PDA

View Full Version : Таксиджиите пак изнудват с блокада на столицата



Димо
19-11-2007, 23:36
На тия няма ли кой да им нарита тъпите кратуни ?! На мен вече ми писна от своеволия.
http://dnes.dir.bg/2007/11/19/news2351821.html

Mind_Control
19-11-2007, 23:56
Предлагам да се организираме в контра протест и да ги обградим както са се събрали и ние да ги блокираме..

търтей
20-11-2007, 00:04
е нали знаете кой държи такситата в софия? :wink:

proper
20-11-2007, 00:06
е нали знаете кой държи такситата в софия? :wink:

кой бе? тва не го знам?!?

Димо
20-11-2007, 00:14
Основният играч е Цеко Минев (Първа инвестиционна банка, Юлен, Първа финансово-брокерска къща и др.). Негови са 21-21 и "за 1 евро".
А в бъдеще ще ги контролира бате Гойко. С тая конфигурация на Общинския съвет и с възможността да определя броя на такситата в София .....

odisey
20-11-2007, 09:30
Бате Гойко ти внимавай каубоеца отзад :)

Д...а п..асите за 70 ст. ше ме возят и още претенции трябва да им спукаме гумите на сичките бакшиши д..а освен колегата от Пазарджик с 156цата щото е супер пич :!:

Wolfy
20-11-2007, 10:27
Таксиметровите водачи ще готвят свой етичен кодекс.

Е това вече ми дойде множко... Незнам, няма оправия с тия хора... Това, което искат те е улиците да са техни, а на курс да гълтат по 10-20лв в София... Преди 3-4 години редовно използвах услугите им, но в момента ги ненавиждам... Защо ли? Защото те ненавиждат нас - редовните участници в движението... Няма уважение, няма предимство... Оня ден чакам на една пресечка да изляза на главна улица - там се движи само едно такси... Без мигач той свива точно по уличката от където идвам аз - натискам клаксона и го питам какво прави, а тоя ме гледа с една ехидна усмивка и ми се плези... Кажете как да уважавам такива хора... С техните своеволия... Наскоро гледах "Отечествен Фронт" - тогава темата беше за циганите, дошли в София - не правят нищо (освен че крадат), а искат кмета или държавата да им даде жилище, пералня, хладилник, КАБЕЛНА... Сега бакшишите явно са си взели бележки от циганите и им подръжават - искат много без да дават нищо :censored:

pent
20-11-2007, 10:36
като има кой да им даде - ще искат ;)

те и циганите са така, искат си и им дават...

ей още една безплатна мъдрост - 'не е луд този който яде баница, а този който му я дава' ;)

odisey
20-11-2007, 10:53
АРЕ БЕЗ РАСИЗЪМ А ???

Wolfy
20-11-2007, 10:59
АРЕ БЕЗ РАСИЗЪМ А ???

Те сами стимулират расизма с действията си... За тях искат да важат други закони -> добре им е да са различни и не виждам кога това ще се промени... Аз не съм расист, ама ако видя циганин да ме краде ЩЕ ГО УБИЯ НА МЯСТО !!!

botsos
20-11-2007, 11:46
АРЕ БЕЗ РАСИЗЪМ А ???

Ако един българин пребие циганин на улицата в самозащита е расизъм. А, когато тумба циганьори пребият българин - нищо! За какво си говорим?! Значи на мангалите ще им строят нови блокчета и ще ги настаняват там, а?! А, на мен няма ли някой да ми построи блокче?! Или аз защото не съм циганин - да си се оправям както мога?! Аз не съм чул за по - голямо пренебрегване на йората отколкото в Мангалия.....

Аре - кере!

А, относно бакшишите - по - големи простаци от тях няма! Като го ударих бакшиша, който се движеше по забранена улица, отне ми предимството и беше пил, ако не си бях в квартала и половината ми познати не се бяха насъбрали, сигурно щях да си отлежа в Пирогов. Нестига, че нарушава правилника и то трипъти, ми и ми налита на бой, че съм го ударил! Аре да се понаучат да карат малко и после да претендират за каквото и да било!

virusalfa
20-11-2007, 11:57
АРЕ БЕЗ РАСИЗЪМ А ???НН!!!

virusalfa
20-11-2007, 12:02
Предлагам да се организираме в контра протест и да ги обградим както са се събрали и ние да ги блокираме..Ако се съюзите с VW и Опел-клубовете може и да успеете.Много бакшиш,много паплач се навъди(ЕГА им блокират двигателите)

odisey
20-11-2007, 12:38
АРЕ БЕЗ РАСИЗЪМ А ???

Ако един българин пребие циганин на улицата в самозащита е расизъм. А, когато тумба циганьори пребият българин - нищо!


Много ясно, че е същото, и двете не трябва да ги има !!!!! Ама мисля че си има правила на форума за расизма :!:

pent
20-11-2007, 13:02
отколява се темата в това дали е расизъм или не(лично аз не виждам нищо расистко в това което е написано)

кажете кво ще ги правим такситата :)

търтей
20-11-2007, 13:07
кажете кво ще ги правим такситата :)

много просто
ще спрем да ги ползваме
съсем демократично и пазарно

botsos
20-11-2007, 13:30
АРЕ БЕЗ РАСИЗЪМ А ???

Ако един българин пребие циганин на улицата в самозащита е расизъм. А, когато тумба циганьори пребият българин - нищо!


Много ясно, че е същото, и двете не трябва да ги има !!!!! Ама мисля че си има правила на форума за расизма :!:

Деяне, аз не съм расист :!: :!: :!: Просто апелирам за малко равенство. Не може за едни закона да е един, а за други - какъвто те си го направят! Давам ти примес със самия теб - ти не искаш ли държавата да ти построи едо апартаментче?!

odisey
20-11-2007, 13:32
Искам в Луксозенец ;)

търтей
20-11-2007, 13:33
Искам в Луксозенец ;)

не щеш ли в дружба?
ще ти по-удобно :wink: :lol:

botsos
20-11-2007, 13:35
Искам в Луксозенец ;)

не щеш ли в дружба?
ще ти по-удобно :wink: :lol:

Той иска да е гъзар бре...... 8)

търтей
20-11-2007, 13:38
Искам в Луксозенец ;)

не щеш ли в дружба?
ще ти по-удобно :wink: :lol:

Той иска да е гъзар бре...... 8)

от студ умри ... :lol: :lol: :lol:

pent
20-11-2007, 13:49
аа там е топло :) още е лято :D

Димо
20-11-2007, 15:40
Темата има продължение. Помпи, помпи, помпи .... :twisted:
http://dnes.dir.bg/2007/11/20/news2355378.html

търтей
20-11-2007, 15:42
аа там е топло :) още е лято :D

кво лято те гони тебе бе
знаеш ли дека е дружба? :lol: :lol: :lol:

pent
20-11-2007, 15:45
Темата има продължение. Помпи, помпи, помпи .... :twisted:
http://dnes.dir.bg/2007/11/20/news2355378.html

честото на варненци :)

там така или иначе лятото имат доста приемливи цени :lol:

Wolfy
20-11-2007, 16:04
Темата има продължение. Помпи, помпи, помпи .... :twisted:
http://dnes.dir.bg/2007/11/20/news2355378.html

Работя в компютърен сервиз, не можете да си представите физиономията ми, когато един бакшиш влезе и искаше да му поправим "помпата", че нещо не бачкала както трябва :!:

spe4elist
20-11-2007, 23:15
Темата има продължение. Помпи, помпи, помпи .... :twisted:
http://dnes.dir.bg/2007/11/20/news2355378.html

честото на варненци :)

там така или иначе лятото имат доста приемливи цени :lol:

Извинявай, pent, нещо не стоплих :shock:

KGB
20-11-2007, 23:57
Ако тия пък го оставят да си развявят байрака, да направиме един протест пред МВР...да вземат да си гледат работата малко...не само да си го изкарват на обикновенните хора като нас.

Аз искам такситата да минават на тежки ГТП както е по нормалните страни...време е и ние като клиента да си търсиме правата.

odisey
21-11-2007, 02:16
Ако тия пък го оставят да си развявят байрака, да направиме един протест пред МВР...да вземат да си гледат работата малко...не само да си го изкарват на обикновенните хора като нас.

Аз искам такситата да минават на тежки ГТП както е по нормалните страни...време е и ние като клиента да си търсиме правата.

Напълно съм съгласен с Петко - много е лесно да ги храним от разстояние - ама на никой не му стиска да си мръдне пръста ... Навсякъде е така, и не само в БГ - за да има общество трябва да правиш това, което ти се позволява от правилата и останалите хора :roll: Някой да е попречил на такситата ?

KGB
21-11-2007, 02:47
С Търтея трябва да направиме един пресс-реалиазе, че искаме такситата да минават на истински ГТП и то по тежки от тези за леките коли ползвани за частни цели...защото такситата се ползват за публичен транспорт.

Също, че ако за пореден път бъдат допуснати да нарушават общественият ред, ще вземем и ние ответни мерки, за да накараме МВР да си вършат работата.

ivo_red
21-11-2007, 07:28
бакшиши... :guillotine:

virusalfa
21-11-2007, 09:15
Темата има продължение. Помпи, помпи, помпи .... :twisted:
http://dnes.dir.bg/2007/11/20/news2355378.html

Работя в компютърен сервиз, не можете да си представите физиономията ми, когато един бакшиш влезе и искаше да му поправим "помпата", че нещо не бачкала както трябва :!:Вземи му бонче от апарата и го дай на колегите от ДАИ и на агенцията за стандартизация и метрология,ще страда.А може и някой разярен клиент да го напомпа в гъза :idea:

ivo_red
21-11-2007, 09:33
Има ситуации, при които ти се налага да вземеш такси, но иначе тая паплач не заслужава да им пълним гушките. Ако продължават с нахалството си, накрая ще се обединят всички останали срещу тях и ще настъпят черни дни за родния бакшиш. Реално с тия метани и незнам още какви ***** бакшишонките карат за 10 лв/100 км, колите им са раздрънкани като 40 годишна УАЗка и не пипат нищо по тях, а пак реват! Да не говорим, че нямат никакво образование, пък искат да изкарват повече от всички останали,. Ами да са учили за нещо повече..те видяха, че безнаказано всеки убитак може да си блокира центъра на София и да не изпуснат промоцията. Такава "помпа" ще получат, че ще им дойде изневиделица...

viliivanov
21-11-2007, 10:44
Вчера сутринта Димитър Павлов по Ретро радио, разказа една случка : спрял такси и казал: "До Попа!" а бакшиша му отвърнал: " Само ша ва замола да ми кажити накъди да карам чи съм ощи нов и ни познавам гръдъ....." Направо да оглупееш.... Разбирам, да протестират за акциза за горивата, който ще ни удари като мокър парцал в г**а, тия идиоти пак си подхванаха старата песен. Отгоре на всичкото като искаш да вземеш такси за 2-3 километра ти отказват и се мръщат. Баси и мързеливото племе, те кво искт да пръцкат по цял ден на стоянката и някой да им киха по 100-чка, щото са много убави ли..? Да не говорим в какви смрадливи кочини ни возят...и раздрънкани отсекъде. Ама така е- като стоят зад тях групировки, пак ние ще духаме таратора, както винаги..... Да не му се налага на човек да има нещо общо с тия жълти кожодери....Лека и безаварийна, колеги! :D

Mind_Control
21-11-2007, 12:21
Ако някой таксиджия откаже да ме закара някъде, на кого трябва да се оплача?

botsos
21-11-2007, 12:27
Ако някой таксиджия откаже да ме закара някъде, на кого трябва да се оплача?

На арменския поп :!:
За жалост точно това коментирахме с колегите в офиса - дори и да се обадиш на компанията, на която е таксито, те ще ти кажат "благодаря" и ще си остане като глас в пустиня! Днес сутринта имало интервю с кеаф пич дет държал таксиджийска компания и го питали точно това - дали има санкций ако ти откажат превоз. Отговора бил точен, ясен и кратък - едно голямо "НЕ" :!:

Mind_Control
21-11-2007, 13:31
Ако някой таксиджия откаже да ме закара някъде, на кого трябва да се оплача?

На арменския поп :!:
За жалост точно това коментирахме с колегите в офиса - дори и да се обадиш на компанията, на която е таксито, те ще ти кажат "благодаря" и ще си остане като глас в пустиня! Днес сутринта имало интервю с кеаф пич дет държал таксиджийска компания и го питали точно това - дали има санкций ако ти откажат превоз. Отговора бил точен, ясен и кратък - едно голямо "НЕ" :!:

Няма ли някой държавен орган да следи тия неща? Например Комисия за защита на потребителя...

botsos
21-11-2007, 13:37
[quote="Mind_Control":27zluxnr]Ако някой таксиджия откаже да ме закара някъде, на кого трябва да се оплача?

На арменския поп :!:
За жалост точно това коментирахме с колегите в офиса - дори и да се обадиш на компанията, на която е таксито, те ще ти кажат "благодаря" и ще си остане като глас в пустиня! Днес сутринта имало интервю с кеаф пич дет държал таксиджийска компания и го питали точно това - дали има санкций ако ти откажат превоз. Отговора бил точен, ясен и кратък - едно голямо "НЕ" :!:

Няма ли някой държавен орган да следи тия неща? Например Комисия за защита на потребителя...[/quote:27zluxnr]

Колега, то няма кой да те напсува, а ти цял държавен орган искаш! Кажи ми, например, една нормална държава, в която некжи си бакшиши ще блокират центъра на столицата и никой нищо няма да направи?! Ние не живеем в страна, в която можеш да си потърсиш правата!!!! Тук има стотици закони, но се спазва само един - този на джунглата!!!

sa6o_roman
22-11-2007, 07:45
ми то само простите ора имат права в българия ( с малка буква!) Примерно темата за бакшишите и за циганите. Кат се узверят и ние се плашим и им даваме квото искат. А учителите наи интелегентно и законно искаха увеличение на заплатите, а вместо тва ние децата им получихме само разширение на "цвинктера" хляб 90ст бензин 2лв 1км пробег 70ст
и да ви питам колко пъти като видите просяк се питате "a на мен кои ще даде" дори да изкарвате достатъчно пари, щото има такива дето ви ги обират. да ама аз бих дал на просяка поече от колкото на голяма част от бакшишите.
Един Приятел и връстник беше бакшиш за 3м (дори нямаше нужда да работи) и на ден в наи големата мизерия мин по 50лв чисти. При тва не "помпаше"
А наи тъпо беше когато искаха увеличение до 1,20лв/км защото бензина бил 2 лв!? чакаи бе кои бакшиш кара на бензин?
аиде и с мир :)