЛФАТА сепи..... абе туинспарка се равърта невероятно...

odisey
19-11-2007, 10:01
А как се намира този мотор някой замисли ли се ? Такива хонди в мобилето нащо никви ги няма :roll:

MainaCore
19-11-2007, 15:15
Ето го най-евтиния вариант от немското мобиле (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=9824254&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=6&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=147&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&categories=Limousine&categories=SportsCar&lang=de&pageNumber=1)